Şimdi Ara

Apple durmuyor: M2 yongası karşınızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ARM tabanlı masaüstü yongalara geçiş yaparak bir devrimin ateşini yakan Apple bugün gerçekleşen geliştirici etkinliğinde merakla beklenen ikinci nesil M yongasını duyurdu. Apple M2 yongası önceki nesle göre önemli iyileştirmelerle geliyor.

Apple M2 işlemcisi neler sunuyor?

Apple M2 yonga seti TSMC’nin ikinci nesil 5nm süreci ile tasarlanmış. Böylece daha verimli hale gelmiş. Apple bu yongaya 20 milyar transistör sığdırmayı başarmış. Apple M1 yongasında 16 milyar transistör yer alıyordu.

Ayrıca Bkz.iOS 16 tanıtıldı! İşte iOS 16 özellikleri ve gelen yenilikler

Yakalanan gelişmeler ile 4 adet performans ve 4 adet verimlilik çekirdekleri toplamda yüzde 18 daha iyi performans sergileyebiliyor. 10 çekirdeğe kadar grafik birimi ise önceki nesilden yüzde 35 daha hızlı.

16 çekirdekli yapay zekâ birimi 15.8 TOPS performans değerine ulaşabiliyor. 6K harici ekranlara destek sunulurken ProRes çözme ve şifreleme de yetenekleri arasında. Yongada ayrıca 24GB'a kadar LPDDR5 birleşik bellek desteği yer alıyor. Toplam bant genişliği ise 100GB/s ve M1 yongasına göre yüzde 50 daha fazla.

Apple yine belirli Intel işlemcili dizüstüleri testlere sokmuş. Watt başına görece işlemci performansı Core i7 1255U işlemcili dizüstüne göre 1.9 kat daha fazla. Görece grafik performansı ise Core i7-1260P işlemcili dizüstüne göre 2.3 kat daha fazla. Appple M2 işlemcisi ilk etapta MacBook Air ve MacBook Pro dizüstülerde yerini aldı.

Kaynak:https://www.macrumors.com/2022/06/06/wwdc-2022-live-coverage/

• Olsa ne olacak fiatlar almış başını gidiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Apple'ı firma olarak sevmesem de işlemci konusundaki başarıları inanılmaz. Watt başına performans konusunda aştılar. Tebrikleri hakediyorlar.

• yaniyorsun fuat abiii

• İntel ağlıyordu

• Adamlar sadece kendiyle yarışıyor helal olsun.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sanırım bu grafiklerde geçen tanıtımdaki gibi olucak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu işlemciye sahip bir ürün, aynı fiyata alacağım başka bir Laptop'tan %20 daha iyi performans veriyorsa süper.

%20 daha fazla performans için 2 katı para vereceksem beni çok etkilemez.

• ipad serisiyle ilgili bir şey söylendi mi? m1 çıktığında maclerden ne kadar sonra ipad prolara geldi?

• M1 zaten oldukça performanslı M2’de uzun pil ömrü bekliyorum ben yoksa çok bir güç farkı yok sanırım teoride.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun desteği gelse harika olacak ya i5 mbp almıştım hala kullanıyorum 1 ay içinde gelecekmiş sıraya girip alıcam ama umarım istediğim donanım ellerinde olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dogecoin kullanıcısına yanıt

harbi ağır çöp. intel ve amdye laf atıyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.