Şimdi Ara

AÖF den ÖRGÜNE yatay geçiş için DEV KONU - GÜNCEL TÜM MERAK EDİLENLER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
100.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kamu Yönetimi 3. Sınıfta okuyan iri 4. sınıf için yatay geçiş yapabilir mi ? yapabilirse başka hangi bölümlere girebilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oBLoOd

Kamu Yönetimi 3. Sınıfta okuyan iri 4. sınıf için yatay geçiş yapabilir mi ? yapabilirse başka hangi bölümlere girebilir?

merhaba hocam,3.sınıfınbu güz dönemi bitiminde,bahar dönemi için not ortalamanla başvurursun,kontenjana göre alabilirler.Tabi tahminim,biraz orta seviye ve altı üniversitelerin alma ihtimali var ama şansını denersin.Lisans programındakiler,ögretimin 1 ve 4 sınıflarında yatay geçiş yapamıyorlar maalesef.Anca şuan deneyebilirsin.Ve bence dene finalden hemen sonra
  • Örneğin a.ö ders harflerim aa ise yatay geçişle örgüne geçtiğimde genel not ortalamam hesaplanacağı zaman (okulu bitirirken)
    ortak dersin açık öğretimdeki harfler mi yansıtılacak hesaplamaya yoksa ortak dersler muaf sayılıp ortalamaya dahil edilmeyerek sadece örgünde aldığım dersler üzerinden mi genel ortalama hesaplanacak ???
    Yatay geçişle özel bir üniversiteye Geçmek istersem harç olayı nasıl oluyor acaba ? 10-12 bin gb rakamları mı talep ediyorlar ?yatay geçişte %100 burs olayı varmıdır bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa müteşekkir olurum.saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben birinci sınıf öğrencisiyim şuan işletms okuyorum güz ortalamam 4 üzeri 3.42 geçiş yapabilmek için nereye başvurmalıyım ve geçiş yapabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaa şimdi tam olarak açıklığa kavuşturalım. Aöf den 4 yıllık örgüne geçiş olabiliyo mu gerçekten ama yatay geçişle olabildiğince yüksek tutmaya çalışıcam aslında inşallah 80 in üstünde olur inşallah yatay geçiş de sınav oluyo mu benim asıl sorum ama tabi ilk soruyu da cevaplarsanız sevinirim.

• milyoner M kullanıcısına yanıt
    2007 öss eski sistem puanlama ile söz1 den 190 puanla işletme tercihi yaptım. Bayadır ilgilenmedim kaydım dondu ve 2013 yılında yeniledim ve şuan 3. Sınıf tayım ortalama 2.70 şimdi benim yatay geçiş yapmak istediğim vakıf üniversitesi Ve 2010 sonrası açılmış üniversite yani ilk alımları yeni sisteme göre yapılmış. Eski sisteme göre 190 puan yeni sisteme göre 230 lara denk geldiğini internetten bir forumda görmüştüm. bu durumda 3 sorum olacak. 1 bu durumlar göz önünde bulundurularak geçiş yapmam mümkünmü. 2.soru. söz puanıyla geçiş yaptığım bölüm işletme olmasına rağmen. Yatay geçişlerde aynı bölümün örgünleri tm eşit ağırlık olarak görünmesi sorun teşkil edermi? 3.soru. 3.sınıf bahar güz dönemi sınavlarını verip ortalamayı yükseltip bahar dönemi yatay geçiş yapabilirmiyim özel(vakıf) üniversitesine

• quote:

Orijinalden alıntı: Bahrikynk

2007 öss eski sistem puanlama ile söz1 den 190 puanla işletme tercihi yaptım. Bayadır ilgilenmedim kaydım dondu ve 2013 yılında yeniledim ve şuan 3. Sınıf tayım ortalama 2.70 şimdi benim yatay geçiş yapmak istediğim vakıf üniversitesi Ve 2010 sonrası açılmış üniversite yani ilk alımları yeni sisteme göre yapılmış. Eski sisteme göre 190 puan yeni sisteme göre 230 lara denk geldiğini internetten bir forumda görmüştüm. bu durumda 3 sorum olacak. 1 bu durumlar göz önünde bulundurularak geçiş yapmam mümkünmü. 2.soru. söz puanıyla geçiş yaptığım bölüm işletme olmasına rağmen. Yatay geçişlerde aynı bölümün örgünleri tm eşit ağırlık olarak görünmesi sorun teşkil edermi? 3.soru. 3.sınıf bahar güz dönemi sınavlarını verip ortalamayı yükseltip bahar dönemi yatay geçiş yapabilirmiyim özel(vakıf) üniversitesine
    quote:

Orijinalden alinti: Bahrikynk

2007 öss eski sistem puanlama ile söz1 den 190 puanla isletme tercihi yaptim. Bayadir ilgilenmedim kaydim dondu ve 2013 yilinda yeniledim ve suan 3. Sinif tayim ortalama 2.70 simdi benim yatay geçis yapmak istedigim vakif üniversitesi Ve 2010 sonrasi açilmis üniversite yani ilk alimlari yeni sisteme göre yapilmis. Eski sisteme göre 190 puan yeni sisteme göre 230 lara denk geldigini internetten bir forumda görmüstüm. bu durumda 3 sorum olacak. 1 bu durumlar göz önünde bulundurularak geçis yapmam mümkünmü. 2.soru. söz puaniyla geçis yaptigim bölüm isletme olmasina ragmen. Yatay geçislerde ayni bölümün örgünleri tm esit agirlik olarak görünmesi sorun teskil edermi? 3.soru. 3.sinif bahar güz dönemi sinavlarini verip ortalamayi yükseltip bahar dönemi yatay geçis yapabilirmiyim özel(vakif) üniversitesine

Herhangi bir engel yok hocam. Üniversitenin başvuru tarihlerine bakın. Birde aöf de yüksek ortalama yapmaya çalışın. Aöf ortalama önemli, vakıf üniversitesi olduğu için kriteri daha düşük olabilir. Birde senato karar veriyor. Yatay geçiş başvuruları kısmında araştırın üniversitenin yönetmeliği orada her şeyi açıklar. X üniversitesi yatay geçiş şartları yazın, çıkar.

• Merhaba ben bu sene aöf den 2 yıllık perakende satış ve mağaza yönetiminden mezun olucam. İlgili bölümümden örgüne geçilebilecek bölümlere baktım (3. 4. sınıfı okumak için ) ve kocaeli uni halkla ilişkiler ve reklamcılık okumak gibi bir hedef koydum kendime. Dgs için dershaneyede gitmeyi düşünüyorum. Bilgisi olan değerli arkadaşlara şunu sormak istiyorum istedigim sey cok zor ütopik birşeymi düzenli calısmayla örgüne geçiş yapabilirmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Sevgiler saygılar
  • bende geçiş yapmak istiyorum da ortalamayı tutturduktan sonra kontonjanları vs nerden öğrenicez nasıl başvuru yapıcaz. Hiç kaynak yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeishammy

Merhaba ben bu sene aöf den 2 yıllık perakende satış ve mağaza yönetiminden mezun olucam. İlgili bölümümden örgüne geçilebilecek bölümlere baktım (3. 4. sınıfı okumak için ) ve kocaeli uni halkla ilişkiler ve reklamcılık okumak gibi bir hedef koydum kendime. Dgs için dershaneyede gitmeyi düşünüyorum. Bilgisi olan değerli arkadaşlara şunu sormak istiyorum istedigim sey cok zor ütopik birşeymi düzenli calısmayla örgüne geçiş yapabilirmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Sevgiler saygılar

http://if.kocaeli.edu.tr/?p=departments&sub=2

Halkla İlişkiler ve Tanıtım var.Açıkcası DGS tam olarak nasıl bir sınav bilmiyorum ama azıcık ygs-lys çalışarak bile girilebilir.Dershaneye gitmenize bile gerek yok,internette konu anlatım videoları izlemek ve çözümlü kitaplar alıp çözmek,çözemediklerinizi kontrol etmek yeterli.DGS için de aynı taktiği uygulayabilirsiniz,kesinlikle ütopik bir şey değil.

• çok teşekkür ederim zahmet ettiğiniz için sağolun
  • Hiç gerek yok beyler artık bu yıldan sonra aöf den mezun her kişi örgün öğretimden mezun olmuştan daha kalifiye olacak emin olun. Çünkü örgün öğretimde ders geçmek diye birşey yok hoca geçiyorsun. Saygılı oluyorsun adamlar geçiriyor. Aöf 'de artık sınavı vermek zorundasın çalışmadan bile rahatlıkla geçilen dönem bitti bu yüzden aöf den mezun olan artık örgünden daha kalifiye olacak emin olun. Son seneme denk geldi kalifiye ediyorlar bu yıl beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 20 Ocak 2017; 0:33:10 >
  • Merhaba, ben aöf insan kaynakları yönetimi bölümü 2. sınıftayım ama 4. yılım. Çift dikiş gidiyorum ama 5te olacak gibi. Matematik dersi benim başbelam ve ondan kurtulamıyorum. Anlamıyorum zorla değil ya beceremiyorum. Bundan kurtulma şansım var mı? Aöf içinde başka bir bölüme geçiş yapabilir miyim? Ders notlarım çift dikiş olmam nedeniyle pek iç açıcı değil. Her iki dönemden 8er dersim kaldı. Matematik olmayan bir bölüme geçmek istiyorum ama geçtiğim dersler, verdiğim o kadar harç parası çöpe gitsin istemiyorum. Yatay geçiş yapabilir miyim? Derslerden muafiyet olur mu? Bana bilgi verir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.