Şimdi Ara

Apple iPad Mini [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.944
Cevap
61
Favori
156.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkes niye retina yok diye sormus. lan retina olsa adam buyuk tablet pazarini kaybedecek, maliyeti arttiracak. azicik dusunun de yazin. 7.2mm kalinlik yapmis retina olsa o pil nasil kaldiracak o ekrani? heriflerin avukatligini yapmiyorum da yazarken biraz maliyet/kar hesaplarini falan dusunun de yazin. esas dikkat edilmesi gereken konu a5 islemci kullanilmasi, a5xe grek yok ama en azindan a6 islemci kullanilmasi gerekirdi diye dusunuyorum. a5 islemci olmasini ancak fiyati 199 dolar civari bisey olsaydi kabullenirdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sabah etkinliği izledim iTunes tan,adamlar resmen android tableti alıp iPad le karşılaştırdılar iyi dalga geçtiler
  • ben alıyorum bundan bir tane. elimdeki the new ipad'i de vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Catalyst

çok beğendim. tam nexus için heveslendiğim ve ciddi ciddi almayı düşündüğüm zamanda çok iyi oldu bunu çıkması. turkcell ayda 40 liraya falan verse yada tr ye 700-750 liraya gelse koşarak almaya gideceğim.

edit: us fiyatına %18 kdv %20 ötv ekledim. eklemeseydim keşke hevesim kaçtı

ötv neden ekliyorsunuz .
    16gb ipad 1200 tl
    ipad mini 16gb ta 800 tl olucaktır.
  • çıkış amacına tam uymamış bence, ancak yine de tercih edilecek güzel bir ürün.

öncelikle ipad mini arkasındaki mantık, bütçesi düşün olan öğrencileri hedef almasıydı, ki aslında tanıtımda ibook'a verilen önem bunu gösteriyor. Ancak 329$ fiyat etiketi hala çok yüksek. (nexus 7 16 gb= 250$, playbook 16gb 199$.)

yapmaları gereken birkaç şeyi, apple kalitesini düşürmemek için yapmadıklarını düşünüyorum.

*incelik için kasmamaları gerekiyordu, bu kadar ince olması maliyetlere yansıdı. (10 dolar civarı bir fiyat farkı olacaktır en az.)
    *8gb versiyonu olmalıydı, maliyetleri düşürmek ve cihazı daha erişilebilir yapmak için. (30 dolar civarı bir fiyat farkı)
    *arka kamera, arka kamera tablet bilgisayarlar için çok garip gözükebiliyor. tablet için çok elzem değil, herkesde smartphone var.(30 dolar civarı etkisi var. )

3 kalemde 70 dolar gibi bir farkı ekarte edebilselerdi, nexus7 gibi cihazlarla rekabet edebilirlerdi, cihaz felsefesine daha uygun olurdu. Ülkemizde 500-600 tl bandında gelecek bir ipad mini milyonlara yakın satabilecekti, şuan ipad mini 900tl civarı gelecektir, (herkesin kullandığı aletleri hala özel tüketim sayan geri kalmış yöneticiler yüzünden)

sonuçta, Türkiye ve benzeri geri kalmış 3. dünya ülkelerinde nexus ve playbook ile rekabet edemeyecek bir ürün ortaya çıktı...

• Arkadaslar 1 gb ram mi var ve 16 gb wifi modelin avusturya fiyati nedir bilen var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alacaklara şimdiden hayırlı olsun.
  • Çok güzel duruyor S3 isteyenler bence direkt buraya doğru yönelsinler.

• kılıfıda çıkmış oh mis
  • Su kadar diyim ipad mini nin cikisi ile ipad 2 ileride efsane olucak sonucta islemci falan ayni bence buyuk ekran isteyenlere 800 ye sifir ipad 2 cok mantikli

• Birkaç güne Amerika'da satısa cıkacak.varsa tanıdık aldırmayı dusunuyorum.PM beklıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: speedy_gonzalez

Birkaç güne Amerika'da satısa cıkacak.varsa tanıdık aldırmayı dusunuyorum.PM beklıyorum

Amerika'dan aldığımızda direk burda çalıştırabiliriz değil mi? herhangi bir sorun yaşamayız heralde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

sanki ipad 2'nin küçüğü gibi olmuş.
    Neden çözünürlük arttırılmıyor acaba bilen var mı?
    ipad 1'de bu çözünürlükte ipad 2 de bu çözünürlükte.
    Tamam mini ipad'de retina ekran gereksiz ama azıcık birazcık yüksek olamaz mı bu çözünürlük?

Büyük ihtimal tüm bu sorularınızın cevabı ipad mini 2de çözüme kavuşcaktır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mratt

quote:

Birkaç güne Amerika'da satısa cıkacak.varsa tanıdık aldırmayı dusunuyorum.PM beklıyorum

Amerika'dan aldığımızda direk burda çalıştırabiliriz değil mi? herhangi bir sorun yaşamayız heralde..

3g li modellerin sanırım pasaport kaydı yapılması lazım ama direk wifi modellerini kullanabilirsiniz. Hatta bir tanede benim için aldırın parasını vereym :D
  • 3g li modeli ne kadar olurki acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yurtik

quote:

Orijinalden alıntı: mratt

quote:

3g li modellerin sanırım pasaport kaydı yapılması lazım ama direk wifi modellerini kullanabilirsiniz. Hatta bir tanede benim için aldırın parasını vereym :D

Bilgi için teşekkürler Wifi modelini düşünüyorum sadece o kadar dışarı çıkan birisi değilim, Bizimde bir yakınımız getirecek, ben şahsen gitmeceğim, gitseydim sizin içinde bir tane alırdım

• Valla agalar kac gundur soyle resimlere bakiyorum darty de calisiyorum ben ipad 3 e bakip olcum yapiyor be kadar boyutta olur diye iyice killandim cihazdan alirsam ya 2 alirim ya 3 heralde mudure sordum napcaksin olum retinayi yaa tamam eyv hos bir ekran ama ipad 2 ninde ekrani tirt degil yani hazir ipad 2 lerde 900 lere indi al gitsin ne 250-300 fark verceksin falan dedi :)

• Bence pek anlamli olmadı ipad mini herşeyi te elle kullanmaya takmışlar ama ipadde bu gereksiz ipad sundugu uygulamalar ve. Yapisi bakimiyla en azından su anki kadar bir ekrana ihtiyaç duyar ekrani küçültmek ipad'in efektif olarak kullanılmasını engeller kanımca. Sonucta ipade bakıs açım küçük bir bilgisyar ve tek ele oturabilecek bir ipad, ipadden çok hormonlu telefon gibi oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Retina display zaten gereksiz bir özellik.

1.si piyasada o çözünürlükte medya yok, olsa o çözünürlüğe yetecek band genişliği yok. ikincisi gereksiz yere işlemciyi yorup, pil ömrünü azaltıyor.
    New ipad'in 6 içinde tarih olması tesadüf değil....

İpad mini hacim olarak %50 küçük, buna karşın ekranı sadece 2 inç küçülmüş. İşlemci ve ekran haricindeki özellikleri de "new ipad" yerine çıkan" ipad with retina display" ile aynı. Bence fiyatı (ipad2 ve new ipad'e kıyasla) ucuz bile denebilir.

Umarım yakında ipad nano da çıkar.

Retina display gereksiz diyorsunda ipad2nin goruntusu camur gibi geliyor gozume. Retinaya alisti gozler saNirim ondan.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.