Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (221. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.338
Cevap
310
Favori
782.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce Now ın Apple TV ye gelme olasılığı nedir ?
  • mc994 M kullanıcısına yanıt
    Donanım üreten firmalar genelde streaming oyun servisini kendi donanımında kullandırmayı hedefler bu yüzden yakın gelecekte olacağını düşünmüyorum.Yoksa kendi ürettiği donanımı sattıramaz.Nvidia sheild tv pro satılmaz.Aynısı Apple içinde geçerli apple arcade veya PlayStation Now sadece kendi donanımında kullandırıyor.Fakat şuna engel olmuyorlar android de küçük ekran oynattırıyor.Tanıtmak pazarlama amacı güttüğü için.Ps bile aynı amacı güdüyor ana donanıma bağlı ekranı tablet telefonda uygulama üzerinden oynatıyor ama PlayStation Now buna dahil değil ve desteklemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 27 Şubat 2020; 17:28:55 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2-02-2020 de infuse 6 pro uygulamasını satın aldım ödeme yapmadım .. 3 Mart a kadar deneme sanırım.. Sanal kartla satın almak istiyorum ama hiç bir bilgi yok.. Ödeme yöntemlerinde kart bilgilerinin sürekli kayıtlı olmasını istemiyorum..
    Yıllık yazıyor.. Deneme filan yazmıyor.. Parayı 3 martta tanıttığım sanal karttan mı çekecek acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 27 Şubat 2020; 18:9:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalege2000

2-02-2020 de infuse 6 pro uygulamasını satın aldım ödeme yapmadım .. 3 Mart a kadar deneme sanırım.. Sanal kartla satın almak istiyorum ama hiç bir bilgi yok.. Ödeme yöntemlerinde kart bilgilerinin sürekli kayıtlı olmasını istemiyorum..
    Yıllık yazıyor.. Deneme filan yazmıyor.. Parayı 3 martta tanıttığım sanal karttan mı çekecek acaba?
    2 Şubat'ta satın alma yaptığınıza göre Apple kimliğinize kayıtlı bir kart olması lazım. Herhangi bir ödeme yöntemi olmadan satın alma yapamazsınız.

Kredi kartı bilgilerinin girildiği yere sanal kart numaranızı yazabilirsiniz. Yıllık 38,99 TL olan üyeliği aldıysanız, 3 Mart'ta yıllık ücret çekilecek. Sonra isterseniz kart bilgilerini kaldırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 27 Şubat 2020; 18:15:6 >
  • kemalege2000 K kullanıcısına yanıt
    Satın alırken aylık ve yıllık abonelik alırsanız kart bilginiz mecburen kalır çünkü aylık ücreti çekmek için.Ama pro versiyonunu aldınızsa kart bilgisi kalmaz çünkü 6 pro sınırsız kullanmış olan uygulamayı almış oluyorsunuz.

• Teşekkürler arkadaşlar ..abonelik bilgilerinde yıllık yazıyor.. Ben de sanal karta 2 haftalığına 40 Tl yükledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

HDR açıkken görüntüler baya soluklaşıyor. Sizde de durum böyle mi yoksa yanlış bir şey mi yapıyorum arkadaşlar?
    Dinamik Aralık Eşle
    Kare Hızıyla Eşle

bunlar kapalı olursa çok daha pastel ve gerçek renkler alırsın. uzun zamandır ben de kullanıyorum ama dün öylesine bir değiştireyim dedim.

"You" isimli dizi çok daha güzel renklerle çıktı karşıma.
  • haQQo kullanıcısına yanıt
    Bu sorun bende de vardı sizin yazdığınız üzere denedim ama solukluk gitmedi HDR açıkken.
    Tv im HDR destekliği değil benim, ondan dolayı olmalı.
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Haklısın belki sebep budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

Dinamik Aralık Eşle
    Kare Hızıyla Eşle

bunlar kapalı olursa çok daha pastel ve gerçek renkler alırsın. uzun zamandır ben de kullanıyorum ama dün öylesine bir değiştireyim dedim.

"You" isimli dizi çok daha güzel renklerle çıktı karşıma.

Alıntıları Göster
    Bence tam tersi:

HDR kapalı, Dinamik Aralık Eşle ve Kare Hızıyla Eşle açık olacak. Böyle yapıldığında Apple TV görüntü kaynağını analiz edip en uygun şekilde TV'ye gönderiyor.

Şu videoya bir göz atın:
    https://www.youtube.com/watch?v=_c2BNpfXm1c&feature=youtu.be

• lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Haklı olabilirsiniz ama benim sistemimde kesinlikle en uygun olanı bu. Defalarca denedim.
    Ama infuse’de sizin dediğiniz geçerli.

Her insanın gözüne hoş gelen farklı olabiliyor.Kendinize göre en iyiyi buldunuzsa görüntü ayarını hiç karıştırmadan keyfinize bakın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 28 Şubat 2020; 23:47:51 >
  • QRocKfire kullanıcısına yanıt
    Kesinlike. İşte keşfetmek zaman aldı :)

HDR desteği olmayan 2 farklı TV de denediğim için benim de şöyle bir deneyimim var;

HDR kullanınca hiç bir gözün beğenmeyeceği kadar soluk bir görüntü veriyor.

Bir de 4K film ve videolar ile son zamanda daha fazla haşır neşir olduğum için şunu keşfettim. Oynatıcı ve/veya TV lar için tek bir sabit renk ayarı tüm filmlerde en iyi sonucu vermiyor. Doğal olarak filmin remux u, kodekleri ve daha başka bir çok faktör tek bir sabit ayar ile en iyi görüntüyü almayı zorlaştırıyor.

Hele bir de apple tv gibi kendine özgü kısıt ve ayarları olan cihazlar işin içine girince, beğendiğimiz görüntüyü tüm filmlerde (ben genellikle 4k 40-50 gb yükset bitrate li olanlardan söz ediyorum) almak neredeyse imkansız oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 29 Şubat 2020; 11:33:16 >
  • Google Play Store'da , Apple TV 4K için telefonda kullanılabilecek stabil bir uzaktan kumanda uygulaması var mı arkadaşlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Google Play Store'da , Apple TV 4K için telefonda kullanılabilecek stabil bir uzaktan kumanda uygulaması var mı arkadaşlar ?
    Google Play Store'da "Apple TV remote" yazınca seçenekler çıkıyor ama, "herhangi birini denedin mi" dersen denemedim.

Tek tek bakıp denemen gerekecek.
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Aynısını yaptım ve baktım ama 4K modelinin kumandasına ait bir resim görmeyince uygulamalar arasında kararsız kaldım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Aynısını yaptım ve baktım ama 4K modelinin kumandasına ait bir resim görmeyince uygulamalar arasında kararsız kaldım...
    Resimlerde eski tip kumanda görünmesi sorun değil. Eski tip Apple TV kumandaları 4K modelinde kullanılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRocKfire

Dolan nedir? bitport.io deneme hesabımı? Veya Misal 100 GB alan alıp 100 GB doldurdunuzmu? Onu anlamadım?.100 alanda bişiler indirip alan miktarını bitirirseniz bişiler izleyip silerseniz yer açılır.Zaten mantığı bu.Sınırsız alan vermiyorki.standart kullanım abonesi iseniz 100 GB verir bunu full doldurmuşsanız izleyip alam açarsanız yeriniz kadar sınırsız kullandırır.Örneğin 100 GB doldurup tümünü izlediniz sildiniz alanınız sildiğiniz kadar açılır.Sorun ne yardımcı olayım?
    İşte ben de anlamadım.
    Daha bismillah sadece 1 aylık 100 gb yani 10 dolar ödemesini yapıp üyeliği oluşturduğumda bu hatayla karşılaştım. Hiç kullanma, bir şey indirme şansı olamadı yani. Neyse 3-4 gün cebelleştikten sonra kurtarabildim paramı, müşteri hizmeti berbat kısaca.

Bu arada çok benzer ve hatta çok daha başarılı bir arayüzü olan hem de 100% bir portal buldum. Put.io
    Fiyatları aynı ama çok şaşırdığım konu IOS'inden tut (Apple TV, iPhone vs) Samsung Tizen, Kodi add-on uygulamaları bile mevcut. Çok şaşırdım, 1 dolara 1 günlük denemeleri var. Kendi içerisinde de eklenti yapmışlar. Torrent arama uygulaması var, arama yaptığınız zaman kendisi bütün ünlü torrent kaynaklarından sonuçları çekip tek tıkla put.io diskinize atıyor. Biraz indirim koparmaya çalıştım ama oradan da ses yok henüz :) Bir bakın derim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

Galiba yurt duşında yaşıyorsunuz. Apple Tv+ Türkiye’ye henüz gelmedi. Bu yüzden bir yıllık abonelik hediyesi de mevcut değil. Varsa çözümü söyleyebilir misiniz?
    Aslında basit bir çözümü var. :)
    ABD adresli bir apple id oluşturacaksınız ve Apple TV'den bu ID ile giriş yapacaksınız.
    Ben epey DNS servisi aldığım için 100% net değilim ama sanırım DNS, VPN dahi gerekmiyor, ABD adresli Apple ID ile giriş yapınca Apple TV+ hizmetinizde :)
    Ama baştan söyleyeyim ingilizceniz yoksa anlamlı olmayabilir çünkü dizilerinde Türkçe dil seçeceği altyazı dahil yok.
  • 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.