Şimdi Ara

Apple TV 4, Kodi, PopcornTime ve Diğer Herşey (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
41
Favori
38.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple TV 4 e Türkçe arama desteği ne zaman gelecek bilgisi olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matt3627 M kullanıcısına yanıt
    Media boxa ihtiyacınız var hocam , tvnin kendi sistemi üzerinde kurulamıyor malesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık hocam ilk fırsatta izleyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

Olgu hocamın videosundan gördüğüm üzere ipastoredaki ilk kodi sürümü yeni,ikincisi ise eski sürümü. Yeni sürümde gelen arayüzle kafası karışan arkadaşlar için bir tüyo paylaşalım(özellikle rehberler/tutorialleri uygularken arayüz farklı olduğundan yaşanan sorunları önlemek için):

Türkçe kullananlar ayarlar,arabirim,dış görünüm altında tema olarak confluence secerlerse eski görünüme kavuşmuş olurlar.

İngilizce kullananlar settings, interface settings,skin altında confluence temasını seçerek aynı işlemi gerçekleştirmiş olurlar.

Kodi 17 ve üzerinde geçerlidir.

Tema olarak tavsiyem aeon nox'tur.Geneldr buildlerde aeon noxu kullanırlar özelleştirerek.

aeon noxu tavsiyeleriniz üzere ilk fırsatta kuracağım, peki kodi iki sürüm var ya hangisini kullanmalıyım o konuda kafam karıştı biraz yani ortada çizgi şeklinde menüleri olanmı yolsa sol tarafta menü bar şeklinde olan mı

Yenisi eskisi hangisi ne onuda bilmiyorum ki yenisi mi iyidir eskisi mi güzeldir
    Aslında ikisi de kodi 17, yalnızca skin (dış görünüm) değişik. Ortada çizgili menü dediğiniz klasik Confluence skini. Diğerini de bu şekle çevirebilirsiniz. Yukarıda teyzennevfik'in dediği gibi: Ayarlar,arabirim,dış görünüm altında tema olarak confluence seçerseniz yine ortada çizgi menülü dediğiniz confluence'yi elde etmiş olursunuz.
  • Jonathan Levin sitesinde TvOS 10.1.1 e JB yaptığını, yakında açıklayacağını yazmış. Ama her JB'de olduğu gibi bunda da aceleye gerek yok. JB yapmak isteyenler şimdilik güncelleme yapmadan 10.1.1'de kalsın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunebakan44 -- 29 Mart 2017; 14:17:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Olgu hocamın videosundan gördüğüm üzere ipastoredaki ilk kodi sürümü yeni,ikincisi ise eski sürümü. Yeni sürümde gelen arayüzle kafası karışan arkadaşlar için bir tüyo paylaşalım(özellikle rehberler/tutorialleri uygularken arayüz farklı olduğundan yaşanan sorunları önlemek için):

Türkçe kullananlar ayarlar,arabirim,dış görünüm altında tema olarak confluence secerlerse eski görünüme kavuşmuş olurlar.

İngilizce kullananlar settings, interface settings,skin altında confluence temasını seçerek aynı işlemi gerçekleştirmiş olurlar.

Kodi 17 ve üzerinde geçerlidir.

Tema olarak tavsiyem aeon nox'tur.Geneldr buildlerde aeon noxu kullanırlar özelleştirerek.

aeon noxu tavsiyeleriniz üzere ilk fırsatta kuracağım, peki kodi iki sürüm var ya hangisini kullanmalıyım o konuda kafam karıştı biraz yani ortada çizgi şeklinde menüleri olanmı yolsa sol tarafta menü bar şeklinde olan mı

Yenisi eskisi hangisi ne onuda bilmiyorum ki yenisi mi iyidir eskisi mi güzeldir

Hocam eski sürümü şu anki yeni sürüme temel olan,uzun süredir geliştirilen,yeni sürüme göre daha stabil olması muhtemel sürümdür

Bu eski

Apple TV 4, Kodi, PopcornTime ve Diğer Herşey

Yeni sürüm ise eski sürümün üzerine koymak için geliştirmelerin ve hata düzeltmelerinin yapıldığı sürümdür yapılan müdahaleler çok nadir de olsa stabiliteyi etkileyebilir ki ben bugüne kadar hiç denk gelmedim günlük çıkan geliştirici sürümlerinde bile.

Bu yeni

Bana sorarsanız kodi,xbmc olduğu dönemden beri çok fazla stabilite sorunu yaşatan bir uygulama değil o yüzden yenisini kullanmak taraftarıyım her zaman.

Yalnız yeni sürümün eski sürüme göre daha fazla kaynak tüketme durumu var ki bu sadece Android cihazlarda etkili oluyor bir nebze.guncel pclerde ve appletvde bununla alakalı bir performans ya da stabilite sorunu yaşamadım bugüne kadar.

Bir de şu var bazı eklentiler bazen yazilim kodu bazen de sunucu kaynaklı sorunlar yasatabiliyor bu tamamen kodi kaynaklı olmayan bir durum

Kodi geliştiricilerinin de bununla alakalı bir sitemi var zaten son zamanlarda sitelerinde yayınladıkları.

Özellikle e-ticaretin yayılması ve mediaboxlarin ulaşılabilir fiyatlara inmesi sebebiyle çoğu çin malı mediabox artık kodi yüklü gidiyor alanlara.yalniz bu kodi sürümleri modifiye edilmiş sürümler oldukları için stabilite ya da vadettikleri yayınlar konusunda sorun yasatabiliyor satın alanlara.bu şekilde cihaz satın almış kişiler de gelip kodi geliştirici ekibine, forumlarina olumsuz geridonusler yapıyorlar.kodi geliştirici ekibinin son zamanlarda en çok rahatsızlık duyduğu konu bu hocam sanki kodi yüklü diye cihazı onlar yapıp satiyormus mantığıyla hareket eden bu müşteri ve kendilerini zor duruma sokan satıcılara karşı tedbirler almaya başlayacaklarını duyurmuslar alttaki linkte

https://kodi.tv/the-piracy-box-sellers-and-youtube-promoters-are-killing-kodi/

• Detaylı anlatımlar,bilgiler ve emekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.
  • quote:

Evet hocam kodi 17de şurada gösterilen kısımdan bilinmeyen kaynaklar/unknown sources aktiflestirilmeli aksi halde eklenti kurulumu yapmıyor sistem

Türkçe kullananlar için

Ayarlar>sistem ayarları >uzman modu>eklentiler

İngilizce kullananlar için

Settings>system settings>expert mode>addons>unknown sources

Bende bu ve bir kaç seçenek görünmüyor.
  • Bilgisayar sürümünde çıktı:)
    Olgu hocam videonuzu izledim, elinize sağlık.Bu arada orada bir kinect gördüm sanki desenize siz de bizdensiniz ben de kızımla oynuyorum, Apple tvdeki oyunları göstermedim ama bari biri sadece benim oyuncağım olsun şaka bir yana oyunları xboxtan oynuyoruz appletvde sadece yayın izliyoruz oyun yok oyun yasak bunda

• teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    Bende de var. Demek ki kızlarla babaların ortak platformu. Şu hareketli oyunlar, dans, egzersiz, spor oyunları baya iyi. Resmen kinect ile bilgisayar oyunu vücuda faydalı hale geldi
  • Gunebakan44 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam güzel vakit geçirtiyor hem eğlenceli hem faydalı

• quote:

Olgu hocam videonuzu izledim, elinize sağlık.Bu arada orada bir kinect gördüm sanki desenize siz de bizdensiniz ben de kızımla oynuyorum, Apple tvdeki oyunları göstermedim ama bari biri sadece benim oyuncağım olsun şaka bir yana oyunları xboxtan oynuyoruz appletvde sadece yayın izliyoruz oyun yok oyun yasak bunda

Ya kinect efsane bir sistem kesinlikle eğlenceyi yaşatıyor :) Özellikle bowling partileri arkadaşlar falan toplanınca + ses sistemi tadından yenmiyor

Benim kız 3 sene önce :https://youtu.be/nH98385QXms
    3 Sene sonra :https://youtu.be/XnRYYpIcxiI

Oyun listesi ama son 3 senedir hiç güncellemedim :https://youtu.be/Udy3bNYosxI

Cihaz Jtag'lı crackli lazımsa oyun kopyalarım

Kodi'de bazı altyazılar türkçe karakter sorunu çıkartıyor ama bazıları. Örnek küçük ı ve ç çıkmıyor sonraki altyazıyı seçiyorum onda sıkıntı yok ama kayma yapabiliyor. Hangi kodlamayı seçelim ayarlardan tavsiye alayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunebakan44

Bende de var. Demek ki kızlarla babaların ortak platformu. Şu hareketli oyunlar, dans, egzersiz, spor oyunları baya iyi. Resmen kinect ile bilgisayar oyunu vücuda faydalı hale geldi

Aynen öyle, eline kumanda kolu alıp tembellik yapacaklarına en azından aktivite oluyor. Bende bu aralar Pc'de Witcher 3 e sardım vakit buldukça az az oynuyorum hemen bitmesin oyun fazla iyi
    Maşallah hocam,bizimki dans oyunlarını seviyor, dövüş falan pek ona göre değil korkak biraz

Benim cihaz da jtagli,satın aldığım yerin yüklediği 100+ civarı oyun var.Biraz da ben indirmiştim arşivlemek için.kizdan sıra gelmiyor pek ben de mobil oyunlarla vakit geçiriyorum boş zamanlarda.

Yalnız bir ara fırsat bulursam Diablo 3'ü bitireceğim xboxta.ukde kaldı içimde yeni oyunlar da çıkmıştır muhakkak ama pek takip edemedim teklif için de teşekkürler hocam bilmukabele.

Bendeki sistemde Türkçe (Windows) ve font olarak arial seçili hocam sorun yaşamadım bugüne kadar

Hayırlı kandiller bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: conjure

quote:

Evet hocam kodi 17de şurada gösterilen kısımdan bilinmeyen kaynaklar/unknown sources aktiflestirilmeli aksi halde eklenti kurulumu yapmıyor sistem

Türkçe kullananlar için

Ayarlar>sistem ayarları >uzman modu>eklentiler

İngilizce kullananlar için

Settings>system settings>expert mode>addons>unknown sources

Bende bu ve bir kaç seçenek görünmüyor.

Admin'im en alttaki kısmı Expert yapınca çıkması lazım

• Arkadaşlar olurda jailbreak çıkarsa 10.2.1 sürümüne diye ilerde sorun yaşamamak adına, apple tv lerde shsh kaydını alabiliyormuyuz? Normal iphone daki gibi mi oluyor? İmza kapanmadan bilen varsa anlatırsa sevinirim. Bu arada Cümleten kandiliniz mübarek olsun..

• Ah be şu uyuz Popcorn Time da nasıl düşünemezler seçmeli altyazı yada farklı altyazı kaynak seçimini

Netlik efsane filmlerde kodiden 1 tık ileri kesinlikle birde arayüz daha kolay.

Sanırım Jailbreak yaptıktan sonra Popcorn Time a harici altyazı ekleyebiliyoruz yanlışmıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 31 Mart 2017; 8:30:29 >
    JB ile ilgili değil. Bilgisayarda çalıştırıyorsan Kodiye indirdiğiniz altyazıyı tanıtabilirsiniz ama PopcornTime da yok bu.
    Ama netlik gerçekten müthiş. Her aradığını bulma-çeşitlilik, altyazı seçeneği ile Kodi benim için hala bir numara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunebakan44 -- 31 Mart 2017; 9:19:30 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.