Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avcı001

Hocam teknolojinin durma noktası yok, bir yerden girmek gerekiyor. Aksi takdirde sürekli yeni şeyler gelecek diye beklemek gerekecek.. 

Alıntıları Göster

Tabii ki öyle hocam. Ben haberleri paylaşıyorum genel olarak. Yoksa beklemeyeceğim yani.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 25 Kasım 2020; 20:47:10 >

• M1 MBP 13" baz model uzay grisi siparişini verdim. Alırken çok düşündüm, RAM 8 gb mı yoksa 16 gb olsun diye ama 3 yıl sonra satmayı planladığım için 8 gb siparişi verdim.

• Bende MBA base siparişi geçtim az önce

• Xufo X kullanıcısına yanıt
    Hocam mağazaya geldide bizim internet siprişlerinde hareket yok nedense. Halbuki mağazadan önce oraya geliyor
  • ozan1910 O kullanıcısına yanıt
    Ne gösteriyor hocam teslim tarihi?
  • Ardamax kullanıcısına yanıt
    14-21 aralik
  • Büyük İskender B kullanıcısına yanıt
    Be veriyor teslimat süresine hocam ?
  • Bugun Zorlu ya da Akasya Apple store'a giden oldu mu magaza stogu sormak icin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

Be veriyor teslimat süresine hocam ?

4-11 Aralık 2020 (base model mbp)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 26 Kasım 2020; 21:41:22 >
  • Olethros kullanıcısına yanıt

Nolur şuna bi cevap verin arkadaşlar var mı? Yok mu? Ona göre gidicem ya da arayıp sorulabiliyor mu arayıp soralım.

• furkanta_resmi kullanıcısına yanıt

Ugradim ben hocam Akasya'ya bu aksam.Ellerinde sadece 16gb 1tb MBA varmis. Sali gunu sabahtan yeni stok gelebilirmis. Kargo beklemeden direk elden alayim diyordum cihazi ama online alip gececegim gibi duruyor.

• furkanta_resmi kullanıcısına yanıt
    Valla ben anlamadım online store da stok yok aradım sordum mağzaya gelmiş dedim (burdaki arkadaşın sölediğğne istinaden) bize gelmeden oraya gelmez diyor iyice ikilemde kaldım.
  • Ardamax kullanıcısına yanıt

Farklı konfigürasyonlar var mağazalarda anladığım kadarıyla, ben 16 GB 512 MBA edinmek istiyorum en kısa sürede. Ocağa gösteriyor.

• Ben de 23'ünde 8 gb m1 mba sipariş ettim, işleniyor yazıyor, teslimat tarihi 9-16 aralık gösteriyor. Hadi hayırlısı.

• Ben Air'i Amazon.de'den siparis ettikten 3 gün sonra geldi. Appledan siparis ettigim M1 MBP 16GB 512GB 14 aralikta gelecek gozukuyordu ancak yarin burada olacak gibi duruyor. Apple'in verdigi sureler biraz sisirilmis olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Godvater

Ben Air'i Amazon.de'den siparis ettikten 3 gün sonra geldi. Appledan siparis ettigim M1 MBP 16GB 512GB 14 aralikta gelecek gozukuyordu ancak yarin burada olacak gibi duruyor. Apple'in verdigi sureler biraz sisirilmis olabilir.

Bende de 14 aralık yazıyor ama, yarın burda olacağı kanısına nerden ulaştınız acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Godvater

Ben Air'i Amazon.de'den siparis ettikten 3 gün sonra geldi. Appledan siparis ettigim M1 MBP 16GB 512GB 14 aralikta gelecek gozukuyordu ancak yarin burada olacak gibi duruyor. Apple'in verdigi sureler biraz sisirilmis olabilir.

Ne zaman sipariş verdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Yakın zamanda bilgisayarımda arıza sonucu laptop ihtiyacım doğdu. Fiyatlar o kadar yükseldi ki macbook air fiyatı normale yaklaştı. Fiyat konusunu ayrı tutarak bir şey danışmak istiyorum. Aklımda macbook 13 air M1 ile Matebook 14 2020 var. Makine Mühendisliği doktora öğrencisiyim. Açıkçası lisansta çok ağır bir hesaplama programı kullanmamıştık. Asus X555LN model laptobum yeterli olmuştu. Sonuç olarak Matlab-Simulink, Autocad, Solidworks (çok gerekli değil ) Python,Fortran online dersler için ise yoğunlukla Zoom, Acrobat Reader kullanıyorum. Bunların dışında hobi olarak gitar çalıp kayıt alıyorum. Okul Matlab için lisans veriyor sıkıntım yok. Bu programlar dahilinde macbook air m1 baz model almak mantıklı mıdır ? Yoksa alternatif modellere mi yönelmeliyim. Pil süresi ve taşınabilirlik benim açımdan çok değerli. Uzun süre (5-7 yıl) sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim. Son olarak da Zorlu'ya geldiğini duydum. Tavsiyelerinize açığım. Bilgi verebilirseniz memnun olurum.

• onurdinhooo O kullanıcısına yanıt

Kendi sorularınızın yanıtlarını kendiniz vermişsiniz zaten hocam:

Huawei Matebook 14 2020 ile MacBook Air M1'ı karşılaştırmak olmamış.

• Piyasa değerleri arasında yaklaşık 4.500-5.000 TL fark var zaten.
    • Tamamen farklı iki ekosistem
    • Pil ve taşınabilirlik önemli demişsiniz, M1 pil konusunda çığır açtı ve daha hafif bir cihaz
    • Son olarak Huawei'de karanlık ortamda ciddi ışık sızıntısı problemi var, forumda kullananların yorumlarına bakmanızı tavsiye ederim.

Huawei Matebook belki çok zorlarsak intel işlemcili MBA'yla bir ihtimal karşılaştırılabilirdi, fiyatları da zira yakındı. M1 ile başka bir boyuta geçildi.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.