Şimdi Ara

Apple iPad Pro [ANA KONU] (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.004
Cevap
250
Favori
477.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iOS 12 dem dolayı mı bilmiyorum ama Outlook uygulamasıyla mail gönderirken zorlanmaya başladım, özellikle maile bir dosya ekleyince bir türlü göndermiyor bu sorunu yaşayan var mı benden başka?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPad Pro 10.5 WiFi ile iOS 11.3.1 de olan varsa (farklı ios sürümü de olur) şarj sürelerini paylaşabilirler mi? Sanki Battery drain dedikleri sıkıntıyı yaşıyor gibiyim de..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaxis kullanıcısına yanıt
    Sadece netflix’den film/dizi izleme ve internette dolaşmayla. Yüzde 20 şarj kalmışken 9 saat batarya süresi var. Şarj olma süresini bilmiyorum ama 4 saat civarı galiba(şarj olurken kullanıyorum cihazı)

Ekleme: Oyun oynarken bende de batarya bundan çook daha çabuk bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 4 Ekim 2018; 17:1:46 >

• hacı1992 kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler, ben biraz paranoyaklastim acikcasi. Gecen sene bu zamanlar okul kampanyasi ile almistim iPad Pro 10.5 cihazimi ve battery app gibi bir uygulama ile baktigimda batarya kapasitem (wear level gibi bir sey) %89 cikiyor. Onu gordukten sonra sanki sarjim daha cabuk bitiyor gibi gelmeye basladi. Ama battery drain dedigimiz olayi yasiyanlar gibi benim kendi kendine sarj gitme durumu olmuyor.
  • Merhabalar. Arkadaşlar iPhone 6s sahibiyim. iPad Pro alınır mı? Sadece ev kullanımı için?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gowlet kullanıcısına yanıt
    Ev kullanimi icin duz ipadlere bakilabilir bana gore.
    Ya bu konuda ben de biraz tedirginim. Şu an aida 64 te batarya yıpranması(battery wear diğer adıyla) yüzde 7 olarak görünüyor. Bazen yüzde 9-10 çıktığı da oluyor yüzde 5 e düştüğü de. Daha 3 aylık cihaz. Apple desteğe yazdım. Karşıdan bir test yaptılar. Batarya yıpranmasına yüzde 0 dedi. Hatta 3 aylık cihazın batarya yıpranmasının yüzde 7 olamayacağından falan söz etti. Ondan servise bir daha göndermedim çünkü sorun yok deyip geri gönderecekler kesin.

İşin diğer yanı geçen ikinci el bölümünde ipad air 2 satan biri batarya yıpranmasını yüzde 7 olarak gösteren bir ss attı. Kaç senelik cihazda batarya yıpranması yüzde 7 ise bizimkilerde bir sorun vardır ya da programlar yanlış gösteriyordur(Açıkcası pek sanmıyorum. Çünkü bütün uygulamalar aynı gösteriyor.)

Bir ara göndermeyi ya da elden vermeyi düşünüyorum.

Apple destege nerden yazdiniz ve karsidan tam olarak nasil bir islem ile test yaptilar, uzaktan erisim ile olabiliyorsa ben de yaptirmak isterim, hem icim rahatlamis olur. Bu arada, belki benim cihazima temiz bir kurulum gereklidir. Aldigimdan beri guncellemeleri hep cihaz uzerinden yaptim. Pc ye baglayip ordan temiz kurulum yaparsam daha stabil olabilir fakat suanlik iOS 12 gecme niyetim yok acikcasi.
    Ya dün akşam güzel ss li,açıklayıcı bir mesaj yazmıştım. Forum uçtu:). Bir daha uğraşamayacağım ama kısaca.

Mesai saatleri içinde apple ın sitesine girip tablet üzerinde oturumu açık olan icloud hesabınızla giriş yapın. Daha sonra buraya girin : https://support.apple.com/tr-tr/HT201569 (Bu sayfanın en altında “apple destek bölümüne ulaşın” yazan yerin altında başlayın yazan yere tıklayın)

Çıkan ekranda cihaz türünü seçin. Daha sonraki ekranda pil ve şarj yazan yere tıklayın. Sonraki ekranda pil servis gerektiriyor seçeneğine tıklayın. Sonraki ekranda sohbet yazan yere tıklayıp danışmanın bağlanmasını bekleyin. Danışman bağlanınca uzaktan pil testi istediğinizi,pil yıpranma ve döngü bilgilerini istediğinizi söyleyin. Daha danışman size ayarlar>gizlilik>analiz bölümünden izin vermenizi söyleyecek. Siz izin verince test başlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 5 Ekim 2018; 8:49:43 >

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Öğleden sonra bir deneyeyim bakalım.

Mesajınız için üzüldüm, benim de başıma çokça geldi forum uçması. Artık her yazdığımı yollamadan önce kopyaliyorum ki içim rahat olsun..

• 4.401 TL’ye 6 taksit şeklinde peşin fiyatına uzay grisi iPad 10.5 wifi-4g 64 gb satın aldım arkadaşlar. Gittigidiyordan mağazanın indirimi ayrıca 150 lira gittigidiyor indirimiyle aldım. Shiftdelete tarafından çok övülen bir cihazdı 2017 yılındaki videosunda. Yanında silikon kılıf 31,44 TL bide 9H ekran koruyucu 27,96 TL’ye toplamda 4460,40 TL’ye geldi hepsi.

Hocam yeni tabletler tanıtılacak büyük ihtimalle çok yakında. En alınmayacak zamanda almışınız :)

• Chronotide kullanıcısına yanıt
    Yenilerine zaten gücümüz yetmez belki fiyatları daha düşerdi de aldım işte kaç gündür git geller yaşıyordum.

Hayırlı olsun o zaman.

• Chronotide kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Evet görüşmeyi tamamladım ve pil düzeyim %98 ile mükemmel çıktı ve sadece 118 defa şarj edilmiş cihazım. Nedense bana hiç öyle gelmiyor..

Dediğim gibi galiba tam teşhis konulamıyor uzaktan. Serviste farklı şeyler yapılır mı? denemek lazım ama ona da şu an zamanım yok.

• Ben bir türlü randevu alamadım Apple Store'dan. Dün GENPA ya götürdüm. Artı servis ve Cevahir deki gencallar çok kötü yorum vardı. Bu gün baktım değişim kararı çıkmış. Artık yeni cihazı ne zaman verirlerse bilemiyorum. Soracağım. Bir de benim şikayetimle ilgili değil arıza detayı o da ilginç geldi.

• Cihazı aldım 5 gündür yatıyor açmadım neden kılıf bekliyorum. Apple Storeden taksitle bide kılıf aldım tekrardan. Diğeri cam filmini kabartıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: aenescan1994

Çizim için procreate şahane bir program. Her türlü detay var programda.

Notu ben artık tabletle alamıyorum kaybettim kalemi. Ama kalemle alırken PDF expert ile ders sunumu üzerine alıyordum. Not almayla ilgili pek çok alternatif var iyi, hatırlamıyorum isimleri. OneNote var, kendi not uygulaması da basit şeyler için yeterli. Notepad+ gibi bir şey vardı .

Office üyeliğini inşallah kullanabilirsiniz, o zaman çok iyi olur.

iPad kamerası da dosya fotoğrafi çekip pdfye çevirmek için gayet yeterli, onun için de CamScanner kullanabilirsiniz. ( Ben zamanında ücretsiz almışım pro sürümünü farkını bilmiyorum)

Kendi takvim uygulaması gayet iyi ajanda şeklinde kullanmak için. Hem farklı cihazlarla kolaylıkla eşzamanlı kullanırsınız.

iOS 12 ile ses kaydı uygulaması eklendi Apple'ın zaten. Başka aklıma bir şey gelmedi

Hocam merhaba tekrar dün itibariyle tüm aksesuarları tamamladım ve kullanmaya başladım ilk izlenim olarak gayet memnunum office uygulamaları harika
    Not almak için Nebo uygulamasını satın aldım

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.