Şimdi Ara

Apple m1 vs gaming laptop + ve - leri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhabalar ben Apple m1 macbook ve aynı fiyat bandındaki bir gaming laptop ile arada kaldım. hem benim hemde daha sonradan gelicekler için Apple m1 macbook ile o fiyat bandındaki (Windows laptop lara hakim değilim) gaming bir laptopun + ve - lerini yazabilir misiniz?

amacım çok fazla oyun oynamak değil lol, valorant gibi online oyunları oynıcam.cyp 2077 açmak gibi fln bi derdim yok zaten o oyuna parada veremem.( oyunlara fazla para verme taraftarı değilim bu benle alakalı Bi durum siz belki Bi oyuna 1000tl bile verirsiniz bilemem:)

Genelde youtubeye girmeyi severim.

Ağır Bi laptop istemiyorum çünkü taşırken sıkıntı olsun istemiyorum. 2.5 kilo civarı laptoplar gördüm Allah korusun çantaya koyunca fıtık olursun.

son olarak şarjı fazla gitsin istiyorum youtubede çok zaman geçireceğim için şarjı çok önemli.

lütfen biliyor iseniz cevap verin çünkü 15 ocak civarı inş alıcam ve tam bir fikir sahibi sayılmam.

not: m1 macbookun ekranı 2560 x 1600 çözünürlükte diyor bu çözünürlük ne oluyor acaba 2k fln mı? Anlamıyorum bu konulardan çok.

Okuyan ve yardım eden herkese şimdiden gösterdiği ilgiden dolayı çok teşekkür ederim iyi günler.

• Appleda oyun oynayamazsın pek. Oyun oynama isteğin varsa 8-9 bin liraya macbook m1'i çok aratmayacak cihazlar mevcut ona bak.

Apple m1'in avantajı çok hızlı. Render işlemlerinde benzerlerinin çok önünde. Termal verimliliği çok yüksek. Güç tüketimi çok düşük. Bunlar çok önemli değilse yarı fiyatına windows bir pc al.

• _magnetar_ kullanıcısına yanıt
    yaaa ben çok oyun oynamayacağım aslında lol civarı oyunlar oynıcam ve lolü 2k çözünürlükte max ayarlarda 80fps macbook m1 açıyor. Windows laptop dan çekinme nedenim

1-ağır olması 2. 5kg civarı

2-pil süresi macbook dan baya düşük

3-ben çok youtube izliyorum macbookun ekran çözünürlüğü Windows lara göre daha yüksek 2k olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulas fidan -- 4 Ocak 2021; 8:45:15 >
  • https://www.webtekno.com/fiyatlari-cep-yakan-apple-macbook-lara-7-saglam-alternatif-h63009.html

Hem hafif hem ekran çözünürlüğü yüksek hem de dokunmatik ekranı olan windows bilgisayarlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulas fidan

yaaa ben çok oyun oynamayacağım aslında lol civarı oyunlar oynıcam ve lolü 2k çözünürlükte max ayarlarda 80fps macbook m1 açıyor. Windows laptop dan çekinme nedenim

1-ağır olması 2. 5kg civarı

2-pil süresi macbook dan baya düşük

3-ben çok youtube izliyorum macbookun ekran çözünürlüğü Windows lara göre daha yüksek 2k olması lazım

Söylediğin maddeler tam olarak doğru değil. Macbook ile rakip olan cihazlara bakmadığın için bu yorumları yapıyorsun. Windows tarafında da benzer güzel cihazlar mevcut.

OS X platformuna bilgisayar oyunu kategorisinde pek oyun çıkmıyor. O yüzden windowsu düşün dedim. Bir şekilde windows kurarak çalışabilir tabi detayına çok hakim değilim ama işin içinde oyun varsa windows daha yakın geliyor bana. Oynayacağın oyunlar LOL seviyesini aşmayacaksa yine de düşünülebilir macbook.

Huawei Matebook 14

1,49kg

Dikkatli kullanımda 6 saat civarı pilde kullanım

2K ekran

8.699 TL

https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-matebook-14/

Acer Swift 5

1 kg

17 saate kadar pilde kullanım (abartılı bir değer, gerçek kullanımda yarısını sunsa bile iyi)

FullHD Ekran

8.599 TL

https://www.hepsiburada.com/acer-swift-sf514-55t-intel-core-i5-1135g7-8gb-512gb-ssd-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hx8ey-001-p-HBV000014RSQI

Bu cihazlar da fiyatına göre iyi cihazlar. Değerlendir.

knk benim amacım ya macbook almak yada gaming Bi laptop almak hiç huawei matebooklara fln girmem zaten Windows alırsam zaten kesin asus alacağım başka markalara asus kadar güvenmem. asusun laptopları da gaming 10-11 kya var 1660ti lı ben o laptop la macbook arasındayım şu an. oyun avantajı olduğu için asusu alıyım mı yoksa macbooku mu alayım diye aradayım.

aslında şu an bana kalmış gibi mevzu:(
  • tek şüphem acaba m1 de pubg mobile fln oynanıp oynanmadığı onuda youtubeden fln araştırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas fidan

knk benim amacım ya macbook almak yada gaming Bi laptop almak hiç huawei matebooklara fln girmem zaten Windows alırsam zaten kesin asus alacağım başka markalara asus kadar güvenmem. asusun laptopları da gaming 10-11 kya var 1660ti lı ben o laptop la macbook arasındayım şu an. oyun avantajı olduğu için asusu alıyım mı yoksa macbooku mu alayım diye aradayım.

aslında şu an bana kalmış gibi mevzu:(

Ne istediğini bilmiyorsun anlaşılan. Kolay gelsin.

sizde haklısınız özür dilerim ilk pc em olcak biraz elim ayağım dolaştık son bir soru sorucağım msi nin modern serisi nasıl acaba 9700 tlidi sanırsam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.