Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.892
Cevap
235
Favori
392.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apple M1 Mac [ANA KONU]
    Apple M1 Mac [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 12 Kasım 2020; 11:3:12 >
  • Apple M1 Mac [ANA KONU]
    Apple M1 Mac [ANA KONU]

Apple M1 Mac [ANA KONU]
    Apple M1 Mac [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 12 Kasım 2020; 10:56:27 >
  • Ultratopkek U kullanıcısına yanıt
    Benim için batarya süresi dışında fazla heyecan yaratmadı. Macbook Air için 3.5 kat hızlı diyor, ancak onu da eski dualcore (i3) işlemciyle kıyaslıyor.

Fiyatlarda indirim beklentisi fos çıktı. Diğer tarafta da yazdım, M1 işlemci gerçek performansını ancak yeni tasarlanacak air ve prolarda ortaya koyar. Mevcut kasada kullanmak apple için geçiş dönemi stratejisi.

Ben airpods hediyesiyle 8.000 liraya MAB aldığım için memnunum şahsen. İade ederim diye açmamıştım, 11.000 liralık yeni fiyatı görünce...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasificici -- 10 Kasım 2020; 22:25:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi akşamlar. Yeni çıkan modellerden alacağım ben de. Fakat ssd kapasitesi hakkında bir türlü karar veremedim. Şimdilik sadece gündelik işler için kullanacağım. Belki 3-5 sene sonra müzikle alakalı işlemler için falan kullanabilirim. 256 gb yeterli gelir mi? 512 gb ile arasında da çok fark var açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfreeman

İyi akşamlar. Yeni çıkan modellerden alacağım ben de. Fakat ssd kapasitesi hakkında bir türlü karar veremedim. Şimdilik sadece gündelik işler için kullanacağım. Belki 3-5 sene sonra müzikle alakalı işlemler için falan kullanabilirim. 256 gb yeterli gelir mi? 512 gb ile arasında da çok fark var açıkçası.

Bence gelir hocam, ben de tercihimi o yönde yapacağım. O aradaki fiyat farkına gayet kaliteli ve hızlı 1tb harici disk alınır veya flash drive, tercihinize göre.

• iPad Pro ve laptopumu satıp Air almayı düşünüyorum. Acaba değer mi. Çoğu zamanımı laptopta kodlama yaparak geçiriyorum. iPad'de arada çizim de yapıyorum, ama şimdi M1 çipli Mac'lerde İpad uygulamaları çalışacak, büyük ihtimalle sevdiğim uygulamalar Mac'e gelecek. O zaman iPad'in çok mantığı kalmıyor gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben intel model siparişi iptal edeceğim yeni model için ama yeni modeli 8.5 liradan hesapladılar herhalde tahmin ettiğim gibi :(

10.500tl'ye aldığım baz model 13.441tl olmuş airpodsu da yok. Neyse M1 işlemciyi almazsam pişman olurum herhalde ondan kafa rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: gfreeman

İyi akşamlar. Yeni çıkan modellerden alacağım ben de. Fakat ssd kapasitesi hakkında bir türlü karar veremedim. Şimdilik sadece gündelik işler için kullanacağım. Belki 3-5 sene sonra müzikle alakalı işlemler için falan kullanabilirim. 256 gb yeterli gelir mi? 512 gb ile arasında da çok fark var açıkçası.

Harici disk ile depolamayı çözebilirsiniz hocam, Apple'ın kendi yükseltmeleri çok tuzlu oluyor malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: SpesifikBrush

iPad Pro ve laptopumu satıp Air almayı düşünüyorum. Acaba değer mi. Çoğu zamanımı laptopta kodlama yaparak geçiriyorum. iPad'de arada çizim de yapıyorum, ama şimdi M1 çipli Mac'lerde İpad uygulamaları çalışacak, büyük ihtimalle sevdiğim uygulamalar Mac'e gelecek. O zaman iPad'in çok mantığı kalmıyor gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hocam aceleniz yoksa bir hafta bekleyin ve videoları, deneyimleri dinleyin ona göre kararınızı verirsiniz. Dediğiniz gibi bence mantıklı bir karar olur. ARM'ın bu avantajı gerçekten iyi oldu Macbook'lar için, birçok iPad uygulamasının çalışacağı söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 11 Kasım 2020; 13:36:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vain

Ben intel model siparişi iptal edeceğim yeni model için ama yeni modeli 8.5 liradan hesapladılar herhalde tahmin ettiğim gibi :(

10.500tl'ye aldığım baz model 13.441tl olmuş airpodsu da yok. Neyse M1 işlemciyi almazsam pişman olurum herhalde ondan kafa rahat olsun.

Bence mantıksız bir hareket olmaz çünkü işlemci gücündeki 3 kat gibi büyük bir artış nedeniyle büyük ihtimalle aletin ömrü 2 yıl gibi bir süre daha uzun olur.

• Ultratopkek U kullanıcısına yanıt
    Maalesef ülke şartlarından dolayı alanlar aldı zaten .yani çoğu öyle yaptı. Yoksa 3-5 ay beklenir idi çıkacağı nerdeyse 1 yıldır belli olmuştu artık

• Eylül'de 8799 TL'ye i3 MacBook Air aldım çok da memnun kaldım ama simdi M1 cıkınca 6 ay önce tanıtılmış intel tabanlı macbook air'ler bir anda yok oldu. Bunu nasıl kabul ettirecekler alanlara bence dava vs acılabilir yani. Ben inanılmaz haksızlık olarak gordum bu olayı. Kimse bu olaydan bahsetmiyor ama bence inanılmaz bir olay

• falcon84 F kullanıcısına yanıt
    Hocam açıkçası yok falan olmadı, hala gayet güzel cihaz sizinki. Ayrıca aldığınız zaman çoktan denmişti yıl sonuna gelecek diye. Bizim ülkede dolaylı olarak fiyat farkı var o yüzden bence kötü de yapmadınız.

• LazerBülbül kullanıcısına yanıt
    Zaten bekleyeceğim hocam. Hatta fiyat artışını da mı beklesem diyorum, iPad Pro'nun fiyatı hala eski kura göre. Güncellenmişti evet ama ondan sonra yine baya büyük bir artış olmuştu kurda. İki cihazımı birlikte satarsam Air'a yeter mi bilemiyorum o yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: pasificici

Benim için batarya süresi dışında fazla heyecan yaratmadı. Macbook Air için 3.5 kat hızlı diyor, ancak onu da eski dualcore (i3) işlemciyle kıyaslıyor.

Fiyatlarda indirim beklentisi fos çıktı. Diğer tarafta da yazdım, M1 işlemci gerçek performansını ancak yeni tasarlanacak air ve prolarda ortaya koyar. Mevcut kasada kullanmak apple için geçiş dönemi stratejisi.

Ben airpods hediyesiyle 8.000 liraya MAB aldığım için memnunum şahsen. İade ederim diye açmamıştım, 11.000 liralık yeni fiyatı görünce...

Madem bilmiyorsunuz bu kadar rahat sallamayın. Apple M1 Mac [ANA KONU] 

"Testler Apple tarafından Ekim 2020’de, tümü 16 GB RAM ve 2 TB SSD ile yapılandırılmış, Apple M1 çipe ve 8 çekirdekli GPU’ya sahip ön üretim MacBook Air sistemleri ve 1.2 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 tabanlı, üretim aşamasındaki MacBook Air sistemleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir."

Anlayacağınız Air'deki 3-4 katlık CPU performans farkı i3'ü değil i7'yi yani en tavan MBA işlemcisini kıyas alarak verilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 11 Kasım 2020; 15:40:0 >
  • Akşamına satışa çıkacaktı dün Amerikada hala neden kutu açılışı vs videoları düşmedi acaba

• Bu arada arladaşlr air ile pro arasında bu yeni işlemcilerden slnra herşey neredeyse aynı tek özellik olarak pro da fan var hangisi tercih edilmeşi

• Ardamax kullanıcısına yanıt
    Hocam satisa cikti ama dagitim bir hafta sonra yani 17 Kasim.

• LazerBülbül kullanıcısına yanıt
    Bu arada arladaşlr air ile pro arasında bu yeni işlemcilerden slnra herşey neredeyse aynı tek özellik olarak pro da fan var hangisi tercih edilmeşi

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

Bu arada arladaşlr air ile pro arasında bu yeni işlemcilerden slnra herşey neredeyse aynı tek özellik olarak pro da fan var hangisi tercih edilmeşi
    Pro'nun avantajlari; touchbar, ekran parlakligi, pil omru, cpu performansi (fanli oldugu icin buyuk ihtimalle boostta daha uzun calisacak), gpu cekirdegi (air base modelde 7 proda 8). daha iyi hoparlor.

dezavantaj olarak da cok az da olsa daha agir, fan oldugu icin daha sesli ve yaklasik 3-4 bin tl daha pahali.

Burada tercih size kaliyor, eger degecegini dusunuyorsaniz verilebilir. Benim butcem yetseydi fan ve pil omru icin pro modeli almayi dusunurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 11 Kasım 2020; 19:12:18 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.