Şimdi Ara

Apple AirPods (Tüm Modeller) [ANA KONU] (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.980
Cevap
468
Favori
954.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Akasya Apple’dan şimdi çıktım. Bol miktarda stok mevcut. Ayrıca deneme imkanınız da var. Ürünü satın aldım ve yorumlamak gerekirse gürültü engelleme özelliği boyutuna göre çok başarılı ( wh-1000xm2 cok daha başarılı ama kafaüstü) ses kalitesi olarak 2. Nesilden bir fark göremedim. Konusma performansını değerlendirmek gerekirse 2 telefon görüsmesi yaptım. Akasya avm içinde ve metrobus duragında karsımdaki beni net bir sekilde anlayabildi. Şimdilik bunları söyleyebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RedManetics kullanıcısına yanıt
    Geçmek için çok fazla yenilik yok diğer nesili beklemek mantıklı..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gfbmert kullanıcısına yanıt
    Avm icinde sesi kesti mi hocam tamamen ? Ya da yuzde vermeniz gerekirse kacini kesti ? Akasya’da cok yogun ses oluyor mesela merak ettim.

• Airpods pro ve airpods 2'yi karsilastirdigim video yayinda arkadaslar.

Sizlerden ricam iyi veya kotu yorumlarinizi belirtmeniz. Sirada ne tur videolar gormek istersiniz bunlari da belirtirseniz o yonde videolar cekmeye calisirim.

Iyi seyirler

https://www.youtube.com/watch?v=-7irGqt5EGU&feature=youtu.be

• RedManetics kullanıcısına yanıt
    Kulaklığınız iyi durumdaysa, pili, fiziksel kondisyonu iyiyse hiç lüzumu yok. Zaten o da Nisan’da çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Ben aldım çünkü 4 sene oldu AirPodslarım, çalışmıyordu bile.

• berkans kullanıcısına yanıt
    Burada yüzde konuşarak herkes bir hata yapıyor. Gürültünün türü, ritmi, frekans yapısı önemli. Mekanik sesler, havalandırmalar, uğultular, kalabalığın “rabarba” sesleri, kahve makinası, mikser, motor tamamen yok oluyor. Ama karışık, ritimsiz, düzensiz sesler çok izole olamıyor. Bu teknolojinin limiti bu. AVM’de geziyorsunuz. Hiç bir ses yok. Yanınızdan geçen kişinin telefonu çalınca az da olsa duyarsınız. Yanınızda biri biriyle konuşur, gayet duyulur. Ama müzik açınca zaten bu sesler de silikon yapı gereği çok da geçmiyor. Ama bunun sebebi kulağınızdaki müzik. ANC değil. ANC’in aktivitesini anlamak için de müzik dinlemeden neyi izole edebildiğini bilmek lazım. Çalışma mantığı sonuçta dışarıyı dinleyip o seslerin tam zıttını göndererek sesi nötr’lemek.

• soulmate kullanıcısına yanıt
    İlk airpodunuzun yıllara gore pil performansı nasıldı hocam? Birde bunun pili hakkında ne düşünüyorsunuz kaç sene sonra çöp olur?
  • İki sene iyi, üçüncü sene idare eder. Sonrası çöp. Benim hayatımda büyük bir değişiklik yok. Aynı şekilde kullanacağım. 2.5 - 3 sene sonra yenisini alacağım muhtemelen. Pilli tüm tüketici ürünleri için sonuç aynı bence. Arabalar, profesyonel cihazları hariç tutuyorum. Zaten bu sebeple değiştirilebilir pilleri var.

• Heimdall.. kullanıcısına yanıt
    Ben AirPods alırdım. Sennheiser iyidir, severiz ama hem kumanda yönetimi kötü. Hem kutusu büyük. Apple ekosisteminde AirPods şiir gibi, benzersiz bir deneyim gerçekten.

Ben ses kalitesini bilemiyorum. Sennheiser’ı gördüm, incelemesini izledim ama dinlemedim. Ses çok kişisel ve içeriğe bağlı. Bence Store’da deneyin. Fakat benim dinlediğim içeriklerde Bass’ların hiç fena olmadığını söyleyebilirim AirPods için. Ama göreceli bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulmate -- 19 Kasım 2019; 21:3:53 >
  • soulmate kullanıcısına yanıt
    Kullanım sıklıgınız nedir? ve pili tam bitmeden kutusuna koyarmısınız? Bilmediğim için soruyorum kutuya koydunuzmu pil doluda boşta olsa şarj ediyor sanırım pili tam bitirip mi koymak mantıklı yoksa kullanmadıgında hep kutudamı tutmak lazım.
  • Ben hiç takılmadım pile. Açıkçası kutu biterse şarja takarım. Hiç de ötesine dikkat etmem. Günde herhalde yarım saat kadar dinliyorumdur. Her gün hemen hemen müzik dinliyorum. Bazen hiç kullanmadığım oluyor. Lakin çok fazla toplu taşıma kullanan biri değilim. Ama iki seneden az, üç buçuk seneden fazla bir kullanım ömrü, özellikle AirPods ve Watch gibi küçük pilli ürünlerde görmüyorum. Bu da bence ideal, zaten hali hazırda yeni teknolojileri talep etmeye başlıyor insan. Kulaklığın kullanım ömrünü düşünsem, ki düşündüğüm için B&O h8 aldım vaktinde, ya analog, ya da kendi seçimim gibi pili çıkarılabilir bir kulaklık alırım. Ama bunların da zaten bedeli ve kullanım alanları farklı.

• berkans kullanıcısına yanıt
    Avm içinde müzik açıkken hiç ses duymadım. Sadece kulgımda takılı ve gürültü kesme modunda müzik çalmıyorken se aesler oldukca uzaktan ve boguk geliyordu. Müzik varken %95 seviyesinin üstü müzik yokken 60-70 diyebilrim hocam.

• soulmate arkadaşımız gerekenleri yazmış; bende oldukça memnun kaldım...

Özellikle spor salonu gibi yerlerde ANC gerçekten fark etti.

1. ve 2. nesil Airpods'lardan sonra, silikon uçlar biraz kendini belli ediyor ama ekstra bir rahatsızlık hissetmedim.
  • Kulaklığı ortalama yarım saat kullanıp kutusuna koyuyorum her seferinde %80nin bile altına düşmeden pili tekrar dolduruyor.
    Bu durum kulaklıkların batarya ömrüne olumsuz etki eder mi ? Ederse nasıl birşey yapmam gereklidir.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Airpods 2’nin şarj kutusu kapağı sağa sola hareket ediyor ve ses çıkartıyor. Sizde de böyle bir durum var mı? Garantiye vermeli miyim?

• ertug26 kullanıcısına yanıt
    Evet 2 tane 2. Nesil aldim yeni ayni benimde oyle. 1. Nesilde bu kadar bosluk yoktu ve ses cikarmiyordu ayrica 1. Nesil kapagi acik duz bir yere koyunca kapak kapanmiyordu. 2. Nesilde hem bosluk var hem ses var hemde duz zemine koyunca kapak hemen kapaniyor cok yavas koymak gerekiyor kapanmamasi icin.

• İnternette araştırdım yabancılar da aynı konudan muzdarip hocam. Garantiye versem gelecek kutu da büyük ihtimal aynı olacak. Böyle kabullenip kullanmamız gerekli sanırım.

• Arkadaşlar AirPods 2 almak istiyorum. Black friday de 11.11 deki gibi indirim olur mu? 800 civarına alabilir miyim??

• Darklesss D kullanıcısına yanıt
    11.11 de o fiyatlara düşmüştü. Black friday da 800-850 civarı bulunur büyük ihtimal

• İlk kez kulak içi kulaklık alıcam, ağırlıklı olarak laptopa bağlamayı düşnüyorum sizce hangi versiyonu almalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.