Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (534. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.338
Cevap
310
Favori
782.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstad selam,

Apple TV'deki Netflix uygulamasında seyredilen bir yayının HDR olup olmadığını, Samsung TV'nin kumandasından Home-Ayarlar seçeneğinde Resim Modu'na bakarak görebiliyorum ben.

Çünkü eğer yayın HDR ise benim panelimde ( yani 65Q80R'de ) HDR otomatik olarak devreye girdiği için bu Resim Modu seçeneğinde HDR yazısı çıkıyor hemen.

Böylelikle Netflix menüsünde ( mesela The Witcher dizisi için ) sadece VISION - 5.1 yazmasına rağmen oynayan yayının HDR olduğunu anlıyorum.

Bilgin olsun...

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Hdmi cec açıktır büyük ihtimalle mesela vestelde 0 tuşuna basılı tutuyorsun geçici olarak devre dışı kalıyor ve info tuşu o zaman çalışıyor. Sizinde bu tarz bir tuş ile hdmi cec i devre dışı bırakarak kontrol edebilirsiniz

Hocam mesela YouTube de gezinirken hangi tuşla alta gidiyorsun yön tuşları varya hani onu kastettim

ek olarak LG tvlerdr HDR içerik açıldığı anda sağ üst köşede HDR veya HLG HDR diye bir uyarı çıkıyor, Samsung’u bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96F82C79F -- 11 Mayıs 2022; 13:35:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt

Üstad teşekkürler.

Valla bende Ayarlar / Resim Modu'nda eski hali nasılsa aynen öyle devam ediyor. Doğal seçiliydi, hala "Doğal" yazıyor, HDR yazısı filan yok.

Forumda bu yazışmaları gören bir Samsung KS8000 sahibi varsa şu HDR meselesine bir açıklık getirebilir belki.

• Hay Allah!.. ALT deyince ben de hani bilgisayar klavyesinde ALT tuşu vardır ya, onun gibi bir şey zannettim yahu Apple TV [ANA KONU] 

Neyse, aşağı yön tuşuna basınca da info çıkmıyor.

• Aslında xboxta olsun, bilgisayarda olsun, android tv'de olsun netflix çözünürlük detaylarını gösteren bir info özelliği var. Genelde kumandadan belli bir kombinasyon yapınca çıkıyor.

Fakat araştırdım apple tv'de böyle bir özellik yok.

• jvcjvc kullanıcısına yanıt

İyi de bu yazdığınız şeyin apple tv ile alakası ne? Olay tvde. İnfo tuşu ile çözünürlük vs bilgisi alırısnız

• alphi3458 kullanıcısına yanıt

Netflixin böyle bir özelliği var, tv'den bağımsız.

Belli bir kombinasyondan bahsetmişim, merak etmeyin hepimiz biliyoruz tv'den kaynak bilgilerini okumayı. Özellikle netflix diye de belirtmişiz o kadar.

Apple TV [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 12 Mayıs 2022; 12:18:4 >

Sizin TV sanırım 2016 model. TV ayarlarında bir yerde otomatik hdr ayarı olması lazım. Sizde o kapalıysa HDR içerikler sizde HDR aktif olmadan çalışıyordur. O ayarı açmanız lazım. Bende 2020 model TV var onda HDR açma sapama yok o sebeple yeni modellerde HDR hep kendi devreye giriyor

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Tam isabet: 2016 Eylül'de almıştım Apple TV [ANA KONU] 

TV ayarlarında otomatik HDR diye bir ayar yok. Ama zaten şu anda mesele HDR'ın aktif olmaması değil ki. Eğer TV'nin kendi üzerindeki Netflix uygulamasını açarsam HDR otomatik olarak aktif oluyor. Info tuşuna basınca da ekranın sol üst köşesinde HDR diye etiket görünüyor. Aynı şekilde, USB'den bir disk bağlarsam ve bir HDR içerik oynatırsam yine HDR otomatik devreye giriyor ve info tuşuna basınca HDR etiketi çıkıyor.

Burada tuhaf olan şu: Aynı film Apple TV üzerinden oynatıldığında HDR otomatik devreye giriyor mu girmiyor mu, onu göremiyoruz. Çünkü info tuşu çalışmıyor.

Neyse, çok da dert değil, "giriyordur herhalde" deyip hayatımıza devam edeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatace

Hdmi cec açıktır büyük ihtimalle mesela vestelde 0 tuşuna basılı tutuyorsun geçici olarak devre dışı kalıyor ve info tuşu o zaman çalışıyor. Sizinde bu tarz bir tuş ile hdmi cec i devre dışı bırakarak kontrol edebilirsiniz
    HDMI CEC aktif ise tv kumanda tuşlarının bazıları çalışmıyor. Onu devre dışı bırakıp deneyin info tuşu çalışır

• Arkadaşlar youtube uygulamasında hdr video açtığınızda televizyonda hdr aktif oluyor mu? Benim televizyonda olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMecEngineer -- 12 Mayıs 2022; 16:6:10 >
  • serhatace kullanıcısına yanıt

Denedim hocam, çalışmıyor.

• Apple TV 4K Apple Music Ruth B SAFE HAVEN Dolby Atmos albümü bir harika Atmos sistemleri olanlara dinlemesini tavsiye ederim

Apple TV [ANA KONU]
    Apple TV [ANA KONU]apple music
    Ruth B. adlı sanatçının Safe Haven albümü
    https://music.apple.com/tr/album/safe-haven/1219506351?l=tr
    Hocam benim vestel ve philips öyle gösteriyor ondan dedim ama samsung kullanan arkadaşlar çözüm olurlar inşallah

• Netflix artık dolby vision olarak belirtmeye başladı. Yanlış bilmiyorsam bu da hdr anlamına geliyor.
    Apple TV [ANA KONU]

Dolby vision HDR10'a göre daha canlı renkler verebilmekte. Televizyonunuz desteklemiyorsa içerikleri hdr olarak açar.

Apple TV üzerinden açtığım zaman dolby vision olarak görüyorum fakat samsung Qled tizen uygulamasından açtığım zaman HDR olarak görmekteyim

• LuqueTr kullanıcısına yanıt
    Samsung tv lerde dolby vision yok, hdr, hdr10 ve hdr10plus var

• serhatace kullanıcısına yanıt

Aynen biliyorum hocam ama Apple TV 4K üzerinden açınca vision ibaresi çıkıyor acaba dolby Vision desteklemediği için iPhone ile kalibrasyon yapmıştım ondan dolayı görüyor olabilir miyim?

• 
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.