Şimdi Ara

Apple iPhone 13 / iPhone 13 Mini [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.156
Cevap
324
Favori
795.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sızıntılara göre 5.4 inç 13 mini ve 6.1 inç 13 modellerinde 60 Hz OLED panel kullanılacak.

Pil

13 modelinde 3.095 mAh pil yer alacak. Burada 2.815 mAh’a oranla hatırı sayılı bir artış görülüyor. Ailenin en ufağı 13 Mini ise 12 Mini’den farklı olarak 2.227 mAh değil 2.406 mAh pil ile gelecek. Burada telefonun boyutu nedeniyle ciddi bir artış elde edilmeyecek.

• Ne diyorsunuz iPhone 13 128 GB 12 bin olur mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Ne diyorsunuz iPhone 13 128 GB 12 bin olur mu.
    Bende 12 vardı sattım 13 için denildiği gibi fiyat olarak yakın seviyeler de çıkmazsa o zaman bittim :)
  • 13 mini'nin bataryası iyi giderse süper bir cihaz olacak bu.
  • Lexco kullanıcısına yanıt

200 mah’a yakın bir büyüme söz konusu. Yeni işlemciyle beraber 12 Mini’ye göre daha iyi gidecektir.

• Apple iPhone 13 / iPhone 13 Mini [ANA KONU]
  • scanh kullanıcısına yanıt

Umarım ahize toz alacak kadar küçük değildir. Şuan Xiaomi mi 9T kullanıyorum ,telefondan bir şey duyabilmek mümkün değil. İlla orayı 2-3 haftada bir falan temizlemek lazım.

• Bütün sızıntılarda 13 ve 13 Pro'nun bataryasının 3095 mah'a çıkacağı söyleniyor ama yine bütün sızıntılarda Pro modellerde 120 Hz olacağı söylenmekte. O zaman bu batarya Pro modelinde düz modele göre çok daha kötü olmaz mı? Bence, 120 Hz bütün modellerde olabilir veya 13 Pro'ya daha büyük batarya koyacaklar gibi sızıntıların aksine.
  • Dexsite kullanıcısına yanıt

120Hz modeller LTPO olacağı için bataryaya çok etkisi olmayacak

• Apple iPhone 13 / iPhone 13 Mini [ANA KONU]
  • Apple, artan çip üretim maliyetlerini dengelemek için yaklaşmakta olan iPhone 13 serisi akıllı telefonlarının fiyatlarını artırmayı planlıyor.

Apple kârının düşmesini istemiyor

Büyük çip tedarikçisi TSMC, DigiTimes'a göre, Apple da dahil olmak üzere birçok müşteriyi etkileyen çip üretim maliyetlerini Ocak 2022'den itibaren %20 artırmayı planlıyor. Şirket, ortaklarını fiyat artışı konusunda bilgilendirdi ve söz konusu ayarlamaların, Aralık 2021'de tamamlanması planlanan siparişlerde de yapılacağı belirtildi.

Kaynaklar, Apple'ın çip fiyatlarındaki artışların akıllı telefon kârlılığı üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla, artan maliyetleri dengelemek için iPhone 13'ün fiyatlarını artırmayı düşündüğünü söylüyor.

• Yeni cihazın 12’ye göre tasarımsal farkları olur umarım yoksa kullanımı etkilemeyecek ufak donanımsal yükseltmeler 13 almak için cekici değil.
  • düz 13'ün fiyatı 14.999 tl olur.

ahada buraya yazdım =)

• akibeel kullanıcısına yanıt
    Kesinse bugün 12 siparişini veriyorum :)
  • scanh kullanıcısına yanıt
    Kullanım süresinde önemli artış yaratır mı 200mah
  • Ltpo 60 hertz gelirse fark yaratır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mratkpnar

Ltpo 60 hertz gelirse fark yaratır.

LTPO nedir?

• Ekranin istediği yenileme hizina inip çıkmasını sağlayan teknoloji. Mesela video izlerken 60 hertz çalısacak, bir fotografa bakarken 1 hertze inicek. Apple watch 6-7de bu var, saatin ekrani her zaman acik birakilirken ekran yenilemesi 1 hertze ayarlanarak pil tasarrufu saglaniyor. Boylece yeni iphonelara watchlar gibi her zaman acik ekran da gelebilir.

• Arkadaslar tahmini olarak ne kadardan cikis yapar 13 mini?

6s daha bozulmadigi icin 12 miniyi almaktan vazgecmistim. Fakat 6s artik beni kullanma diye yalvariyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

Arkadaslar tahmini olarak ne kadardan cikis yapar 13 mini?

6s daha bozulmadigi icin 12 miniyi almaktan vazgecmistim. Fakat 6s artik beni kullanma diye yalvariyor

13mini 64GB için

850 dolar (x) dolar kuru (x) 1.9 ( vergiler yaklaşık bu oranda oluyor) = 13 mini 64GB fiyatı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.