Şimdi Ara

Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Lansmanı Canlı Yayını (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
7
Favori
42.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mavvrick

kameran kaliteli olabilir ama 12 mp ve yine mi arkadan fırlamış 4k çekiyormuş pehh.. birde kalınlaşmış sanki he 6.9 değil miydi ip 6 ?? elma sitesine utancından pil kapasitesini yazmamış bile :).. ben z3 ile bir senedir 4k çekiyorum .. hatta 4k ekran bile yaptı sony z5p de 2 günlük pil ömründen bahsetmiyorum bile .. ey elma sen böyle devam et sonun yakındır...

devrimsel bir cihaz bekliyordum yine hayal kırıklığı oldu bari tasarım değişseydi biraz...

her iphone lansmanında apple'ın sonu yakındır deniyor.
    bırak sonu gelmeyi adamlar katlanarak büyüyor.

• Ram olayı o kadar da önemli değil ios'da.Android değil bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EneSerhat

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmettsaka

Ram 1 gb olsa da yine de performans veriyor cihaz. iPad mini kullaniyorum 512 mb ram var cihazda. 8.4.1 kullanıyorum kasma sıfır

Bu nasıl oluyor anlamış değilim.
    Androidli telefonlara neredeyse 2 gb ram yoksa performans vasat, ama ioslu cihazlarda 512 mb, 1 gb ram bile kasma yapmadan çalışabiliyor.

Ne kadar çok ram o kadar az kasma yalan mı?

Işletim sistemiyle alakalı bir durum bu. Ios ram e ihtiyaç duymuyor. Bu cihaz 1gb ram ile gelse bile işletim sistemini öyle bir optimize ederlerki anlamazsın. Hatta ben apple yerinde olsam 2 yaptım diyip 1 koyarım cihazlara kimsede birşey çakmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İphone 6 plus için arka tarafa yapıştırma S logosu satan varsa ulaşsın özelden
  • fimeral F kullanıcısına yanıt
    Teknolojiden bi haber insan malesef anlayanlardan çok fazla.. doğru diyorsun geri aldım sözümü :)
  • Şaka gibi 2015'in sonlarindayiz ve adamlar daha 4k kaydı yeni bir ozellik gibi tanittilar. Bu kadar ahmak olmayın ya. O sahnede Mesut Çevik ne dediyse haklıydı adam. Nerdeyse çayı püskürtecektim ekrana

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincolnn

Şaka gibi 2015'in sonlarindayiz ve adamlar daha 4k kaydı yeni bir ozellik gibi tanittilar. Bu kadar ahmak olmayın ya. O sahnede Mesut Çevik ne dediyse haklıydı adam. Nerdeyse çayı püskürtecektim ekrana

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWhiteGandalf

1 gb ram se çöp diyorlar. Yav adamlar çift çekirdek, yardımcı işlemci, 1gb ram le bizim 3gb ramli 8 çekirdekli telefonlarla benzer performansı veriyor. Hala yok 1gb ram çok az falan filan konuşuyorlar. Performansı yüksek olduktan sonra ne önemi var? Daha az donanımla daha yüksek performans vermesi mühendisliğinin daha iyi olduğu anlamına gelmiyor mu? Belki 2 de gelebilir...

2 sene sonra ram az diyerek güncelleme vermeyince görürsün.
    1gb ramle cihaz uçuyorsa 2 gb ramle çok daha iyi olur geleceğe yatırım olur.
    Adamlar ne dese savunuyosunuz sizin gibiler oldukça iphone 8 de bile 1 gb ram olur kraldan çok kralcısınız.

• Şu konu bile yeni iPhone'un reytinginin güzel bir örneği, lansmandan bir gün sonrası ve henüz 14. sayfada. Eski lansmanlarda konu baya bir tutardı, sayfalarca yazılırdı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Myth61

Beyler RAM ne kadar olmuş söylediler mi göremedim

Söylemediler ama bence 1-1,5 üzerinde olmaz.

• Eskiden insanların toplanacağı belli mekanlar vardı. Şimdi her forum, her site böyle. Sosyal medya forumları öldürmeye başladı..

Cihaza gelince...
    Ben, iphone'larda son dönemlerdeki iyi serilerin "S" olduğunu düşünüyorum. Bende hala 4s var, 4- 4.5 yıl kadar önce almıştım. Hala taş gibi. En son İos işletim sistemi ile güncel ve tüm uygulamalar stabil.
    Alırken en az 3-4 yıl sorunsuz kullanmak için almıştım. Bu nedenle 5 serisini pas geçtim, 6s modeli gelince inceleyeceğim, belki değiştirebilirim. Beğenmezsem zaten güncel sistemli ve sorunsuz çalışıyor 7 serisini de bekleyebilirim.

Androidçiler kıskanmasın, Apple yılda 1 tane iphone yapar, ürününün ardında yıllarca durur.
    4 sene önce, 4s'in rakibi hangi Android modeliydi, sorsanız hatırlamıyorum, muhtemelen sizde hatırlamazsınız..
    O zaman, android olan bir samsung yada başka marka telefon alsaydım, herhalde bu 4 sene içinde sistemi eskidi, uygulamalar eskidi, yavaşladı, yeni uygulamalar donuyor, batarya öldü derken muhtemelen 2 kez daha telefonu yenilemek zorunda kalırdım.
    Beğensenizde beğenmesenizde.. Apple ve İphone öyle değil.
    Evet diğerleine göre pahalı gözüküyor ama bunları hesapladığınızda o parayı hak ediyor. Şu an elimdeki 4s'i satsam 300-400 TL. eder. Bana 4 sene önce çıkmış, hala güncel son sürüm Android yüklenebilen, son çıkan uygulamalarda donmayan bir android telefon söyleyin 2. eli de 400 TL. olsun ?
    Bulamazsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 10 Eylül 2015; 11:35:46 >

• 0.2mm kalınlık 14 gram ağırlık artmış diyip duruyorlar sanırsın adamlara nokia 3310 sundu apple.

saç teli kalınlığındaki 0.2 mm kalınlık farkını gözle ayırt edemeyeceğiniz gibi 14 gram ağırlığı da bi elinize iphone 6 diğerine 6s alıp yine kolay kolay anlayamazsınız.

batarya küçülmüş diyenler için, 14 yada 16nm'lik üretim süreci kullanıldığı tahmin ediliyor, haliyle daha tasarruflu çiplerle daha küçük batarya ile dahi yine iphone 6 süreleri yakalanacak, belki de geçilecek.

bişeyler üretmeyi geçtim eleştirmeyi bile doğru düzgün beceremiyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbzlim

quote:

Orijinalden alıntı: TheWhiteGandalf

1 gb ram se çöp diyorlar. Yav adamlar çift çekirdek, yardımcı işlemci, 1gb ram le bizim 3gb ramli 8 çekirdekli telefonlarla benzer performansı veriyor. Hala yok 1gb ram çok az falan filan konuşuyorlar. Performansı yüksek olduktan sonra ne önemi var? Daha az donanımla daha yüksek performans vermesi mühendisliğinin daha iyi olduğu anlamına gelmiyor mu? Belki 2 de gelebilir...

2 sene sonra ram az diyerek güncelleme vermeyince görürsün.
    1gb ramle cihaz uçuyorsa 2 gb ramle çok daha iyi olur geleceğe yatırım olur.
    Adamlar ne dese savunuyosunuz sizin gibiler oldukça iphone 8 de bile 1 gb ram olur kraldan çok kralcısınız.

İphonecu değilim, zaten android kullanıyorum. Ama 2 sene sonra falan güncelleme desteğinin kesileceğini falan da düşünmüyorum zira 4 yıllık 512mb ramli 4s bile ios9 a güncellenecek yanlış bilmiyorsam. 2gb ram ile gelmesin de demedim inşallah gelir dediğim gibi 1gb ramle bile donanımı basan android cihazlarla yarışıyor. Ama insanlar çöp terimini çok basit bir şekilde kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheWhiteGandalf -- 10 Eylül 2015; 11:38:31 >

• Aaaa.. Ne zaman tanitildi bu? 4 un tanitilmasini 3 ay onceden saymaya basladigimi hatirliyorum ..
  • Alacak kişilere laf etmeyi gereksiz görüyorum. sonuçta alacak insan aynı telefonuda satsalar bir şekilde kendini almak için ikna edecek. tartışmak yersiz.

• RAM icin reddit'te Apple'in satis sitesine erisebilen biri 2GB ram olacak demis cihazda.
    Ayrica 3d force touch'la beraber tamperli ekran koruyucu kullanilabilecek mi merak ediyorum
  • Apple'ın bir "S" modelinde yapması beklenen geliştirmelerle, tanıtımından önce de tahmin edildiği gibi bir telefon olmuş.

iPhone 6'nın üzerine pek çok yönden ilerleme ve 3D Touch gibi yeni bir özellik sunuyor. Zaten gayet performanslı çalışan ve pek çok yönden başarılı bir telefon olan iPhone 6 kullanıcıları için şimdilik çok büyük farklar olmasa da, zaman içerisinde işlemci ve grafik birimi farkı hissedilebilir ve ram de 2 GB olduysa çoklu uygulama kullanımı sırasında fark hissedilecektir.

iPhone 5-5S'inden memnun olduğu için iPhone 6'ya geçmeyen ama hala büyük ekranlı bir iPhone kullanmak isteyen veya hala iPhone 4-4S sahibi olan kullanıcıları kendine daha çok çekebilir. Apple'ı sırf markasından dolayı tercih eden, pek çok özelliğini kullanmayan belli bir kesimi kenara ayırırsak; iOS'u seven, bu işletim sistemini kullanmaya alışmış kesim kolay kolay vazgeçmiyor ve nihayetinde bu telefon da bir iOS kullanıcısının alabileceği en performanslı iOS telefon olacak. iPad Air 2'nin A8X işlemciyle sunduğu muazzam performansı, 1 senelik iPhone 6'nın A8 chipset ve iOS avantajıyla hala en seri telefonlar arasında yer aldığını göz önüne alırsak iOS9 ve A9 chipset ile iPhone 6S'in en performanslı akıllı telefon olma ihtimali oldukça yüksek ve 2 GB ram de bulunuyorsa sadece yazılım desteği alacağı süre bakımından değil, kullanıcı deneyimini üst seviyede tutma bakımından da uzun ömürlü olabilir (iPhone 5'in birçok kullanıcı için hala yeterli performans sunması gibi).

Yeni sunulan renk seçeneğiyle (Rose Gold) ilgili bir şey söylemek gerekirse, iş yerimdeki kaç kadına gösterdiysem hepsi bayıldı. iPhone 5S ve iPhone 6'da Gold rengini sıkça gördüğümüz gibi iPhone 6S'te bu rengi sıklıkla görebiliriz (muhtemelen erkekler Gold'u tercih ettiği kadar bu rengi tercih etmeyecektir ama).

• ram olayı muamma her kafadan bir ses çıkıyor. Net bilgi var mı arkadaşlar? Ne bileyim twitter'da soran cevap alan falan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

quote:

Şaka gibi 2015'in sonlarindayiz ve adamlar daha 4k kaydı yeni bir ozellik gibi tanittilar. Bu kadar ahmak olmayın ya. O sahnede Mesut Çevik ne dediyse haklıydı adam. Nerdeyse çayı püskürtecektim ekrana

Çok yanlış gelmişsin terk et şimdiden. Düşünebildiğinin (!) aksine zam yapmıyor. Fiyatlara baktıysan fiyat yükseltme gibi bir şey söz konusu değil. Eski telefon fiyatı düşer, yenisi aynı fiyat kalır. Tabii siz çamur atacam diye uydurursunuz bi yerlerinizden. Yeteri kadar gelişme var, S serisi zaten bu yönde. Apple şimdiye kadar hangi S telefonda bu kadar gelişme kat etti? Yeterli ve çok iyi cihaz geliştirmişler ve bunu satışlar başlayınca anlayacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ogudeg

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

quote:

Çok yanlış gelmişsin terk et şimdiden. Düşünebildiğinin (!) aksine zam yapmıyor. Fiyatlara baktıysan fiyat yükseltme gibi bir şey söz konusu değil. Eski telefon fiyatı düşer, yenisi aynı fiyat kalır. Tabii siz çamur atacam diye uydurursunuz bi yerlerinizden. Yeteri kadar gelişme var, S serisi zaten bu yönde. Apple şimdiye kadar hangi S telefonda bu kadar gelişme kat etti? Yeterli ve çok iyi cihaz geliştirmişler ve bunu satışlar başlayınca anlayacaksınız.

Napiyim yani?

Android telefonlarda olup Apple'da olmayan özellikleri yeni bir şeymiş gibi sunup milleti keklemeye devam ediyor adamlar. Sanki şu yükseltme dedikleri özellikler düz 6 serisi çıkarken yoktu. Yersen.

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.