Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11291130113111321133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    12.4 ile bir sorun olduğu için düşmedim aslında, telefon benim değil annem kullanıyor, kendisi sadece sosyal medya ve arama için kullanıyor zaten 12.4 onun için yeterliydi.

Denemek için indim diyebilirim, kendi telefonumda (6s) iOS 10u ne kadar özlediğimi farkettim, benim tasarımını beğenerek satın aldığım iOS kesinlikle 11+ değil. Güzel bir çalışma oldu.
  • Hocam peki 2 sürüm arasında performans farkı var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefon ölü mü? 400 liraya 2.el buldum, sadece sosyal medya ve arama için kullanacağım.
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    henüz karşılaştırma yapılacak bir durumda değil çünkü genelde restoreden sonra telefon dizinleri indeksliyor, ben iphone 6s kullandığım için biraz yavaş geldi ama kullanılabilecek durumda. ios 12 daha hızlı gibi geliyor (animasyonlardan dolayı) ama iOS 10un birazcık daha hızlı olacağını düşünüyorum.
  • juniorcaesar kullanıcısına yanıt
    Yüzde yüz alakası var. Ama her açılma bataryadan olacak diye bir şart yok ama 5 lerdeki bataryanın ekranı yukarı atma problemi dünyaca meşhur bir problem.
    Googldeda iphone 5 screen battery bulge diye aratırsan hem görsellerde hem de forumlarda görebilirsin insanların yazdıklarını.
  • icarusdream kullanıcısına yanıt
    quote:

Ama her açılma bataryadan olacak diye bir şart yok

Bunu diyorsunuz, daha sonra yuzde yuz alakasi var diyorsunuz. Yazdigim mesaji okumaya usendiniz sanirim.

Ben bu telefonun citasini 2 defa degistirttim, en sonunda yenilenmis ekran taktim. Ucu de sag ustten acildi ve bataryamda en ufak sisiklik yok.

Sag ustte cerceve cok ince, telefon da malum soba gibi isiniyor. Bu nedenle cerceve dogal olarak birakiyor ekrani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar elimde sıfır kutusu bile açılmamış nohon batarya var isteyen dm atsın

• 4s var bende, geçen gün yedek hattımı taktım denemek için, iş görür nitelikte çalışıyor. Peder 5s kullanıyor sadece arama ve whatsapp için, hiçbir sorunu yok. Alıp kullanılabilinir bence...
  • Hocam yaparken referans aldiginiz bir sayfa varsa paylasir misiniz? Bir de karsilastiginiz bir sorun oldu mu?

• HunterInTheNight kullanıcısına yanıt
    https://github.com/MatthewPierson/1033-OTA-Downgrader buradaki sayfadaki işlemleri gerçekleştirdim.

birkaç tane sorun yaşadım:

1 scriptin otomatik indirdiği şeylerden birisinde sıkıntı vardı kendim güncelledim,

2: daha önce futurerestore deneyeyimim olmadığı için ilk denememde command + c yaparak iptal ettim, telefon kendini dfu ötesi bir duruma soktu (normalde dfuda lightning kablosu gözükmüyordu, ama dfu ötesi durumda vardı) imazing kullanarak dfudan çıkardım. tekrardan restore yapınca oldu zaten..
    Benim o cümlem "Sag ustten acilmasiyla pilin alakasi yok" cümlenize karşılıktı. Pilin alakası yok demek ayrı, "pil bu sorunun sebeplerinden kesinlikle biri" demek ayrı. Anlatmak istediğim bu.
  • Selam arkadaşlar,
    Elimde bir tane suya düşmüş ve infilak olmuş bir uzay gri 5S var.
    Bir de kendi kullandığım gold renk. Benim ekran değişmiş ve yine kırık vaziyette uyduruk taktıkları için ayrıca kameram da çalışmıyor sanırım kablosu çıktı tahminim.

Şimdi sorum şu; ekranıyla beraber kasayı kendi telefonuma takabilir miyim?

Teknik bilgisi olan arkaşlar bilgi verebilir mi bu konuda..
  • icarusdream kullanıcısına yanıt
    Evet çünkü alakası yok. Sol taraftan veya yanlardan ekran atsaydı evet pil ile alakası olabilir ama dediğim gibi sağ üstte tasarım hatası var

Tamam ben de yüzde yüz var diyorum, yapacak bir şey yok o zaman. Kaldı ki internet bahsettiğim problemin ispatlarıyla komple dolu :)
  • Merhaba elimde nohon batarya var isteyen dm atsın

• Hocam tekrardan rahatsız ediyorum, kullanım anlamında yaşadığınız bir problem var mı? Ya da ios12 de şu daha iyiydi keşke dönmeseydiniz dediğiniz bir durum yaşadınız mı acaba?
    Ayrıca scripte problem yaşadığınız durum neydi ben de sürüm düşürmeyi düşünüyorum, ancak daha önce bu tarz bir şey yapmamıştım umarım sorun yaşamam
  • HunterInTheNight kullanıcısına yanıt
    Yukarıda yazdığım gibi ben kullanmıyorum ama yine de yazayım.

Scriptte yaşadığım problem opensslnin düşük sürümlü olmasıydı, onu da kolayca çözdüm.
    ios 12den 10a geçince herhangi bir pişmanlığım olmadı. Zaten ben iLlk iPhonemi iOS 10 tasarım dilini beğenerek almıştım o yüzden bende değeri ayrıdır. benim telefonumda 95 tane uygulama var hangisi ios 10 ile uyumsuz olur bilemiyorum.

Ben de daha önce benzer birşey yapmamıştım, çok basitleştirmişler zaten merak etmeyin. Maciniz mi var bilmiyorum ama Mojave ve baya bi boş alan olmasına dikkat edin derim

• Merhaba hocam 95 uygulamalı 5s ten ekran görüntüsü alabirmiyiz faydalı programları seçip forumdaşlar da yararlansın

• Ben de @mrunseen arkadaşımızın yardımı ile 10.3.3'e downgrade yapabildim. kendisine ve bu scripti hazırlayanlara çok teşekkür ederim
  • efeyildirim kullanıcısına yanıt
    95 uygulamalı iPhone 6s 32gb hocam ama isterseniz atabilirim (muhtemelen pek ilgilenmeyeceğiniz uygulamalarla dolu ama )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akzidenz -- 20 Ekim 2019; 11:53:36 >
  • 
Sayfa: önceki 11291130113111321133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.