Şimdi Ara

Anno 1404 / Dawn of Discovery (2009) [ANA KONU] (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.415
Cevap
8
Favori
157.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mecnun Ç.

Neden çıktığını anlamadığım bir savaşta, içinde indigo seed bulunan warehouse gitti.
    Boş adalarda indigo yok. Al Zahir amcada da yok. Carpets lazım. Yüksek fiyat vermeme rağmen 3-5 ton anca geliyor.
    Böyle olunca istekleri karşılayamıyorum ve vergi düşüyor.

Birde bu Marie d'Artois isimli hatunun benimle alıp veremediği şey ne? Para istiyor veriyorum ilerleyen zamanda rep düşüyor.
    İki kere savaşa girdik. İlkinde adaya arkadan girip ortalığı dağıttı. İkincisinde adadan püskürttüm fakat ekonomi battı. Bu hatundan nasıl kurtulabilirim?

Hahahaha ayni sorun :)

Hatun guzel diye suamanlarin arasina atiyorum. Sonradan sirret bir kadin oldugu ortaya cikiyor.

İndan kurtulmanin tek yolu savas... Benden de para istiyor,veriyorum,- rep verip savasiyor benle...

Kiskanc bi avrat o, senin para yukselince cekemiyor seni :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mecnun Ç.

Neden çıktığını anlamadığım bir savaşta, içinde indigo seed bulunan warehouse gitti.
    Boş adalarda indigo yok. Al Zahir amcada da yok. Carpets lazım. Yüksek fiyat vermeme rağmen 3-5 ton anca geliyor.
    Böyle olunca istekleri karşılayamıyorum ve vergi düşüyor.

Birde bu Marie d'Artois isimli hatunun benimle alıp veremediği şey ne? Para istiyor veriyorum ilerleyen zamanda rep düşüyor.
    İki kere savaşa girdik. İlkinde adaya arkadan girip ortalığı dağıttı. İkincisinde adadan püskürttüm fakat ekonomi battı. Bu hatundan nasıl kurtulabilirim?

Kendi ülkende turnuvalar düzenlersen + puan kazanıyorsun rakip ülkeler tarafından,bir nevi itibar kazanmak gibi.Diğer yandan diplomasi kısmından rakiplerine rep mi dersin rüşvetmi dersin bir şekilde gönül alma işlemini yapabiliyorsun.Fakat ne kadarda yapsan zamanla baskı dozu artıyor ve savaş çıkıyor.düşmanı en iyi alt etme yolu tüm ticaret rotalarına savaş gemileri yerleştirmendir.Aynı zamanda ülkesinin liman hangarlarını tutar ve ticaretini kesersen yavaş yavaş stoklarını eritip isyanlar başlayacaktır.Benim yeni Anno oyunundan beklentim,eğer orta çağ temalı olursa sadece Avrupa medeniyeti olarak değilde diğer kültürleride kapsayacak geniş bir dünyayı sunmasıdır.Eğer böyle bir oyun çıkarırlarsa strateji tahtının başına geçer.Bahsetmiş olduğum düşünceyi açarsam eğer : mevcut Anno oyununda Avrupalı halkın Arap halkınıda küçük miktarda kapsayarak ticaret işlemini gerçekleştirmesi konu alıyor.ama bahsettiğim temada devlet devlet ve her devletin gerek yapı gerekse tüketim farklılıklarının olması.daha kapsamlı bir ekonomi oyunu.Diğer yandan oyunculara korsanlık yapma imkanınıda verebilmeliler bence.

• Bu anno 1404'ü orjinal olarak nerden nasıl satın alıp indirebilrim
  • oyunu oynayanlar tarihe karıştı heralde
  • Bu gòzler sizi takip ediyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun görselleri çok iyi. Age of empires gibi biraz.
  • 1şimdi arkadaşlar bu oyunu playstore dan aldım. bilgisayara kurdum ama masaüstü bilgisayarıma taşımak istiyrum. bu key işini nasıl halletcem?
  • oyunla ilgili save dosyası isteyen varsa bana ulaşabilir :)
  • Hocam,

Bu oyunu Intel HD 4600, 2.6 Ghz İşlemci ve 4 GB Ram'le güzel ayarlarda oynayabilir miyim?

Teşekkür ederim.
  • Playstore'da, kendi hesabınızda size özel seri numarası olması gerekir. Nereye kurarsanız kurun; sorun olmaması lâzım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofrhye

Playstore'da, kendi hesabınızda size özel seri numarası olması gerekir. Nereye kurarsanız kurun; sorun olmaması lâzım.

Seri numarası var ama diyorki öyle her makinaya kuramazsın. Ayrıca pc ye format atarken oyunu kaldırın falan diyor.

Bende oyunun kurulu dosyasını hariciye attım. Formattan sonra yerine yapıştırdım ne KEY sordu nede aktivasyon. Anlamadım garip olaylar. Bu işi şu an ki steam battlenet AppStore gibi yapsaymışlar iyi olurmuş ama eski oyun zaten. Artık böyle sorunlar olmuyor gerçi. Olanlarda oyunu kaldırmadan başka makinaya kurmasın.

• Anladım hocam. Neyse, sonuçta hâlledebilmişsiniz
  • Up. Oynayan kaldı mı Anno 1404 ? Yeni oyunlar hiç ilgimi çekmedi maalesef :(
  • Hortlatalım....
    Anno 1404cüler şu an hangi oyunu oynuyorlar bende arayış içerisindeyim. Olmadı anno senaryoları baştan oynayacağım....
  • woltmer kullanıcısına yanıt
    2205 çıktı ama ben pek beğenmedim. Varsa yoksa 1404 ve 2070. Civilization V'te güzel bir alternatif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 17 Mart 2016; 15:29:54 >
  • 1404 oynamak istedim ama nette türkçe yama bulamadım bulduklarımda işe yaramadı.yardımcı olabilecek varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yes i dont

1404 oynamak istedim ama nette türkçe yama bulamadım bulduklarımda işe yaramadı.yardımcı olabilecek varmı

Oyunda Türkçe yamalık birşey yokki dostum zaten. Fazla diyalog yok. Sen başla takıldığın yer olursa yaz buraya cevaplarız, yardımcı oluruz...
  • woltmer kullanıcısına yanıt
    ingilizcemde var ama görevleri çözmekte zorlanıyorum. boş boş bekliyorum bazen

• quote:

Orijinalden alıntı: yes i dont

ingilizcemde var ama görevleri çözmekte zorlanıyorum. boş boş bekliyorum bazen

Oynanışı ile ilgili bazı mekanikler farklı sadece, benimde ilk başlarda çözemeyip youtubedan baktığım yerler olmuştu. Belli başlı hareketleri öğrendikten sonra gerisi çözülüyor zaten. Youtubedan takıldığın bir kaç yere. Görevlerde genelde denize düşmüş elemanları kurtarıyorsun, adada gözlem yapmak için istenen kaynakları gemine alıp o adaya gidiyorsun falan...
  • Steam'da Dawn of Discovery olarak satışta gold paketi(anno1404 ve venice) 20 tl alın on-line oynayalım biz arkadaşla aldık.Oynamak isteyen arkadaşlar steam'da hll006 olarak ekleyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hll006 -- 13 Nisan 2016; 11:14:11 >
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.