Şimdi Ara

Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU] (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.071
Cevap
139
Favori
735.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazı tavsiye eder misiniz? Android kullanıyorum Xiaomi redmi 6. İlk android cihazım olacak. Telefondan oyun bağımlısı değilim çok oynamam maksimum günde 30 dk kadar oynarım o da çoğu zaman değil klasik sosyal medya intenret kullanımı olarak düşünüyorum. Beni idare eder mi pil olarak? Ve şuanda en ucuz Trendyol sanırım 4840 TL idi en son ama gidip geliyor fiyatlar daha ucuz bulabilir miyim? Cihazı tavsiye eder misiniz kasasında açıklık oluyor demişler siyah renginde var mı öyle bir sorun ya da başka bir kronik sorunu falan? İlk Apple deneyimim olacak bu paraya Android'de baba telefonlar var ama Apple denemek istiyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android’in o baba dediğin telefonlarından bu cep herkülünün daha iyi olduğunu düşünüyorum. Cihaz pil olarak anlattıklarına göre günü çıkarır gibi geliyor. Ben cihazı tavsiye ederim. Kasa açıklığı falan da ben hiç denk gelmedim böyle bir şikayete. Aldığında pişman olmayacağına eminin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakabzugo -- 23 Eylül 2020; 20:18:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LacWer

Tam belli değil ama Ekim ayının ortası gibi olabilir dedikodular o yönde
    Kararsız kaldım.Bu sene fazla model tanıtacak iPhone 12 minide geliyor.SE fiyatına gelmez fakat diğerleri düşer illaki.Yani se yi şimdi alcağıma biraz daha beklesem 6500 felan bandına düşermi iPhone 11 128gb lık model?

• Cihazı almak isteyip pil konusunda tereddütü olan arkadaşlar, önceki cihazım 4000 mah pile sahip android 10 yüklü Samsung du, şuan kullandığım cihazla aynı uygulamalar yüklüydü, ekran süresi olarak karşılaştırmıyorum çünkü iki eko sistemin verileri farklı sanıyorum, aynı günlük kullanımda iPhone da daha uzun şarj gidiyor bunu rahatlıkla söyleyebilirim, en azından benim gözlemlerim böyle, eski cihazımı 1 yıla yakın kullandım ve naçizane kıyaslamayı buna göre yaptım.

• RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Hocam bu saatten sonra iPhone fiyatlarının düşmesini beklemek hayal olur

• ygurer Y kullanıcısına yanıt
    Kılıf geldi. Çok hoşuma gitti. Şık bayağı.

Hocam tr den mi aldın? Türkiyede bulamadım ben

• Arkadaşlar ben iPhone 12 çıktığında fiyatların artmasını bekliyorum açıkçası. Şunu es geçiyorsunuz bir çoğunuz. Büyük firmalar türkiyeye ürünlerini getirirken dolar kurunu olduğu gibi almaz. Yani bir risk payı vardır. Dolar 6.80 diyelim ve kura güvenmezse 8 olarak alabilir mesela. Ama dolar böyleyken bir kur güncellemesi daha bekliyorum. Ayrıca biz euro olarak mı dolar olarak mı alıyoruz apple cihazları? Bu da bir etken unutmayın.

• DHfEnOmEnDH D kullanıcısına yanıt
    İrlanda üzerinden Euro olarak dönüştürülüyor olması lazım.

• Yaklaşık 1 senelik iPhone 11 Pro Max maceramdan sonra iPhone SE 2020 ile aranıza katıldım. Telefonu, iPhone 12 Pro Max Türkiye'ye gelmeden önce telefonsuz kalmamak için ve yatırım amaçlı aldım. 1 Temmuz zammında SE fiyatları zamlanmadığı için yakında döviz farkının zam olarak yansıtılacağını düşünüyorum.
  • İphone SE'yi tam üç kez değiştirdim. Birtakım sebeplerden dolayı. Üçüncüden şimdi memnunum. Ancak üç telefonda da farkettiğim bir şey var ve bu sanırım kronik sorun...

Sessiz bir ortama geçin. Sadece telefondan gelen sesleri duyabileceğiniz ortam olsun burası. Bir video veya bir müzik açın, telefonla konuşur gibi ahizeyi kulağınıza tutun. Her 40 saniyede bir sanki telefon önüne sinek çarpmış gibi tık sesi işiteceksiniz. Bazen bu alt hoparlörde de oluyor. İstisnasız üç telefonda da oldu. Herhalde bütün sorunlu telefonlar bana rastlamadı... Digerlerini iade etme sebeplerim ise: Arka kameranın hemen altında ısınma, arka kamerada yeşil nokta, zaman zaman uygulama geçişlerinde yavaşlık, telefonda uçak modu açıkken kullanılmadığı halde 3 saatte %10'a yakın şarj yemesi vs gibi sorunlardı. Şimdi hala bazısı devam ediyor. Ama en çok sinir eden şey müzik dinlerken, video izlerken sese odaklandigimda gelen sesler... Yalnız yaşadığim için sesi iyi algılıyorum. Araştırdığımda bunun iPhone'un ön kamera sensörü sesi olduğunu söylemişler, normal demişler ama bilemedim.

Özellikle size gelen ses kayıtları biraz cızırtılı ise bu ses daha çok belli ediyor kendini. İstisnasız, üç telefonda da denedim. Ya Apple ve Teknosa bana bozuk telefon veriyor ya kronik sorun. Deneyenler yorumlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pmrpyrz -- 24 Eylül 2020; 3:47:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Yaklaşık 1 senelik iPhone 11 Pro Max maceramdan sonra iPhone SE 2020 ile aranıza katıldım. Telefonu, iPhone 12 Pro Max Türkiye'ye gelmeden önce telefonsuz kalmamak için ve yatırım amaçlı aldım. 1 Temmuz zammında SE fiyatları zamlanmadığı için yakında döviz farkının zam olarak yansıtılacağını düşünüyorum.
    Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU]

Naçizane; ekran düzenim.

• Yalnız telefon batarya konusunda çok kötü. Ciddi ciddi çok kötü. 6:00 da şarj yüzde 100 oldu, şuan 07:08 ve şarj yüzde 88. Bunun en fazla yarım saati telefonla oynadım (sosyal medya, dh ve mail)

• pmrpyrz kullanıcısına yanıt
    Arka kamera altında ki ısınma ne yapınca oluyor bende de oluyor arada çünkü. Kendi telefonumda yaptıklarımı arkadaşımın sen telefonunda yaptım onda da olunca sorun değildir diye düşündüm kılıf takınca hissedilmiyor çünkü

• abzkvby A kullanıcısına yanıt
    Acele etmeyin ben bile s10 plus hastası olarak vazgeçmek üzereyim hatta geçtim de diyebiliriz. Kusura bakmayın bir anlık gazla size de nispet yapar gibi yazmışım aklıma geldi hemen bildiklerimi aktarayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 24 Eylül 2020; 8:30:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LacWer

Hocam bu saatten sonra iPhone fiyatlarının düşmesini beklemek hayal olur
    Sipariş verdim.Parayı bekletip değer kaybetmesinden iyi olur diye düşünüyorum.iPhone 11 alcaktım 6 küsürlerdeydi şuan 8 e dayandı almadığıma pişman olmuştum.Bundada aynı hataya düşmeyim en azından.İllaki kur zammı eklerler.

• scanh kullanıcısına yanıt
    Sağ üst köşedeki pil yüzdesini kapat bence. Zaten altta var.

• Burda bir arkadaşın tavsiyesi ile ipsw dosyasını indirip telefonu dfu moda alıp temiz kurulum yaptım. Pil sağlığı 97den 98e çıktı. 2 aydır çözemediğim bildirim problemi çözüldü instgram uygulamasında. İos 14 geçen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Ayrıca iCloud yedeklemesine BAYILDIM. Telefonu yedeklemiştim kurulumdan sonra geri kurdum. Sanki hiç format atmamış gibi tarayıcıda ki son sekme bile geri gelmiş, uygulamalarda oturumlar olduğu gibi açık ve tekrar giriş yapmaya gerek yok. Androidde de çok format attım ama yedekleri her geri yüklediğimde mutlak 1 saat eski ayarları yapmak içim uğraşırdım ama bunda herşey tek tık ile geri geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LacWer -- 24 Eylül 2020; 10:9:24 >
    Telefonu serçe parmağınızla alttan desteklerken uzun kullanımlarda biraz acı verebilir. Şahsen bana öyle oldu 😀

• RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.