Şimdi Ara

Apartmana Gelen Fiber Hız Daireye de Geliyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Apartmana Gelen Fiber Hız Daireye de Geliyor mu?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    247 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, 35 Mbit'lik bir internet paketi alacağım. Bina girişindeki kutuya kadar fiber internet geliyor. Peki bu 35 mbit fiber daireye geliyor mu? Bir arkadaşımın dediğine göre; Binaya fiber kablo geliyor ancak eve gelen tesisat (iç kablolar) fiber olmadığından ancak 16 mbit gelir diyor. O sebeple 35 Mbit'e para vermemin anlamsız olduğunu söylüyor. Bu konuda beni Aydınlatmanızı rica ederim.

|
    |

Onlar anlatsan da anlamazlar, bir anlam da yüklemezler
    Çıldırdığını düşünürler o büyük düşünürler
    Keşke konuşmasaydım dersin
    Meğer buymuş ilk dersin. Zor iş, kolay gelsin.
  • Teğmen
    247 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Arkadaşının kafası iyi değil heralde 35 mbit hızmıki kaldıramayacakmış benim bakır kablo 100 mbiti kaldırıyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Arkadaşının kafası iyi değil heralde 35 mbit hızmıki kaldıramayacakmış benim bakır kablo 100 mbiti kaldırıyor.

Valla ne biliyim üstadım, biz severiz bilmediğimiz işi biliyormuş gibi yapmayı. Çok anlamadığımdan sizlere sormak istedim.
    |
    |
    alaka yok bakır vdsl teknolojisi ile 100 mbit down 50 mbit upload teknik olarak mümkün modem üreticilerine göre ki benim de binama kadar fiber geliyor (tt tip11-a kabin) ondan sonrası bakır. modeme 88 mbps e oturuyor ortalama 82 mbit hız alıyorum) o da türknet 100 mbit sinyal gönderiyor ama o kabin ilk gelen kabinlerden biraz eski olduğu için port teknik olarak 100 mbit i kaldırmadığı için tt dahi gelse 88 den fazlasını o kabin için müşterisine veremez.

35 mbit i iç tesisatınız iyi olduktan sonra hayli hayli alırsınız
    |
    |

Benimde binama kadar fiber sonra vdsl sinyali geliyor cat6 dan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Adamlar kaç metre ötedeki saha dolabı dan bakır kablo ile 200 mbps hız veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
kolayoto.com
üniversite
Mobilya Takımları
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,246
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.