Şimdi Ara

Apple iPhone SE (1. nesil) [ANA KONU] (377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.566
Cevap
113
Favori
490.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gençkurt

quote:

Orijinalden alıntı: mkyb

Apple cihazlarına çıktığı yıldan itibaren 5 yıl yazılım desteği verir. SE 2016'da çıktı. 2021 yılına kadar güncelleme alacak yani.

5 yıl sonra çöpe at yani, değil mi

Yazdıklarımdan bunu nasıl çıkardın anlam vermek güç. 5 yıl sonra yazılım desteği bitiyor. 1 senede son gelen güncelleme ile kullanırsın toplam 6 yıl olur. 6 yılda bir akıllı telefon için çok iyi bir kullanım süresi. Sonuçta benimle birlikte mezara gelmeyecek.
  • İos 12 de hızı düşürceklerini sanmıyorum düşürmeye calışsalar bile şuan üst düzey konumda ip 8 ile x ile arasında fark yok. Yani çok olumsuz etkileyeceğini sanmam.ama pil konusunda ne hale getirirler telefonu bilemem.ip 8 10-12 saat süre alıyor biz 6 saati geçemiyoruz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gençkurt

quote:

Apple cihazlarına çıktığı yıldan itibaren 5 yıl yazılım desteği verir. SE 2016'da çıktı. 2021 yılına kadar güncelleme alacak yani.

5 yıl sonra çöpe at yani, değil mi

Yazdıklarımdan bunu nasıl çıkardın anlam vermek güç. 5 yıl sonra yazılım desteği bitiyor. 1 senede son gelen güncelleme ile kullanırsın toplam 6 yıl olur. 6 yılda bir akıllı telefon için çok iyi bir kullanım süresi. Sonuçta benimle birlikte mezara gelmeyecek.

Bilgi için teşekkkür ederim hocam

• Dostlar boyut biraz büyük olsun hafızası da yüksek olsun diye 2.el 6s 64 gb alarak aranızdan ayrılıyorum .
    Telefonu anneme vereceğim kullanıma o devam edecek .
    Kendinize iyi bakın atom karınca ile mutluluklar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lucky s L kullanıcısına yanıt
    Hocam deme öyle, ben genelde düşük güç olmadan, wifi/lte devamlı açık,parlaklık tam %50, tek şarjla 9-10 saat civarı kullanım alıyorum (Maaşallah diyin) 😁 Sürüm 10.3.3. Ancak aklım 11.3 te. Şarj konusunda hayal kırıklığına uğratacak diye geçmiyorum. Bir kaç hafta daha kullanıcı yorumları bekleyip karar vereceğim.

Apple iPhone SE (1. nesil)  [ANA KONU]

Apple iPhone SE (1. nesil)  [ANA KONU]

• blackslament B kullanıcısına yanıt
    Nasıl oluyor bu ya valla kesinlikle geçme 11 e en yüksek gördüğüm 7 saat kullanım 11.2.1 di galba oda şuan ise 6 saat. resmen arada 4 saat var beklemeyi saymıyorum sen se kullanıyorsun bizdeki iphone 4 mü

• telefon kılıf olmasına rağmen birkaç defa düştüğü için ekranı kenarlardan ayrılmaya başladı hatta aradan ışık bile görünüyor. garanti kapsamında tamir ederler mi sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

telefon kılıf olmasına rağmen birkaç defa düştüğü için ekranı kenarlardan ayrılmaya başladı hatta aradan ışık bile görünüyor. garanti kapsamında tamir ederler mi sizce?

Kasada aşırı ezilme varsa kullanıcı hatası derler. Fazla bir şey yoksa ücretsiz tamir ederler. Cihazla o an ilgilenen elemanın insiyatifine bağlı.
  • cuma akşamı 11.3e güncellediğimde %92 olan pil birgün sonra 91e bugün de 88'e düştü.
    var mı benzer durum yaşayan?

nabıcaz be apple
  • eyvahnecdet kullanıcısına yanıt
    batarya durumu %100 ama 11.2.6'ya göre hızlı düşüyor :)
  • mesajı silmeden uyarı veriyor silinsin mi diye ilk denemede hemen kayboluyor. ios 11.3 hatası buldum

• 10.3.3 te görüşmeyi sonlandırma butonu çıkmıyor.
    birisi bizi aradığında açıp konuşuyoruz. sonra görüşmeyi sonlandıramıyoruz.kilidi açıp çağrıya dönüp sonlandırmak gerekiyor.

11.3 te durum nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

10.3.3 te görüşmeyi sonlandırma butonu çıkmıyor.
    birisi bizi aradığında açıp konuşuyoruz. sonra görüşmeyi sonlandıramıyoruz.kilidi açıp çağrıya dönüp sonlandırmak gerekiyor.

11.3 te durum nedir ?

Bazen yapıyor bende. Yakınlık sensörü telefonu kulaktan çektiğimi anlayamıyor. İlla home tuşuna basıp ekranı uyandırmak gerekiyor.
  • blackslament B kullanıcısına yanıt
    Süper. Ben telefonu ilk aldığım zamanlarda aynen böyle sonuçlar alıyordum. 1.5 yıl oldu alalı. Ne zaman telefona ilk güncellemeyi yaptım o günden beri düzenli olarak düşüyor pil performansı. Şu an günde 5 saat ancak alıyorum. 5 saati birazcık geçiyor o kadar. Telefonda oyun oynayan insan da değilim, genelde instagram, twitter ve tarayıcıyı kullanırım. Neden bu kadar düştü performans anlamış değilim.
  • oa.banner kullanıcısına yanıt
    hocam normal yahu 1,5 yıla

• Olabilir tabi ama ne bileyim, yakışmıyor böyle güzel telefona böyle pil performansı :)
  • arkadaslar eski tip ekran koruyuculardan nerden alabilirim? böyle mat oluyordu falan hani el izi birakmiyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: nstbdmn

arkadaslar eski tip ekran koruyuculardan nerden alabilirim? böyle mat oluyordu falan hani el izi birakmiyordu
    Aliexpress'te mevcut. Dilerseniz eski tip naylon dilerseniz cam koruyucu olupta mat olanlarıda var.

https://tr.aliexpress.com/item/For-Iphone5-SE-Tempered-Glass-matte-glass-screen-Protector-5-5s-5g-5c-glass-film-CHYI/32698897352.html

• tamam teşekkür ederim

• apple watch aldığım için mecbur 11e güncelledim,pil ömrü yerlere düştü cihazın.Zaten adamlar kabul etmiş pil ömrünü güncelleme ile kasten azalttıklarını.Önce apple watch'ı sattım,şimdi internetten telefon bakıyorum.Apple kullanmayacağım artık.Muhtemelen huawei alacağım.Stabil vs iyi hoş ama bu şekilde güncelleme ile kasten benim pil ömrümü bitirecekse adam ne anlamı var.
  • 
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.