Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1042. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Usta bilimsel bir açıklamam yok. Bir arkadaşımda lg g5 vardı ve ikimizde aynı anda google + a girdik. Bir kaç dakika sonra yine aynı anda çıkış yaptık. İnternet kullanımına baktığımızda onun cihazında 1 mb ye yakın bir kullanım varken benim 5s te bu rakam 5 megabayttı. Tabi benim o zamanlar 4 gb internetim vardı. Biraz araştırdım, internet kullanımını nasıl azaltırım diye. Opera mini az yakıyo çok iyi iş yapıyo diyenler vardı. İndirdim, kullandım ama fark yok. Yani hikaye anlatıyolar. O gün gaza gelip akşam cihazı satıp samsung galaxy a5 2016 aldım. Pişmanlık duymam 2 gün sürmedi bile. Bir haftada alışırım dedim ama nafile. Gittim onuda sattım :)) şimdiki 5s imi alıp interneti 15 gb ye yükselttim, sıkıntıyı öyle aştım ... Mevzu biraz saptı ama neyse, paylaşmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TlhYvz

Usta bilimsel bir açıklamam yok. Bir arkadaşımda lg g5 vardı ve ikimizde aynı anda google + a girdik. Bir kaç dakika sonra yine aynı anda çıkış yaptık. İnternet kullanımına baktığımızda onun cihazında 1 mb ye yakın bir kullanım varken benim 5s te bu rakam 5 megabayttı. Tabi benim o zamanlar 4 gb internetim vardı. Biraz araştırdım, internet kullanımını nasıl azaltırım diye. Opera mini az yakıyo çok iyi iş yapıyo diyenler vardı. İndirdim, kullandım ama fark yok. Yani hikaye anlatıyolar. O gün gaza gelip akşam cihazı satıp samsung galaxy a5 2016 aldım. Pişmanlık duymam 2 gün sürmedi bile. Bir haftada alışırım dedim ama nafile. Gittim onuda sattım :)) şimdiki 5s imi alıp interneti 15 gb ye yükselttim, sıkıntıyı öyle aştım ... Mevzu biraz saptı ama neyse, paylaşmak istedim.

5s'in; kullanım ve taşıma kolaylığı, kamerasının her durumda hızlı ve temiz resim vermesi, pil süresinin daha iyi olması, kompakt bir cihaz olması nedeniyle 1.cihaz olarak kullanmak istedim. Onun için bu veri kullanımı biraz canımı sıkmadı desem yalan olmaz.Bu olayı biraz daha araştırıp ona göre karar vereceğim. Paylaşımın için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

1 senedir 5s kullanıyorum ama sıkmaya başladı İOS , xiaomiye geçmeyi düşünüyorum.

Usta sat şu 5 s ini sende kurtul bizde kurtulalim yeter artik saçma sapan mesajlar

• İos 10.3.1 güncel
    Full 4g sadece %10 dan sonra eve geldigimde wifi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siceyy -- 23 Nisan 2017; 11:9:51 >
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Bataryasını ben değiştiriyorum elektronik elektrik benim meslek deji marka düşünüyorum bu sefer

• Herkese merhaba, konuyu detaylı okuyamadım daha önce sorulduysa kusura bakmayın. Sormak istediğim hala 5s almak mantıklı mıdır ? 0 ayarında çok uygun fiyata buldum aklımı karıştırdı almayı düşünüyorum ancak tek kusuru batarya imiş. Apple'ın sitesinde 319 tl olarak belirtilmiş batarya değişimi orjinali daha uyguna bulunur mu acaba ?
  • UmitKoyuncuoglu kullanıcısına yanıt
    "Sıfır ayarında çok uygun"

Bunu yazdığınız için alın derim. Ama bu telefon artık sıfır alınmaz bence. Utanmadan 1500 lira isteniyor ve peynir ekmek gibi de gidiyor.

ALın,kullanın. Hayırlı olsun şimdiden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

"Sıfır ayarında çok uygun"

Bunu yazdığınız için alın derim. Ama bu telefon artık sıfır alınmaz bence. Utanmadan 1500 lira isteniyor ve peynir ekmek gibi de gidiyor.

ALın,kullanın. Hayırlı olsun şimdiden...

Teşekkür ederim, yarısından daha da uygun fiyat. Bakalım artık nasıl olacak.
  • powerbank kullanan var mı? almayı düşünüyorum ama pile zarar verdiğini söylüyorlar. açıkcası biraz korktum. şarjsız kalmayacağız diye telefon %30'lara gelince kapanmasın sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10.3.1 e hala geçmeyenler hiç düşünmesin

• Ben kullandım hocam şimdi kullanmıyorum ama sıkıntı olmadı bende.

• telefonu kaparken ekranda dik çizgiler oluşuyor sebebi nedir acaba? ne yapmalıyım
  • R.Karaeski kullanıcısına yanıt
    Ekranda sıkıntı olabilir hocam bi servise götür istersen.

• Günde 2 defa şarja takıyorum hay allah belanı versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: but you promised

powerbank kullanan var mı? almayı düşünüyorum ama pile zarar verdiğini söylüyorlar. açıkcası biraz korktum. şarjsız kalmayacağız diye telefon %30'lara gelince kapanmasın sonra.

Alin gonul rahatligiyla kullanabilirsiniz. Cihaz yazilimsal olarak çekecegi kadar akim ceker fazlasini cekmez. Yani pilin aşiri şarjdan oturu bozulmasi soz konusu degil.Piyasada satilan powerbanklarin uzerinde yazili degerler cok abartilidir. 10000mA yaziyorsa gercek deger 6000mA olarak hesaplayin.

• Turkcell hesabım programı artık en az ios 9 istiyor. Zorla insanı update yapmaya zorluyorlar. Şaka gibi ya. Ios 8.1.3 kullanmaya devam etmek istiyorum ama sırf bu Turkcell yüzünden update yapacağız galiba...
  • update yaparsan direk ios 10a geçersin boşver hiç düşünme birde pil kullanımın kaç saat tam şarjda

• quote:

Orijinalden alıntı: canslx

update yaparsan direk ios 10a geçersin boşver hiç düşünme birde pil kullanımın kaç saat tam şarjda

Kullanım %10 kalana kadar 5-6 saat arasında ve bekleme genelde 2 gün. Tabii kullanıma ve internet türüne göre değişiyor değerler. Karar veremedim bir türlü ne yapacağıma. Paket kullanım bilgilerini kontrol etmek için Türkcell'in programı çok kullanışlı.
  • Arkadaşlar ekran açıkken menüdeyken falan ne üst bildirim çubuğunu ne alt bildirim cubugunu çekebiliyorum bazen takılıyor sebebi nedir? İOS 9.3.5 sürüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Feather kullanıcısına yanıt
    *159# tuşla kalan kullanımların sms olarak geliyor. Turkcell app için değmez güncellemene.

• 
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.