Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (716. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 714715716717718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ariturka

Merhaba bende 5s kullanıyorum. Hızı gayet iyi zaten bu zamanda 500₺ telefon bile alsan artık yavaş değil. 5s i 6 ve 6+ dan farkı batarya ve ekran küçük o kadar.

Teşekkur cevap icin. Internetten baktim en ucuzu 1800 lira civarinda. Bu iphone'lar hic ucuzlamiyor resmen. Paralel ithalatta pek almak istemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsunlusemih

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Arkadaşlar androidden sikildigimdan iosa gececegim ancak i6 ve i6 plus cok pahali i5s ucuza alip biraz ios deneyimi yasayim diyorum. Pilini biliyorum fazla beklentim yok ancak stabilite, hiz anlaminda sorun yaratmaz degil mi?

androide göre %30 daha az pil performansı var, wifi daha az çekiyor,3g-2g arası geçiş jailbreaksız kolay yapılamıyor uğraştırıyor,biri arayınca açınca yarımla 1 saniye arası bi bekleme süresi var, video açıkken başka uygulamalarda gezemiyorsunuz dediğim gibi bunlar ancak jailbreakla yapılabiliyor o da uğraştırıcı program yükle bilmemne yap vs.
    İyi yönü ise stabilitede üstüne yok yağ gibi kayıyor,teknik servisi kvk genpa vs gibilerine göre daha iyi (bazı arkadaslara sorun cıkartıyorlar ama genelde cihaz sorunlu ise değişim kararı cıkıyor) kullanımı basit yani basit cünkü android gibi fazla fonsiyonu yok yani o kadar fonksiyon widget koysalar ios un da olacağı o. Ben widget koymalarından yanayım cünkü isteyen ana ekrana widgeti koyar istemeyen koymaz sen imkanı ver gerisini kullanıcıya bırak.
    Bu şekilde bir cihaz.

Guzel ozetlemissin hocam. Elimde G2 var her konuda memnunum. O yazdiginiz 5s'te yapilamayan seyleri cok rahat sekilde yapabiliyorum. bir an kafama esti alsammi diye ancak yazdiklarinizdan sonra bir acaba oldu aklimda.

• hocam forumda vodafone kısmına bakarsan bütün kullanıcıların aynı şikayette olduğunu görürsün deneyen arkadaşlarımızda var 3 operatörü aynı telefona takıp hiç kullanmadan ne zaman şarjı bitecek diye denemiş ve ilk vodafone tabiki sonra turkcell ve avea diye gelmiş vodafone'un böyle olmasının sebebide başka bir konuda açıklandı mobildeyim bulamadım siz biraz karıştırırsanız görürsünüz muhtemelen
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrUstndd

hocam forumda vodafone kısmına bakarsan bütün kullanıcıların aynı şikayette olduğunu görürsün deneyen arkadaşlarımızda var 3 operatörü aynı telefona takıp hiç kullanmadan ne zaman şarjı bitecek diye denemiş ve ilk vodafone tabiki sonra turkcell ve avea diye gelmiş vodafone'un böyle olmasının sebebide başka bir konuda açıklandı mobildeyim bulamadım siz biraz karıştırırsanız görürsünüz muhtemelen

konuya bakmama gerek yok hocam bnm işim bu.bütün operatörlerde durum aynıdır.baz istasyonlarının belli bi sinyal verme gücü vardır onun fazlasını veremez,buna tx power diyoruz.standart olan 40WATT'dır.buna istinaden telefon ise 2/4WATT tx power çeker istasyondan.telefonun fazla güç tüketmesi için istasyonun 40wattan daha fazla güç vermesi lazım ki buda BTK yönetmeliğine aykırıdır ve yasaktır.sonuç olarak bütün iphone 5S lerin şarj boşaltım süresi aynı değildir ve olamazda.trcell olan 2 telefon bile farklı sürelerde şarjı bitebilir(tüm optimizasyonları aynı olsa bile)
    kısacası operatörler ile hiç bir alakası yoktur,sadece şehir efsanesinden ibaret hocam

• Arkadaşlar benim 5s 8.1.2 sürümünde, 8.3 güncellemesi var. Güncellemeli miyim? Bazı sürümler eskisini arayabiliyor... Tecrübeleriniz neler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metciii

Arkadaşlar benim 5s 8.1.2 sürümünde, 8.3 güncellemesi var. Güncellemeli miyim? Bazı sürümler eskisini arayabiliyor... Tecrübeleriniz neler?

Ben güncellendim çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: metciii

Arkadaşlar benim 5s 8.1.2 sürümünde, 8.3 güncellemesi var. Güncellemeli miyim? Bazı sürümler eskisini arayabiliyor... Tecrübeleriniz neler?

İphone 6 8.3 ile şarj berbat gitmeye başladı. 5sdede aynı durum mevcut. Arkadaşım söyledi.

• Arkadaşlar Ankara'da Necatibey'de telefon satıcılarının çok olduğu bir yer var. Benim bildiğim kadarıyla orada taksit de yapıyorlar. Peki şu an orada fiyatlar(iphone5s 16gb) ne kadar? Almışken garantili orjinal cihaz almak istiyorum çünkü günlerdir okuyorum burayı ve bazı kronik sorunları mevcut bu modelin. Teknoloji şans işi ve bende de şans yok.
  • 5s 8.3 sürümü şarj durumu

• quote:

Orijinalden alıntı: mert071997

5s 8.3 sürümü şarj durumu

Cihaz kaç aylık ?
  • speedman kullanıcısına yanıt
    5aylık hocam

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar androidden sikildigimdan iosa gececegim ancak i6 ve i6 plus cok pahali i5s ucuza alip biraz ios deneyimi yasayim diyorum. Pilini biliyorum fazla beklentim yok ancak stabilite, hiz anlaminda sorun yaratmaz degil mi?

androide göre %30 daha az pil performansı var, wifi daha az çekiyor,3g-2g arası geçiş jailbreaksız kolay yapılamıyor uğraştırıyor,biri arayınca açınca yarımla 1 saniye arası bi bekleme süresi var, video açıkken başka uygulamalarda gezemiyorsunuz dediğim gibi bunlar ancak jailbreakla yapılabiliyor o da uğraştırıcı program yükle bilmemne yap vs.
    İyi yönü ise stabilitede üstüne yok yağ gibi kayıyor,teknik servisi kvk genpa vs gibilerine göre daha iyi (bazı arkadaslara sorun cıkartıyorlar ama genelde cihaz sorunlu ise değişim kararı cıkıyor) kullanımı basit yani basit cünkü android gibi fazla fonsiyonu yok yani o kadar fonksiyon widget koysalar ios un da olacağı o. Ben widget koymalarından yanayım cünkü isteyen ana ekrana widgeti koyar istemeyen koymaz sen imkanı ver gerisini kullanıcıya bırak.
    Bu şekilde bir cihaz.

Guzel ozetlemissin hocam. Elimde G2 var her konuda memnunum. O yazdiginiz 5s'te yapilamayan seyleri cok rahat sekilde yapabiliyorum. bir an kafama esti alsammi diye ancak yazdiklarinizdan sonra bir acaba oldu aklimda.

Şuan elimde hem 5S hem Lg g2 var inan 5S in tek farkı iosa alışkın olmam g2 ekran pil vs herşeyde iyi kamera olarak iyi sadece 5S doğruya doğru başka bi nanesi yok ben olsam imkanı yok g2 den 5S e geçmem bunu satıcam zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBagdeR2

quote:

Orijinalden alıntı: OnrUstndd

hocam forumda vodafone kısmına bakarsan bütün kullanıcıların aynı şikayette olduğunu görürsün deneyen arkadaşlarımızda var 3 operatörü aynı telefona takıp hiç kullanmadan ne zaman şarjı bitecek diye denemiş ve ilk vodafone tabiki sonra turkcell ve avea diye gelmiş vodafone'un böyle olmasının sebebide başka bir konuda açıklandı mobildeyim bulamadım siz biraz karıştırırsanız görürsünüz muhtemelen

konuya bakmama gerek yok hocam bnm işim bu.bütün operatörlerde durum aynıdır.baz istasyonlarının belli bi sinyal verme gücü vardır onun fazlasını veremez,buna tx power diyoruz.standart olan 40WATT'dır.buna istinaden telefon ise 2/4WATT tx power çeker istasyondan.telefonun fazla güç tüketmesi için istasyonun 40wattan daha fazla güç vermesi lazım ki buda BTK yönetmeliğine aykırıdır ve yasaktır.sonuç olarak bütün iphone 5S lerin şarj boşaltım süresi aynı değildir ve olamazda.trcell olan 2 telefon bile farklı sürelerde şarjı bitebilir(tüm optimizasyonları aynı olsa bile)
    kısacası operatörler ile hiç bir alakası yoktur,sadece şehir efsanesinden ibaret hocam

Aynı telefon denmiş demi?

• Arkadaşlar 5s almayı düşünüyorum şu sıralar inceledim felan hoşuma gitti sizce fiyat düşermi yakın zamanda yoksa temiz 2.ele mi yönelmeliyim

• Beyler benide listeye eklermisiniz 16 GB uzay grisi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

quote:

quote:

Bu şekilde bir cihaz.

Şuan elimde hem 5S hem Lg g2 var inan 5S in tek farkı iosa alışkın olmam g2 ekran pil vs herşeyde iyi kamera olarak iyi sadece 5S doğruya doğru başka bi nanesi yok ben olsam imkanı yok g2 den 5S e geçmem bunu satıcam zaten

Tskler hocam mesajiniz icin kesin olarak vazgectim

• quote:

Orijinalden alıntı: Avenged Sevenfold.

Arkadaşlar 5s almayı düşünüyorum şu sıralar inceledim felan hoşuma gitti sizce fiyat düşermi yakın zamanda yoksa temiz 2.ele mi yönelmeliyim

her markadan bekle düşmesini,fakat apple dan bekleme fiyatını daimi koruyor her modeli.Anca geveyli vs sorunlu cihazlar uygun olur yada kozmetik sorunlu ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

quote:

Orijinalden alıntı: Avenged Sevenfold.

Arkadaşlar 5s almayı düşünüyorum şu sıralar inceledim felan hoşuma gitti sizce fiyat düşermi yakın zamanda yoksa temiz 2.ele mi yönelmeliyim

her markadan bekle düşmesini,fakat apple dan bekleme fiyatını daimi koruyor her modeli.Anca geveyli vs sorunlu cihazlar uygun olur yada kozmetik sorunlu ;)

Öyle hocam düşmüyor ya indirim bekliyorum bari o gelse diye de işte bakalım ne zaman gelir

• Mrb arkadaşlar 2.el değişim cihazı kullanılmamış 5s e 1300-1400tl verilir mi,renk olarak hangisi sorunsuz kasa soyulması oluyormu

• hepsi soyulabilir ama düzgün kullanılırsa soyulma olmaz. 1 yıl iphone 5 1 yıl da 5s kullandım hiçbirinde soyulma olmadı o fiyata iphone 5 satanlar var fiyat iyi gibi.
  • 
Sayfa: önceki 714715716717718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.