Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (421. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.935
Cevap
898
Favori
1.750.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne kadara aldınız hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tetriser

Ne kadara aldınız hocam?

macbook pro m1 256gb uzay grisi modelini aldım hocam stoktaki son üründü 13900 fiyatı, axess kart kullanıp taksitle alcaksanız en ucuz fiyat teknosada şu an macbooklar için ama stok sorunu var aradığınız model olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABA -- 17 Aralık 2020; 17:21:23 >
  • eğitim indiriminden aldığım MacBook Pro geldi.

kurulumu yaptım şuan kurcalıyorum ihtiyacım olan programları kuruyorum

ilk izlenim olarak daha önce macbook kullanmamış biri olarak çok beğendiğimi söyleyebilirim.

bi ara yanlış bişey yaptım touchbar gitti yeniden başlatınca geldi.

kısayolları anlatan kullanım kolaylığı sağlayan ipucu vs ne varsa alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocker35 -- 17 Aralık 2020; 18:14:1 >
  • BABA kullanıcısına yanıt
    Macbook air almayı düşünüyorum hocam ben. Sitesindeki fiyattan aldınız siz proyu değil mi?
  • rocker35 kullanıcısına yanıt

ilk izlenimleriniz nasıl hocam

[Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 20 Mart 2021; 13:3:59 >
  • Arkadaşlar mba m1’in kodu A2337 ancak bu şekilde aratınca kılıf bulamıyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekir? Teşekkür ederim.
  • reaqly R kullanıcısına yanıt

Airlarda ebat olarak değişim olmadı diye biliyorum, sitesinden ebatları birebir karşılaştırın isterseniz hocam. Benim kılıfım mesela öncekilerle de uyumlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ebat olarak birebir aynı diye hatırlıyorum. İntel işlemcili air 2020 modeller için satılan kılıflardan sipariş vermeyi düşünüyorum bende.

Şu arkadaş genel olarak MacOS'a güzel bir giriş sunuyor.

• reaqly R kullanıcısına yanıt
    M1'ler ile en son nesil inteller arasında fark yok.
  • Selamlar mbk pro m1 aldım mediamark tan 13900 civarı bir fiyatı vardı. Rosetta 2 ile birlikte Node js ve Vscode vs çok rahat hızlı bir şekilde çalıştırıyor. Isınma fan çalışması falan görmedim. Imovie ile bir kaç video editleyip paylaştım. Yine performans ve ısınma açısından bir sorun yok. Sketch uygulamasını çalıştırabildim. Cihazın bence tek sıkıntısı sadece type c girişi olması. Mecburen aldıktan sonra bir type c dock almak gerekecek usb den herhangi bir cihaz bağlayabilmek için. Şu anda netflix uygulaması yok. Sadece web den izlenebiliyor. Üzerindeki hoparlör ses gayet iyi ve güzel geliyor sesler.Adobe uygulamalarını henüz deneyemedim. Büyük ihtimalle sorunsuz çalışacaktır. Isınma ve fan sesi olmadan çalışmak gerçekten keyif veriyor. Evet ürün fiyat olarak biraz yüksek ama Pro olarak iş yapıyorsanız verimli bir cihaz olmuş bence.

• helersu H kullanıcısına yanıt
    13 inç cihazla profesyonel olarak çalışılmaz maalesef ben yıllarca 2016 model 15 inç macbook pro kullandım o bile yeterli gelmiyordu ve uzun süre çalışınca cihaz ısınıyordu.Ufak tefek işler için macbook yeterli gelebilir ama profesyonel çalışma derseniz olmaz zira pro çalışan bir tasarımcı,grafiker vb günlük 10-12 saat harcıyor çok büyük boyutlu dosyalar kullanıyor

taşınabilir olması avantaj ve öğrenciler için tercih edilebilir ama gerçek anlamda profesyonel çalışmak için imac tercih etmelisiniz.32 gb ramli özel sipariş 27 inc imac aldım gerçekten harika bu işten para kazanan herkes imac tercih ediyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

13 inç cihazla profesyonel olarak çalışılmaz maalesef ben yıllarca 2016 model 15 inç macbook pro kullandım o bile yeterli gelmiyordu ve uzun süre çalışınca cihaz ısınıyordu.Ufak tefek işler için macbook yeterli gelebilir ama profesyonel çalışma derseniz olmaz zira pro çalışan bir tasarımcı,grafiker vb günlük 10-12 saat harcıyor çok büyük boyutlu dosyalar kullanıyor

taşınabilir olması avantaj ve öğrenciler için tercih edilebilir ama gerçek anlamda profesyonel çalışmak için imac tercih etmelisiniz.32 gb ramli özel sipariş 27 inc imac aldım gerçekten harika bu işten para kazanan herkes imac tercih ediyor

dediğiniz şeyin hiçbir teknik geçerliliği yok.

alın bakın 64GB iMac 2020 vs M1 Mac Mini karşılaştırması: $899 M1 Mac mini vs $2,549 iMac 5K - Ultimate Comparison - YouTube

M1 Mac Mini'deki işlemci ve gpu aynı şekilde macbook pro ve air'de de mevcut. Sayfalarca anlatılmaya çalışılan şey bu zaten ama anlaşılamadı bir türlü.

Adamlar öyle bir işlemci yaptılar ki tarihi yeniden yazdılar. 900 dolar'lık bir bilgisayar 2500 dolar'lık bir bilgisayarı alt edebiliyor.

• fabrizo kullanıcısına yanıt
    Yeni işlemcili modelleri yeteri kadar incelememişsiniz. Şu an m1’ler intel i9’lara yakın performans veriyor ayrıca imac’le falan ilgisi yok bu işin, imac’lerin performans avantajını sağlayan şey işlemcinin daha iyi soğutulabilmesi idi ki m1’ler ile bu sorun tamamen ortadan kalktı, mba’lerde bile ısınmıyor. Ha ekran boyutu küçük geliyor derseniz ona bir şey diyemem, göreceli bir konudur. Aşağıda arkadaşın da gönderdiği gibi eğer masaüstü ihtiyaç varsa mac mini tüm profesyonel işlerin üstesinden gelir, sadece hangi alanda çalıştığınıza göre ram upgrade’i yapmanız yeterli. Şunu da belirteyim “bu işten para kazanan herkes imac tercih ediyor” ifadesi artık geçerliliğini yitirdi, bir dönem öyleydi çünkü öyle olmak zorunda idi ama artık değil. Bir süre eski algı devam edebilir ama insanlar çevrelerinde gördükçe, araştırdıkça, inceledikçe eski intel zamanındaki şartların tamamen değiştiğini farkedecekler. Apple m1’ler ile çok farklı bir dünyanın kapısını araladı, umarım masaüstü pc’ler için de üretim yaparlar da şu intel ve amd tekelinden kurtuluruz.

• Hocam merhaba, ben pt.com.tr üzerinden mbp i5 512 gb modelini sipariş ettim, ancak sizin yazdığınız yazıyı gördüm ve iptal etsem mi acaba durumu oluştu. He grafiker ve ya tasarımcı değilim , günlük işlerim için kullancam eğitim indirimi ile 11.499 tl'ye aldım. Siz olsanız iptal eder miydiniz ?

• vedatcan19 kullanıcısına yanıt
    Bende sipariş verip iptal ettim iademin geçmesini bekliyorum m1 olanı alacağım bende günlük işler için kullanacağım aynı zamanda arcade üyeliğim var oradaki oyunlar dan deneyimlerim artık
  • mb air mi pro mu alacaksınız ?

• Macbook air m1 mi almak daha mantıklı yoksa macbook pro i5 mi
  • vedatcan19 kullanıcısına yanıt
    Pro alacağım hocam
  • 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.