Şimdi Ara

Apple'ın kablosuz şarj standı AirPower'a aldığı patent, yeni özellikleri ortaya çıkardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple, 2017 yılında 10. yıl dönümü olan lansmanda iPhone X ile birlikte AirPower adlı yeni bir kablosuz şarj standını da tanıtmıştı. Ancak o günden bu yana bir yıldan fazla süre geçmesine rağmen AirPower bir türlü satışa sunulmadı. Yeni çıkan bir habere göre Apple, kablosuz şarj standına yeni bir patent aldı.

Yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'nden alınan yeni AirPower patentine göre, Apple'ın kablosuz şarj standı aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilecek. Örneğin bir iPhone ile Apple Watch'ı aynı anda şarj standına koyup şarj edebileceksiniz. Burada önemli olan nokta şarj olan cihazların, şarj yüzdelerini gösteren bir özelliğin de olması.

Kesin olmamakla birlikte patentte yer alan bilgilere göre, şarj edilen ürünler arasında en büyük ekranı olan cihaz, diğer tüm cihazların şarj durumunu gösterecek. Apple'ın aldığı bu yeni patent ise cihazın önümüzdeki kısa bir dönem içinde piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

• 1m kablo 150tl, 18w şarj aleti 230tl ise; 3 cihaz şarj edebilecek Apple kablosuz şarj standı adaptör ve kablosuyla minimum 750tl olur diyorum, başka da birşey demiyorum.

• CWaRRioR kullanıcısına yanıt
    Mantık finansal bir yorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CWaRRioR kullanıcısına yanıt
    yani 120 euro ?
    yani almanyada yaşayan bir adamın 2,3 günlük maaşı ?
    hocam bu ürünler sadece türkiye için değil bi öğrenemediniz şu işi
  • dere.beyi kullanıcısına yanıt
    Diğer markalar da bu tip aksesuarlar üretirken sadece Türkiye'yi düşünmüyorlar. Olayın ülke ile alakası yok, Almanya'da da pahalı o kablo, neticesinde kablo alt tarafı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 750 dolarlık iPhone XR neredeyse 7500TL iken 150 dolarlık AirPower'ın 1200 liradan aşağı gelmesini beklemek hayalperest bir yaklaşımdan başka bir şey olamaz maalesef...

• 🧐

18w adaptör hiçbir şekilde 280lira etmez hocam, etmemeli. Amerika fiyatı 50$ mı, hayır değil. Geçen gün başka konuda da söyledim bunu. Samsung burada 18w adaptörünü 80 liraya satıyor misal. Kablodan ise hiç bahsetmeyeceğim zaten.

Kur farkı ya da kişi başına düşen gelirle alakası yok bunun. Ben düz hesap Türkiye fiyatını söyledim. Ucuz gelirse ne mutlu, ama gelmeyecek. Görünen köy kılavuz istemez. Apple ve çılgın fiyat politikası. Daha çılgın olanı ise bu fiyatlara rağmen rağbet görmesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

18w adaptör hiçbir şekilde 280lira etmez hocam, etmemeli. Amerika fiyatı 50$ mı, hayır değil. Geçen gün başka konuda da söyledim bunu. Samsung burada 18w adaptörünü 80 liraya satıyor misal. Kablodan ise hiç bahsetmeyeceğim zaten.

Kur farkı ya da kişi başına düşen gelirle alakası yok bunun. Ben düz hesap Türkiye fiyatını söyledim. Ucuz gelirse ne mutlu, ama gelmeyecek. Görünen köy kılavuz istemez. Apple ve çılgın fiyat politikası. Daha çılgın olanı ise bu fiyatlara rağmen rağbet görmesi.
    https://www.apple.com/shop/product/MU7T2LL/A/18w-usb-c-power-adapter?fnode=97&fs=f%3Dadapter%26fh%3D458e%252B45b0

30 dolar 5,30 = 160 TL yapıyor

%25 ötv = 40 TL = 200 TL

%18 kdv = 36 =236 kdv ötv ile toplamından alınıyor evet verginin vergisi alınıyor :)

geri kalan kâr payı 40 TL sanırım ama euro üzerinden fiyatlandırma ise 280 olması normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dere.beyi -- 10 Aralık 2018; 22:44:52 >

Adaptörden ötv mi alınıyormuş? Bilmiyordum, o da iyimiş. Ama Samsung'un vergi muafiyeti var herhalde ki 85 liraya satabiliyor. Normal yurtdışı fiyatı 30$.

Ha bu arada umarım yanlış görmüşümdür ama Apple şarj aletinin yanında kablo da vermiyor galiba.

https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/adaptive-fast-charging-wall-charger-detachable-microusb-usb-cable-white-ep-ta20jweusta/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 10 Aralık 2018; 23:8:27 >
  • böbreğini satar alır bizimkiler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.