Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.504
Cevap
310
Favori
1.290.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Ben Teknosa'dan almıştım. Sorun olduğunda onlar da doğrudan Zorlu'ya gönderiyorlar sanırım. Alırken yanlış hatırlamıyorsam satan görevli arkadaş öyle demişti.

Aynen öyle oluyormuş, Lydia'ya vermektense daha mantıklı geldi bana.

Aman hocam lydia yakinindan bile gecme... adami fitik ediyorlar, celik gibi sinirinin olmasi lazim asabin bozulmadan oradan cikmak icin...

Ukalalar ve her seyi biz biliriz havasindalar. Benim basima gelmedi ama telefonu tam monte edilmeyen,icinden parca alinmis sekilde telefonu teslim edilen arkadaslar var forumda...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.a arkadaşlar 6s 64 gb kullanıyorum da 1-2 soru soracaktım.

Arkadaşımda 16 gb 6s var ve ona göre 30 dk 45 dk civarı biraz daha geç şarj oluyor gibi.
    Benim telefonum %10-15 civarından %100e 2-2,30 saat aralığında çıkıyor. Bu süre sizce normal mi sizde nasıl süreler?

Bir de ipad şarjı süreyi ne kadar etkiliyor? Ve ipad şarjı kullanmak telefona zarar verir mi?

Kullanan arkadaşlar cevap verebilirse sevinirim.
  • 3 ay once degisimden gelen cihazin batarya sagligina bakayim dedim.Battery Life uygulamasini yukledim Wear Level %1 gozukuyor sonuc dogrumu acaba ? 3 ayda daha fazla olmasi gerekmez mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6S Plus'ın 32GB versiyonu Apple'ın online satışıda stokta var gözüküyor. Ben haftasonu Zorludaki Apple Store'dan almayı düşünüyorum. Orada stokta olmama gibi bir durum olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: rhaegar6a

Telefon 6s, 3 buçuk ay yoğun kullanımda battery wear level %6 olmuş, normal midir?

iki aylık benimde 6s wear level %5 yoğun kullanımda yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: narbilisim

S.a arkadaşlar 6s 64 gb kullanıyorum da 1-2 soru soracaktım.

Arkadaşımda 16 gb 6s var ve ona göre 30 dk 45 dk civarı biraz daha geç şarj oluyor gibi.
    Benim telefonum %10-15 civarından %100e 2-2,30 saat aralığında çıkıyor. Bu süre sizce normal mi sizde nasıl süreler?

Bir de ipad şarjı süreyi ne kadar etkiliyor? Ve ipad şarjı kullanmak telefona zarar verir mi?

İpad sarjinin hicbir olumsuzlugu yok ve cidden cok hizli sarj ediyor. Zaten applein sitesine girerseniz, ipad sarj adaptorunun uyumluluk listesinde iphonelarinda oldugunu görürsünüz. Aylardir hem 5si, hem 6s plusi hem de ipod touch 6th geni ipad adaptoruyle aarj ediyorum, olumsuzluk yasamadim.

Bu konuyu zorludaki genius arkadasla da konustuk, o da sorun olmayacagini, telefona uyumlu oldugunu, ipad adaptoru kullanmakla garanti konusunda sorun yasanmayacagini soyledi.

• Şarj süren normal sıfırdan şarj süresi aşağı yukarı 2 saat 40 dk civarı sürüyor. Tam dolum süresini net olarak bilmiyorum çünkü 99'u geçtiği anda 100 olarak gösterir. Normalde uygulamadan kontrol ediyordum. 99.01 olduğunda bile ekranda 100 olarak gösteriyordu. O yüzden aşağı yukarı tam dolum süresi 2 saat 50 dk ila 3 saat arasıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

Orijinalden alıntı: narbilisim

S.a arkadaşlar 6s 64 gb kullanıyorum da 1-2 soru soracaktım.

İpad sarjinin hicbir olumsuzlugu yok ve cidden cok hizli sarj ediyor. Zaten applein sitesine girerseniz, ipad sarj adaptorunun uyumluluk listesinde iphonelarinda oldugunu görürsünüz. Aylardir hem 5si, hem 6s plusi hem de ipod touch 6th geni ipad adaptoruyle aarj ediyorum, olumsuzluk yasamadim.

Bu konuyu zorludaki genius arkadasla da konustuk, o da sorun olmayacagini, telefona uyumlu oldugunu, ipad adaptoru kullanmakla garanti konusunda sorun yasanmayacagini soyledi.

Bazıları ipad şarjı kullanmak telefonun ısınmasına neden olduğu için telefonun bataryasının erken ölmesine neden olur diyorlar böyle bir şey mi var?

• quote:

Şarj süren normal sıfırdan şarj süresi aşağı yukarı 2 saat 40 dk civarı sürüyor. Tam dolum süresini net olarak bilmiyorum çünkü 99'u geçtiği anda 100 olarak gösterir. Normalde uygulamadan kontrol ediyordum. 99.01 olduğunda bile ekranda 100 olarak gösteriyordu. O yüzden aşağı yukarı tam dolum süresi 2 saat 50 dk ila 3 saat arasıdır.

Hocam 16gb kullanan arkadaşımın 1-1.30 saat civarı sürüyor benimki mi anormal diye düşündüm açıkçası
  • 0'dan 100'e 1,5 saatte dolması imkansız. O tam bitirmeden takıyordur ya da bataryasından kalibrasyon sorunu olabilir. Seninki normal endişe edilecek bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 8 Aralık 2016; 22:5:5 >
  • quote:

0'dan 100'e 1,5 saatte dolması imkansız. O tam bitirmeden takıyordur ya da bataryasından kalibrasyon sorunu olabilir. Seninki normal endişe edilecek bir şey yok.

ipad şarjı hakkında bir bilgin var mı hocam
  • Bütün battery programlarını denedim. Kendi içlerinde bile aynı değerleri veremiyorlar. Doluluk oranına göre değişiyor verdikleri değerler. Apple destek hariç pil kaybınızı sağlıklı öğrenmeniz mümkün değil bence

• @BJK@ kullanıcısına yanıt
    Hangi program ile wear level'i ölçüyorsunuz hocam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef bir bilgim yok ama yüksek amperle şarj etmek batarya ömrünü kısaltıyor.

• RedDead123 R kullanıcısına yanıt
    Bu battery life ile yalnız bu program mağazadan kaldırılmış

• RedDead123 R kullanıcısına yanıt
    Lirium programı gösteriyor ama ios 10 batarya bilgilerini vermiyor diye uyarı var programda, ios 9 kullananlar daha isabetli sonuç alabilir.

• Enola kullanıcısına yanıt
    Lirum Info ve Battery Life kullanıyorum doğruluğuna inanıyorum açıkçası. Çünkü ikisi de aynı değerleri veriyorlar.

• rhaegar6a R kullanıcısına yanıt
    Ben de farkettim. Lirum yüzdesinden ondalık kısmına kadar bilgi veriyordu şimdi ise aynı bilgiler yok. Acaba tekrar eski haline döner mi diye ümit ediyorum.

• Son sürümde şarjı çok çabuk bitmiyor mu 6s plusta ??

• sefalonely kullanıcısına yanıt
    Suan 8 saat 45 dakika kullanım alıyorum yoğun kullanımda gayet iyi hocam siz ne kadar süre alıyorsunuz cihazınızda ios 10.1.1

• 
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.