Şimdi Ara

Apple, Samsung'a 4.3 milyar dolar değerinde OLED ekran siparişi verdi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Malyetin 31 dolar yükselmesi satış fiyatına 310 dolar olarak mı yansıyor?

Ya yeminle yazmayayım diyorum da duramıyorum.

Apple'a gömmeye fırsat bulun, saniyesinde gömüyorsunuz arkadaşım. Biraz düşünme aralığı verin beyninize değil mi? iOS 11 iddiası geliyor "bu mu yenilik?" Ekran haberi çıkıyor "10 katı mı pahalanacak?"

Basit bir dille şöyle anlatabiliriz:

Ekranın fiyatının 2 katına çıkması diğer maaliyetlerden de kısma ihtimallerini azaltıyor. 40 dolarlık ekran iş görürken 70 dolara ekran siparişi veriyorlarsa demek ki diğer bileşenlerde de aynı taktiği izleyecekler. Bu birincisi.

İkincisi "Aga ekran 30 dolar batarya 5 dolar anakart 30 dolar kasa 20 dolar telefon 100 dolar; 100 dolarlık telefonu bize 650 dolara itliyorlar"

Evet arkadaşım, komponentler 150-200 dolar tutuyor diyelim ki, bu firmanın tek gideri bu mu? AR-GE'si var, pazarlama var yazılım var mağazalar var işçi giderleri var bilmem ne var. Ha diyelim telefonu 200 dolara toplayabiliyorsun, buyur topla sat ve görelim. AR-GE yapmadan, gerekli kontrolleri atlayarak ürünü piyasaya süren Samsung'u gördük hepimiz. Bugün içten yanmalı motor üretimi nasıl devletleri sıkıntıya sokuyorsa, telefonda bu durumda. Üretmek mesele değil, malzeme birleştirmek değil olay; nasıl birleştireceksin, nasıl kaliteden fire vermeyeceksin vb. konular.

Al bak Vestel napıyor, hazır donanımı alıyor birleştiriyor. Tüm dünya Vestel mi diyor?

Yav he he
    40$ lik ekran iş görürken 70$lık ekran kullanacaklarmış. Aman ne büyük iş.
    Arge olarak ne yapıyor, ne yenilşk getiriyor. Elbette arge gideri var ama sonuç sıfır son yıllarda hiçbir yenilik yok. Tasarımdan tut da donanıma kadar. Hatta geriye gidiyor.
    Ayrıca satış fiyatı şu şekilde belirlenir. Firma ne kadara satarsam ne kadar satarım diye analiz yapar. Max kar elde etmeye çalışır. Yani ekrana 30$ daha fazla harcar ama ben bunu 300$ daha fazlaya iyelerin diye analiz yaparsa o zaman 300$ daha fazlaya satar, müşteriyi katiyen düşünmez, 30$ fazlaya satalım demez. Sen neyine Apple'ın avukatlığını yapıyorsun???
    Aynı şey hafıza için de geçerli. 10$lık bellek maliyeti için 100$ fazla istiyorlar. Fazla bellek koymanın neresi arge gerektiriyor.
    İsteyen istediği telefonu alır. Ama kalkıp burda kan emici Apple'ın avukatlığını yaparsan cevabı alırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• IceRulez kullanıcısına yanıt
    Sanki apple hayrına iphone yapıp dagitiyormus gibi fiyatını savunanlar var lazım gibi fiyatları olmasa nasıl büyük marka haline gelirler?

• Ekran oled olsa olsa nolur olmasa nolur, geciniz..

• Bu durumda Apple'ın yıllardır doğru tonlama konusundaki RGB dizilime sahip IPS panelden RGBG dizilimli OLED panele geçmesi biraz kafa kurcalayıcı. O çözünürlükte RGB dizilimli bir OLED yapılabilir mi asıl önemli önemli olan o.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple, Steve Jobs'un ölümüyle birlikte Innovatifliğini öyle yitirmiş ki, Oled ekran kullanırsa üstün bir telefon üretmiş olacağını sanıyor.

Bununla birlikte, eskisi gibi müşteri kendisine körü körüne bağlı sanıyor.

Oysa Samsung S8 ile öyle bir cihaz çıkartacak ki, pek çok şeyin önemi kalmayacak.
    Hızsa hız, inanılmaz bir ekran kasa oranı. Koskoca ekrana rağmen 5.5 inç ekranlı cihazlardan bile ufak. Piyasada Snapdragon 835 kıtlığı varken kendisinde 835 olması, hızlı ve yüksek RAM, daha iyi gece çekimi yapan kamera. Zayıf kalan yönü zaten bir tek ses kalitesi idi. Onda da Harman Kardon'un Harman'ını satın almasıyla çok kaliteli Premium hoparlör kullanır.

Ayfon Mayfon kalmaz. Apple artık bence hayal dünyasında yaşıyor.
    Tamam, çekirdek kitle bir iPhone kullanıcısı var ama bence öyle yüksek rakamlar beklemesin. Bu sene LG'nin de eli güçlü...

• Ar-Ge sadece "büyük yenilik" kapsıyormuş bende Yeni öğrendim.

Cihazda kullanılan patenler, cihazın Yeni kasasında optimum verim almak, cihazı inceltmek, kamerada sensör değişikliği yapmak, işlemci mimarisini kendine özgü değiştirmek falan hepsi zaten 5-6 mühendisle oluyor. Verelim sana 200 dolar topla bakalım bi cihaz toplayabilecek misin? Burda atıp tutan arkadaşların yenilik kıstası ne? Apple'ın bir kasa değiştirmesi herşeyi tekrar ölçüp biçmesi demek. Tabi ne anlatıyorsak.

• İki Firmanın da cepleri dolacak...

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Samsung da haklısın ama g2 den sonra lg den iflah olmaz

• Apple galiba always on display düşünüyor cihazlarında. Yoksa bir firma neden durduk yere OLED ekrana geçiş yapsınki. Bir bildikleri var herhalde. Oledlerin tek dezavantajları var oda çok yüksek çözünürlüge ihtiyac duyması oluyor. Diger ekranlara göre piksel aydinlatmali oldugundan piksellerin yoğun olması ışığında doğru ve doğal iletilmesine olanak sağlıyor. S7 edgei elinize alinca günümüz oledlerinin ne kadar ileri gidebileceğini zaten anlıyorsunuz. IPS ölü ve çöp bir yatırım. Ileride ips kullanan firma kalmaz zaten bu gidişle

• quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

Samsung da haklısın ama g2 den sonra lg den iflah olmaz

Sen de LG de haklısın ama bu sefer LG de kendine ve cihazına çok güveniyor. Bir de çok iyi cihaz yaptıklarını ve çok beğenileceğini düşünüyorlar.
    S7 Edge i bilirsin. S8 in ondan pek çok konuda iyi olacağını düşününce, LG yine de yeni modelinde başarılı olacağını bu kadar ümit ediyorsa demek ki gerçekten iyi cihaz yapmış olsalar gerek. Yoksa G4 kullanıyorum ve G2 de dahil hep kronik sorunlar oldu. Yok ekran yanığı, kasa çatlaması, ghosting.
    LG sorunları say say bitmez yani.
  • iPhone 7 çöp olursa bomba patlatırım 😄

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Ben g6 nın s8 yada s8+ adı her neyse. S8 in yanında sönük kalacağını düşünüyorum.

• Samsung un şu beyazları sarı gösteren panellerini kullanmasalar bari :)

• Iphone 7 nin ekranına sarı diyenler, iphone 8 de google'a girince bu ekran turuncu derler herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Apple, Steve Jobs'un ölümüyle birlikte Innovatifliğini öyle yitirmiş ki, Oled ekran kullanırsa üstün bir telefon üretmiş olacağını sanıyor.

Bununla birlikte, eskisi gibi müşteri kendisine körü körüne bağlı sanıyor.

Oysa Samsung S8 ile öyle bir cihaz çıkartacak ki, pek çok şeyin önemi kalmayacak.
    Hızsa hız, inanılmaz bir ekran kasa oranı. Koskoca ekrana rağmen 5.5 inç ekranlı cihazlardan bile ufak. Piyasada Snapdragon 835 kıtlığı varken kendisinde 835 olması, hızlı ve yüksek RAM, daha iyi gece çekimi yapan kamera. Zayıf kalan yönü zaten bir tek ses kalitesi idi. Onda da Harman Kardon'un Harman'ını satın almasıyla çok kaliteli Premium hoparlör kullanır.

Ayfon Mayfon kalmaz. Apple artık bence hayal dünyasında yaşıyor.
    Tamam, çekirdek kitle bir iPhone kullanıcısı var ama bence öyle yüksek rakamlar beklemesin. Bu sene LG'nin de eli güçlü...

80% gibi katılıyorum :) ama apple'ın bir kozu var o da 5" altında ekranı olan tek telefon.tek elle kullanmak isteyenler için iphone karşısında s8'in şansı yok.zaten en çok satan iphone da 4.7" modeli.bence sağlam rekabet için s8'in 5" seviyesinde kalması lazımdı.büyük isteyen s8+ alır zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 14 Şubat 2017; 14:56:52 >

• aycibin A kullanıcısına yanıt
    O pek öyle olmuyor arkadaşım ya.

İnan bana o tek elle telefon kullanmayı isteyen kişilerin %90 ı, büyük ekran diye ölüp bitiyor.
    Karşılarına S8 gibi kocaman 5.8 inç ekranlı ama benim 5.5 inç LG G4 den ve hadi 5.5 inçi geçtim,
    5.3 inç ekranlı LG G5 den bile daha "KÜÇÜK" bir cihaz çıkınca onların da çoğu kendilerini tutamayıp
    büyük ekran seline kapılacaklardır.

LG G4 : 148.9 x 76.1 x 6.3 - 9.8 mm

LG G5 : 149.4 x 73.9 x 7.7 mm

S8 : 140.1 x 72.2 x 7.3 mm

Adamlar 5.3 inç ekranlı telefondan daha küçük 5.8 inç ekranlı telefon yapmışlar. Herkes bayılır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 14 Şubat 2017; 15:56:6 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.