Şimdi Ara

AORUS AD27QD | 27' IPS - WQHD - HDR - 144Hz (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
9
Favori
33.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzun süredir monitör arayışındaydım.yeni modellerin gelip belli bir süre sonra ucuzlamasını bekleyip almayı düşünüyordum.ama azalma bir tarafa dolar kurundan dolayı sürekli artış oldu.daha fazla dayanamayıp lenovo legion y27q-20 sipraişi vermiştim.ne yazık ki webdenal sitesi saçma sapan bir sebeple siparişimi iptal etti.ben de gidip aaorus fi27q-p aldım.monitörde ölü piksel çıkmadı.beni rahatsız etmeyecek düzeyde ghosting ve ışık sızması var.monitör alma süreci oldukça yıpratıcı olduğu için tek beklentim ölü piksel çıkmamasıydı artık.yalnız monitörde anlamadığım bir nokta var.bit deriniği ayarında 12 bit değeri de var.bunu seçtiğimde hiçbir sıkıntı olmadan kullanabiliyoırum.bu panel 8 bit+frc bir panel.nasıl 12 bit desteği olabiliyorki?

AORUS AD27QD | 27" IPS - WQHD - HDR - 144Hz

• ozguradam1 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Hocam nasıl oluyor bilmiyorum ama lenovo Y27q-20de de 4k 60hz de 12bit oluyor diyorlardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamalr,Ips monitör bakıyorum biraz da kaliteli ürün. Görüdüğüm kadarıyla gigalar kaliteli. Biraz bütçeyi aşıyor ama 4k altına düşmesini beklerim. Bu yıl için de çıkacak daha iyi monitörler var mı bildiğiniz ? Hiç acelem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Selamalr,Ips monitör bakıyorum biraz da kaliteli ürün. Görüdüğüm kadarıyla gigalar kaliteli. Biraz bütçeyi aşıyor ama 4k altına düşmesini beklerim. Bu yıl için de çıkacak daha iyi monitörler var mı bildiğiniz ? Hiç acelem yok.
    Senin acelen yok ama dövizin acelesi var. Bekledikçe maalesef güncel ürünlerin fiyatları da yükseliyor. Denk geldikçe söylüyorum gerçekten ihtiyaç var ise alın geçin 2 ay önce fiyatlar 400-500 lira daha uygundu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __sin__

Senin acelen yok ama dövizin acelesi var. Bekledikçe maalesef güncel ürünlerin fiyatları da yükseliyor. Denk geldikçe söylüyorum gerçekten ihtiyaç var ise alın geçin 2 ay önce fiyatlar 400-500 lira daha uygundu.

Alıntıları Göster
    Dediklerine sonuna kadar katılıyorum hocam. Bu döviz ve vergiler bel büküyor malesef. Monitör için 4000den fazla vermeyi malesef düşünmüyorum hocam. Almazsam da olur elbet bir fırsat bulurum. Bu fırsat ne zaman olur bilinmez tabii. Şuan 1080p 144 hz monitör kullanıyorum,işimi rahat gördüğü için bekleme konusunda problemim yok.

Sizin bildiğiniz yakında çıkacak kaliteli monitörler var mıdır acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 22 Nisan 2020; 0:20:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dcorp

Diğer konularda yorum yapamam ama son 1 ayda bahsettiğiniz model itopyada 3549 gibi bir rakama indi, ben de aynı modeli inceliyordum hatta alacaktım oradan biliyorum. FI27Q modeli ise 3899 küsürlere indi. AD27QD modelindense FI27Q modeli tavsiye ediliyor ikisi arasından, tabi en full versiyonu için FI27Q-P alınmalıymış ama teknik açıdan olan soruların yanıtlarını ben de bilmiyorum. İtopyadan indirim bekleyin derim aceleniz yoksa, aradaki fark az değil ve 2 kez indiğini kendim gördüm. Gerekirse mail atıp sorun, tabi cevap verirlerse.
    Birkaç saat öncesine kadar 4.000TL'nin biraz altındaydı. Düşünürken kampamya bitti ve şu anda 4700TL'ye yakın fiyatı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ata

Birkaç saat öncesine kadar 4.000TL'nin biraz altındaydı. Düşünürken kampamya bitti ve şu anda 4700TL'ye yakın fiyatı...

Alıntıları Göster
    İtopya'dan başka yerde bulmak çok zor bu ürünleri. Yeniden indirime girecektir mutlaka.
  • Arkadaşlar merhaba.
    Ben bu ürünün FI27Q modelini aldım fakat FI27Q-p diye bir model daha varmış. Özellik olarak bir fark göremedim aralarındaki fark nedir? ürünü 4200 tl ye aldım acıkcası incehesaptan başka yerde monitor yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisst0n

Arkadaşlar merhaba.
    Ben bu ürünün FI27Q modelini aldım fakat FI27Q-p diye bir model daha varmış. Özellik olarak bir fark göremedim aralarındaki fark nedir? ürünü 4200 tl ye aldım acıkcası incehesaptan başka yerde monitor yok.
    FI27Q olan model 2K da HDR açık, 10 bit renk derinliği ayarlıyken Display port 1.2 üzerinden maksimum 144Hz desteklerken FI27Q-P modelinde aynı anda aynı şekilde açıkken Display port 1.4 üzerinden maksimum 165hz yi destekler. Panel ve diğer özellikler aynıdır.

quote:

HBR3 Nedir? High Bit Rate 3 Teknolojisi
    Gigabyte monitörünü “ilk HBR3 Taktik Oyuncu Monitörü” olarak tanıtıyor. Bu HBR3 nedir? High Bit Rate 3 olarak açılan yüksek bit oranı sunan teknoloji, DisplayPort 1.4 üzerinden hem 165 Hz, hem HDR, hem de 165 Hz verilmesini sağlıyor. Bu özellikleri aynı anda sunmak için bant genişliği gerekiyor. Monitör kutularında bu teknolojilerin üçü de yazılsa da genellikle hepsi birden açılamıyor. Gigabyte Aorus FI27Q-P’yi sancak gemisi yapan, bütün özelliklerinin aynı anda açılıp çalıştırılabilmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 25 Temmuz 2020; 22:9:24 >

• quote:

FI27Q olan model 2K da HDR açık, 10 bit renk derinliği ayarlıyken Display port 1.2 üzerinden maksimum 144Hz desteklerken FI27Q-P modelinde aynı anda aynı şekilde açıkken Display port 1.4 üzerinden maksimum 165hz yi destekler. Panel ve diğer özellikler aynıdır.

quote:

HBR3 Nedir? High Bit Rate 3 Teknolojisi
    Gigabyte monitörünü “ilk HBR3 Taktik Oyuncu Monitörü” olarak tanıtıyor. Bu HBR3 nedir? High Bit Rate 3 olarak açılan yüksek bit oranı sunan teknoloji, DisplayPort 1.4 üzerinden hem 165 Hz, hem HDR, hem de 165 Hz verilmesini sağlıyor. Bu özellikleri aynı anda sunmak için bant genişliği gerekiyor. Monitör kutularında bu teknolojilerin üçü de yazılsa da genellikle hepsi birden açılamıyor. Gigabyte Aorus FI27Q-P’yi sancak gemisi yapan, bütün özelliklerinin aynı anda açılıp çalıştırılabilmesi.

Alıntıları Göster
    Hocam aradaki farkı cok hissettirir mi? bu modeli 4200 den aldım p olan model yanılmıyorsam 6000 tl. Arada 1800 tl fark var

• quote:

Hocam aradaki farkı cok hissettirir mi? bu modeli 4200 den aldım p olan model yanılmıyorsam 6000 tl. Arada 1800 tl fark var

Alıntıları Göster
    Ben hayatta 1800 TL fark vermem. Buna değecek bir artısı yok. Ne var yani 144 hz kullanayım. Arada devasa fark yok hep bunlar pazarlama. Panel aynı her şey aynı tek fark her şey açıkken 165hz ye çıkması. Mesela HDR kullanmadığında senin monitör de 165hz destekliyor. FI27Q modelini satın aldıysanız iyi günlerde kullanın. Hiç diğer modele 1800 lira fark vermeyin. Yazık günah...

• quote:

Ben hayatta 1800 TL fark vermem. Buna değecek bir artısı yok. Ne var yani 144 hz kullanayım. Arada devasa fark yok hep bunlar pazarlama. Panel aynı her şey aynı tek fark her şey açıkken 165hz ye çıkması. Mesela HDR kullanmadığında senin monitör de 165hz destekliyor. FI27Q modelini satın aldıysanız iyi günlerde kullanın. Hiç diğer modele 1800 lira fark vermeyin. Yazık günah...

Alıntıları Göster
    Cok tesekkur ederim hocam:) Msi alacaktım aslında ama sorun yaşayan çok olmuş şans eseri twitch yayıncısında gördüm. Ölü piksel vs çıkmaz umarım

• quote:

Cok tesekkur ederim hocam:) Msi alacaktım aslında ama sorun yaşayan çok olmuş şans eseri twitch yayıncısında gördüm. Ölü piksel vs çıkmaz umarım

Alıntıları Göster
    Ölü piksel vs şans işi artık. Test ederek alma şansın olsa güzel olur. Ben LG 27GL850 yi alırken vatan bilgisayarda ölü piksel testi yapıp öyle satın almıştım.
  • Merhaba;

Bayram nedeniyle nedeniyle aldığım monitoru kontrol edememiştim.

https://hizliresim.com/tAvpi6 sizin ekranın kenarlarında bu sekilde bir hafif boşluk var mı?

Bunlar bana ayıplı ürün mü yollamış?

Yardımcı olursanız sevinirim 14 gün yarın doluyor iade edeceğim bu şekilde bir sorun varsa.

• pisst0n kullanıcısına yanıt
    kim sattı ?
    Amazon ve Satıcı Hepsiburada harici 14 gün geçerli değil o yasaya uymuyorlar direk servise yollarlar onlarda tamir eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

kim sattı ?
    Amazon ve Satıcı Hepsiburada harici 14 gün geçerli değil o yasaya uymuyorlar direk servise yollarlar onlarda tamir eder.
    ..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisst0n -- 18 Ağustos 2020; 4:43:29 >
  • arkadaşlar monitörde ölü pixel çıktı 1 tane siyah yanlamasına servis ne yapıyor buna
  • quote:

Orijinalden alıntı: GüvenlikMurat

arkadaşlar monitörde ölü pixel çıktı 1 tane siyah yanlamasına servis ne yapıyor buna
    para iadesi yaparlar kur arttığı için dğeişim vermiyorlar başıma geldi
  • quote:

para iadesi yaparlar kur arttığı için dğeişim vermiyorlar başıma geldi

Alıntıları Göster

Kendi kendine düzeldi hocam. dün cs go oynarken 3-4 defa üst üste flash yedım sonra bu nokta cıktı uzunlamasına. 2 saat sonra düzeldi

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.