Şimdi Ara

Appiah: 'Barça ve Arsenal'i reddettim'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Appiah: 'Barça ve Arsenal'i reddettim'

Fenerbahçe'nin Ganalı futbolcusu Stephen Appiah, Dünya Kupası'nda İspanya'nın FC Barcelona ve İngiltere'nin Arsenal takımlarından teklif aldığını, ama sarı-lacivertli kulübü tercih ettiğini söyledi.
    Lig TV'ye röportaj veren Ganalı futbolcu, Dünya Kupası süresince birçok takımın kendisini transfer etmek istediğini belirterek, ''Barcelona ve Arsenal'den resmi teklif geldi. Daha sonra ne oldu bilmiyorum. Dünya Kupası'ndan sonra hiçbir şey duymadım'' dedi.

Dünya Kupası'ndan sonra tatile çıktığını ve tatilde Fenerbahçe Futbol Takımı Menajeri Volkan Ballı'nın arayarak, ''Appiah, B36 Torshavn takımıyla Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı oynayacağız. Sana ihtiyacımız var'' dediğini anlatan Ganalı futbolcu, şöyle devam etti:

''(Gelemem, tatildeyim) dedim. Volkan Ballı, (Gelmek zorundasın, sana ihtiyacımız var) dedi. Eğer gitmeye niyetim olsaydı, o zaman gelmezdim. Çünkü Barcelona ve Arsenal, Şampiyonlar Ligi'nde oynayan takımlar. Sonuçta bu maçta oynayınca bir daha Şampiyonlar Ligi'nde forma giyemeyecektim ve beni almaktan vazgeçeceklerdi. Sonra geldim ve oynadım. İnsanlar bu konuda konuşmaya devam ettiler, ama ben zaten gidecek olsam o maçta oynamazdım.''

-''PREMİER LİG'E GİTMEYİ HERKES İSTER''-

Appiah, 8 sene İtalya'da oynadığını, şimdi Türkiye'de futbol hayatına devam ettiğini, sonrası için şimdiden bir şey söyleyemeyeceğini kaydetti.

Basit bir adam olduğunu kaydeden Ganalı yıldız, ''İşimi seviyorum ve ciddiye alıyorum. Mesele (Manchester United, Chelsea'ye gitmeliyim) meselesi değil. Önemli olan nerede mutlu olduğunuzdur. (Fenerbahçe'ye geldim, burada mutlu değilim, gitmeliyim) diye düşünürsem performansım da düşer. Biri gelip de (tamam senin gitme vaktin geldi) diyene kadar mutlu olmak zorundayım ve performansımın düşmesini engellemeliyim'' diye konuştu.

Appiah, ''Bir gün gitmeye karar verirsen hangi ülkeyi tercih edersin?'' sorusu üzerine, ''8 sene İtalya'da oynadım. Şimdi Türkiye'deyim. Sonrasını bilemiyorum. Zamanı geldiğinde, ne karar vereceğimi şimdiden söyleyemem, ama herkes Premier Lig'e gitmek ister''

-''YENİ TRANSFERLER GEÇ GELDİ, ZORLUK ÇEKTİK''-

Appiah, bu sezon takıma 4 yeni yabancı oyuncu alındığını belirterek, ''Oyuncular geç geldi. Birbirimizin nasıl oynadığını bilmiyorduk, zorluk çektik, ama şimdi herkes üzerine düşeni yapıyor. Onlarla oynamaktan mutluyum. Önemli olan oyuncuların tek tek performansı değil takım ruhudur'' dedi.

Takımdaki tüm oyuncularla iyi ilişkileri bulunduğunu, ama kaleci Volkan ve Kemal ile biraz daha yakın olduğunu anlatan Ganalı futbolcu, takım arkadaşlarının kendisine ''Tornado'' (Kasırga) dediklerini kaydetti.

Appiah, ''Takımın kontrolünün Breziyalı futbolcuların elinde olduğu söyleniyor. Böyle bir şey doğru olabilir mi?'' sorusu üzerine, şunları kaydetti:

''Bir takımda Güney Amerikalı futbolcular olduğu zaman, onlar bir grupmuş gibi gözükürler. Çünkü hep bir aradadırlar. Her şeyi bir arada yaparlar. Bu yüzden insanlar böyle bir izlenime kapılıyorlar, ama bence öyle değil. Juventus'ta oynarken de Güney Amerikalı arkadaşlarım vardı. Onlar da hep öyleydi.''

-''UEFA KUPASI'NI KAZANABİLİRİZ''-

Appiah, Fenerbahçe'nin son zamanlardaki iyi futbolunu sürdürmesi durumunda UEFA Kupası'nı kazanabileceğini söyledi.

Ganalı futbolcu, şöyle konuştu:

''Son zamanlardaki iyi futbolumuzu sürdürürsek, UEFA Kupası'nı kazanabiliriz. İnsanlar bazı takımları önemsemiyor. Örneğin Dünya Kupası'nda dünya futbolunda üst sıralardaki Çek Cumhuriyeti'ni 2-0, ABD'yi 2-1 yendik. Sürprize hazır olmak lazım. Önemli olan potansiyelimizi ortaya çıkarabilmektir. Kimi zaman bir bebek gibi olmamız lazım. Yere düştüğümüz zaman kalkmayı bilmeli ve istediğimiz bir şeyde sürekli ısrarcı olmalıyız.''

-''GANA'DA EVİM HASTANE GİBİ DOLUDUR''-

Stephen Appiah, kendi ülkesinde çok sevildiği için tatilde Gana'ya gitmemeye karar verdiğini, çünkü dinlenmeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Gana'da dinlenemediğini anlatan Appiah, şöyle devam etti:

''Gana'da evim bir hastane gibi doludur. Yardım isteyen var, beni görmek isteyen var. Ben mutluyum ve kendimi şanslı hissediyorum. Çünkü geçtiğimiz 48 yıl boyunca Gana hiçbir zaman Dünya Kupası'nda yer almamıştı. Bana 4 sene önce kaptanlığı verdiler ve bir rüya gerçekleşti. Dünya Kupası finallerine kaldık. Sadece kendi adıma değil, temsil ettiğim ülkem ve insanlarım adına çok mutlu oldum. Kendimi kahraman olarak adlandırmıyorum ama Gana'nın en iyi oyuncularından biri olduğumu düşünüyorum. Çünkü 48 yıl sonra Dünya Kupası'na katılmak kolay bir şey değildi ve biz bunu başardık. Bu yüzden kendimi mutlu hissediyorum. Gana'da nereye gidersem gideyim, kendi resimlerimi görüyorum duvarlarda. Bu ilgiyi kaybetmek istemiyorum. Sürekli daha ileriyi düşünmek zorundayım.''

-''ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN FENERBAHÇE'Yİ SEÇTİM''-

Juventus'dan Fenerbahçe'ye geldiği dönemi de anlatan Appiah, Juventus'ta yedek kulübesinde oturmamak için transfere olumlu baktığını, Everton ve Middlesbrough'un de istemesine rağmen, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı için Fenerbahçe'yi tercih ettiğini söyledi.

Ailesi hakkında konuşmayı sevmediğini belirten Appiah, eğer burada kalırsa temmuz ayında ailesinin de Türkiye'ye geleceğini kaydetti.

Geçen sezon şampiyonluğu yitirdikleri Denizlispor maçından sonra ağlamasıyla ilgili bir soru üzerine Ganalı futbolcu, ''Herkes aynı duyguyu yaşadı. Bütün sezon boyunca kalbimizle oynadık. İyi oynadık. Bir maç sonunda kupa gelecekti, olmadı. Çok acıydı. Çünkü ben gelmeden önce Fenerbahçe üst üste 2 kere şampiyon olmuştu. Ben de takımın bir parçası olarak şampiyonluğu çok istiyordum. Şampiyonluğun kaybedilmesi benim için çok acıydı'' diye konuştu.

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin gerçek bir dünya derbisi olduğunu vurgulayan Appiah, ''5 arkadaşım bir maça gelmek istedi. 'Galatasaray maçını bekleyin' dedim. İnanmadılar. Anlattığım her şeyin gerçek olduğunu söylediler. Gerçek bir dünya derbisi. Müthiş bir rekabet. Tabi ki kazanırsanız çok daha güzel'' dedi.

Appiah, Fenerbahçe'den ayrılan Anelka ile konuştuğunu da belirterek, ''Anelka ile konuşuyoruz, o mutlu. Gollerini gördüm. Tebrik ettim. Şu anki durumundan çok memnun'' şeklinde konuştu.

18.12.2006

Kaynak : AA

• vay be
  • Yüreğini ortaya koyan oyuncu. Zamanında GS beğenmeyip yollamıştı sanırım neyse biz kıymetini biliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Freddy Krueger

Yüreğini ortaya koyan oyuncu. Zamanında GS beğenmeyip yollamıştı sanırım neyse biz kıymetini biliyoruz

vay be
  • harbiden iyi transfer yaptı fener..appiah sempatik oyuncu
  • bre bre bre
  • quote:

Orjinalden alıntı: MTC

''(Gelemem, tatildeyim) dedim. Volkan Ballı, (Gelmek zorundasın, sana ihtiyacımız var)

• quote:

Orjinalden alıntı: 02AN

quote:

Yüreğini ortaya koyan oyuncu. Zamanında GS beğenmeyip yollamıştı sanırım neyse biz kıymetini biliyoruz

vay be

bize geldiği zamanki videosu vardı görsen bundan topçu değil ancak eminönünde saat-bileklik satan eleman olur derdin15 yaşında gelmiş yanında bikaç arkadaşı daha var bi ellerinde balon ve lolipop eksik

• butun gs lı arkadaslar alaycı bı tavırla peh peh gıbı seyler yazmıslar kıskanclıgın bu kadarına pes v allaha dunyada hicbir takımının appıaha hayır dıcegını sanmıyorum bu arada emınonu olayı yapmıssın arkadasım bu gıdısle ancak orda saat satan zencılerı alıcaksınız bu para pulla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LimeWaRe -- 19 Aralık 2006; 10:50:35 >
  • Yazık etmiş kendine eğer doğruysa haber. Bir insanın Arsenal ya da Barca gibi takımlara gitmemesinin nedeni 2 türlü olabilir. Ya antrenman sevmiyordur ki Appiah için söz konusu olmaz herhalde ya da yedek kalmaya korkuyordur. O yüzden zaten paranın olduğu ve rahatça oynayabileceği bir takımda kalmayı tercih etmiş olmalı
  • B36 Torshavn ile maçınız var ve Dünya kupası maçları dolayısı ile tatil bile yapmamış Appiah ya ihtiyacınız var, gelmek zorunda

nasıl büyük takımsınız anlayamadım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: c@neer

B36 Torshavn ile maçınız var ve Dünya kupası maçları dolayısı ile tatil bile yapmamış Appiah ya ihtiyacınız var, gelmek zorunda

neden oynatmıyalımmı sızı gorduk tromso macında ve sonrasını ve sımdıyı ama dogru sız uefayı aldınız hocam orda kalın onla avunun dewamlı eskılerı deşın orda yasayın bızım ıcın daha ıyı
  • quote:

Orjinalden alıntı: LimeWaRe

quote:

Orjinalden alıntı: c@neer

B36 Torshavn ile maçınız var ve Dünya kupası maçları dolayısı ile tatil bile yapmamış Appiah ya ihtiyacınız var, gelmek zorunda

neden oynatmıyalımmı sızı gorduk tromso macında ve sonrasını ve sımdıyı ama dogru sız uefayı aldınız hocam orda kalın onla avunun dewamlı eskılerı deşın orda yasayın bızım ıcın daha ıyı

Ne alakası var şimdi UEFA kupası ile bunun fenerbahçe gibi bir takımın B36 Torshavn ı elemesi veya elenmesi Appiah nin oynamasına mı bağlı bunda bir tezat gördüm onu belirtim ben..
  • atıyor barca isteyecek ve gitmeyecek öyle mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemo91

quote:

Orjinalden alıntı: 02AN

quote:

vay be

bize geldiği zamanki videosu vardı görsen bundan topçu değil ancak eminönünde saat-bileklik satan eleman olur derdin15 yaşında gelmiş yanında bikaç arkadaşı daha var bi ellerinde balon ve lolipop eksik

trabzon un batistuta yı beğenmemesi daha traji-komik

• neumiş barcelona yerine fenerbahçe yi tercih etmiş
    kesin kanı da sarı lacivert akıyordur bunun

klasik taraftara selam, paralar cebe devam muhabbeti
    acaba buna inanan Fenerbahçe li arkadaş varmı
    sanırım bu haftanın en komik olayı bu

yetmez

içime sinmedi biraz da bundan

kesmedi yine, devam

• Zaten her gün komik olay görüyoruz burda saolsun bizi güldüren arkadaşlar var
    Gs beğenmeyip göndermiş bize gelip başarılı olunca durumunuzu anlıyorum tabi. Satılırsa aldığımız paradan fazlasınada gider
  • kedı uzanamadıgı cıgere mıyavv dermıs ya oh esap
  • neremle gulsem sasirdim
  • siz innomotlarla fılan ılgılenın arkadaslar gıdın o capucluları ızleyın yeter onlar sıze fazla bıle fazlası haramdır bu zıhnıyete cunku bız dunyada isim yapmıs yıldızları seyretmeye gıdıyoruz her hafta kadıkoye ben gs lı olsam bende kıskanclıktan catır catır catlardım yalan dııl saldırcak yer arardım kudururudum etrafımdakı gslı arkadaslarım ozellıkle gs lı hatunlar bıle kuduruyo ben ınnamoto fılan dıınce
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.