Şimdi Ara

Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU] (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.074
Cevap
139
Favori
735.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pmrpyrz

İphone SE'yi tam üç kez değiştirdim. Birtakım sebeplerden dolayı. Üçüncüden şimdi memnunum. Ancak üç telefonda da farkettiğim bir şey var ve bu sanırım kronik sorun...

Sessiz bir ortama geçin. Sadece telefondan gelen sesleri duyabileceğiniz ortam olsun burası. Bir video veya bir müzik açın, telefonla konuşur gibi ahizeyi kulağınıza tutun. Her 40 saniyede bir sanki telefon önüne sinek çarpmış gibi tık sesi işiteceksiniz. Bazen bu alt hoparlörde de oluyor. İstisnasız üç telefonda da oldu. Herhalde bütün sorunlu telefonlar bana rastlamadı... Digerlerini iade etme sebeplerim ise: Arka kameranın hemen altında ısınma, arka kamerada yeşil nokta, zaman zaman uygulama geçişlerinde yavaşlık, telefonda uçak modu açıkken kullanılmadığı halde 3 saatte %10'a yakın şarj yemesi vs gibi sorunlardı. Şimdi hala bazısı devam ediyor. Ama en çok sinir eden şey müzik dinlerken, video izlerken sese odaklandigimda gelen sesler... Yalnız yaşadığim için sesi iyi algılıyorum. Araştırdığımda bunun iPhone'un ön kamera sensörü sesi olduğunu söylemişler, normal demişler ama bilemedim.

Özellikle size gelen ses kayıtları biraz cızırtılı ise bu ses daha çok belli ediyor kendini. İstisnasız, üç telefonda da denedim. Ya Apple ve Teknosa bana bozuk telefon veriyor ya kronik sorun. Deneyenler yorumlarsa sevinirim.
    Nerden almıştınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5 yıldır iPhone 6s kullanıyorum. Esasında bu cihazı almayı hiç düşünmüyorum. 2021’de iPhone 8 Plus kasasında onun yerine geleceği söylenen iPhone SE Plus geleceği söylentisi var. Açıkçası onu bekliyorum. Ama beklemek de özellikle şu zaman diliminde çok büyük kumar. iPhone SE’yi hala alabilecekken 6-7 ay sonra olası bir fiyat artışı durumunda onu bile alamayacak düzeye gelirse diye tırsmıyor değilim. Çünkü elimdeki telefon yavaş yavaş miadını dolduruyor. Sonra keşke alsaymışım demek istemiyorum ne yapsam bilemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Paran hazırda duruyor ama beklemek istiyorsan paranı emtialara, kıymetli maden vs yatır o şekilde bekle. ₺ de sakın bekleme erir paran

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LacWer L kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle yedek konusunda çok iyi, son arama kaydına kadar gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: rakabzugo

Android’in o baba dediğin telefonlarından bu cep herkülünün daha iyi olduğunu düşünüyorum. Cihaz pil olarak anlattıklarına göre günü çıkarır gibi geliyor. Ben cihazı tavsiye ederim. Kasa açıklığı falan da ben hiç denk gelmedim böyle bir şikayete. Aldığında pişman olmayacağına eminin.
    Teşekkür ederim hocam. Şuanda en ucuz Trendyol da sanırım 4838 TL an itibari ile. Yeni partiler ne zaman gelir acaba olar zamlı olur sanırım çoğu cihaz günlük zamlanıyor ama bu cihazın fiyat düşüyor. Biraz pil korkutuyor açıkçası 1851 mah mi neydi çok komik bir rakam 2 sene sonra ne olur bilmiyorum. Garanti bitmeden pil değişimi yaptırsam bir iki yıl daha gider herhalde cihaz. Xr pil olarak daha iyi fakat daha eski bir cihaz ayrıca çentik pek bana hitap etmiyor çok büyük. 12 mini çıkacak diyorlar fiyat olarak nasıl olur acaba 10 bini bulur sanırım se ile karşılaştırmak gereksiz olur :)

• Pili çok iyi beklemiyordum ama bu kadar da kötü beklemiyordum
  • scanh kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç saat gidiyor? Ekran görüntüsü atar mısın? Ben zaten ahım şahım beklemiyordum. Bluetooth açık 2 saat ekran kapalı 4 5 saat açık gidiyor. Bence iyi. İtunes üzerinden ios14 yükledikten birkaç hafta sonra asıl şarj belli olacak

• scanh kullanıcısına yanıt
    Pil benim de beklediğimden kötü çıktı , bi tık yukarısını beklerdim.

Kamerasını çok beğendim ama

• quote:

Orijinalden alıntı: DHfEnOmEnDH

Hocam kaç saat gidiyor? Ekran görüntüsü atar mısın? Ben zaten ahım şahım beklemiyordum. Bluetooth açık 2 saat ekran kapalı 4 5 saat açık gidiyor. Bence iyi. İtunes üzerinden ios14 yükledikten birkaç hafta sonra asıl şarj belli olacak
    Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU]

• Pile girdiğimde kapalı ekrana süresini sürekli 3-4 dakika gibi gösteriyor bende. Neden öyle bunu yaşayan var mı ?

• İyi ve pil sağlıgına olumsuz etki etmeyen hızlı şarj adaptörü ve kablo önerebilecek varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

İyi ve pil sağlıgına olumsuz etki etmeyen hızlı şarj adaptörü ve kablo önerebilecek varmı?
    Appledan alacağın orjinalden başka yok hocam hepsi aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7F946B81C

Appledan alacağın orjinalden başka yok hocam hepsi aynı.

Alıntıları Göster
    300-400tl ye geliyor iyi para.

• quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

300-400tl ye geliyor iyi para.

Alıntıları Göster
    Yapacak birşey yok hocam

• IOS 14.0.1 çıktı, indiriyorum. Hata düzeltmeleri içerir yazıyor bilgi olarak.
  • RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Eğer macbook cihazın varsa adaptörü ile şarj edebilirsin. Sadece 150 TL olan lightning - usb c kablosu alman gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHfEnOmEnDH -- 24 Eylül 2020; 20:41:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Pil benim de beklediğimden kötü çıktı , bi tık yukarısını beklerdim.

Kamerasını çok beğendim ama
    Sormayın hocam. Uzun süreli kullanım için alanlara sabır diliyorum. Çok batarya performansı kötü telefon gördüm bu kadarını görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Alıntıları Göster
    Ben en az 7 saat ekran süresi alıyorum aramızda neden bu kadar fark var, telefonunuzda bir sıkıntı olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

5 yıldır iPhone 6s kullanıyorum. Esasında bu cihazı almayı hiç düşünmüyorum. 2021’de iPhone 8 Plus kasasında onun yerine geleceği söylenen iPhone SE Plus geleceği söylentisi var. Açıkçası onu bekliyorum. Ama beklemek de özellikle şu zaman diliminde çok büyük kumar. iPhone SE’yi hala alabilecekken 6-7 ay sonra olası bir fiyat artışı durumunda onu bile alamayacak düzeye gelirse diye tırsmıyor değilim. Çünkü elimdeki telefon yavaş yavaş miadını dolduruyor. Sonra keşke alsaymışım demek istemiyorum ne yapsam bilemedim.
    Hocam acil al o zaman, ben 27 ağustosta aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: DHfEnOmEnDH

Eğer macbook cihazın varsa adaptörü ile şarj edebilirsin. Sadece 150 TL olan lightning - usb c kablosu alman gerekiyor
    Macbook un adaptörü farklı bendeki.Alta resim ekledim.İpad in hızlı adaptörü var ona taktım kabloyu fakat 2 kere yandı kablo değiştirmek zorunda kaldım.Adaptörden ince bi tiz sesi geliyor şarj edince,şarj oluyor fakat tekrar kablo alıp ondanda olmak istemiyorum.Hepsinin şarjı bitince telefon açıkta kalıyor.

Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RioDeJaneiro -- 24 Eylül 2020; 20:54:11 >

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.