Şimdi Ara

Antalya özel Mustafa Kemal okulları rezaleti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
6.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük geçmiş olsun, nasıl bir sıkıntıdır bilirim.

Benzerini devlette yaptı. Feto okullarına el koydu ve devlet okulu haline getirdi.

Okulda okuyanlar tabii başka okula geçtiler,zira okulları 1 sene kapalı kaldı.

Bir sene sonra o okullar imamhatibe vs çevrildi ve eğitime tekrar başladı.

Tabii okul parasını vermiş ama eğitim alamamış olan veliler ilgili yerlere başvurdular, kayıtları alındı

3-4 aya paranızı alırsınız dendi ama üstüne 4-5 sene geçti hala haber yok.

Zaten para pul oldu,bu saatten sonra verselerde bir işe yaramaz.

• Şahsi fikirlerim:

Çocuğunuzu başka okula alın hemen. Oranın adını bile duymasın bi daha.

Öyle birinin okulundan kurtulmuş çocuğunuz. Bu olay, bu yönüyle bakarsanız bir nimet olmuş sizin için.

Bu sene için özel okula verecek paranız kalmamış olabilir. (Ben de dahil birçok kişi kıt kanaat özel okula gönderiyoruz sonuçta. 20,30,40 binli rakamlar hiç az değil). Kaçıncı sınıfta bilmiyorum ama bu sene okullar açılmayacak gibi. 1 sene devlet okuluna yazdırıp, evde derslerini takviye edebilirseniz, çok geri kalmaz diye düşünüyorum. (ilave: coronadan dolayı aklım gitti benim de. Okulu değiştirmeye gerek yok tabii. Devlet okulumda da ders yok. Ebaya zaten her türlü girer.)

Konuyla alakasız ama Mustafa Kemal okulları isim olarak bana ilginç geldi. Milli eğitimin bu isimde özel okula izin vermemesi sanki daha doğru olurmuş.

Geçmiş olsun ve kolay gelsin. Ülkenin genel sorunları bitmediği gibi bi de bunlar çıkıyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 21 Eylül 2020; 12:22:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Büyük geçmiş olsun, nasıl bir sıkıntıdır bilirim.

Benzerini devlette yaptı. Feto okullarına el koydu ve devlet okulu haline getirdi.

Okulda okuyanlar tabii başka okula geçtiler,zira okulları 1 sene kapalı kaldı.

Bir sene sonra o okullar imamhatibe vs çevrildi ve eğitime tekrar başladı.

Tabii okul parasını vermiş ama eğitim alamamış olan veliler ilgili yerlere başvurdular, kayıtları alındı

3-4 aya paranızı alırsınız dendi ama üstüne 4-5 sene geçti hala haber yok.

Zaten para pul oldu,bu saatten sonra verselerde bir işe yaramaz.

Değerli arkadasim, ilginize teşekkürler. Zaten milli egitimle valilikle ve bakanlıkla yazışmalar yapıyoruz. Burada en büyük sıkıntı milli egitim müdürlüğünün okul sahibi tutuklanması akabinde kuruma el koymamasi bence. Hesapları ve üzerindeki tasinmazlara el koymaliydi..

Maalesef bizleri ve ol kuldaki görevlileri düşünmeden sadece maliye üzerinden kuruma el konunca velilerin ve öğretmenlerin alacakları da hiç oldu.

Bugün okul değişikliği yaptık kendi çabamızla. Öğretmenimizi de kollayacak bir çare bulduk.

İnşallah bu sorunlara sebep olanları da cezalandiracak ve mağduriyetlerin giderilmesini sağlayacak bir çözüm buluruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Şahsi fikirlerim:

Çocuğunuzu başka okula alın hemen. Oranın adını bile duymasın bi daha.

Öyle birinin okulundan kurtulmuş çocuğunuz. Bu olay, bu yönüyle bakarsanız bir nimet olmuş sizin için.

Bu sene için özel okula verecek paranız kalmamış olabilir. (Ben de dahil birçok kişi kıt kanaat özel okula gönderiyoruz sonuçta. 20,30,40 binli rakamlar hiç az değil). Kaçıncı sınıfta bilmiyorum ama bu sene okullar açılmayacak gibi. 1 sene devlet okuluna yazdırıp, evde derslerini takviye edebilirseniz, çok geri kalmaz diye düşünüyorum. (ilave: coronadan dolayı aklım gitti benim de. Okulu değiştirmeye gerek yok tabii. Devlet okulumda da ders yok. Ebaya zaten her türlü girer.)

Konuyla alakasız ama Mustafa Kemal okulları isim olarak bana ilginç geldi. Milli eğitimin bu isimde özel okula izin vermemesi sanki daha doğru olurmuş.

Geçmiş olsun ve kolay gelsin. Ülkenin genel sorunları bitmediği gibi bi de bunlar çıkıyor maalesef.

Dagerli yorumunuz ve desteğiniz için teşekkür ederm.

Çocuğunuzu ve öğretmenimizi koruyacak bir çözüm bulduk kendi sınıfımız olarak. Ancak yüzlerce öğrenci bugün hala okulsuz ve öğretmensiz.

Kurumun adı 3 yıl önceye kadar maarif okulları idi.

Söylenen MEB bu ismi kendi kurduğu vakıfta kullanacağı için başka bir isim kullanmaları teklifinde bulunmuş. Mustafa kemal adı bu şekilde kurum tarafindan kullanilabilmis. Tabi kesin olarak birinci ağızdan bilmiyorum.

• Kardeş Allah yardımcınız olsun ama özür dileyerek söylüyorum başını alırsınız anca.

• Atatürk'ün adını kötülemeye çalışmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9ED59218A

Atatürk'ün adını kötülemeye çalışmayın.

Atatürk ün adını bu durumda biz mi kötülemeye çalışıyoruz sence?

Bu kurumun açılmasına izin veren isim degisikligi talebini onaylayan gerekli denetimleri tam yapmayan kişi ve kurumlar için sözünüz yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

Kardeş Allah yardımcınız olsun ama özür dileyerek söylüyorum başını alırsınız anca.

Haklı olma ihtimalinin bu hukuk(suzluk) sisteminde çok çok yüksek.

Zaten bu konuya dikkat çekme amacımız bu duruma başkalarının düşmemesi için kişileri ve yetkili olması beklenen kurumları uyarmak.

Bu rezaletin görünür olmasi.

• dersaneleri patlatınca , denetimsiz ve önüne gelen okul açıyor... zeytinköy yakını sahibi pis işlere girmiş.

• http://beyazgazete.com/haber/2020/9/22/ataturk-maskesiyle-7-5-milyonluk-vurgun-5748898.html

• İlişik kesildi zaten. İade alan da olmadı daha ancak. Bu süreci yönetmesi gereken milli eğitim ne bir yetkili gönderdi ne de öğrenci ve öğretmenlere bir yol gösterdi.

Bu sorunu herkes duysun istiyoruz sadece. Böyle kurumlarin açılması ve kapanması çok dikkatle yapılmalı.

Mesajınız için teşekkürler.

• geçen gün haberlerde çıktı okul özel olunca devletten ne bekliyorsunuzki

• quote:

Orijinalden alıntı: babus0606

geçen gün haberlerde çıktı okul özel olunca devletten ne bekliyorsunuzki

Özel okullarda milli eğitim bakanlığına bağlı.

En azından velilerin sorunlarının hızlıca çözülmesi için uğraşabilirler.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

sorun adam okulu kapatmış paralar ortada yok.

• babus0606 kullanıcısına yanıt

Değerli arkadasim, öncelikle özel okul deyince tamamen özel bir kurumdan bahsetmiyoruz. Açılabilmesi ve kapanabilmesi, öğretmen çalıştırabilmek vb her konuda MEB isimlerine ve denetimine tabi

Kurumun sahibi olacak şerefsiz uyuşturucu satıcısı olmaktan tutuklaninca maliye hesaplara bloke koymak istemiş. Hemen akabinde de banka gibi iş yaptıkları kurumlar uzun vadeli alacakları için hesapları boşaltmış.

Bu arada denetimi yapması gereken milli eğitim müdürlüğü oralı olmamış.

Şimdi benim gibi odeme yapmış olanlar çocuklarını nakil istediğinde iade edilecek miktarı odeyemeyiz para yok diye zor durumda bırakıyorlar.

• N0nick N kullanıcısına yanıt

bu zamanında imar bankasına yatırılan dolarlar gibi devlet okulu varken yazdırmasaydınız milli eğitim finasal durumları hangi kadrosu ile denetleyecekki adamlar maliyemi.

• babus0606 kullanıcısına yanıt

İş hayatı maalesef devlet okulu saatlerine göre çok uygun değil. Okul sonrası bir de bakıcı tutmak lazım.

Devlet okulu batmaz haklısınız. Denk gelirse çok iyi öğretmenler de var. Ödeme de almazlar. Bu konulara bakarak mantıklı gözüküyor.

Ancak muhatap bulmak da pek kolay değildir.

Okul secmek öğretmen seçmek herkes için pek de mümkün değil. Eski okullar öğretmenler müdürler de pek kalmadı ayrıca. Sınıflarda kalabalık hijyen gibi konulara girmeye gerek yok.

Milli eğitimin yönetim kadrosunun iyi olmadığını da zaten siz de ifade etmişsiniz.

Banka kiyasiniz pek hakli degil. Bunu geçiyorum.

İlginize teşekkür ederim

• özel okul sahiplerinden, konut inşaatı yapanlardan devlet iflasa karşı belli oranda her yıl teminat almalı.tek çare bu..

yok hakem heyeti, yok uzlaşma,yok mahkeme , hepsi vatandaşı kandırmak için yapılan işler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.