Şimdi Ara

Apple Uluslararası Garanti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
3.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba.Şuanda Amerika'dayım.Türkiye'ye dönmeden önce iphone almak istiyorum.Sanırım bu senenin kış aylarında Apple,Türkiye'yi uluslar arası garanti listesinden çıkarmış.Daha sonra bu kaldırıldı diyorlardı.Telefonu alsam garanti problemi yaşar mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Küresel modeli alırsanız hiçbir şey olmaz. Bu cihazların garantileri pasaport kaydı olmak kaydıyla Türkiye'de geçerli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok sacma is yapti apple.

Kaldirtiktan 1hafta sonra tekrardan Uluslararasi Garanti aktif edildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Cok sacma is yapti apple.

Apple ile ne alakası var kardeş araştırmadan etmeden apple'a suç atmak için boş boş konuşuyorsun , şimdi de bu bölüme mi dadandın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D70944242 -- 20 Ağustos 2017; 11:25:55 >
  • Garanti nasil isliyor bilmiyorum fakat yurtdisi cihazlari tamir etmiyorlar

• YoungScientist kullanıcısına yanıt
    Apple'da 1 yıl uluslararası garanti devam ediyor kim diyor tamir etmiyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: xattorneyx

quote:

Cok sacma is yapti apple.

Apple ile ne alakası var kardeş araştırmadan etmeden apple'a suç atmak için boş boş konuşuyorsun , şimdi de bu bölüme mi dadandın ?

Apple laf diyince nasil da hemen atladin sen dostum.

Apple telefonu kullaniyorsun diye Apple dami savunmak gerekiyor?

Apple telefon alirken,Apple sözleşme verip garanti bitene kadar Apple savunmali misin diyorlar?

Utanmadan Apple fanboyu oldugunu belli ettin be arkadaş.

Seni Anasayfa bolumunde "Cok iyiymis,Efsaneymiş,Ne alet be😎" demelerinide biliyorum.Bilgin yok boş yorum yapiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 20 Ağustos 2017; 11:34:12 >

• Boş adamsın naruto ortalığı karıştırmak ve post kasmaktan başka forumda bir işe yaradığın yok yalan yanlış konuşuyorsun hadi işine 😉

• quote:

Boş adamsın naruto ortalığı karıştırmak ve post kasmaktan başka forumda bir işe yaradığın yok yalan yanlış konuşuyorsun hadi işine 😉

Yav arkadasim bilmesem niye konusayayim?

Bir Apple laf ettik diye oldurmedigin kaldi?

Tabi 3000tl verip te niye telefonun markasini savunmayayim.Bende olsam bende savunurum.

Post kasmak dedinde aklima geldi,Anasayfa bolumunde birkac kisi gibi sende "cok guzel cok iyi" laflarini kullanarak mesaj kastigini biliyorum merak etme.

Bilgi birikimin olmadigi konularda bile sen varsin.Yorumun"Cok iyiymis"Utanmasan her konu da bilgilisin.

Birde isim gucum yok ortaligi mi karistiracam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 20 Ağustos 2017; 11:41:45 >

• quote:

quote:

Boş adamsın naruto ortalığı karıştırmak ve post kasmaktan başka forumda bir işe yaradığın yok yalan yanlış konuşuyorsun hadi işine &#128521;

Yav arkadasim bilmesem niye konusayayim?

Bir Apple laf ettik diye oldurmedigin kaldi?

Tabi 3000tl verip te niye telefonun markasini savunmayayim.Bende olsam bende savunurum.

Post kasmak dedinde aklima geldi,Anasayfa bolumunde birkac kisi gibi sende "cok guzel cok iyi" laflarini kullanarak mesaj kastigini biliyorum merak etme.

Bilgi birikimin olmadigi konularda bile sen varsin.Yorumun"Cok iyiymis"Utanmasan her konu da bilgilisin.

Birde isim gucum yok ortaligi mi karistiracam.

Üyelik tarihine bakarsan anlarsın kimin boş adam olduğunu ayrıca konu içindeki yardımcı yorumlardan.Nerde boş konu ordasın nerde apple hakkında olumsuz başlık açılmış gelip kötülüyorsun.Sevmiyorsan burda gelip kötüleyip durmaya hakkın yok hele ki yalan yanlış bilgilerle.

İki lafından biri ana sayfa hobi olarak kullandığım sitenin haberlerine istediğim yorumu yazarım hakaret etmediğim sürece.

Bu zihniyetle böyle düşünmen de gayet normal 😄

• quote:

Apple'da 1 yıl uluslararası garanti devam ediyor kim diyor tamir etmiyor ?

Ben diyorum. Garantide sorun olurmu bilmem ama garantisi gectiginde parayla bile hizmet alamiyorsuniz apple storedan sizi puppa vs gibi yetkili saticiya yonlendiriyor.

Adı üstünde yetkili satıcı işte.Tim Cook bizzat kendisimi tamir etsin illa.

• quote:

Adı üstünde yetkili satıcı işte.Tim Cook bizzat kendisimi tamir etsin illa.

Yok. Ingilterede yasiyorum burda 1 saatte tamir edip veriyorlar. Fakat is apple store degilde pupa gibi yerlere kalinca en az 1 hafta suruyor ve fiyat farki oluyor bunlari bizzat apple storeda konustugum kisi soyledi neden ekran tamiri icin bu kadar bekleyip birde fazla para odeyeyim. Tim cooktan bisey bekledigim yok sadece parasini verdigim hizmeti istiyorum ben. Apple store a sorunca turk cihazlari oncelikli diyor oyleyse neden bunun adi uluslararasi garanti. 3.parti bir yerde yaptirmak bana guven vermiyor her ne kadar yetkilide olsa madem yetkili satici cok iyi 1 saatte yapsin versin ben bu hizmet icin para oduyorum. Sizin gibi isheepler bilmez haklarini.

Kıyasladığın ülke ilgiltere yaşadığın ülkenin kıymetini bil daha fazla ayrıntıya girmek istemiyorum ben yaşadığım ülkenin gerçekleriyle konuşuyorum bunun sheeplikle,cowlukla ilgisi yok.Keşke her anlamda o standartlarda yaşasak.

• quote:

Kıyasladığın ülke ilgiltere yaşadığın ülkenin kıymetini bil daha fazla ayrıntıya girmek istemiyorum ben yaşadığım ülkenin gerçekleriyle konuşuyorum bunun sheeplikle,cowlukla ilgisi yok.Keşke her anlamda o standartlarda yaşasak.

Firma ayni firma ben 1 saatte yapip versinler demiyorum fakat direk hizmeti kesmenin mantigi ne ? Randevumu aldigim halde yapmiyorlar. Neyse tartismanin geregi yok kisacq konu sahibi arkadas yurtdisindan alirsan turkiyede destek beklmee garanti bittikten osnra

Bu işin arkasında başka şeylerin olduğu biliniyor btk ve onun baskısı . Cep telefonu üzerinden çok büyük vergi geliri elde ediliyor bunu bilmeyen kalmadı neredeyse bir telefon da devlete alacak kadar ve bunu belli sebeplerle engellemek istiyorlar buna rağmen apple insiyatif alarak 1 yıl uluslararası garanti veriyor onun dışında başka firma var mı bunu yapan türkiye'de inan bilmiyorum ben yok diye biliyorum ithalatçı firma garantisi dışında.Bu konu konuştukça uzar.Umarım çok daha iyi şartlarda hizmet almaya devam ederiz ben de aynı taraftayım ondan şüphen olmasın.

• Başari pupa genpa kvk gibi türkiye garantili cihazlar onarimi magazalar dahi yapiyo ama yurtdişi cihazlari ekran ekran onariminda ek olarak 70-80 arasi fiyat karşiliğiyla yapiyolar sirf bu ücreti vermemek için şikayet oluşturdum hakli ciktim ekranimi ücrrtsiz değiştirdiler ayrica apple magazasi bakmiyor diye yurtdişi almam diyemem sonucda saydiğim servisler ya kendileri yada apple onarim merkezine gönderiyolar bnm için sorun yok önemli olan garantisinin halen gecerli olmasi..ayrica bazi arkadaş yurtdişindaki apple servisinin memnuniyeti ile türkiye memnuniyeti arasinda %99 fark var adamlar hem ucuza aliyolar hem kullaniyolar yaşiyoşar hayatini tm kafir memleket gavurun memleketi ama insanlarina insan gibi davraniyolar yaşatiyolar türkiye ile bir tutmayin insanlik var orda..!!!!

• Arkadaşlar.Sorumun cevabını tam olarak alamadım.Birbirinizle bir hiç uğruna kavga etmek yerine düzgün cevaplar verebilirsiniz.

Up!

• quote:

Orijinalden alıntı: kapısızköylü

Arkadaşlar.Sorumun cevabını tam olarak alamadım.Birbirinizle bir hiç uğruna kavga etmek yerine düzgün cevaplar verebilirsiniz.

Up!

Cihazın arkasında ve kutusunda yazar. A17xx model olanı al ki türkiye'de 1 yıl uluslararası garanti kapsamında olsun.

Sorunun cevabı 1 yıl sınırlı garanti evet var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D70944242 -- 21 Ağustos 2017; 10:56:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.