Şimdi Ara

Apple kullanıcıları en çok 4.7 inçlik modelleri kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Apple kullanıcıları en çok 4.7 inçlik modelleri kullanıyor

Apple, iPhone 6 modeliyle birlikte 4 inç ekran boyutunu arkasında bırakmış ve yoluna 4.7 - 5.5 inçlik iki farklı modelle devam etmişti. Bu değişiklik bazı kullanıcılar tarafından olumlu karşılansa 4 inç boyutunu yeterli bulan önemli bir kesim de mevcut. Mixpanel'in yaptığı araştırma ise en çok hangi iPhone modellerinin tercih edildiğini gözler önüne seriyor.

Araştırmada son bir yıl içerisinde en çok kullanılan Apple akıllı telefonunu iPhone 6 olduğu görülüyor. iPhone modelleri arasında %34 gibi önemli bir paya sahip cihazı ikinci sırada iPhone 5S izliyor. %18 seviyesinde kullanıma sahip modeldeki düşüşün beklenenden daha az yaşanması hala 4 inç modellere rağbet duyan kitlenin bir sonucu olarak görülüyor.

Apple kullanıcıları en çok 4.7 inçlik modelleri kullanıyor 

Üçüncü sırada yaklaşık 4 aydır satışta olan yeni iPhone 6S modeli bulunuyor. Kısa bir sürede %14'lük kullanım olanını yakalayan cihazı %9.5 ile iPhone 6 Plus takip ediyor. Genellikle sürekli %10 seviyesinde kullanım oranına sahip cihazın tercih edilmesi azalmazken aynı anda iPhone 6S Plus'ın da %7 oranına ulaşması ise büyük ekran isteyen farklı bir kitlenin bulunduğunun kanıtı.

Sonuç olarak Apple kullanıcılarının yaklaşık %48'lik kısmı 4.7 inç modelleri kullanıyorlar. %17'lik bir kitle 5.5 inç ekrana sahip Plus modelleri kullanırken %31'lik bir kesim 4 inç boyuta sahip iPhone 5, 5S ve 5C modellerini tercih etmiş. Kalan ufak kitle ise daha eski modelleri kullanmaya devam ediyor.

• Yine 5,5 inç ekran eh büyük sayılabilir ama apple'ı anlamış değilim. Birden bire mi düşündüler böyle büyük ekran yapmayı? Eskiden samsungu falan eleştirirdiler büyük ekran falan filan biz tek elde tutulan telefon yaptık diye. Kendileri o duruma düştüler. Tamam bende iphone kullanıyorum ama bu konudan eleştiriyorum, bombeli cam yüzünden telefon kaç kere elimden düştü 5 serisinde böyle bir problem yoktu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.7 ideal ekran boyutudur.

• http://m.donanimhaber.com/haberler/Analiz-iPhone-kullanicilarinin-ucte-biri-4-inclik-ekran-kullaniyor.htm

??

ayni haber
    ayni tablo (zaman araliklari farkli)
    farkli yorumlar :)

bir sonraki haber de en az kullanilan iphone 3.5 inch diye haber yaparsaniz sasirmam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 8 Şubat 2016; 1:25:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oray

http://m.donanimhaber.com/haberler/Analiz-iPhone-kullanicilarinin-ucte-biri-4-inclik-ekran-kullaniyor.htm

??

Tamam işte o habere göre 3'te biri yani %33'ü 4 inch, bu habere göre %48'i 4.7 inch kullanıyor. En çok kullanılan iki habere göre de 4.7 inch.

• iPhone Plus dış kapının dış mandalı gibi. iPad satışlarının da azalmasına sebep oldu. Sivilce de denilebilir.

• Ekran 4.7 inç, kasa 5.5 inç telefonlar kadar. %65 ekran kasa oranı nedir giriş seviyesi cihaz gibi.

• Plus fiyatlarından dolayı olabilir mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

iPhone Plus dış kapının dış mandalı gibi. iPad satışlarının da azalmasına sebep oldu. Sivilce de denilebilir.

Ipad daha iyi hem webde gezinme hem de icerik uretme acisindan. 5.5 inch sadece hantal lık. Uretim yapamiyorsun, webde gezinme evet kolay ama hepsi bu.

• Bu sitenin yeni ismi apple haber. teknoloji sitesi ve fanboy elemamlar cok ilginc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kılıç-61 -- 8 Şubat 2016; 10:46:00 >
  • sarının tüm renk aralıklarını kullanmak için uğraşmışlar heral, tabloyu anlayana kadar gözlerim...

• 4.7 ideal bencede .Ne az ne fazla

• Apple yeni serilerde şu ekran/kasa oranını ciddi şekilde iyileştirmeli.Eskiden en iyi tasarıma sahip olan Apple bence 6 serileri ile bazı
    rakiplerinin gerisinde kalmaya başladı. Bana göre ince çerçeveli 4,7-5,2 inch arası telefonlar gayet yeterli. Daha fazlası çoğu kişi için
    abartı kaçıyor..
  • Eminim iPad kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu da 9.7 inç kullanıyordur. Habere bak yaa

• Tabloyu hangi embesil hazırladıysa tebrik etmek gerekir.
    La armut farklı modelleri farklı renkler yapsan da insanlar hangisinin ne olduğunu anlasa ve tablo da amacına ulaşsa iyi olmaz mıydı?

• 3g/3gs 50%, 4/4s 55%, 5/5s 60%, 6/6s 65%. Yani tabloya göre mantıken artması lazım bakıp göreceğiz.
  • 1.65 adama 5.5 inc buyuk gelir 1.85 adama 4.7 inc kucuk gelir.

En ideal ekran diye bi standart yok. Eline gore telefon alirsin. 1.84 um banada 4.7 lik iphone oyuncak gibi geliyor. 1.60 adamda plus i kavrayamiyor. En ideali diye birsey yok boyuna gore telefon alirsin bu kadar basit.

• 4.7 artık oyuncak gibi geliyor bazen kardeşimden alıyorum ufak tefek elimde kayboluyor gibi. 5.5 de büyük gelmişti ilk başta tamamen alışkanlık meselesi...

O tablo nedir ayrıca ya? Hepsi aynı renk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LastShip L kullanıcısına yanıt
    Sen bir restoranta gidince ben 1.84'üm ona göre yemek getirin mi diyorsun? Ne kadar porsiyon belirlendiyse o getiriliyor. Zaten dersen büyük kabalık...

Boyla da pek alakası olduğunu düşünmüyorum. 200cm olmadıktan sonra 4.7 telefonu iki elle kullanacaksın zaten. 200cmlik bir kişide de aynı göz var 184lik kişide de aynı göz var(azıcık farkı hesaba katmazsak) Neden biri küçük olarak görsün? Hadi yemek vücut kitle indeksine göre yenen bir şey ama telefon ekranıyla boy orantısı çok büyük farklar oluşturan bir unsur değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

iPhone Plus dış kapının dış mandalı gibi. iPad satışlarının da azalmasına sebep oldu. Sivilce de denilebilir.

Ipad daha iyi hem webde gezinme hem de icerik uretme acisindan. 5.5 inch sadece hantal lık. Uretim yapamiyorsun, webde gezinme evet kolay ama hepsi bu.

Hantallık yorumunuza katılmıyorum hocam şarjı gayet iyi ekran göruntusu daha net şarjı daha iyi gidiyor maillerimi okumak veya gazete okumak çok daha kolay oyun oynamak daha zevkli ayrıca tek elimle kullanabiliyorum kendi adıma konuşursam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.