Şimdi Ara

APKTOOL ile APK Düzenlemek ve APK TEMA Yapımı by Orochi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
6
Favori
52.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • systemui status bar xml de düzenleme yapıyorum keep klasöründen o xml siliyorum fakat apk kapatınca status bar xml apk içinde olmuyor silme yapmasam bu seferde değişiklik olmuyor orjinala dönüyor nerde yanlış yapıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: seben11

systemui status bar xml de düzenleme yapıyorum keep klasöründen o xml siliyorum fakat apk kapatınca status bar xml apk içinde olmuyor silme yapmasam bu seferde değişiklik olmuyor orjinala dönüyor nerde yanlış yapıyorum

bi yerde Hata yapıyorsundur düzenledikten sonra dosyayı kapatıyormusun ? kapatmıyorsan keepten silince yeni dosya oluşmaz bunu kontrol et
    sorun devam edersen Apktooldan apkyı 14 basarak kapat keep klasörü oluşmaz Apk modding klasörüne Signed başlıklı yeni bi dosya oluşur düzenlediğin Xml bu Apkdan alıp Orj apknın içine eklersin

quote:

Orijinalden alıntı: dageteginden

Öncelikle çok faydalı bir paylaşım olmuş benim gibi android de yeni olanlar için çok çok faydalı bilgiler için teşekkürler. ben daha için başında tökezledim galaxy note 2 telefonumda bu rom>system>fremawork klasöründe " SemcGenericUxpRes.apk " bu dosya yok başka yerlerede baktım ama bulamdım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum.

Samsunglar bildiğim kadarıyla Cyanogen takımının oluşturduğu yazılımları kullanıyorlar ve cyanogende O Dosya yok Sen Xda.developer sitesinden Cihazının tema ve mod bölümündeki anlatımlardan Apktool indirp kullan burdaki sana uymayacaktır

• Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

Orijinalden alıntı: seben11

systemui status bar xml de düzenleme yapıyorum keep klasöründen o xml siliyorum fakat apk kapatınca status bar xml apk içinde olmuyor silme yapmasam bu seferde değişiklik olmuyor orjinala dönüyor nerde yanlış yapıyorum

bi yerde Hata yapıyorsundur düzenledikten sonra dosyayı kapatıyormusun ? kapatmıyorsan keepten silince yeni dosya oluşmaz bunu kontrol et
    sorun devam edersen Apktooldan apkyı 14 basarak kapat keep klasörü oluşmaz Apk modding klasörüne Signed başlıklı yeni bi dosya oluşur düzenlediğin Xml bu Apkdan alıp Orj apknın içine eklersin

Orachi usta şimdi oldu benim isteğim saat rengini değiştirmeyi başardım fakat saati ortaya hangi codla nasıl alabilirim birde bataryayı yüzdeli nasıl yapabilirim denedim olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seben11 -- 26 Mart 2013; 11:42:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orachi usta şimdi oldu benim isteğim saat rengini değiştirmeyi başardım fakat saati ortaya hangi codla nasıl alabilirim birde bataryayı yüzdeli nasıl yapabilirim denedim olmadı
  • Selamlar... dediğiniz işlemleri sırasıyla yaptım teşekkürler çok faydalı bir paylaşım olmuş. bir kullanıcı uygulamasının ismini ve ikonunu değiştirdim uygulama çalışmakta. fakat aynı uygulamada yazılarıda türkçe yapmak için sıfırdan tekrar uğraştım uygulamayla sürekli hata veriyor. 14 le compile yaparken sign kısmına gelmeden bir hatayla karşılaşıyorum. temp dosyalarında falan bir eşleme hatası mı var çözemedim bir türlü. bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. hani yapmasam üstelik aynı uygulamayı beceremedim diye düşünücem ama yaptım. hiç bir hata da yok yaptığım değişikliklerde türkçe karakter bile kullanmadım belki sıkıntı buradan oluyordur diye ama compile olamıyor bir türlü... ne denemeliyim ne yapmalıyım?
  • Sorunu çözdüm :) tek bir "ü" harfi compile olmasını engelliyormuş, gözden kaçırmışım. Türkçe karakter kullanmayın arkadaşlar ...
  • Orochi hocam anlatım için çok teşekkürler. Uzun zamandır xml dosyalarını açmaya çalışıyordum. 7zip ile extract yapıp notepad ile açıyordum fakat düzgün açılmıyordu. Sayenizde apktool'u kurdum ve düzgün bir şekilde açıp düzenliye bildim.
  • Bende bu hatayı veriyor. Çözümü var mıdır?

Building APK
    "An Error Occurred, Please Check The Log (Option 21)"
    Press any key to continue...
  • Apktool çalıştığı klasörde Log.txt dosyası var onu açıp en altta kadar in hatayı söylüyor ...
    burdaki apktool ICS ve GB olan uygulamaları düzenler Düzenlemek istediğin uygulama JB tabanlıysa ondan sorun vermiş olabilir
    uygulamayı hatalı açtığından kapatamaz...
  • teşekkürler hocam çok işime yaradı.
  • Album kapagı için layoutlara bk diyecemde bilgim az demişsin sorun orada başlıyor ;-)

• Arkadaşlar resources.arsc dosyasını düzenledikten sonra kaydetmenin bir yolu yokmu hiç bir şekilde. İmzalanmış olduğu için içindeki bilgileri değiştirmiyorum [>: Value-tr den dil değişimini kaydetmem gerek ama kaydetmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: rissiqua

Arkadaşlar resources.arsc dosyasını düzenledikten sonra kaydetmenin bir yolu yokmu hiç bir şekilde. İmzalanmış olduğu için içindeki bilgileri değiştirmiyorum [>: Value-tr den dil değişimini kaydetmem gerek ama kaydetmiyor

Values klasöründe düzenleme yapıp apk kapatınca
    arsc kayıt olur zaten ;-)

• Sanırım öyle olması gerekıyor ama once projects klasorune girip values-tr nin içinden strings.xml yi düzenliyorum gerekli değişiklikleri yapıyorum. sonra 11 seçeneğinden keep dosyası geliyor. Values klasorlerınden birini düzenlemisseniz Keep deki resources.arsc doyasını ENTER lamadan once silmeniz gerekir demişsiniz. Aynen yapıyorum ama dosyayı telefon a attığımda hiç değişiklik olmuyor. Hatta place-apk-here-for-modding klasorunde olusan duzenledıgım apk yı tekrar ayrıştırıyorum düzenlediğim hiç birşey kayd olmamış ne yapmam gerekiyor? program imzası yuzunden mı değiştiremiyorum?
  • quote:

Sanırım öyle olması gerekıyor ama once projects klasorune girip values-tr nin içinden strings.xml yi düzenliyorum gerekli değişiklikleri yapıyorum. sonra 11 seçeneğinden keep dosyası geliyor. Values klasorlerınden birini düzenlemisseniz Keep deki resources.arsc doyasını ENTER lamadan once silmeniz gerekir demişsiniz. Aynen yapıyorum ama dosyayı telefon a attığımda hiç değişiklik olmuyor. Hatta place-apk-here-for-modding klasorunde olusan duzenledıgım apk yı tekrar ayrıştırıyorum düzenlediğim hiç birşey kayd olmamış ne yapmam gerekiyor? program imzası yuzunden mı değiştiremiyorum?

Unsigned apk dan arsc dosyasını alıp orj apk ekleyeceksin

hatasız kapatmışsan degîşikliklerin aktif olur @

• Tek tek anlatayım, ayarları yaptıktan sonra APKTOOL u açıyorum.
    22 ile seçenekler açılıyor
    1 e basıp apk mı seçiyorum
    9 a basıp decomp ediyor
    sonra projects klasorunden res sonra da values-tr nin xml dosyasını düzenliyorum kaydedip çıkıyorum.
    APKTOOl dan 11 e basıp compile apk yapıyorum
    Y
    Y
    yapıyorum, sonra resources sılıyorum keep den.
    ENTER a basıyorum tammalıyor modify klasorune unsigned olarak geliyor.

hatasız kapatmışsan degîşikliklerin aktif olur derken

Unsigned apk sını tekrar ayrıştırıp mı yapmam gerekıyor. detaylı söylerseniz çok yardımcı olacaksınız kaç haftadır bu sorunla ugrasıyorum
  • quote:

Tek tek anlatayım, ayarları yaptıktan sonra APKTOOL u açıyorum.
    22 ile seçenekler açılıyor
    1 e basıp apk mı seçiyorum
    9 a basıp decomp ediyor
    sonra projects klasorunden res sonra da values-tr nin xml dosyasını düzenliyorum kaydedip çıkıyorum.
    APKTOOl dan 11 e basıp compile apk yapıyorum
    Y
    Y
    yapıyorum, sonra resources sılıyorum keep den.
    ENTER a basıyorum tammalıyor modify klasorune unsigned olarak geliyor.

hatasız kapatmışsan degîşikliklerin aktif olur derken

Unsigned apk sını tekrar ayrıştırıp mı yapmam gerekıyor. detaylı söylerseniz çok yardımcı olacaksınız kaç haftadır bu sorunla ugrasıyorum

Winrar veya 7zip programıyla unsigned apkdan resource.arsc dosyasını sürükle masaüstüne at
    Apknın orj halini winrar dan açıp masaüstüne attgn arsc dosyasını sürükleyip orj apknın içine at tamam bs
    bu kadar arsc dosyası yenisiyle dgşir

• evet dedğiniz mantıklı fakat şöyle bir sorun oluşuyor, duzenlemeyı yapıp 11 ile kapattıktan sonra unsigned dosyasındaki arsc dosyası hala orjınal gibi kalıyor. yaptığım değişiklikler kay olmuyor. biraz araştırdım bazı programlar signature lü yani imzalı olduğu için değişiklik yapılmıyormuş bundan kayd olmuyor olabilirmi? ayrıca 11 yaparken 2 kez y\n sorusu gelıyor ufff delırıcem unsıgned de yaptıgım seyler kayd olmuyor.

Ve log da bu hata yazıyor ne olabılır?
     APKTOOL ile APK Düzenlemek ve APK TEMA Yapımı by Orochi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rissiqua -- 18 Kasım 2013; 9:24:42 >

• quote:

evet dedğiniz mantıklı fakat şöyle bir sorun oluşuyor, duzenlemeyı yapıp 11 ile kapattıktan sonra unsigned dosyasındaki arsc dosyası hala orjınal gibi kalıyor. yaptığım değişiklikler kay olmuyor. biraz araştırdım bazı programlar signature lü yani imzalı olduğu için değişiklik yapılmıyormuş bundan kayd olmuyor olabilirmi? ayrıca 11 yaparken 2 kez y\n sorusu gelıyor ufff delırıcem unsıgned de yaptıgım seyler kayd olmuyor.

Ve log da bu hata yazıyor ne olabılır?

loglarda hata alıyorsun pm den bana ulaş hangi uygulamada ne yapıyorsan detaylı şekilde yaz bakalım ...

• Çok teşekkür ettim başka bir yolla hallettim ve hatta google play deki bütün uygulamaları düzenliyorum imzalı telif hakkı filan olsada hiç önemi yok tekrar çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.