Şimdi Ara

Apple AirPods (Tüm Modeller) [ANA KONU] (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eahmet Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.010
Cevap
469
Favori
958.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 7 aydır kullanıyorum hiç bir türlü bu konuya maruz kalmadım anlamıyorum. Geçen yolda kadının biri durdurdu ve dedi ki " bu kulaklıktan bana eşim hediye aldı ama evde dahil konuşamıyorum siz nasıl konuşuyorsunuz dedi " gerçekten garip bir durum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/1z8NpmCqvZE

Bizim kulaklık ne güzelmiş resmen bu şarkıda farkına vardım

• Arkadaşlar merhaba 20 günlük AirPods umda şarj konusunda problem yaşıyorum yarım saat Apple Music le son seste müzik dinlemeyle şarj %100 den %72 ye düşüyor. Şarj kutusunda şarj olup %100 e ulaşsa bile kulaklıklar sol kulaklık şarjdan kesilmiyor %100 olduğu halde. Bu durumlar normal midir ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: susfafar

Dostlar;
    Airpods u şarj anlamında test ettim ve anlayamadığım bir durumla karşılaştım.
    Dendiği gibi kasa kulaklıkları 5 kere şarj ediyor.
    Kasa yüsde 20 lik bir şarş ile kulaklıkları tam şarj ediyor. Bir gün boyunca hiç kesintisiz müzik açarak test ettim.
    Buraya kadar sorun yok.
    Fakat kulaklık şarjını fazla kullanmadan kasaya takınca anlam veremediğim bir durumla karşılaştım.
    kasa yüzde 69 ike kulaklıkları yüzde 95 de kasaya taktım ve bekledim.
    matematiksel olarak şarj bitince kasa yüzde 68 bilemedin 67 de olması gerekirken.yüzde 65 e düştüğünü gördüm.
    Konu hakkında bilgi verecek bi arkadaş varsa şimdiden teşekkür ederim.
    Merhaba,

Mesleğim gereği şarj konusunun içinde olduğumdan biliyorum ki !.

Şarj'ın matematiği olmaz. Şarj, kullanılan cihazın ömrüyle de bire bir alakalıdır.

Mesela basit bir örnekle çok kullanılmış bir cihaz, kısa sürede şarj olur, ama çok kısa sürede de tükenir.

Ayrıca, orjinal kablo kullanıp kullanmadığınız ile de ilgili.

Bunlar sadece bir iki örnek, bunlar çoğaltılabilir de. Bence yüzdelere takılmayın derim.

Üstelik verdiğiniz oranlar çok çarpıcı değil. Yüzde 1-2 oranında farklar Matematik ile izah edilebilir gibi değil.

Bunlar benim nacizane deneyim fikirlerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

https://youtu.be/1z8NpmCqvZE

Bizim kulaklık ne güzelmiş resmen bu şarkıda farkına vardım
    Bu kadar mı kötü şarkı olur.Bu güzelim cihazı bu şarkı ile mi test edeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametkocak06

Arkadaşlar merhaba 20 günlük AirPods umda şarj konusunda problem yaşıyorum yarım saat Apple Music le son seste müzik dinlemeyle şarj %100 den %72 ye düşüyor. Şarj kutusunda şarj olup %100 e ulaşsa bile kulaklıklar sol kulaklık şarjdan kesilmiyor %100 olduğu halde. Bu durumlar normal midir ?
    Hiç bir şey anlamadım. Kusura bakmayın.
  • cazsever C kullanıcısına yanıt
    Tabii ki zevk meselesi hocam birşey diyemiyorum

Haklısın üstadım matematikle ölçülmez şarj konusu; Lakin cihaz bir aylık ve herşeyiyle orjinal olduğu düşünüldüğünde vaat edilen süre 25 saat müzik dinlemek.
    Bu hafta hergün yarım saat dinlerim ve kasa şarjı şu anda yüzde 15 te.
    Bu da şu anlama geliyor kısa süreli kullanımlarda kasanın şarj verimliliği düşüyor ve kullanım süresi 8,5 saat sonra bitiyor ki bu rakam da vaat edilenin yakınlarından bile geçemiyor.
    Zorlu dan randevu aldım cumartesi gideceğim bi aksilik olmaz ise.
    Durumu muhakkak paylaşacağım.
    Bu arada cevabınız için gerçekten teşekkür ederim.
    Bu kalabalık ta diğer arkadaşların da fikir beyan etmesini en azından deneyerek durumları hakkında bilgi vermelerini umardım.
    Saygılar.
    Hocam şöyle anlatayım ; Yüzde elli ses seviyesindeyken ortalama 2-3 dakikada %1 şarj tüketiyor , yani yaklaşık 3-4 saatte şarjı bitiyor kulaklıkların ses yeviyesi yüzde ellideyken. Normal bir durum mu bu internette aynı ses seviyesi ile 6,5 saat dinleyenler olduğu söyleniyor. En yüksek ses seviyesinde dakikada %1 şarj tüketiyor ve yaklaşık 1,5-2 saat içinde piller bitiyor.
  • sametkocak06 S kullanıcısına yanıt
    Hocam peki kulaklıkları atıyorum yüzde doksandan yüzde tüze şarj ettiğinizde kasadaki şarj durumu yüzde kaç düşüyor?
  • susfafar S kullanıcısına yanıt
    0 dan %100 e kadar şarj olurken kasanın %20 şarjını tüketiyor

• sametkocak06 S kullanıcısına yanıt
    Onda sıkıntı yok kısa süreli kullanımda problem gözledim hocam.
    Sizden ricam kulaklıkları kısa süreliğine örneğin yüzde doksana kadar boşaltıp kutuya takar mısınız?
    Zira bu durumda kasanın şarşı yüzde 5 falan azalıyo ki buda canımı sıktı biraz.
  • Son noktayı koyayım bari.

Şarj'lı pillerin mantığı durduğu yerde azalmasıdır zaten. Bunun önüne geçebilecek teknoloji daha keşfedilmedi. Eneloop benzeri bazı markalar durduk yerde azalma süresini biraz indirerek biraz da olsa çare bulmayı denediler. Ama kesin çare yok.

Airpod larda ise durum şu (kendi sitesinde) altta yazılanlar gibi:

PİL ÖMRÜ HAKKINDA BİLGİ EDİNİN:

AirPods'unuzu yalnızca bir kere şarj ederek 5 saate kadar dinleme süresi veya 2 saate kadar konuşma süresi elde edebilirsiniz.
    Kutunuz Airpods'u birden çok kez şarj edebildiği için, toplamda 24 saatten fazla dinleme süreniz veya 11 saate kadar konuşma süreniz olur.
    AirPods'unuzu kutusunda 15 dakika şarj ederek 3 saate kadar dinleme süresine veya bir saatten fazla konuşma süresine kavuşursunuz.
    AirPod pil şarjı düşük seviyedeyse AirPods'un birinde veya her ikisinde bir ses duyarsınız. Bu sesi ilk olarak pilin şarjı düşük bir seviyeye indiğinde, ikinci olarak da AirPods kapanmadan hemen önce duyarsınız.

YANİİ : - Kutusunda şarj edip o anda çıkarıp dinlerseniz 5 saat dinleme, 2 saat konuşma.
    - Kutusunu şarj dan çıkarır da kulaklıkları kutunun içinde şarj ederseniz 15 dakika şarj da 3 saate kadar dinleme süresi veriyor.

DENEYİMLERİM : Sitesinde belirtilenler doğru. ben tam da verilen değerlerde kullanıyorum.

ANCAAAK : Bir şey var ki benim de çok canımı sıkıyor. "kutusunda şarj ederek 24 saatten fazla dinleme süresi diyor işte bu tamamen palavra" çünkü aldığımdan beri "kutusunda şarj edip 1 kez 5 saat dinleme ardından da ancak 3 kez 15 dakika şarj da 3 saate kadar dinleme süresi" ile kullanabiliyorum. Yani elektrikle şarj dan uzaklaştığım anda kutusu da yanımdayken toplamda 14 saat bağımsız dinleme yapabiliyorum. Yani vaat edilen toplamda 24 saatten fazla dinleme süresi tamamen palavra. Ben bunlara alışığım bunlar sahtekar satış stratejileri. Bunu her marka ve modelde yapıyorlar. Hiç şaşırmadım. Ama bu airpods'lardan yine de çok memnunum. 14 saat bana yetiyor.

NOT: Tabii bu verilen değerler, cihazları çok bekletmeden kullanımlarda geçerli. Yoksa saatlerce, günlerce bir kenarda dursunlar da ben keyfim geldiğinde kullanırım derseniz. Her şarj'lı pil durduk yerde boşalır. Bu boşalmalar pillerin kapasitesine göre değişir. Bunu en iyi power bank lerde de anlayabilirsiniz.

SON ve ÖNEMLİ: "AirPods'unuzu pilini dolu halde tutmak için AirPods'u kullanmadığınızda kutusuna koyun."

Apple'ın sitesindeki bu uyarı işte benim yukarıdaki anlatmak istediklerimi özetliyor.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 19 Temmuz 2018; 16:43:49 >

• quote:

Haklısın üstadım matematikle ölçülmez şarj konusu; Lakin cihaz bir aylık ve herşeyiyle orjinal olduğu düşünüldüğünde vaat edilen süre 25 saat müzik dinlemek.
    Bu hafta hergün yarım saat dinlerim ve kasa şarjı şu anda yüzde 15 te.
    Bu da şu anlama geliyor kısa süreli kullanımlarda kasanın şarj verimliliği düşüyor ve kullanım süresi 8,5 saat sonra bitiyor ki bu rakam da vaat edilenin yakınlarından bile geçemiyor.
    Zorlu dan randevu aldım cumartesi gideceğim bi aksilik olmaz ise.
    Durumu muhakkak paylaşacağım.
    Bu arada cevabınız için gerçekten teşekkür ederim.
    Bu kalabalık ta diğer arkadaşların da fikir beyan etmesini en azından deneyerek durumları hakkında bilgi vermelerini umardım.
    Saygılar.
    Sevgili susfafar,

Eğer kasayı bahsettiğin bir hafta süresince hiç şarj etmediysen bir haftada 8,5 saat dinleme çok iyi bir değer. Yukarıdaki şarjlı pillerin mantığı, durduk yerde "azalır,biter" yazıma bir göz at istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 19 Temmuz 2018; 16:40:52 >

Yazdıklarına katılıyorum hocam da 20 saati aşkın süre demesi fakat teoride 8,5 saat kullanabilmem aradaki saat farkına kıl oldum. Cihaz hakketen güzel ve kullanışlı lafım yok lakin dediğim gibi Zorlu Center'e yarın randevu aldım gidip konuşcam.
    Kasanın şarj tutamama gibi sıkıntıları olabiliyormuş yabancı forum sitelerinde edindiğim bilgiler ile konuşuyorum. Ölçümleri yapsınlar problem var ise ona göre hareket ederim.
    Yok ben çok takıntı haline getirdiysem kabullenir keyfime bakarım.
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.
    İnşallah yarın servisten edindiğim bilgileri paylaşırım.
    Saygılar.
  • quote:

Yazdıklarına katılıyorum hocam da 20 saati aşkın süre demesi fakat teoride 8,5 saat kullanabilmem aradaki saat farkına kıl oldum. Cihaz hakketen güzel ve kullanışlı lafım yok lakin dediğim gibi Zorlu Center'e yarın randevu aldım gidip konuşcam.
    Kasanın şarj tutamama gibi sıkıntıları olabiliyormuş yabancı forum sitelerinde edindiğim bilgiler ile konuşuyorum. Ölçümleri yapsınlar problem var ise ona göre hareket ederim.
    Yok ben çok takıntı haline getirdiysem kabullenir keyfime bakarım.
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.
    İnşallah yarın servisten edindiğim bilgileri paylaşırım.
    Saygılar.
    Ben de size katılıyorum. Haksızlığı hiç gelemiyorum. Ama bu elektronik sektöründe haksızlık çok. Yaşım 55, bende çok direndim zamanında ama artık yoruldum. Ayrıca dediğiniz gibi vaat edilenle alınan arasındaki saat farkı neredeyse üç misli. Bende merak ettim bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. Airport umun garantisi sürüyor, Bakarsınız bende değişime veririm. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 20 Temmuz 2018; 16:20:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

Ben de size katılıyorum. Haksızlığı hiç gelemiyorum. Ama bu elektronik sektöründe haksızlık çok. Yaşım 55, bende çok direndim zamanında ama artık yoruldum. Ayrıca dediğiniz gibi vaat edilenle alınan arasındaki saat farkı neredeyse üç misli. Bende merak ettim bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. Airport umun garantisi sürüyor, Bakarsınız bende değişime veririm. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Hocam Merhabalar;
    Cumartesi günü Zorlu Center'e gittim ve bir teknik servis uzmanı ile görüşme yaptım. Aldığım cevap benim için saçma lakin mevcut sorunum için mantıklı geldi.
    Aynen aktarıyorum.
    "Apple prensip olarak hiçbir cihazını kapatmıyor. Cihazlar her an iletişim halindeler. Kulaklık kutusu da buna dahil ve hiçbir zaman kapnmıyor; Dolayısı ile durduğu yerde de şarjı biter. Kısa vadeli kullanımlarda da cihaz her iki kulaklık için de belirtilen yüzdeyi her iki kulaklık için de şarj etmek için kullanıyor."
    Dolayısı ile matematiksel olarak eksilen yüzde çarpı iki yapmanız gerekiyor ve buna ilave olarak kutunun da sürekli güç harcadığını eklersek o zaman benim hesabım aynen tutuyor. Hatta dilerseniz yeni cihaz alın ve ondört gün içinde iade hakkınızı kullanın ki göreceksiniz hepsi bu şekilde dediler. Cihaz ölçümü falan yaptılar bi problem yok dediler. Samimi geldi yetkili personel.

• Airpodu samsung s9+ ile kullanıyorum bu kulaklik iphone da harcanıyor. 7 plusu sattim s9+ aldim icinde dolby atmos var açıp ses turunu muzik seciyorum deyme keyfime. Spotify ve samsung music ile muazzam çalışıyor. Marketten airbattery satin aldım kulaklığı takinca kasanin ve kulakligin sarj durumunu asagida iphone gibi gosteriyor. Bildirim cubugunda da anlik batarya durumunu gorebiliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam Merhabalar;
    Cumartesi günü Zorlu Center'e gittim ve bir teknik servis uzmanı ile görüşme yaptım. Aldığım cevap benim için saçma lakin mevcut sorunum için mantıklı geldi.
    Aynen aktarıyorum.
    "Apple prensip olarak hiçbir cihazını kapatmıyor. Cihazlar her an iletişim halindeler. Kulaklık kutusu da buna dahil ve hiçbir zaman kapnmıyor; Dolayısı ile durduğu yerde de şarjı biter. Kısa vadeli kullanımlarda da cihaz her iki kulaklık için de belirtilen yüzdeyi her iki kulaklık için de şarj etmek için kullanıyor."
    Dolayısı ile matematiksel olarak eksilen yüzde çarpı iki yapmanız gerekiyor ve buna ilave olarak kutunun da sürekli güç harcadığını eklersek o zaman benim hesabım aynen tutuyor. Hatta dilerseniz yeni cihaz alın ve ondört gün içinde iade hakkınızı kullanın ki göreceksiniz hepsi bu şekilde dediler. Cihaz ölçümü falan yaptılar bi problem yok dediler. Samimi geldi yetkili personel.

Alıntıları Göster
    Merhaba "susfafar",

YANİİİİİ !!!!!!....

2 gün önceki ------- *Son noktayı koyayım bari* -------- yazımda, koyduğum son noktanın ne kadar haklı olduğunun ortaya çıkmasından çok mutlu oldum.

O günkü yazımın özeti: İlk mısraları aşşağıda:

""" Şarj'lı pillerin mantığı durduğu yerde azalmasıdır zaten. Bunun önüne geçebilecek teknoloji daha keşfedilmedi. Eneloop benzeri bazı markalar durduk yerde azalma süresini biraz indirerek biraz da olsa çare bulmayı denediler. Ama kesin çare yok. """

Hoca yanlış anlama amacım tartışma oluşturmak değil. Pillerin durduğu yerde tükenmesi hatta rafta beklerden kapasitesinin yüzde yirmisinin bir yılda kaybolduğu konusunda hemfikiriz. Onda zerre kadar sorun yok.
    Benim sorunum durduğu yerde çok hızlı tükenmesiydi. Bu sorunu da durduğu yerde azalır demek açıklayamıyordu. Çünki oran çok fazlaydı. Mantıklı olan cevap cihazın sürekli bağlantıda kalması ki saçma olan da bu. Ama sorunum için mantıklı.
    Kulaklıkların pil kapasitesini maksimum kullanmak için anlaşılan kulaklığı kısa süreli kullandığınızda kutusuna bırakmamak ki o zaman da ...
    Neyse dediğiniz gibi keyfine bak takılma dedim kendime geçtim.
    Saygı ve de sevgiler.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.