Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
26.021
Cevap
903
Favori
1.756.529
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence m1 air

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vedatcan19 kullanıcısına yanıt

Ben olsam bir saniye düşünmem mba m1 e dönerim.

Neden:

- şarj süresi çok iyi,

- çok daha az ısındığı için pil sağlığını daha uzun süre koruyacak

- fan olmadığı için hem sessiz olacak hem de içini açıp temizlemek gibi bir dert olmayacak, telefon/tablet gibi

- tek çekirdek performansı cidden çok iyi, bu da günlük basit işlerde direk hissedeceğin bir etki yapacak

- şuandaki hali bile ciddi derecede hızlı rosetta üzerinde çalışmasına rağmen, zaman içinde direk destek verilen uygulamalar sayesinde sürekli hızlanan bir bilgisayar hissiyatı olacak

- 2. El değeri daha yüksek olacak (orantısal olarak)

- daha ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReeTMiC -- 18 Aralık 2020; 13:59:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pozitif teknolojiden özel konfigürasyon sipariş oluşturan var mı? 12 haftadan önce teslim edilen oldu mu hiç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 13:3:32 >
  • HandK kullanıcısına yanıt
    Yurt dışından nerden aldın
  • Ajwahear A kullanıcısına yanıt

[Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 13:3:39 >
    Gümrükte kalmış deyince yurt dışından aldın sandım
    hayırlı uğurlu olsn hocam. Kaça almıştınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

[Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 13:2:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: personofinterest46

dediğiniz şeyin hiçbir teknik geçerliliği yok.

alın bakın 64GB iMac 2020 vs M1 Mac Mini karşılaştırması: $899 M1 Mac mini vs $2,549 iMac 5K - Ultimate Comparison - YouTube

M1 Mac Mini'deki işlemci ve gpu aynı şekilde macbook pro ve air'de de mevcut. Sayfalarca anlatılmaya çalışılan şey bu zaten ama anlaşılamadı bir türlü.

Adamlar öyle bir işlemci yaptılar ki tarihi yeniden yazdılar. 900 dolar'lık bir bilgisayar 2500 dolar'lık bir bilgisayarı alt edebiliyor.

Alıntıları Göster

Selamlar;

bu yeni m1 çipi bildiğim kadar ilk sipariş sırasında ram veya ssd kapasitesini seçip alıyoruz bunlar bildiğim kadarıyla tek 1 çip içinde oluyor yani rami yüksek seçmek bazıları için daha mantıklı geliyor çünkü ssd harici kullanılabiliyor bir çok alternatif için bu bir yandan devrim dedikleri ve gerçekten videolu karşılaştırmalarda bir çok fark oluyor 18 20 saat şarj yorumları falan güzel diyorlar buraya kadar herşey güzel ilerde her hangi bir arızada komple m1 değişiyor bu kullanıcı için sıkıntı değilmi ssd veya işlemci bağlantısı gibi olsa herkez değiştirebilir yada hdd söküp ssd takmak gibi bu ilerde sorun olur mu ? kafanızı arıttım saygılar.

• shiptar1992 S kullanıcısına yanıt
    Apple bu “soldered” yani lehimli ssd ve RAM olayını 4-5 seneye yakındır yapıyor. Bu süreçte de herhangi bilinen bir sorun olmadı. Kaldı ki bu teknoloji diğer cihazlarda da senelerdir var. O nedenle bu yeni bir teknoloji değil. Bilinen en büyük dezavantajı upgrade şansının olmaması fakat arıza konusunda henüz bir olumsuzluk görünmüyor.

Bir laptopun ortalama süresini 10 sene alırsak; 10 sene boyunca arızalanmaması en ideali olacaktır.
    M1 işlemcili air hatta paranız yetiyorsa pro alın. Hiç düşünmeye gerek yok.
  • eywallah ürün çok başarılı ama insan şimdi zar zor 15 bin bağlayıp 2 3 sene sonra grafik arayüzü işleyen çipte bi sıkıntı olsa komple pert hiç yoktan ssd sini ramini insanın güncelliyor olabilmesi yarın öbür gün hız artış anlamında bahsetmiyorum yenilemek için söylüyorum.

• shiptar1992 S kullanıcısına yanıt
    Eğer dediğiniz sorun üretim kaynaklı bir problem ise Apple zaten bunu garanti sonrası değişim programı ile çözüyor.

Bu daha önce yaşandı. 2011 MacBook Pro’larda harici ekran kartları ısı sebebi ile bozuluyordu. Bunlar için anakart yenileme programı başlattı.

Ortada olmayan bir sorun hakkında elbetteki kimse size bir garanti veremez. Ama eldeki verilerle şuan bir m1 işlemci intel ile kıyaslanamaz.

Bir işlemci, gpu, RAM ve hatta ssd’nin en büyük düşmanı ısıdır. Apple bu işlemci ile ısınmayan bir işlemci ve gpu üretti. Kasa içi sıcaklık hiçbir intel ile yarışamayacak halde. Bu elbette ki ram ve ssd’ye de pozitif yönde bir uzun ömürlülük sağlayacaktır.
  • değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim böyle bir durum yaşamadım hiç kimsede yaşamasın intel kıyaslamasıda yapmak istemem zaten.iyiki m1 geldi diğer firmaları titretti orası ayrı bu aklıma takılan hususlar ayrıydı tekrardan saol.

• aftereffects için m1 işlemcili air almak mı yoksa windows almak mı arkadaşlar?

• Gunluk islerim icin kullanacagim diyor Pro neden almali? Base Air fazlasiyla yeter eger cihazi fazla yormayacaksa. Insanlari yanlis yonlendirmeye gerek yok.

• Olethros kullanıcısına yanıt
    Paran yetiyorsa daha iyisini almanın neresi yanlış?
    Önce okuduğunuzu anlayın. İlle pro al demedim.
    Ayrıca arkadaş zaten pro almış onu iade edeyim mi diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi personofinterest46 -- 18 Aralık 2020; 22:3:52 >
  • Para agacta yetismiyor hocam. Gereksiz yere ek para verip Apple’i zengin etmeye gerek eger ki ek batarya suresi ve performansa ihtiyac yoksa.
  • Olethros kullanıcısına yanıt
    Tamam sayende Apple bugün de fakir kaldı. Ben de misyonumu başaramadım. Çünkü hayattaki tek amacım Apple’ı zengin etmek.
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.