Şimdi Ara

Apple iPad Air [ANA KONU] (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.453
Cevap
133
Favori
223.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: psyshock

1. Maddede yazdigini araliktan beri kullanan biri olarak daha 1 kez yapamadim garantiden degisen eski ipad im de cevremdeki 5-6 ipad air da yapamiyor. Macrumors gibi forumlarda da istersen arastir ipad air ve mini retina tam bir multitasking ozurlusu kac yillik ios 6 daki ipad 2 im cok daha iyi bu konuda.

Oncelikle 10 uygulama acmayi gectim safari 2 sayfa acip hafizada tutamiyor safari ve twitter bile ayni anda acik kalamiyor su 10 tane oyun acip nasil geri donuyorsun cozemedim. Safari asiri ram tuketen internet sayfalarinin hepsinde cokuyor zaten birak rahat rahat calismayi tam bir iskence ios 7 de.

Neyse onu gecip ios 8 e gelelim. İpad air da safari kasiyor kaydirmalar vs hep takilarak yanliz yukarda yazdigim sorun buyuk anlamda cozulmus. Safari artik 2-3 sayfa hafizada tutabiliyor.(mucize) en azindan safari ve twitter ayni anda acilabiliyor ama dedigim gibi genel deneyim olarak daha yavas calisiyor alet ios 8 e gecmeyi dusunenler bir kac guncelleme bekleyebilir ama safarinin cokmesi ve 2 sayfa acamamasina sinir olan biri olarak ios 8 de kalip kasmasina dayanmayi dusunuyorum umarim hizlica cozulur ha ios 1 den beri ios cihaz kullanan biri olarak yavaslamanin cozulecegini sanmam ama takilmalar cozulur buyuk ihtimal yavaslamayi cozmezler yoksa nerdeyse ayni islemciyle 25% daha hizli oldugunu iphone 6 nin nasil iddia edicekler klasik apple in eski cihazi yavaslatma politikalari alistik artik

evet safarinin aklında tutamaması konusu bir facia ona da sonuna kadar katılıyorum.. ama çok fazla uygulama ard ardına açıldığında çok seri geçişler yapabiliyorum.

• RedKidx kullanıcısına yanıt
    seri gecis bende yapiyorum ama her uygulama 0 dan yukleniyor nerdeyse cihaz yavaslamasada surekli yeniden yukledigi icin yavas bir deneyim sunuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kargoya verilirse beni de ekleyin. Kılıf olarak alttaki kılıfı aldım görmeden etmeden ama bakalım artık. Turuncu kartta biraz puan birikmiş 37,5 gibi mal oldu. Tablet gümüş, kılıf siyah ren sırıtmaz inşallah. Sanki biraz kaba saba olacak gibi. Ekran koruyucu alayım mı, çizilme oluyor mu?

http://www.teknosa.com/urunler/125044005/targus-thd03805eu-click-in-ipad-air-siyah-kilif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 22 Eylül 2014; 20:32:50 >
  • Air'ı yellow screen tint denen saçmalık yüzünden son zamanlarda değiştiren oldu mu? Vatandan aldığım esnada değiştirdiğim 3. air i kullanıyorum. Diğer 2si ölü piksel yüzünden değişti, son üründe ise portre tutuşunda ekranın sol tarafı biraz sarı, beyaz arka planda bişeyler okurken dikkat çekiyor.

İzmir de egemek ile görüşeceğim. Bununla ilgili tecrübesi olan var mı? erhanza nikli üye apple ile görüşmüştü ve bu durumun normal kabul edilebileceği gibi bir yanıt almıştı. İlla apple store'dan mesafeli alışveriş yaptırıp sürekli iade göndermeye zorluyorlar.

Not: Sorunun yaygınlığını görmek için yellow screen tint diye aratmak yeterli. Son 3 ayda pek şikayet yok bu arada, ya yeni seri ürünlerde düzeldi ya da insanlar takmıyor artık

• İpad Air 32 gb + cell beyaz renk ve siyah renk orijinal smart case ile bende aranızadayım artık.. Cihaz az önce geldi ios 8.0'a yükleme işlemi yapıyorum :)
    Apple iPad Air [ANA KONU]

• tutankhamon kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun öncelikle. Sürümleri hemen güncellememenizi tavsiye ederim. Bu arada caseden biraz muzdaribim umarım sıkıntı yaşatmaz size.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

Hayırlı olsun öncelikle. Sürümleri hemen güncellememenizi tavsiye ederim. Bu arada caseden biraz muzdaribim umarım sıkıntı yaşatmaz size.

çok teşekkür ederim hocam. Malesef güncelleme bitmek üzere.. 7 dakikası kalmış.. bir kere yaptım dönüşü yok galiba.. bu arada neden muzdarip oldunuz case konusunda öğrenebilirmiyim?
    Kirleniyor ve temizlenmiyor suyla temizlemeye çalışmıştım içini yumaşadı oralar mesela eskisi gibi değil. İptal edebilmeniz lazım ama kapatın cihazı nasıl olduğunu bilmiyorum sürümünüz 7.1.1 falansa iyidir. Yine de bu hafta içinde 7.1.2 ye düşürebilirsiniz onu anlatabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

Kirleniyor ve temizlenmiyor suyla temizlemeye çalışmıştım içini yumaşadı oralar mesela eskisi gibi değil. İptal edebilmeniz lazım ama kapatın cihazı nasıl olduğunu bilmiyorum sürümünüz 7.1.1 falansa iyidir. Yine de bu hafta içinde 7.1.2 ye düşürebilirsiniz onu anlatabilirim.

Anladım o halde titiz davranmakta fayda var hocam teşekkür ederim uyardığınız için. Üzerindeki güncelleme 7.1.1'di galiba.. artık güncellemeyi tamamladı eğer memnun kalmazsam bu sürümden sizden mutlaka yardım isterim 7.1.2 ye geçiş için. inşallah güncellediğime pişman olmam.. Yorumlara baktım öyle bariz sıkıntı yaşayan yoktu o nedenle tercih ettim. Apple macerama önce bilgisayar olarak başlamıştım sonrasında iphone 3g ile devam etmiştim ardından telefon olarak samsung android telefona geçtim şimdi ise apple tablet olarak kaldığım yerden devam ediyorum.. ne yalan söyleyeyim tuhaf geldi şimdilerde :) Alışmam uzun sürmez umarım. Ne tür yenilikler var programlarda vb.. uygulamalarda bilmiyorum kafamı gömüp ne var ne yok indireceğim artık store'dan.

Öncelikle hayırlı olsun
    Case konusuna gelince , dikey kullanımı seviyorsanız case sadece yatay konumda imkan sağlıyor o yüzden sıkılabilirsiniz
    Sürekli yatay konumda ve sabit bir yerde kullanıyorsanız sıkıntı olmaz
    Koruma yönü ise gayet güzel bu arada ekran koruyucu almayı unutmayın
    iOS 8 güncellemesi bittikten sonra cihazınızın %100 den %1 e kadar ne kadar zaman kullanım sağladıysanız değerleri bizimle paylaşırsanız memnun oluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Erıs

Öncelikle hayırlı olsun
    Case konusuna gelince , dikey kullanımı seviyorsanız case sadece yatay konumda imkan sağlıyor o yüzden sıkılabilirsiniz
    Sürekli yatay konumda ve sabit bir yerde kullanıyorsanız sıkıntı olmaz
    Koruma yönü ise gayet güzel bu arada ekran koruyucu almayı unutmayın
    iOS 8 güncellemesi bittikten sonra cihazınızın %100 den %1 e kadar ne kadar zaman kullanım sağladıysanız değerleri bizimle paylaşırsanız memnun oluruz

Çok teşekkür ederim ne yalan söyleyeyim henüz yatay kullanıma pek alışamadım saatler oldu tabi gün geçtikçe kullanım şeklimde artık kalıbına oturur galiba. Ekran koruyucu düşünüyorum ama nerden almalıyım hangi markayı almalıyım bilmiyorum. Bazı yorumlarda ipad 4 ekran koruyucularını ipad air'e olur diye veriyorlarmış tam oturmuyor ve kameraya bakan yerin üstüne kadar çıkıyormuş koruyucu. Bir tavsiyeniz olursa sevinirim. İos 8 tablete yüklendi ama halen 7.1 sistemi mevcut. John Citizen biraz kafamı karıştırdı da bir tıklamaya bakacak sadece güncelleme yapması. Şimdi yükle diyor şu an ki aşamada. ben sonra dedim beklemeye aldım. ne yapayım bilmiyorum açıkçası.. yüklersem tabii ki değerleri paylaşmak isterim becerebilirsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutankhamon -- 22 Eylül 2014; 22:21:41 >

Yatay olarak bende kullanmıyorum gerekmedikçe :) dikey kullanım daha iyi bana göre
    Case takılı kenar ve arka korumayı sağlıyor yatay olarak kullanmadığım için kapağı kapatmıyorum sürekli arkada
    ekran koruyucu var , iPad 4 hayır uyumlu olmaz öyle fazla pahalı bir şeye bakma gittigidiyor dan iPad air ekran koruyucu yaz
    Çıkan sonuçlarda sana göre fiyatı en uygun olanını tercih et satıcı ile iletişime geçerek iPad air için mi yoksa iPad 4 koruyucusu mu gönderiyorsunuz diye sorabilirsin marka olarak düşünme sonuçta sıradan bir ekran koruyucu ama işçilik önemli ben elit bir yerde çektirdim borcumuz ne kadar dediğimde 15 ₺ fiyat istedi ama gerçekten güzel işçiliği vardı özenerek yaptı kullanıyorum bir sıkıntı yok
    Ben 7.0.4 sürümündeyim aldığımda 7.0.3 vardı öyle kullanırdım ama 7.0.4 e güncelledim safari falan çöküyor :) ama devam ediyorum
    iOS 8 güzel bir yazılım ama şarj durumumu etkilenmemesi için sonuçları görmeden geçmek istemiyorum
    Cihazın daha yeni iOS 8 den başlayabilirsin ama yinede kendi kararın
    Bu arada güncelleme yapmaya karar verirsen önce şarjın %100 olsun ve şarj cihazın takılı olsun cihazı öyle güncelle :)

• quote:

Yatay olarak bende kullanmıyorum gerekmedikçe :) dikey kullanım daha iyi bana göre
    Case takılı kenar ve arka korumayı sağlıyor yatay olarak kullanmadığım için kapağı kapatmıyorum sürekli arkada
    ekran koruyucu var , iPad 4 hayır uyumlu olmaz öyle fazla pahalı bir şeye bakma gittigidiyor dan iPad air ekran koruyucu yaz
    Çıkan sonuçlarda sana göre fiyatı en uygun olanını tercih et satıcı ile iletişime geçerek iPad air için mi yoksa iPad 4 koruyucusu mu gönderiyorsunuz diye sorabilirsin marka olarak düşünme sonuçta sıradan bir ekran koruyucu ama işçilik önemli ben elit bir yerde çektirdim borcumuz ne kadar dediğimde 15 ₺ fiyat istedi ama gerçekten güzel işçiliği vardı özenerek yaptı kullanıyorum bir sıkıntı yok
    Ben 7.0.4 sürümündeyim aldığımda 7.0.3 vardı öyle kullanırdım ama 7.0.4 e güncelledim safari falan çöküyor :) ama devam ediyorum
    iOS 8 güzel bir yazılım ama şarj durumumu etkilenmemesi için sonuçları görmeden geçmek istemiyorum
    Cihazın daha yeni iOS 8 den başlayabilirsin ama yinede kendi kararın
    Bu arada güncelleme yapmaya karar verirsen önce şarjın %100 olsun ve şarj cihazın takılı olsun cihazı öyle güncelle :)

bana da dikey kullanmak şu an için cazip geliyor. Film vb. uygulamalarda ancak yatay kullanırım galiba :) Aslında iyi fikir ben en iyisi buralarda bu işi temiz yapan bir yer bulup kendilerine artık ücret neyse yaptırayım bencede. Benim bu konularda çokta iyi olduğum söylenemek yüzüme gözüme bulaştıracağım kesindir Cihazı ilk alıp açtığımda %74 falandı sanırım şimdi şarja taktım güncellemeyi indirdiği zaman olmazsa %100 olunca karar verirsem şimdi güncelle derim ve artık allah ne verdiyse yaparım. Yoğun kullanım sağlayacağımdan bendeki istatistikler pek fayda göstermeyebilir ama Hayırlısı artık bakalım neler olacak. Yalnız şöyle bir durum var kafama takılan icloud girişimi yaptığımda ve ipad'e eski iphone 3g hesabım ile giriş yaptığımdan dolayı apple store'a girdiğimde SATIN ALINANLAR kısmında benim taa fii tarihinde iphone için indirdiğim uygulamarımı gördüm.. bunların burada durması bir sıkıntı yaratırmı yada bunları buradan komple nasıl kaldırabilirim? sıfırdan apple hesabı mı yaratsam bir fikir verirsen çok sevinirim hocam. teşekkür ederim şimdiden

Ekran koruyucuyu kendimiz çekmeyin derim
    Yoğun olsun wifi ile internet kullanımında 14 saati geçerseniz sıkıntı yok ekran parlaklığı %25-30 civarında olursa iyi fazla olunca gözü yoruyor
    Uygulamaları tamamen silme olayı maalesef olmuyor ama iTunes üzerinden gizliyebiliyorsunuz
    inceler ve uygularsanız sonuç başarılı
    http://www.veapple.com/Haber-359-itunes_store_zerinden_satin_alinanlari_gizleme.html

• quote:

Ekran koruyucuyu kendimiz çekmeyin derim
    Yoğun olsun wifi ile internet kullanımında 14 saati geçerseniz sıkıntı yok ekran parlaklığı %25-30 civarında olursa iyi fazla olunca gözü yoruyor
    Uygulamaları tamamen silme olayı maalesef olmuyor ama iTunes üzerinden gizliyebiliyorsunuz
    inceler ve uygularsanız sonuç başarılı
    http://www.veapple.com/Haber-359-itunes_store_zerinden_satin_alinanlari_gizleme.html

Evet bende zaten çok parlak ekrana bakmayı sevmiyorum o civarlarda ekran parlaklığı. Gizlemeye başladım bile yardımın için çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: li10king

Selam beyler. Bi sorum olacak bilgisi olan varsa yardımınızı bekliyorum. Bu lightning dijital av kablodan alırsam itunesten aldığım filimleri Tv'den izleyebilir miyim? Yada Digitürk dilediğin yerde uygulaması falan...

Çok da güzel olur seyredersin tabiki

• Cihazı 1 senedir smart cover ile kullanıyorum arkada ve ekranda koruma yok en ufak bir çizik yok. Ayrıca adonit jot script kalemle sık sık not alıyorum.
    NOT: Cihazları hor kullanırım. Aldığım mac air bile 1 haftada göçük ve 2-3 tane çizikle karşılaştı.
  • arkadaşlar ben de ipad air almayı düşünüyorum bir süredir ve aslında bu hafta almayı düşünüyordum ancak yeni ipad air'in ekim ayı içinde piyasaya çıkabileceği yönünde bir haber okudum. bu durumda beklemeli miyim? fiyat açısından şu anki fiyatı 1100 tl bütçemin sınırında. yenisi muhtemelen daha pahalı olacaktır. yenisi çıkınca şu anki modelin fiyatı düşer mi? beklemeli miyim? ne dersinşiz?
  • Ben bekliyorum valla...

• quote:

Orijinalden alıntı: alpertfn

Cihazı 1 senedir smart cover ile kullanıyorum arkada ve ekranda koruma yok en ufak bir çizik yok. Ayrıca adonit jot script kalemle sık sık not alıyorum.
    NOT: Cihazları hor kullanırım. Aldığım mac air bile 1 haftada göçük ve 2-3 tane çizikle karşılaştı.

Hocam adonit jot Script nasıl hassaslığı spen gibi olabilir mi? Bir inceleme videosu çekseniz süper olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.