Şimdi Ara

Apple TV (4.Nesil) Kutu Açılışı - Plex ve İnfuse Deneyimleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
15
Favori
11.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhabalar,

henüz kurmadım. apple tv'nin gelmesini bekliyorum. modemdeki usb girişini ve infuse kullanarak deneyeceğim. istediğim verimi alamazsam diğer alternatiflere yöneleceğim.
  • haQQo kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

sonunda apple tv geldi. bende huawei hg658 v2 modem var. modeme hdd bağladığımda ne yazık ki infuse filmlerin bir kısmını görüp bir kısmını görmedi hatta ilginç bir şekilde remux filmleri hiç görmedi. plex üzerinden oynatmaya çalışıyorum kablosuz çok takılıyor. son çare bir NAS cihazı almak olacak. Bütçeme en uygun NAS cihazı olarak Qnap TS-228A'yı buldum. Bu bütçede bir cihaz 4k remux video oynatmada sıkıntı çıkarır mı? Ya da daha iyi bir modem alıp onu mu kullansam?

teşekkürler.
  • _kırkıncı _ kullanıcısına yanıt
    Apple tv 4k mı aldınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    evet hocam

4k ise sorun çıkarmaması lazım.

Belki filmle alakalıdır.

Zaten modemle uzaktan yakından alakası yok.

HDD ve modem usb 3.0 ve ethernetten de bağlıysa sorun çıkmasına inkan yok

modemin girişi usb 2.0
    infuse ve benzeri programlar DLNA serverından paylaşılan dosyaları görmekte yaşıyor, bazı dosyaları göremiyor. SMB veya FTP serverından bağlanınca tüm dosyaları görebiliyor ve 100mbps hızı görüyorum fakat FTP serverından film açınca oynatmıyor ve SMB serverından aldığım hız en fazla 60mbps. 4K remux filmleri 60mbps’de izlerken arada donuyor. siz hangi protokolle bağlanıyorsunuz ve aldığınız hız nedir? synology d218j almayı düşünüyorum sorunumu çözer umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _kırkıncı -- 9 Ocak 2020; 16:55:21 >
    SMB ve FTP’den sorun yaşamıyorum herhangi bir filmde.
    Gigabit ethernet kullanıyorum.

Merhaba

Bende Nas sistemi kullaniyorum.

1. Kesinlikle Asustor oneriririm. Cok memnunum. Bende as6404t modeli var 2018 de almistim. Suan icin alacak olsam kesinlikle Asustor AS5304T modelini alirim.
    2. Zorunlu degil. Kablo uzerinden cok daha iyi performans alirsin. Benim NAS routera lan ile bagli. TV ve Nvidia shield wifi 5ghz ile baglaniyor. Performans sorunu yok. 60-70 gb 4k ripleri sorunsuz izliyorum.
    3. Internete ihtiyacin yok. Sadece lokal ag gerekiyor.
    4.AC2300Wireless Gigabit Route benim routerim bu. Ben 4k hdr herseyi kablosuz izliyorum.
    5. Modemin wifi bant genisligi onemli.
    6. Modemin modeline gore degisir. Plex server icin kullanmak istiyorsan nas almani oneririm.
  • krieger01 K kullanıcısına yanıt
    Eklemek lazım;
    Plex’in de Atmos desteği yok.
    (Apple Tv 4K izin vermiyor)

• Nvidia shield de plex kullaniyorum. passthrough ile dolby atmos aktif oluyor.
  • krieger01 K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. Bir süredir tecrübe ettiğim kadarıyla modem üzerinden harici hdd bağlantısıyla medya paylaşımı için modem çok önemli. Aynı şekilde wireless paylaşım için de önemli. En son çareyi bilgisayara plex server kurup ethernet bağlantısıyla ATV’ye aktarmak oldu. Eğer remux filmleri sorunsuz şekilde izlemek istiyorsanız Infuse’un gördüğü hızın en az 80 mbps olması gerekiyor. Bunu da iyi bir modeminiz yoksa ancak ethernet bağlantısıyla sağlayabiliyorsunuz.

• arkadaslar

apple tv 4k aldım .

pc üzerinden filmleri izlemek istiyorum .

klasörleri paylasım acıp gosterıyorum lakin infuse gormuyor ?

edit : infuse 6 indirdim dosyaları gördü lakin film dosyasına tıklayınca oynatmıyor sanırım pro sürüm almamı istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaçan Aşık -- 22 Mart 2020; 3:27:31 >
  • Kaçan Aşık kullanıcısına yanıt
    Plex uzerinden dene birde.
  • Merhabalar,
    Bendeki 4 ile elindeki 4k sını takas düşünen olursa fiyat farkını özelden görüşebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaçan Aşık

arkadaslar

apple tv 4k aldım .

pc üzerinden filmleri izlemek istiyorum .

klasörleri paylasım acıp gosterıyorum lakin infuse gormuyor ?

edit : infuse 6 indirdim dosyaları gördü lakin film dosyasına tıklayınca oynatmıyor sanırım pro sürüm almamı istiyor.
    Ac-3 hariç diğer ses kodeckli filmleri desteklemez. Pro sürümünü almanı ister.

Alacaksan da en son sürümü almanı tavsiye ederim.

iNfuse ne kadar kaliteli bir program olsa da, maalesef bu versiyon olaylarında dünyanın en ahlaksız kurumlarından biri olabilir.

Ömür boyu lisanlı aldığım (ki bu başlığı açtığımda) versiyon artık desteklenmiyor bile.

400 TL üzerinde para vererek yeni sürümünü aldım.

Apple TV kullananlar içinde "maalesef" en iyisi bu. Alternatifsiz diye bilirim. Gerçi "MrMC" de deneyebilirsiniz.

Plex'i de tercih edebilirsiniz ama görüntü kalitesi hiçbir zaman İnfuse ve MrMC gibi değili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haQQo -- 22 Nisan 2020; 19:2:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

Ac-3 hariç diğer ses kodeckli filmleri desteklemez. Pro sürümünü almanı ister.

Alacaksan da en son sürümü almanı tavsiye ederim.

iNfuse ne kadar kaliteli bir program olsa da, maalesef bu versiyon olaylarında dünyanın en ahlaksız kurumlarından biri olabilir.

Ömür boyu lisanlı aldığım (ki bu başlığı açtığımda) versiyon artık desteklenmiyor bile.

400 TL üzerinde para vererek yeni sürümünü aldım.

Apple TV kullananlar içinde "maalesef" en iyisi bu. Alternatifsiz diye bilirim. Gerçi "MrMC" de deneyebilirsiniz.

Plex'i de tercih edebilirsiniz ama görüntü kalitesi hiçbir zaman İnfuse ve MrMC gibi değili

Alıntıları Göster
    aldım hocam infuse abonelik aylık şeklinde 1 $ sanırım aylık ,
    şu ana kadar bütün filmleri sorunsuz oynattı ,
    lakin ses sorunu var malesef ,

alt yazılarıda sorunsuz buluyor,

ama dts sesleri vs ses çözücü amfi olmasına ragmen stereo veriyor neden bilmiyorum.

Şimdi bu son dediğin konuyla alakalı özelden bir arkadaşa cevap veriyordum;
    Maalesef bu Apple’ın engellemesi.
    Amfi’de ses kodeğinin ismi yazmıyor.
    Netflix’te sadece bu sorun yok. Atmos bir filmi ancak ya İtunes’ten veya Netflix’ten izleyebilirsiniz.
    İnfuse ve diğer çok sayıda uygulama için engelleme söz konusu.

Bu yüzden çok kimse başka playerlerde kullanıyor.
    Ben maalesef sadece amazon ve netflix için apple tv kullanıyorum sadece.

Diğer filmlerimi Zidoo X20pro ile nasserverden izliyorum.

Yani, infuse şuanda çok bir işe yaramıyor benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

Şimdi bu son dediğin konuyla alakalı özelden bir arkadaşa cevap veriyordum;
    Maalesef bu Apple’ın engellemesi.
    Amfi’de ses kodeğinin ismi yazmıyor.
    Netflix’te sadece bu sorun yok. Atmos bir filmi ancak ya İtunes’ten veya Netflix’ten izleyebilirsiniz.
    İnfuse ve diğer çok sayıda uygulama için engelleme söz konusu.

Bu yüzden çok kimse başka playerlerde kullanıyor.
    Ben maalesef sadece amazon ve netflix için apple tv kullanıyorum sadece.

Diğer filmlerimi Zidoo X20pro ile nasserverden izliyorum.

Yani, infuse şuanda çok bir işe yaramıyor benim için.
    hocam akıllı tv nin google play marketinden infuse kurarsam böyle bir sorunla karşılaşmam sanırım ?
    Kuramazsın :))

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.