Şimdi Ara

AOC Q3279VWF 5ms 75hz VA Panel monitör nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AOC nin bu modelini kullanan var mı aramızda?
    Özellikle kullanıcı yorumunu çok merak ediyorum.

Monitör, 5ms tepki süresi ve QHD çözünürlükte 75 HZ çalışabiliyor.
    MVA panel ve parlak yüzeye sahip, bu noktada kullandığım oda parlak ekran için çok uygun.

Pc kullanımının yarısını oyunlarda kalan yarısını internet gezintisi ve video-film amaçlı kullanıyorum.

144hz 1ms 27" monitör tecrübem de oldu ama pek farkını hissedemedim. Ayrıca TN paneli de pek sevmedim.

IPS/VA panel görüntü/renk kalitesi anlamında beni daha memnun edecek gibi. IPS de 4ms konusuna takılmadım değil ama 1ms IPS paneller de çok pahalı.

Oynadığım oyunlarda çok rekabetçi değilim, keyif amaçlı takılıyorum.

PUBG den birinci olamıyorum diye yemem kendimi, ama günde ortalama 1 saat kadar oynarım.
    Bunun yanında Dying Light, Destiny 2, Just Couse 3, GTA, Forest gibi haraketli oyunlarla beraber strateji-simülasyon gibi sakin oyunlar da oynuyorum.

Bu veya buna benzer özelliklerde başka monitör kullananlar varsa ve aşağıdaki konularda bilgi verebilirse sevinirim.
    5ms tepki süresi benim gibi keyif oyuncuları için FPS oyunlarında nasıldır?
    5ms 75 Hz ikilisi nasıldır?- Şu an kullandığım monitör 1ms 75 Hz TN panel bir monitör.
    32” 2K monitör deneyimi nasıldır?
    2K monitörde FHD çözünürlükte oyun oynamak görüntüyü çok bozuyor mu, rahatsız ediyor mu?
    VA panelin renk kalitesini nasıl deneyimlediniz?
    1250 TL gibi bir fiyata AOC'nin bu monitörü alınır mı?
    24”, 27” ile tecrübem oldu ama 32” yakından inceleyince bayıldım doğrusu. Tercihim 29-32 arası bir monitör olacaktır ama 1300-1400 TL den fazla para vermek istemiyorum.

Özellikle bu kriteleri tecrübe eden arkadaşların deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

• Koca forumda yok mu bir tane kullanan?
  • up
  • 9 Ay kullanıp dün itibarı ile sattım. Genel anlamda fiyat performans olarak çok iyi bir monitör.

- MVA paneller normalde IPS'e yakın kalitededir ama fiyatından da anlaşılacağı gibi bu monitörde üst kalite bir panel yok.
    - Renkler, parlaklık ve kontrast ince ayar gerektiriyor. Renkler çok canlı değil. Ayrıca ben monitör profili yükleyerek kullandım. Oldukça toparladı görüntüyü.
    - Ağırlıklı olarak PS4 ve film/video izlemek için kullandım.
    - 90 cm. civarı mesafeden bakıyordum. Neredeyse tüm görüş açınızı kaplar.
    - Hemen hemen 24" 1080p monitörler kadar pixel yoğunluğu var. Bu konuda aşırı keskinlik bekleyenleri tatmin etmez.
    - Benim için bu boyuttan sonra geri dönüşü yok. Özellikle PS4 ile kullandığım için artık 27" monitörler bile küçük geliyor. Fazlasıyla alıştım.
    - Ghosting var. Ben bundan pek rahatsız olmuyorum.
    - Yine 32" ya da 40" ama 4K bir monitöre geçmek üzere sattım. PS4 Pro 2K çıkış veremiyor. Ya 1080p ya da 4K alıyorsunuz. Bunun yanında pc'yi de artk 4K kullanmak istiyorum.
    - Görüntü olarak güzel ve pahalı bir monitör gibi hissettiriyor.
    - Ekran parlak-mat arası. Aşırı yansıma yapmıyor.

Bence alınır, kullanılır. Bu fiyata çok fazla kalite beklentiniz varsa ancak 24" bir monitör alırsınız.

• Bilgiler için teşekkürler

Monitör dün elime ulaştı ve 2-3 saat kullandım-test ettim.
    Ebat olarak kesinlikle çok keyifli, şuan 27 bile küçük geliyor gözüme.
    Bundan sonra 32" 4K daha iyi bir monitöre geçersem gçerim ama uzun bir süre kullanırım bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkon

9 Ay kullanıp dün itibarı ile sattım. Genel anlamda fiyat performans olarak çok iyi bir monitör.

- MVA paneller normalde IPS'e yakın kalitededir ama fiyatından da anlaşılacağı gibi bu monitörde üst kalite bir panel yok.
    - Renkler, parlaklık ve kontrast ince ayar gerektiriyor. Renkler çok canlı değil. Ayrıca ben monitör profili yükleyerek kullandım. Oldukça toparladı görüntüyü.
    - Ağırlıklı olarak PS4 ve film/video izlemek için kullandım.
    - 90 cm. civarı mesafeden bakıyordum. Neredeyse tüm görüş açınızı kaplar.
    - Hemen hemen 24" 1080p monitörler kadar pixel yoğunluğu var. Bu konuda aşırı keskinlik bekleyenleri tatmin etmez.
    - Benim için bu boyuttan sonra geri dönüşü yok. Özellikle PS4 ile kullandığım için artık 27" monitörler bile küçük geliyor. Fazlasıyla alıştım.
    - Ghosting var. Ben bundan pek rahatsız olmuyorum.
    - Yine 32" ya da 40" ama 4K bir monitöre geçmek üzere sattım. PS4 Pro 2K çıkış veremiyor. Ya 1080p ya da 4K alıyorsunuz. Bunun yanında pc'yi de artk 4K kullanmak istiyorum.
    - Görüntü olarak güzel ve pahalı bir monitör gibi hissettiriyor.
    - Ekran parlak-mat arası. Aşırı yansıma yapmıyor.

Bence alınır, kullanılır. Bu fiyata çok fazla kalite beklentiniz varsa ancak 24" bir monitör alırsınız.
    bu ghosting nasıl bişi anlamayamadım fifa falan oynarken sorun olur tarz damı. Genel olarak ps4 ve tv için kullanacağım arada sırada pc fps oyun tarzları için kullanmayı planlıyorum sizce sıkıntı çıkarırmı

• Şu anda yüksek kaliteli bir oyuncu monitörünüz yoksa zaten bu monitör kadar ghosting vardır. Ghosting çok hareketli görüntülerde ekranın bulanıklaşma durumudur. Ben fifa oynarken rahatsız olmadım. Ama çok hareketli, rekabetçi ve hızlı fps oyunlarında rahatsız edebilir. Tabi profesyonel bir oyuncu değilseniz bunlarda da rahatsız edeceğini düşünmüyorum.
  • Başka kullanıcısı var mı bu monitörün..
  • Ben aldım ve kullanıyorum birkaç aydır.
    Sorunuz varsa yanıtlayım
  • levent_yavuz kullanıcısına yanıt
    PS4 Pro ile kullanmayı düşünüyorum nasıl memnun musunuz?
  • ataman5 kullanıcısına yanıt
    Merhaba

kesinlikle çok güzel bir monitör.
    2K farkını çok net görüyorsunuz. akıcılığı çok iyi. Büyüklük olarak ise konsol için çok uygun.
    tavsiye ederim.
  • arkadaşım q3279vwfd8 modelini aldı. Monitör ayarı 75 hz ve hdmi ile bağlıyken netflix'ten bir video açtığı zaman monitör görüntüyü kesiyor. Kabloyu çıkarıp takınca bir süre yayın geliyor. 75 hz den daha düşük bir hz ye indirdiğimizde kesinti olmadan çalışıyor.
    Sizde de benzer problem var mı? Netflixte uygulaması , edge,chrome ile sorun yaşıyor musunuz? Duruma göre monitörü iade edeceğiz.
  • Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt
    HDMI dan kaynaklı olabilir mi?
    ben display port kullanıyorum bir sorun yaşamadım.
    AOC Q3279VWF 5ms 75hz VA Panel monitör nasıldır?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.