Şimdi Ara

Apple kullanıcıları en çok 4.7 inçlik modelleri kullanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4.7 inç ideal bir boyut ama 5.5 inç full hd ekranlı telefon kullanmakta ayrı bir zevk. Ancak şuda var iphone 5.5 inç 6 inç gibi duruyor fazla büyük.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Sen bir restoranta gidince ben 1.84'üm ona göre yemek getirin mi diyorsun? Ne kadar porsiyon belirlendiyse o getiriliyor. Zaten dersen büyük kabalık...

Boyla da pek alakası olduğunu düşünmüyorum. 200cm olmadıktan sonra 4.7 telefonu iki elle kullanacaksın zaten. 200cmlik bir kişide de aynı göz var 184lik kişide de aynı göz var(azıcık farkı hesaba katmazsak) Neden biri küçük olarak görsün? Hadi yemek vücut kitle indeksine göre yenen bir şey ama telefon ekranıyla boy orantısı çok büyük farklar oluşturan bir unsur değil.

Evet sen 1 1.5 iskender soyluyorsan ben 2 iskender soyluyorum..

Yemek ile teknoloji bagdastirmasida takdire şayan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky bayboğa

quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

iPhone Plus dış kapının dış mandalı gibi. iPad satışlarının da azalmasına sebep oldu. Sivilce de denilebilir.

Ipad daha iyi hem webde gezinme hem de icerik uretme acisindan. 5.5 inch sadece hantal lık. Uretim yapamiyorsun, webde gezinme evet kolay ama hepsi bu.

Hantallık yorumunuza katılmıyorum hocam şarjı gayet iyi ekran göruntusu daha net şarjı daha iyi gidiyor maillerimi okumak veya gazete okumak çok daha kolay oyun oynamak daha zevkli ayrıca tek elimle kullanabiliyorum kendi adıma konuşursam

Evet plus tek elle kullanilaviliyor, istanbulda tramvayda bi elle tutunurken bir elle telefonu cok rahat kullanabiliyorum.

Ben arkadasa boy farkinin el buyukluguyle dogru orantili oldugunu anlatmaya calisirken eleman buyuk/kucuk gorme olarak anlamis demekki kisa boylu :d uzun boylu birinin bunu anlamamasina imkan yok..

• butun karsi gorus yazan yorumlar silinmis süper

• Ekran büyük olduğu için kullanan çoktur bende 4.7 inç tercih ettim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

quote:

Sen bir restoranta gidince ben 1.84'üm ona göre yemek getirin mi diyorsun? Ne kadar porsiyon belirlendiyse o getiriliyor. Zaten dersen büyük kabalık...

Boyla da pek alakası olduğunu düşünmüyorum. 200cm olmadıktan sonra 4.7 telefonu iki elle kullanacaksın zaten. 200cmlik bir kişide de aynı göz var 184lik kişide de aynı göz var(azıcık farkı hesaba katmazsak) Neden biri küçük olarak görsün? Hadi yemek vücut kitle indeksine göre yenen bir şey ama telefon ekranıyla boy orantısı çok büyük farklar oluşturan bir unsur değil.

Evet sen 1 1.5 iskender soyluyorsan ben 2 iskender soyluyorum..

Yemek ile teknoloji bagdastirmasida takdire şayan

Sen ben meselesine neden çevirdiniz biz şuan boylarımızı karşılaştırmıyoruz. Ortada bir mesele var ve bende görüşümü belirttim. Siz ise kısa boylu anlamamış gibi kelimeler kullanıyorsunuz. Ben size boyumu vermedim. Üstelik siz demişsiniz neye göre ideal diye o zaman gidip birinin boyuna bilip bilmeden kısa diyemezsiniz. Hem küstahsınız hem ukalasınız. Aynı boyda olan insanların parmakları aynı boyda değil ama siz anlamazsınız. Yok metroda tek elle kullanırmış bilmem ne. Ya ya tabii. Ben de lebron james.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

iPhone Plus dış kapının dış mandalı gibi. iPad satışlarının da azalmasına sebep oldu. Sivilce de denilebilir.

Ipad daha iyi hem webde gezinme hem de icerik uretme acisindan. 5.5 inch sadece hantal lık. Uretim yapamiyorsun, webde gezinme evet kolay ama hepsi bu.

Hantallık yorumunuza katılmıyorum hocam şarjı gayet iyi ekran göruntusu daha net şarjı daha iyi gidiyor maillerimi okumak veya gazete okumak çok daha kolay oyun oynamak daha zevkli ayrıca tek elimle kullanabiliyorum kendi adıma konuşursam

Bazen Apple anlamiyoeum. Buyuk ekranli iphone cikariyorsun, tamam. Peki neden ipad mini de cikariyorsun? Steve zamaninda buyuk ekran isteyen ipad alsin denirdi.

Buyuk ekranli iphone hem mini gorevini hem de iphone gorevini goruyor.

Note kullanicisi olarak buyuk ekrana alistim. Webde gezinme cok rahat oluyor, tabi kalem sayesinde sadece tuketmek odakli kalmiyor cihaz, uretim de yapabiliyorsunuz. O zaman bu kutleyi surekli yaninda tasimanin da bir anlami oluyor.

Ben 4.7 inch + ipad mini diyenlerdenim. Pil konusunda haklisiniz. Ama powerbank tasimak cok da zor degil. Ya da Applein yaptigi sarjli kiliftan alabilirsiniz. Ama cok tipsiz bir kilif

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bazen Apple anlamiyoeum. Buyuk ekranli iphone cikariyorsun, tamam. Peki neden ipad mini de cikariyorsun? Steve zamaninda buyuk ekran isteyen ipad alsin denirdi.

Buyuk ekranli iphone hem mini gorevini hem de iphone gorevini goruyor.

Note kullanicisi olarak buyuk ekrana alistim. Webde gezinme cok rahat oluyor, tabi kalem sayesinde sadece tuketmek odakli kalmiyor cihaz, uretim de yapabiliyorsunuz. O zaman bu kutleyi surekli yaninda tasimanin da bir anlami oluyor.

Ben 4.7 inch + ipad mini diyenlerdenim. Pil konusunda haklisiniz. Ama powerbank tasimak cok da zor degil. Ya da Applein yaptigi sarjli kiliftan alabilirsiniz. Ama cok tipsiz bir kilif

Neden mi iPad mini? Çünkü kitap okumaya ve webte gezinme için 4:3 ekran oranı daha kullanışlı. Plus gereksiz bir opsiyon bence Steve olsa kesinlikle çıkartmazdı o ayrı konu. Ama artık ne Steve kaldı ne Jobs.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Yalan soyliyecek halim yok metro ve tramvayda tek elle kullaniyorum cok rahat bir sekilde note 5 ide tek elle kullanabiliyorum. Ekran kasa oraninin yuksek olmasindan dolayi. Siz kullanamiyorsaniz sizin probleminiz. Kullanamadigim cihazi neden elimde tutayim ki? Zorlansaydim satar i6 alirdim zaten

• LastShip L kullanıcısına yanıt
    Kullanmaktan kastınız rahat kullanmaktır umarım.

Apple sizi kaçırmasın bence reklam filminde oynatsın tek elle kullanım reklamında bu fırsat kaçmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 8 Şubat 2016; 16:58:46 >
    Plus modeli bir bayan bile tek elle kullanılıyor,bugün otobüste kızın birinin elinde gördüm,kız sol elinde tutmuş rahatca kullanıyordu,tabi milletin özeline bakma diyen olacak :) ekran büyük olunca 2 mt geriden bile dikkat çekiyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinde gezdire gezdire hamur yoğurur gibi herkes kullanır. Benim kastettiğim eli ve bileği sabitken kullanmak. Belirtmediğim için anlaşılmamış. Yukarılara basmak için ya elinizde telefonu aşağıya alırsınız yada tek elle kullanım modu touch idye 2 kez dokunursunuz her seferinde.

• Ama iPhone'ların kasa/ekran oranı berbat ya. 5.7 inch'lik Note 5, 5.5 inch'lik iPhone 6s Plus'tan daha küçük. İnanılır gibi değil gerçekten. iPhone'lara baştan bir tasarım gerekiyor kasa/ekran oranını adam akıllı yapabilmeleri için. Tren geçecek ekranın sağ sol ve alt üstünden ayıptır. Sanki giriş seviyesi telefon gibi ön taraf.

Tabiki rahat kullanmak ikina ikina telefonu kullanicaksam hic kullanmam o gun satarim

• @koray.tekler kullanıcısına yanıt
    Aynen kilifi oldugu surece tek elle cok rahat kullaniliyor kilif olmayinca kayiyo tutulmuyorda kilifli sekilde rahat rahat kullaniyorum hatta eski 5 inc telefonum bile artik kucuk geliyor bana. En son iste note 5 denemistim oda tek elle gidiyor ekran kasa oranindan dolayi.. Yani bu adamlar bu kadar buyuk yapiyorsa demekki birileri kullanabiliyormus :d

Buradaki elemanlarda anca kendini dusunup 4.7 ideal desin daha dune kadarda 4 inc icin ideal diyorlardi, unutmadik..

O adamların 4 inçte yaptığını 5.5 inçte yapabiliyorlar bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi orası biraz düşünülmeli. Evrensel bir anlayış takınılmalı. iPad miniyi tek elle kullanabilen de vardır. Gerek var mı sence o kadar büyük telefona tek elle kullanabiliyor diye? Sanmam. Eli büyük olana da yetmeyecek diye bir kural yok. Bir zamanlar telefonun küçüğü makbuldü. O zaman kimse demiyordu benim parmaklarım büyük vesayire diye(En azından normal ve normal üstü boyda olanlar) 4.7inç telefonu elleri büyük diye kullanamaması övünülecek bir durum değil bana kalırsa. Şahsen ben öyle insanlara acırım. Çoğu insanın kullanabildiği boyutu kullanamıyor diye. Tabii NBA oyuncusu veya herhangi bir şey gibi boyunu bir avantaja dönüştürmüş bir konumdaysa bu durum olmaz tabii. Plus terimi de zaten bu yüzden var. 165lik otobüsteki kız içinde değil 185lik erkek içinde. Her neyse derdimi anlatabilmişimdir umarım. Kimseye küçük ekran kullansın demiyorum lakin cep telefonunda(CEP!) belli bir miktardan sonrası gereksiz. iPad veya büyük ekran cihaz ihtiyacını gideren laptop gibbi ürünler var. Gösteriş olsun diye Plus alanlar bile var onlara hiç değinmiyorum. Siz kullanabildiğinizi söylediniz ben size yönelik değil de genel eleştiri yapıyorum alınmazsınız olur mu

Yahu bana 4.7 inc telefon oyuncak gibi geliyor sana gemeyebilir benim avcumda kayboluyo gidiyo telefon. Alla alla bunun bi standardi olmak zorunda mi bu neyin kafasi?

Senin ustundeki xxs xs s m l xl xxl xxxl diye bendenlere ayrilmisken telefon niye ayrilmiyor?

Ulan hadi ayrildi bu sizi niye geriyo? Gereksizmiste bilmem ne de sana ne ulan sana ne? Sana al diyen mi var zorlayan mi var? Isteyen istedigini alir gereksizi sana kalmamis. Sana gereksiz geliyo bana gelmiyor ben aliyorum. Benim malimin derdi sana mi dustu?

4 incin yaptigini 5.5 yapiyomus tartisilmaliymis hadi yuru isine yav cattik resmen. Isteyen istedigini alir kimseninde kimsenin malina gereksiz deme hakki yok.

Sana 4.7 icnlik oyuncaginla mutluluklar diliyorum.

Ben basket topunu yerden tek elimle tutup kaldirabiliyorum. Sen kaldirabiliyo musun? Demekki ellerim buyukmus ve bi oyuncaga mahkum kalmak zorunda degilim ki apple bizim gibiler icin 5.5 telefon cikardi. Bu ne seni nede baskasini baglamaz

• quote:

Yahu bana 4.7 inc telefon oyuncak gibi geliyor sana gemeyebilir benim avcumda kayboluyo gidiyo telefon. Alla alla bunun bi standardi olmak zorunda mi bu neyin kafasi?

Senin ustundeki xxs xs s m l xl xxl xxxl diye bendenlere ayrilmisken telefon niye ayrilmiyor?

Ulan hadi ayrildi bu sizi niye geriyo? Gereksizmiste bilmem ne de sana ne ulan sana ne? Sana al diyen mi var zorlayan mi var? Isteyen istedigini alir gereksizi sana kalmamis. Sana gereksiz geliyo bana gelmiyor ben aliyorum. Benim malimin derdi sana mi dustu?

4 incin yaptigini 5.5 yapiyomus tartisilmaliymis hadi yuru isine yav cattik resmen. Isteyen istedigini alir kimseninde kimsenin malina gereksiz deme hakki yok.

Sana 4.7 icnlik oyuncaginla mutluluklar diliyorum.

Ben basket topunu yerden tek elimle tutup kaldirabiliyorum. Sen kaldirabiliyo musun? Demekki ellerim buyukmus ve bi oyuncaga mahkum kalmak zorunda degilim ki apple bizim gibiler icin 5.5 telefon cikardi. Bu ne seni nede baskasini baglamaz

Bu büyük telefon hayranlığı yüzünden gitgide büyüyor bu telefonlar. Şuna bak 4 sene önceki bir konu.http://shiftdelete.net/akilli-telefonlar-icin-ideal-ekran-boyutu-41663

Ne oldu bu dört senede peki? İnsanlar evrimleşip elleri falan büyüdü de haberimiz mi yok. Bana göre de 4 inc ideal. Adı üstünde bu cep telefonu. Cep tableti değil!

• Bilader adam 4.7 ve 5.5 cikarmis mi cikarmis? Ben 4.7 inc telefon kullanmak istemiyorum yahu istemiyorum.

Eskinin terimime bakacak olursan cep telefonu eskiden internete mi giriyordu? Yada net paketinden dolayi full hd video mu izleyebiliyordun? Yada asphalt 8 rr3 modern combat 5 var miydi?

Ben 4.7 inc telefonu elime aldigima bana kucuk geliyor eahatliklada 5.5 kullaniyorum hic sikinti cekmedim suana kadar. Bu neden sizi ilgilendiriyor ki?

Hayir yani 5.5 inc telefonun adini cep telefonu degilde baska birsey koysalar rahatliyacak misiniz? Nedir bu geri kafalilik?

Hangi firma buyuk ekrana zorluyor? Hepsi hem kucuk hem buyuk versiyonunu cikariyorken sizin kuyruk aciniz nerden geliyor? Isteyen istedigini alir kullanir size ne YA HU?

• quote:

Bilader adam 4.7 ve 5.5 cikarmis mi cikarmis? Ben 4.7 inc telefon kullanmak istemiyorum yahu istemiyorum.

Eskinin terimime bakacak olursan cep telefonu eskiden internete mi giriyordu? Yada net paketinden dolayi full hd video mu izleyebiliyordun? Yada asphalt 8 rr3 modern combat 5 var miydi?

Ben 4.7 inc telefonu elime aldigima bana kucuk geliyor eahatliklada 5.5 kullaniyorum hic sikinti cekmedim suana kadar. Bu neden sizi ilgilendiriyor ki?

Hayir yani 5.5 inc telefonun adini cep telefonu degilde baska birsey koysalar rahatliyacak misiniz? Nedir bu geri kafalilik?

Hangi firma buyuk ekrana zorluyor? Hepsi hem kucuk hem buyuk versiyonunu cikariyorken sizin kuyruk aciniz nerden geliyor? Isteyen istedigini alir kullanir size ne YA HU?

4,7 bile bana büyük geliyor anlamıyor musun? Sırf bu yüzden gittim 6s yerine 5s aldım. Apple da diğer tüm firmalar gibi büyük ekran sevdasına kapıldı. 4 inc ekran bir anda evrim geçirdi ve 4,7 oldu. Çıkarsalardı madem daha küçük versiyonunu? Dayatma değil de ne bu şimdi bana açıklasana?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.