Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tsk ederim bende soyulmayacagını düşünüyorum 16 gb sipariş verdim 32 mi 16 mı arasında gidip geldim ama fazla oyun oynayan biri olmadıgım icin 16 gb yeter diye dusundum. bide her 6 ayda bir telefon degıstırıyorum sanırım bu yuzden bu kapasite bana yetecektir umarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: beşkazalı48

arkadaşlar
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=84640632
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=84642905
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=84643219

arkadaşlar 3 g ile ilgili sıkıntımı yada benim hüsnü kuruntumu bu sayfada paylaşmıştım. cihazdaki sıkıntım şu şekilde eklediğim resimlerden de anlaşılacağı üzere 3G açık ken kapatında birinci resimdeki gibi operatör yazısının orada Servis Yok uyarısı alıyorum sonrasında 3g yi yine açıyorum 3g işareti yukarı geliyor ama tekrardan 3G yi kapatında yine servis yok uyarısı alıyorum bide bu tepkimeler biraz zaman alıyor 4s imde 3G yi açınca şak diye geliyordu 3G den Edge ye geçince de şuk diye geçiyordu ama 5s de her zaman değil ara ara bu tarz sorun yaşıyorum en son nano simi bu gün yeniden çıkarttım bakalım ne olucak sizlerden de bu tarz durumlar başına gelen varsa yorum almak istiyorum saygıdeğer forumdaş arkadaşlarım

turkcell'e sim kartımı kestirmeye gittiğimde [htc desire kullanıyordum, ultra kocaman sim card'lı olanlardan :))] eleman kartı kestikten sonra uyarmıştı, "internet sorunu yaşayabilirsin" demişti ben de "ver o zaman ordan yeni bi nano-sim" dedim. belki de 20tl'yi koparmak için öyle dedi ama, 2400tl vermişken 20tl pek umrumda olmadı...
    neyse, şu an 3g ya da servis sorunu yaşamıyorum, sizinki de belki elemanın bahsettiği "kesilerek elde edilen nano-sim" sorunudur...

• quote:

Orijinalden alıntı: beşkazalı48

arkadaşlar
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=84640632
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=84642905
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=84643219

arkadaşlar 3 g ile ilgili sıkıntımı yada benim hüsnü kuruntumu bu sayfada paylaşmıştım. cihazdaki sıkıntım şu şekilde eklediğim resimlerden de anlaşılacağı üzere 3G açık ken kapatında birinci resimdeki gibi operatör yazısının orada Servis Yok uyarısı alıyorum sonrasında 3g yi yine açıyorum 3g işareti yukarı geliyor ama tekrardan 3G yi kapatında yine servis yok uyarısı alıyorum bide bu tepkimeler biraz zaman alıyor 4s imde 3G yi açınca şak diye geliyordu 3G den Edge ye geçince de şuk diye geçiyordu ama 5s de her zaman değil ara ara bu tarz sorun yaşıyorum en son nano simi bu gün yeniden çıkarttım bakalım ne olucak sizlerden de bu tarz durumlar başına gelen varsa yorum almak istiyorum saygıdeğer forumdaş arkadaşlarım

hocam o muhtemelen operatörle alakalı birşey.

aynı şeyi ben vodafone'a geçince yaşadım.. bi süre sonra nedensiz yere 2g de de çekmeye başaldı... bahsettiğim durumu blackberry de yaşadım.

yinede yanılıyo olabilirim...

• Bu gün dediğim gibi nano sim kartı yeniledim şu anda rutin gibi izlenimlerimi paylaşacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugR1987

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Sins

Siyah modellerin kenarlari soyulur ve cok belli olur. Siyah almayin iyi muhafaza etmek gerekir. Lafin gelisi degil, gerçekten iyi muhafaza etmek gerekir.

Silver en iyi tercih gibi duruyor sanki..

hayır sakın öyle düşünme bu kullanmaya bağladı hem arkadaş siyah demiş bu uzay grisi apple zaten dediğim gibi bu yüzden uzay grisi yaptı hem silver alınca soyulma olmıyacakmı yanlış anlamayın sizin için demiyorum ama hayvan gibi kullanılır-kılıfsız kullanılır-zırt bırt yere düşerse bırakında o teknolojik alet hasar görsün..

• Bu arada orijinal nano sim kart hem önceki değişim yaptığım be bu gün aldığım da ikisi de orijinal Avea nano sim kart

• quote:

Orijinalden alıntı: gilrael

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Sins

Siyah modellerin kenarlari soyulur ve cok belli olur. Siyah almayin iyi muhafaza etmek gerekir. Lafin gelisi degil, gerçekten iyi muhafaza etmek gerekir.

tam siyah sipariş vericektim bir forumu okuyum dedim bu yorumu okuyunca kararsız kaldım bir çok kişide gördum sorun yaşadıklarına dair bisey yazmadılar bilmiyorum :)

Ne renk istiyorsan onun siparişini ver kullanıcı sensin istemedigin rengi kullanmak zorunda kalma sonra. Ben sagdan soldan duydugumu degil deney ve gozlemlerimi söyledim. 9 ay icersinde elime kendi iphone 5im dahil 6-7 adet siyah iphone5 geçti. Hepsinde bu sorun. En son olarak gecen arkadasin siyah iphone5s ini gordugumde onda da baslamisti kenarda soyulmalar.Iphone 5 sde bariz bir renk degisimi goremedigim icin ayni soyulma bunda da olcak buyuk ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARC118i -- 9 Aralık 2013; 18:09:08 >

• Beyler 4 kullanıcısıyım. Bu telefondaki bilgileri 5s'e nasıl aktarıcam?
  • iCloud ile

• beşkazalı48 kullanıcısına yanıt
    Mesajları 5s'e çekemiyorum onunla.
  • Hocaam hiç SMS leri aktarmayı düşünmedim

• bugün apple storeden 5s 32 gb gold siparişi verdim gönderildi yazıyor durumda mailde gelmiş bir takip numarası verilmiş ama o numaraya basıldığında upsden kargoyu takip edemiyorum bi sayfa açılıyor apple sayfasında orda tahmini teslimat tarihi 17 aralık diyor fakat ben telefonu sipariş ederken 1-3 iş günü diyordu bugün bunu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • Merhaba arkadaşlar, 5 senedir 5800 kullanıyorum son zamanlarda iyice kırıldı döküldü ve en sonunda bozuldu. Daha önce yaptırmıştım bu sefer yeni telefon almak istiyorum artık idare etmiyor beni. Almışken en iyisini alayım 5s 32 gb white alayım diyorum. Ama merak ettiğim bir kaç şey var. Malum daha önce ne ios ne android kullanmamış biri olarak, ios'in android'e göre artılarını ve eksilerini yazabilir misiniz?

Bir de 5s'in şarjı ne kadar gider acaba? Mesela günde 1 saat oyun oynadım, 4-5 saat müzik dinledim, 4 saat mesajlaştım ve ara ara internete girdim. Bu şarj 8 saat dayanır mı acaba bana? Ara ara şarj etme imkanım da var okulda.

Fiyat olarak ucuzlar mı? Yılbaşında falan? Yoksa şuan almalı mıyım? Aslında 2000 tl falan olsa çok makbule geçecek ama 2400 tlye kaldık galiba. Eğer 1 aya indirim falan olursa verdiğim parayla kalmak istemem, indirim olur mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

Merhaba arkadaşlar, 5 senedir 5800 kullanıyorum son zamanlarda iyice kırıldı döküldü ve en sonunda bozuldu. Daha önce yaptırmıştım bu sefer yeni telefon almak istiyorum artık idare etmiyor beni. Almışken en iyisini alayım 5s 32 gb white alayım diyorum. Ama merak ettiğim bir kaç şey var. Malum daha önce ne ios ne android kullanmamış biri olarak, ios'in android'e göre artılarını ve eksilerini yazabilir misiniz?

Bir de 5s'in şarjı ne kadar gider acaba? Mesela günde 1 saat oyun oynadım, 4-5 saat müzik dinledim, 4 saat mesajlaştım ve ara ara internete girdim. Bu şarj 8 saat dayanır mı acaba bana? Ara ara şarj etme imkanım da var okulda.

Fiyat olarak ucuzlar mı? Yılbaşında falan? Yoksa şuan almalı mıyım? Aslında 2000 tl falan olsa çok makbule geçecek ama 2400 tlye kaldık galiba. Eğer 1 aya indirim falan olursa verdiğim parayla kalmak istemem, indirim olur mu acaba?

İlk önce şunu söyliyim
    Android yaygındır değerini çabuk yitirir.Kategorisi yani ehemen hemen her telefon kullanır.
    Ramı isterse 10 gb olsun gene de kasar.
    İos 1 gb ram ile kasmadan sorunsuz bir şekilde uçar (iosu sadce pihone kullanır)
    kalite farkları vs. bellidir.ve ayrıca değerini asla ve asla kaybetmez.Note 3 ün 2.elini şu anda 1400-1300 E bulabiliyorum ben.Shibinden.com da felan.
    Ama iphone 4 çıkalı 4 seneyi geçti neredeyse fiyatı en az 650 700 4s ninde 1100 :)
    yani ifyat olarak çok iyi değerini kayetmiyor

• quote:

Merhaba arkadaşlar, 5 senedir 5800 kullanıyorum son zamanlarda iyice kırıldı döküldü ve en sonunda bozuldu. Daha önce yaptırmıştım bu sefer yeni telefon almak istiyorum artık idare etmiyor beni. Almışken en iyisini alayım 5s 32 gb white alayım diyorum. Ama merak ettiğim bir kaç şey var. Malum daha önce ne ios ne android kullanmamış biri olarak, ios'in android'e göre artılarını ve eksilerini yazabilir misiniz?

Cihazın fiyatında düşüş olacağını düşünmüyorum ama elden almak istiyorsanız, bulunduğunuz şehirde varsa Vatan Bilgisayar'dan 2200₺'e alabilirsiniz. (Bütün renkleri mevcut)

• Milk with Oreo kullanıcısına yanıt
    32 gb 2200 tl ise iyiymiş bir uğrayayım, peki garanti durumu ne oluyor? İthalatçı firma veya apple garantili olması neyi değiştiriyor?
  • Arkadaşlar şunu farkettim.Şimdi ayarlar yada kamera menüsne bastığımızda geri çıkmak için home tuşuna bastığımda ana menü farklı türde çıkardı sanki bir yerden çıkardı sadece bir yerden giderdi gibi anlatabildim mi.Şİmdi ise direkt home basınca ana menü geliyor.Eskiden daha farklıydı.Hangi ayarını değişti acaba.TEl:5S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Milk with Oreo

quote:

Cihazın fiyatında düşüş olacağını düşünmüyorum ama elden almak istiyorsanız, bulunduğunuz şehirde varsa Vatan Bilgisayar'dan 2200₺'e alabilirsiniz. (Bütün renkleri mevcut)

hocam vatan bilgisayarın sitesinde 2200tl olarak 5c 32gb ve 5s 16gb var, 5s 32gb 2500tl diyor.. elden alınca o kadar indirim yoktur herhalde?

• quote:

32 gb 2200 tl ise iyiymiş bir uğrayayım, peki garanti durumu ne oluyor? İthalatçı firma veya apple garantili olması neyi değiştiriyor?

Kusura bakmayın 32 GB istediğinize dikkat etmemişim, benim söylediğim fiyat 16 GB için geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Milk with Oreo -- 9 Aralık 2013; 19:45:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mypolo

Arkadaşlar şunu farkettim.Şimdi ayarlar yada kamera menüsne bastığımızda geri çıkmak için home tuşuna bastığımda ana menü farklı türde çıkardı sanki bir yerden çıkardı sadece bir yerden giderdi gibi anlatabildim mi.Şİmdi ise direkt home basınca ana menü geliyor.Eskiden daha farklıydı.Hangi ayarını değişti acaba.TEl:5S

hocam biraz daha açarsan iyi olacak sanki,, ben pek anlamadım ne demek istediğini...
    home tuşuna basınca;
    -ana ekrandan uygulama açtıysan (mesajlar, kamera, ayarlar vs olan birinci ekran) oraya geri döner
    -ikinci ekrandan oygulama açtıysan oraya döner,, tekrar home tuşuna basarsan bu sefer de birinci ekrana gider..
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.