Şimdi Ara

Aqustics mi For-x mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hayırlı ramazanlar dilerim öncelikle.

Edison 3400W 5 kanal amfi satın aldım fakat midrange önerilerinize çok ihtiyacım var. Şu an piyasa çok karışık ve bin çeşit marka çıktığı için aklım karıştı.

Önceden Reiss 16cm kullanıyordum. Sesi fena değildi fakat daha sonraları, pandizotla beraber 1 takım "Aqustics Sx-20NS 20CM 1200W" Midrange kullandım.

Sesi gerçekten çok çok güzeldi. Tüm tonlamaları alıyordum. Trance müzik dinlediğim için bass'tan ziyade tonlamalara önem veririm.

Tabi bu sistemi eski aracımda (Golf 7) kullanmıştım fakat arabamı sattığım arkadaş ısrarla rica edince kendisine verdim.

Amfinin aynısını aldım kaliteli bir amfi olduğunu biliyorum fakat Midrange konusunda biraz kararsız kaldım.

Eskiden kullandığım ve çok iyi ses aldığım Midrange

https://urun.n11.com/hoparlor/aqustics-sx-20ns-20-cm-P478002571

Buda fiyat performans + yapılan yorumlar olarak beni cezbeden Midrange

https://www.trendyol.com/forx5/forx-forx-xmd-3080-20cm-midrange-ciftti-600watt-300rms-iki-adet-p-63216397

Rahmetli (Golf 7) aracıma ses sistemi döşeyen personel, Reiss markasının Aqustics markasının yanından bile geçemez demişti. Ses olarak ciddi bir fark görememiştim (bir tık Aqustics iyiydi) fakat sizce de öyle mi ?

Yani kararsızlık listeme birde Reiss ekleyeyim diyorum fakat personelin bu söylemi beni iyice karışıklığa soktu.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xairosk -- 18 Nisan 2022; 8:25:28 >

• daha önce kullanıp memnun kaldığınız ürünleri tercih etmenizi öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısınız hocam, özellikle ses ve görüntü sistemlerinde çok doğru bir tespit. Cevabınız için teşekkür ederim. Hayırlı ramazanlar dilerim.

• xairosk kullanıcısına yanıt

bişey değil, sonucu yazın.

• Merhabalar tekrardan.

Aqoustics modelini sipariş ettim fakat ürün elinde kalmadığı için iptal oldu. Bende konuda bahsettiğim For-X 20cm ve (Edison ED-705 5.Kanal amfi dahil) diğer ekipmanları alıp bağladım.

Şöyle diyebilirim ki ses çok güzel, tonlamaları falan harika fakat karşılaştırma yaparsak eğer ses şiddeti ve kalitesi bakımından Aqoustics daha kaliteli ama For-X iş görür mü ? Kesinlikle.

Yalnız birde Soundmax 30cm 1500W woofer ve kabin aldım. Bass performansı iyi değil. Asla pioneer veya JBL vs tekel markaları gibi bass vurmuyor. Vuruyor ama bir zaman sonra bass bozulmaya başlıyor.

Fiyat performans olarak seçilebilir fakat gerçekten bass konusunda çok çok şaşırdım yani. Eğer almaya niyetlenen olursa kesinlikle "Soundmax" markasından uzak dursun.

İlginiz ve yardımlarınız için ayrıca teşekkür ederim arkadaşlar.

• hayırlı olsun, birşey değil, iyi dinlemeler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.