Şimdi Ara

Antidepresan kullananlar iceri intihar etcem yardim edin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
22.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ScienceIsScience

kardeşim öyle bi kafadayım ki kendimi köşeye sıkışmış gibi hissediyorum allah belamı versede kurtulsam

Seni anlayabiliyorum, antidepresanı bırak, hayatını düzeltmeye bak. Başka çaren yok.
  • ScienceIsScience kullanıcısına yanıt
    Rehabilitasyona git. Yaşasın tam bağımsız reçete yazamayan psikologlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 12 Kasım 2020; 14:52:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı olay başıma geldi babam başka sehirde uniye yollamam diyor ve ben mezuna kaldım ygs de mıçtım bu senede gidemessem deliricem herhalde ne yapacam gerçekten bilmiyorum geldim 19 yaşina hala uniye gidemedim kafayı yemek üzereyim bir siğınağım Allah kaldı her gün dua ediyorum allaha yani senle aynü durumdayız hocam seni çok iyi anliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam anliyosunda bu gidişle ipi çekcem galiba lanet okumak istemiyorum ama lanet olsun her şeye

• True Story T kullanıcısına yanıt
    Miden bulanır Sadece 1 taneyle sanırsam İlk günler öyle olmuştu

• quote:

Orijinalden alıntı: blackhawk25

Bende aynı durumdayım hissiz ruhsuz ölü gibiyim hayat enerjim yok hiç bir şey yapasım yok öylece saatlerce ya yatıyorum ya da oturuyorum.2 Aydır cipralex kullandım geçenlerde bıraktım tekrar doktora gidecem daha önce de paxera kullandım 1 yıl o da iyi gelmedi ilaçlar iyi gelmiyor galiba bana ama yine de gidecem doktora

Siz ne zamandır böylesiniz hocam yaş kaç bi olay mı yaşadın Yoksa sebepsiz mi

• İntihar etmek haramdır haşa imansız ölürsün tavsiyem menzile veya nakşibendi tarikatına git ve aklet Allah aşkını ara.

• Antidepresanlar tam tersi etki yapar normalde. Fakat doğru ilacı bulmak zaman alır. Başta daha kötü olman normal fakat zamanla bu etkiler geçmesi gerekirdi. İlaç sana iyi gelmemiş doktora git ilacı değiştirir. Doğru ilacı bulduğun zaman gerçekten iyi oluyorsun inan bana. Bu ilaçlar mutluluk hapı değil zamanla gösterir etkilerini. Ve seni olman gereken gibi yapar fazlasını yapamaz...

• Yanlış anlama ama antidepresanların çoğunun yanında gelen açıklama kağıdında "İntihar hissiyatını arttırabilir" tarzı şeyler yazıyor ve maalesef, çoğunda da durum aynı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • intiharın haram olduğunu biliyoruz zaten hocam ancak durumu anlaman için yaşaman lazım
  • Sakin ilaci birdenbire birakayim deme simdikinden beter olursun.Oyle aniden kullanmayi kesmek iyi degil diye biliyorum.Doktoruna danis ya ilacini degistirir ya da dozunu azaltir.

Bi an kendime benzettim sizi.Bende az cekmedm arkadaslarimdan.Simdi bakiyorum da arkadas mi dusman mi belli degillermis.

• 1 Seneden beri antidepresan ilaç kullanan biri olarak nacizane tecrübelerimi söyleyim sana kardeşim.Öncelikle böyle psikolojik antidepresan hapları aldığında hemen kendini çok iyi hissedip işde efendim çok sosyal,konuşkan,girişken vsvs olmuyorsun..

Bu haplar seni iyi etmede yan unsurlar ! Ana unsur senin iraden ve hastalığın,aldığın ilaç tedavi sürecinde iyleşmek için gösterdiğin çabaya bağlı iyleşmen...

Bu tarz antidepresan,beyni ve ruhu etkileyen haplar ilk alışma evresinde duygusuz yapar,ne üzülürsün,ne de sevinirsin ha aklın başındadır neyin ne olduğunu bilirsin ama ot gibi mal olursun..

Alışma evresi 1 aydır minumun,yani ilacın yan etkileri 1 ay sürer,baş dönmesi,bayılma hissi,göğüs kafesinde ağrı,düzgün nefes alamamak,uyku sorunu,geç yatmak,erken kalkmak,yemek yiyememek enerjinin sanki azaldığını hissetmek gibi gibi kişiden kişiye deyişir ama ortalama hep aynı sorunlar...

En başda görülen çok klasik rahatsızlık duygusuzluk seninde söylediğin gibi bir çok bnm de başlarda bana ne oluyor böyle dedirten ruh halleri bu evrelerden hepsinden geçtim ben..

İntihar düşüncesi buda çok klasik bende çok düşğndüm kötü olduğum zamanlar hiç bir çıkış yolu bulamadığım sanki kapalı bir kafeste tıkalı kalmışım sonumu beklşyorum düşünceleri beynimin içinde adeta zembelek zebani gibi dönüp dolaşıyordu..

Sana tavsiyem ilacını zamanında ve saatinde al söylenen mg de,ruh haline göre belli aralıklarda doktora gidip son durumundan bahset,doktor zaten seni yönlendirecektir.

Geçmiş olsun kafana takma bu da geçer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende benzer durumdaydim hocam 1 1bucuk yilk once. Ilacin lisma donemi diye dusunuyorum. Ilk basladigimda aksam 17.00 18.00 gibi yatiyordum. Bunu duzeltmem 4 5 ayimi aldi. Ha onun disinda bi kizi sevmistim adam gibi ama olmadi. Unutmaya calistim oda olmadi, en sonunda bende intihara kadar dusundum ama ayni sekilde dini yanimdan dolayi yapamadim. Birgun annemle oturduk konustuk gece 3e kadar. Anlattim herseyi ama nasil agliyorum ziril ziril. Boyle 3 4 gun agladim her dakikasi her ani. Tuvalette micarken bile agliyordum sen dusun. Sonra dunyanin bitmedigini, daha onume neler neler cikacagini kendime anlattim, ve duzelmeye basladim, hayata bakis acim degisti ki sevgilim oldu o kizi unutunca. Hayatimda tatmadigim mutlulugu yakaladim. Ama sunu asla unutma, intihar cozum degil. Elbet gececek, elbet duzelecek. Bu halini kalici yapabilende sensin, bitirebilecekte. 20 yasinda ayni veya benzer duygulari yasamis bir kardesin, bir arkadasin gibi gor mesajimi. Sevgilininde kiymetini bil, destek cikmasi cok yardimci olacaktir sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Te Amo Querido

1 Seneden beri antidepresan ilaç kullanan biri olarak nacizane tecrübelerimi söyleyim sana kardeşim.Öncelikle böyle psikolojik antidepresan hapları aldığında hemen kendini çok iyi hissedip işde efendim çok sosyal,konuşkan,girişken vsvs olmuyorsun..

Bu haplar seni iyi etmede yan unsurlar ! Ana unsur senin iraden ve hastalığın,aldığın ilaç tedavi sürecinde iyleşmek için gösterdiğin çabaya bağlı iyleşmen...

Bu tarz antidepresan,beyni ve ruhu etkileyen haplar ilk alışma evresinde duygusuz yapar,ne üzülürsün,ne de sevinirsin ha aklın başındadır neyin ne olduğunu bilirsin ama ot gibi mal olursun..

Alışma evresi 1 aydır minumun,yani ilacın yan etkileri 1 ay sürer,baş dönmesi,bayılma hissi,göğüs kafesinde ağrı,düzgün nefes alamamak,uyku sorunu,geç yatmak,erken kalkmak,yemek yiyememek enerjinin sanki azaldığını hissetmek gibi gibi kişiden kişiye deyişir ama ortalama hep aynı sorunlar...

En başda görülen çok klasik rahatsızlık duygusuzluk seninde söylediğin gibi bir çok bnm de başlarda bana ne oluyor böyle dedirten ruh halleri bu evrelerden hepsinden geçtim ben..

İntihar düşüncesi buda çok klasik bende çok düşğndüm kötü olduğum zamanlar hiç bir çıkış yolu bulamadığım sanki kapalı bir kafeste tıkalı kalmışım sonumu beklşyorum düşünceleri beynimin içinde adeta zembelek zebani gibi dönüp dolaşıyordu..

Sana tavsiyem ilacını zamanında ve saatinde al söylenen mg de,ruh haline göre belli aralıklarda doktora gidip son durumundan bahset,doktor zaten seni yönlendirecektir.

Geçmiş olsun kafana takma bu da geçer.

ilacı bırakmayı düşünüyorum ustad

• En iyi anti depresan agirlik kaldirmak ciddiyim .ama Fitnes fareleri gibi kosu bandindan inip iki dambil sallamak degil.Git salonda beynini boşalt gel.

• quote:

Orijinalden alıntı: weehwet

En iyi anti depresan agirlik kaldirmak ciddiyim .ama Fitnes fareleri gibi kosu bandindan inip iki dambil sallamak degil.Git salonda beynini boşalt gel.

denedim uğraştım 100 lira verip 1 aylık yazıldım 3 gün gittim sadece
  • ScienceIsScience kullanıcısına yanıt
    Sıkıntılı gunlere birebir benim için. Farkli insanlarla muhabbet edersin hem. Hemen kosup ilaclara saldirmak saçma . sorununu cozmeye calissaydin keşke

• antidepresan ilaçlar seni rünyadaymışsın gibi hissettirir kozmik uyuturucu,ruhunu alır kafanda olmadık değişik düşünceler yapar pis bir yan etkidir ben paxera kullandım 1,5 sene öyle hapki saat pili kadar ama etkisi atom bombası bedenini sanki başkası yönetiyormuş gibi hissettiriyor yoğun anksiyeteye birebir ama yan etkileride fazla yardımcı olurum sana bu konuda
  • 1.5 aydır tek bi şarkı bile dinleyemiyorum
  • İlacı kafana göre bırakman iyi olmaz hemen pes etme doktorunun sana söylediyi zaman aşımına kadar düzenli al,korkma bu tarz antidepresan hapları alışkanlık bağımlılık yapma etkisi yoktur.

Sonuç itibari bu hapı ruh halin ve durumun söz konusu olduğu ve iyleşmen için verilmiş eyer bırakırsan daha kötü olabilirsin..Yani ilacın seni çok tahatsız ettiyini düşünüyorsan en azından başka ilacı verebilir doktorun ama tamamen bırakma şansın yok dostum maşesef çünkü antidepresan alacak duruma gelen bir hasta ilacı direk kesip almıyorum iyleşen hiç görmedim..

Oooo ben ne evreşerden geçtim bir bilsen ama sabrettim ilaç artık on numara alıştım yani sabretcen bu yaşadığın sıkıntılar hepsi bitecek buna emin ol,

Bi zaman gelecek bu seferde ben niye çok mutluyum ni herşeyden keyif alıyorum diceksin;)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.