Şimdi Ara

apache2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • php için apache2 yükledim.. bunu çalıştırıp durdurmayı biliyorum fakat bilgisayarı kapat aç yaptığımda bile otomatik açık oluyor neden? yani normalde kapanması gerekmezmi bilgisayarı açtığımda ilk benim açmam gerekmezmi bunun bi sakınası varmı ve ben bunu nasıl düzeltebilirim?

mesela /etc/init.d/apache2 stop yazdığımda duruyo localhost sayfa yenilediğimde gidiyor fakat başka sekmede yazdığımda yine geliyo bunun bi sakıncası varmı tamamen durdurabilirmiyim sadece gerektiğinde açabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astraxs -- 9 Şubat 2018; 18:35:45 >

• Başlangıçta çalışmaması için Apache ile ilgili servisi kapatmakn gerekiyor.

https://mertcangokgoz.com/systemdye-giris-101/
  • Selamlar;

Linux sistemler çok kullanıcılı olarak tasarlanmış sistemlerdir. Yani sadece kendinizin çalıştığı değil 100 belki 1000 lerce kişi için tasarlanmıştır.
    O yüzden web sunucusu açılığ hizmete hazır bekliyor. Güvenlik açığı oluşturmaz.

Yok ben istemiyorum derseniz (sisteminiz nedir onu yazsanız nokta atışı yapardım.)

chkconfig httpd off

ile kapatabilirsiniz. Ben Centos için yazdım.
  • mesutalf kullanıcısına yanıt
    Ubuntu.. Ben illaki kapatiyim diye birşeyim yok ama internet hızım windowsta 19 ubuntuda 10 bu neden kaynaklanabilir bunla alakası varmı ?
    Ubuntu için ne yapmam gerek söylerseniz sevinirim.. şimdiden teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astraxs -- 10 Şubat 2018; 1:33:43 >
  • Hızın düşük olması apache2 nin calışmasıyla ilgili olamaz, network konfig ayarlarında bir sorun olabilir. bir de ping google.com veya ping <router/modem adresi> ile ping sürelerini de karşılaştır. benim Raspberry Pi'de nginx ve php-cgi calışıo startup'ta otomatik olarak, onların calışmasından kaynaklı bir hız düşüklüğü yok, ancak bahsettiğim programları kaynaktan derleyerek ve ayarlarını kendim yaparak kurdum. apache2'yi artık ne Windows ne Linux hiçbir bilgisayara kurmuyorum bu arada. apache2'yi startup ta otomatik çalışmaması için update-rc.d -f apache 2 remove dene

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • verdiğin kod işe yaramadı malesef..pingleride karşılaştırıcam..
  • orada apache 2 yazmışım apache2 olacak ; mesajı yazarken Bursa Merkezde elektrikler gitti ve telaştan yanlış yazmışım. Kod, Debian da çalışıo Ubuntu 'da denemedim, telaştan onu da yazamadım :| ancak ubuntu için update-rc.d apache2 disable yazılıomuş DuckDuckGo dan şimdi baktım. Tabi ki başa sudo ekliosun.

• update-rc.d: error: no runlevel symlinks to modify, aborting!

böyle bir hata alıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astraxs -- 14 Şubat 2018; 21:2:40 >
  • systemctl disable apache2
  • Astraxs A kullanıcısına yanıt
    Sorun hala devam ediyor mu? Ediyorsa benim Ubuntu 10.10 makinayı açıp bir deneyebilirim.

• yok hayır düzeldi artık açık gelmiyor yazmayı unutmuşum.. teşekkür ederim..
  • Astraxs A kullanıcısına yanıt
    Her OS 'in başlangıç yöntemi farklı, ben en cok Windows, macOS ve (Raspberry Pi dolayısıyla) Debian kullanıyorum ve bu üçünde de apache2 (daha doğrusu nginx) otomatik başlatma farklı.

Referans için: Windows'ta apache2'yi otomatik başlatmak için NSSM adında ücretsiz komut satırı programını kullanıorum, NSSM Non Sucking Service Manager 'ın kısaltması :) Otomatik başlatma konusunda macOS oldukça iyi cunku tüm otomatik başlatma komutları /System/Library/LaunchDaemons/ altında XML benzeri PLIST dosyalarında tutuluo, apache2'yi otomatik mi başlatmak istiyorum, com.apache.httpd.plist dosyasında "RunAtLoad" gibi bir XML elemanını true yapıyorum, tersi için false yapıyorum mesele yok.

• açıklama için teşekkürler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.