Şimdi Ara

Apple için alarm: iPhone satışları Çin’de radikal şekilde düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple için alarm: iPhone satışları Çin’de radikal şekilde düştü
    Apple’ın önünde zorlu bir dönem var gibi görünüyor. Firmanın yapay zeka alanında geride kalması bir yana iPhone satışları da en azından Çin özelinde pek de parlak görünmüyor. Raporlar Çin’de iPhone satışlarının radikal ölçüde düştüğünü söylerken bazı diğer ülkelerde de işlerin çok iyi olmadığı belirtiliyor. Bununla birlikte Apple’ın resmi verilere göre şubat ayında Çin’deki iPhone satışlarında yüzde 33 düşüş yaşadığı bildiriliyor. Çin, Apple için en kritik ikinci pazar konumunda.

Apple’ın Çin’deki satışları çakıldı

Çin verilerine göre şubat ayında yabancı markaların toplam sevkiyatları sadece 2,4 milyon adet olarak gerçekleşmiş durumda. Apple, anlamlı bir pazar payına sahip tek denizaşırı marka olduğundan bu sevkiyatların çok büyük bir kısmı kendisine ait. Bununla birlikte şubat ayında satışlarda yaşanan yüzde 33’lük düşüş art arda ikinci düşüş anlamına geliyor. Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi rakamlarına göre Apple, yılın ilk ayında toplamda yaklaşık 5,5 milyon adet ya da bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 39 daha az telefon sevk etti.

Apple için alarm: iPhone satışları Çin’de radikal şekilde düştü
    Apple’ın dünyanın en büyük akıllı telefon pazarında yaşadığı düşüşün tek nedeni kendisi ve ürünleri de değil. Hatırlanacağı üzere Huawei, Mate 60 ve Mate 60 Pro modelleriyle premium segmente güçlü bir dönüş yapmış, Çin’de artan milliyetçilik ve artan ABD tepkisinden faydalanmıştı. Öyle ki Huawei, Çin’de önemli miktarda pay kazanmış ve Apple, ocak ayında nadiren görülen bir şekilde indirim yapmak zorunda kalmıştı.

Ayrıca Bkz.iPhone kullanıcıları bildirimlere dikkat: Apple ID şifreniz çalınabilir!

Analistler Apple’ın Çin’de 2023'ün dördüncü çeyreğindeki güçlü sevkiyatı sindirmeye çalıştığını ve düşüşün bir nedeninin de bu olduğunu söylüyor. Ek olarak iPhone satışlarında yavaşlama eğiliminin önümüzdeki aylarda da sürebileceği belirtiliyor. Öte yandan genel Çin akıllı telefon pazarı da şubat ayında üçte bir oranında daraldı. Analistler Çin akıllı telefon pazarının yıl boyunca büyüme eğilimini sürdüreceğini. Bu büyümenin agresif yapay zeka özelliklerinin tanıtımına dayanması bekleniyor ki, Apple’ın iOS 18’e kadar buna bir cevap vermesi beklenmiyor.

Kaynak:https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-03-26/iphone-china-shipments-fell-about-33-in-feb-state-data-show

• Birkaç gün önce arkadaşlardan tavsiye aldım İPhone Se yerine ne alınır 30k'ya kadar, sağolsunlar yardımcı oldular ve çeşitli mağazalarda ürünlere baktım ve bakıyorum. 20k altında ki bütün Androidleri elime alınca hem yazılım hem de kamera ve akışkanlık hususunda maalesef patates gibiler. 120hz vs var hepsinde ve bende İPhone'u eleştiriyorum bu bağlamda ancak 120hz ekran var animasyon bug'ları var.. yani gene takılıyor aletler.. 60hz Se 2020 fakat hala zeytinyağ gibi onlara nazaran. Ekranın yüksek hz olup frame atlayacaksa onunda pek anlamı yok. Özellikle Xiaomilerde çok dikkatimi çekti. 13T altında ki neredeyse bütün modellerde var gibiydi. Samsung'lar nispeten daha stabil geldi bana ancak onlarda da bildirim panelini indirince aralarda yapıyor ☺️ S23-24 ve ultrada neredeyse yoktu.
  • Huawei'nin helvasını yiyip yatanlara sabah alarmı şoku.

• iphone 12si olan bile yenisine ihtiyaç durmuyor ki gayet normal

• Ya eski günlerinden giderek uzaklaşıyor ne? Tüm telefon modelleri arasında iphone en çok satan telefon listesinde birinci. Apple en değerli şirket ve yenilikleriyle piyasaya yön veriyor. Çinde uzun yıllardır iyi satış rakamlarına ulaştılar ve pazarın doğal olarak doyuma ulaşmış olması normal. İki üç çeyrek, belki de daha uzun bir süre pazar payında düşüş olsa anlarım. İçi boş bir haber.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Afferin apple düz modellere 60 hz koymaya devam et sırf 120 hz için 300 dolar karşılığında Pro’yu dayat umarım her yerde satışların dibe vurur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple özellikle son iki yıldır yerinde sayıyor,yenilikler neredeyse yok gibi düşüş normal.

• Birkaç gün önce arkadaşlardan tavsiye aldım İPhone Se yerine ne alınır 30k'ya kadar, sağolsunlar yardımcı oldular ve çeşitli mağazalarda ürünlere baktım ve bakıyorum. 20k altında ki bütün Androidleri elime alınca hem yazılım hem de kamera ve akışkanlık hususunda maalesef patates gibiler. 120hz vs var hepsinde ve bende İPhone'u eleştiriyorum bu bağlamda ancak 120hz ekran var animasyon bug'ları var.. yani gene takılıyor aletler.. 60hz Se 2020 fakat hala zeytinyağ gibi onlara nazaran. Ekranın yüksek hz olup frame atlayacaksa onunda pek anlamı yok. Özellikle Xiaomilerde çok dikkatimi çekti. 13T altında ki neredeyse bütün modellerde var gibiydi. Samsung'lar nispeten daha stabil geldi bana ancak onlarda da bildirim panelini indirince aralarda yapıyor ☺️ S23-24 ve ultrada neredeyse yoktu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • SonatTürkoğlu QUHSD S kullanıcısına yanıt
    Biraz sallamış olabilir misin? Xiaomi Mi4 bile akıcı şuan 750 liraya almıştık.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • FbA3* kullanıcısına yanıt
    Yenilikleriyle piyasaya yön mü veriyor?
    Asksfaajsdhgaşfdkh beni güldürdün ya Allah da seni güldürsün kardeş :D

• Applenin satışlarının düşmesinin vakti gelmişti. Ne yaparsam yapayım satarım, insanlar alır mantığını bir tarafa bırakmalı.

Bu çinliler şirketleri piyasadan silip sonra onlar da fiyatları bilerek yüksekltiyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.