Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu (114. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.700
Cevap
78
Favori
1.063.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Smoch

quote:

Orijinalden alıntı: NIYEGELDINLAN

2. harclar ne zaman beyler kaçırmayalım sakata gelmeyelim zaten ygs ye girip bölüm değiştircem 4yıllık yapıcam 2. harcı yatısammı yatırmasammı anlamadım

Gerçekten ne zaman?

Kayıt yenileme yaptırma dönemi içindedir büyük ihtimal. Eskiden şubatta öderdik şimdi 11 martta başlayacakmış kayıt yenileme.

http://www.anadolu.edu.tr/tr/2012-2013-acikogretim-kayit-takvimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

quote:

2. harclar ne zaman beyler kaçırmayalım sakata gelmeyelim zaten ygs ye girip bölüm değiştircem 4yıllık yapıcam 2. harcı yatısammı yatırmasammı anlamadım

Gerçekten ne zaman?

Kayıt yenileme yaptırma dönemi içindedir büyük ihtimal. Eskiden şubatta öderdik şimdi 11 martta başlayacakmış kayıt yenileme.

Teşekkürler
  • 11 Martta başlayıp 22 Martta bitecek kayıt yenileme süresi.
  • quote:

quote:

quote:

Gerçekten ne zaman?

Teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

Gerçekten ne zaman?

Teşekkürler
  • rica ederim
  • 1.harçlara kaç tl ödemiştik ? 2. harçlar kaç tl olur ?

zor yerden sordum beyler varmı bilen
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

1.harçlara kaç tl ödemiştik ? 2. harçlar kaç tl olur ?

zor yerden sordum beyler varmı bilen

ders sayına bağlı. normalde 205tl ama gördükki kişiden kişiye değişiyor. hepsinde önce finalleri düşünün bence para hertürlü bulunur
  • Daha şimdiden kitap derdine düşen arkadaşlar var. Sahi epey şanslısınız tam alabiliyorsanız. Şu gün gelmiş hala alamadığım kitaplar var. Lan arkadaş biz dünya kadar para yatırıyoruz sen nasıl sayıya göre kitap bastıramazsın. Ben hayırlısıyla şu açık öğretimi bitirsem de kurtulsam diye gece gündüz dua ediyorum. Bu kadar lanet bir kurum olamaz yahu. Doğru düzgün kitapları dağıtamadıklarını mı yanayım, sordukları soruların yanlış ve ya cevapların hatalı olduklarına mı yanayım. Çorba bile bu kadar karışık değil. Tuz, su, mercimek. bu kadar. Bunlar ne katıyor ne koyuyor bilemez olduk.
  • sonuclar ne zamana acıklanır beyler ?
  • Harbiden niye acıklanmıyor ?????
  • Sonuçları bekliyoruz hadi açıklayın artık ya
  • ARKADAŞLAR SONUÇLARI BEKLEMEYİN FİNALLERE VERİN KENDİNİZİ. ER YA DA GEÇ AÇIKLANACAK ZATEN
  • böyle sistemin !!!arkadaslar ıkı sınavın arası cok kısa değilmi ya nedir bu ben anlamıyorum.eskiden bu kadar değildi arada iki ay filan olurdu sanki.ne bu amaçsızca.daha az maliyetle ogrencilerden kısa zamanda para kazanma mantıgıımı bu.ticarethane zekası mı? nedir anlayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genelsekreter -- 17 Ocak 2013; 10:16:18 >
  • Atatürk Üniversitesi, açıköğretimde bütünleme getirdi

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim yönetmeliğini değiştirdi. Değişiklik sırasında "Her ders için en az bir ara sınav ile bir yarıyıl/yıl sonu sınavı yapılır" şeklinde olan hüküm "Her ders için en az bir ara sınav, bir yarıyıl/yılsonu sınavı ile bir bütünleme sınavı yapılır.” olarak değiştirildi.
    http://www.memurlar.net/haber/328531/

Anadolu Üniversitesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: genelsekreter

böyle sistemin !!!arkadaslar ıkı sınavın arası cok kısa değilmi ya nedir bu ben anlamıyorum.eskiden bu kadar değildi arada iki ay filan olurdu sanki.ne bu amaçsızca.daha az maliyetle ogrencilerden kısa zamanda para kazanma mantıgıımı bu.ticarethane zekası mı? nedir anlayan var mı?

ticaret hane zekası bence.sınav aralarını kısalttılar sistemi değiştirdiler kitap dağıtım organizasyonu sıfır sınavda 20 şer soruya düşürdüler çıkan sorular yalan yanlış kitaplarla alakasız en ince ayrıntılı sorular.diğer okullarda kalkan harç ücretlerinin telafisi aöf de okuyan insanlara yıkılmıştır bence.öyle bu iş kaliteyi arttıralım demekle olmuyor.her önüne geleni senelerden beri alıp çıkmış sorularla sınav yapıyorsun sonra kalkıp bu düzeni değiştirip saçma sapan bir yönetmelikle milleti sınıfta bırakma politikaları.erkekler için konuşuyorum çoğumuz askerlik için okuyoruz buralarda bu adamlar öyle bir hale getirdilerki ya aöf ye harç parası vereceksin yada gidip 30.000 i verip bedelli yapacaksın.kalite arttırımı bu sistemle olmaz.sen ders vermiyorsun kurs vermiyorsun herkes çalışıp okuyan kimseler.madem kalite arttırcaksın açarsın gece ünileri açık öğretimliler gider görürler derslerini.hem birşey verme eğitim namına hem zorlaştır bırak milleti derslerden varmı böyle bir dünya var işte yaşıyoruz anasını satayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerauto

Atatürk Üniversitesi, açıköğretimde bütünleme getirdi

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim yönetmeliğini değiştirdi. Değişiklik sırasında "Her ders için en az bir ara sınav ile bir yarıyıl/yıl sonu sınavı yapılır" şeklinde olan hüküm "Her ders için en az bir ara sınav, bir yarıyıl/yılsonu sınavı ile bir bütünleme sınavı yapılır.” olarak değiştirildi.
    http://www.memurlar.net/haber/328531/

Anadolu Üniversitesi

anlayamadım ben bunu ? bizim aöf le bir alakası yok dimi bunun ? atatürk üni si açıköğretim bölümü varda onlarmı değiştirmişler yönetmeliklerini ?

edit: adamların açık öğretim bölümü varmış.helal olsun adamlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadillaccts -- 17 Ocak 2013; 11:16:42 >
  • Hocam demek kı yonetmelıgı degıstırmek cokta zor bır sey degıl. anadolu unıversıtesı de butunleme yapmamak ıcın sacma sapan bahaneler ılerı suruyor. 1 dersten kaldık dıyelım sadece 1 ders yuzunden tam bır senemız bosamı gıtsın?
  • quote:

Hocam demek kı yonetmelıgı degıstırmek cokta zor bır sey degıl. anadolu unıversıtesı de butunleme yapmamak ıcın sacma sapan bahaneler ılerı suruyor. 1 dersten kaldık dıyelım sadece 1 ders yuzunden tam bır senemız bosamı gıtsın?

YÖK'ün yönetmeliğe göre zaten kredili her üniversite öğrencisine bütünleme hakkı vermek zorunda buna Anadolu Üniversitesi de dahil. Adamlar zaten bu yüzden geçen yıl bunu uygulamak zorunda kaldılar ve uyguladılar. Bu yıl sizin de dediğiniz gibi çeşitli yöntemlerle YÖK'ün çıkardıği yasayı atlatmaya çalışıyorlar. Bu yaptıklarının yasaya aykırı ve YÖK tarafından yaptırımlarla denetlenmesi gerek. Anadolu Üniversitesi bu hakkımızı gasp ederek bir nevi suç işliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyhnhsyn

quote:

Hocam demek kı yonetmelıgı degıstırmek cokta zor bır sey degıl. anadolu unıversıtesı de butunleme yapmamak ıcın sacma sapan bahaneler ılerı suruyor. 1 dersten kaldık dıyelım sadece 1 ders yuzunden tam bır senemız bosamı gıtsın?

YÖK'ün yönetmeliğe göre zaten kredili her üniversite öğrencisine bütünleme hakkı vermek zorunda buna Anadolu Üniversitesi de dahil. Adamlar zaten bu yüzden geçen yıl bunu uygulamak zorunda kaldılar ve uyguladılar. Bu yıl sizin de dediğiniz gibi çeşitli yöntemlerle YÖK'ün çıkardıği yasayı atlatmaya çalışıyorlar. Bu yaptıklarının yasaya aykırı ve YÖK tarafından yaptırımlarla denetlenmesi gerek. Anadolu Üniversitesi bu hakkımızı gasp ederek bir nevi suç işliyor.

tmm da lehimimize nasıl çevirebiliriz ki YÖK denetlemiyor mu? ya da şikayet gitmiyor mu bunlara Anadolu Üniversitesi'de bütünleme yok diye.
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.