Şimdi Ara

Aöf den örgüne geçişte tecil durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sene ygs-lys hazırlandım. Fakat istediğim bölüm gelmeyebilir. Tecilim bu senenin sonuna kadar bitiyor. Bu yüzden açık öğretim fakultesine yazılıp, gelecek sene tekrar ygsye girmeyi planlıyorum. Mesela isteğim bölüm seneye gelirse ne olacağını bilmiyorum. Şu sorularımı cevaplarsanız çok minnettar olacağım.

1-aöf kaydımı sildirirsem, kazandigim bölüm askerlik tecilimin bitmiş olmasından dolayi yanar mı?

2- aöften ygs ile örgüne geçiş yapabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sananebananeonane -- 14 Mayıs 2017; 2:40:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• - Bu sene AÖF kazanırsanız seneye örgün kazandığınızda AÖF kaydınızı sildirmenize gerek yoktur. İkisini aynı anda okuyabilirsiniz. Hatta bu durumda AÖF kaydınız askerlik tecilinizi uzatacağı için seneye örgün kazanmanız durumunda örgüne kaydınızla ilgili askerlik sıkıntıları ortadan kalkar.
    - AÖF'den örgüne yatay geçiş YGS ile yapılmamaktadır. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler için şu başlığı inceleyebilirsiniz:
    https://forum.donanimhaber.com/m_100324809/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

- Bu sene AÖF kazanırsanız seneye örgün kazandığınızda AÖF kaydınızı sildirmenize gerek yoktur. İkisini aynı anda okuyabilirsiniz. Hatta bu durumda AÖF kaydınız askerlik tecilinizi uzatacağı için seneye örgün kazanmanız durumunda örgüne kaydınızla ilgili askerlik sıkıntıları ortadan kalkar.
    - AÖF'den örgüne yatay geçiş YGS ile yapılmamaktadır. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler için şu başlığı inceleyebilirsiniz:
    https://forum.donanimhaber.com/m_100324809/tm.htm

Cevapladığınız için teşekkürler.

Peki aöf dondurup tekrar ygs-lys girdiğimi farzedin. örneğin atıyorum odtü elektrik elektronik geldi. Ben ODTÜ geçemiyecekmiyim mesela? Yatay geçis değilde dediğiniz gibi odtuye kaydimi yaptirip bir süre sonra aöften sildirirsem mesela?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sananebananeonane -- 14 Mayıs 2017; 12:46:20 >

• O zaman olur işte. Örgün kazanıp kayıt yaptırıncaya kadar teciliniz AÖF üzerinden, örgüne kayıt yaptırdıktan sonra ise teciliniz örgün üzerinden ilerler. Dolayısıyla örgüne kayıt yaptırdıktan sonra AÖF kaydınızı sildirirseniz bu durum askerlik tecili açısından bir sıkıntıya neden olmaz ve sonuçta örgüne başarıyla geçmiş olursunuz.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.