Şimdi Ara

Annesiz Yavru Köpek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, bugün sokakta annesinden ayrı düşmüş yavru bir köpek bulduk. Etrafta sorup soruşturduk ne annesini ne de bir bileni bulamadık haliyle.
    Köpeği nasıl besleyeceğimizden tutun da yaşının ne kadar olduğunu bile kestiremiyoruz. Malum bayram dönemi olduğu için açık veteriner de bulamadık.
    Yardımcı olabilecek BİLGİLİ arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar.
    Annesiz Yavru Köpek

Bu arada köpek atak halinde titremeler yaşıyor. Sokakta getirirken belki rüzgardan üşüyordur dedik ama evin içinde de titreme yapıyor.
    Onun için de kısa bir video kaydettik:

• Videoda ciddi birsey yokmus gibi gorunuyor, ancak video cok kısa. Bizimki 1 aylikken gelmisti, gece yarisi uyanip aglardi, titrerdi. Ailesinden, annesinden, kardeslerinden ayrilip hic bilmedigi bir ortama geldi, haliyle korkuyor, zamana ihtiyaci var. 1 aylik civari gibi gorunuyor sanki, disleri yoktur muhtemel, kati mama yiyemez. Biberon ile beslenmesi gerekiyor. Veteriner bulabilirseniz mama alin, yoksa birkac gun sute su karistirarak verin. 2 hafta sonra mama yiyebilecek kivama gelir. İlk firsatta muhakkak veterinere goturun.

Bu arada cok guzel bir yetiskin olacakmis gibi gorunuyor, omru uzun olur ins.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rock steady -- 13 Ağustos 2019; 0:13:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rock steady kullanıcısına yanıt
    Öncelikle güzel yorumun için teşekkürler, tanıdık vasıtası ile bayram tatilinde bir veterineri rahatsız ettik.
    Anne sütü yerine geçen süt tozu kullanıyorum şimdilik ama paket bittikten sonra keçi sütü, yumurta sarısı ve multivitamin karışımı kullanmayı düşünüyorum. Hem daha az işlenmiş hem de daha zengin bir besin olur diye umuyorum. Bilgili birkaç arkadaştan ve internetteki araştırmalarımdan öğrendiğim kadarı ile keçi sütü yavru kedi ve köpekler için sindirimi çok daha kolay ve anne sütüne yakın bir süt. Bu atak halindeki titremelerin sebebini rüya görme ve adaptasyon tarzı durumlara yordu veteriner. Henüz dişleri var ile yok arasında.
    Bu arada birkaç gün biberon ile besledikten sonra, bugün bir kaba koyarak verdiğim mamayı kendisi yedi.
  • Keçi sütü ve uykudaki titremelere ikişkin tespitlere kesinlikle katılıyorum.1,5 aylık olana kadar biberonla beslendikten sonra yavru maması yiyebilecek kıvama geliyorlar. Dediginiz gibi ilerleyen donemde yavru mamasi alip deneyebilirsiniz. Mamayı da tavuklu almamanızı tavsiye ederim, etli ya da balıklı (somonlu) olmasi yavrunun gelişimi daha iyi olacaktır.

Yorumun için teşekkür ederim. Bu konunun varlığını hatırlattın bana hesabıma giriş yapınca
    O sokakta bulduğumuz köpek hala benimle şuanda 5 aylık oldu. Adını da Kont koyduk

Annesiz Yavru Köpek
    Annesiz Yavru Köpek
    Annesiz Yavru Köpek

• Çok tatlı olmuş, masallah, omru uzun olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Nabz0ku

Yorumun için teşekkür ederim. Bu konunun varlığını hatırlattın bana hesabıma giriş yapınca
    O sokakta bulduğumuz köpek hala benimle şuanda 5 aylık oldu. Adını da Kont koyduk

merhabalar tuvalet eğitimini nasıl verdiniz acaba

• chalurs C kullanıcısına yanıt

Merhabalar, foruma pek giriş yapamıyorum o sebeple cevabım da biraz geç olacak kusura bakmayın.

Köpeğe tuvalet eğitimi vermek hakikaten yaşadığım en zor deneyimlerden bir tanesiydi. Bariz hayvanın kıçını gözlüyorsunuz ne zaman çömse al eline hemen koşa koşa tuvaletini yapmasını istediğin yere götür, tuvaletini yapana kadar da oradan uzaklaşmasına izin verme, işini bitirince "Aferin" deyip ödül maması vererek yaptığının doğru bir şey olduğu bilincini hayvana aşıla. İlk başlarda çokça defa hatalar olacaktır ama yılmadan ve özellikle hayvana kızmadan (Bu durumu çok daha kötü yapacaktır.) sorunun üzerine gidince 2-3 ay gibi bir sürede hiçbir sıkıntı kalmayacaktır. Şimdi Kont'u dışarı çıkarmasam, patlar ama yine yapmaz tuvaletini. Bir problem var korkunca altına işiyor hayvan (mecazen değil)Annesiz Yavru Köpek o da tuzu biberi olsun, köpeklerde çok normal bir davranışmış bu.

Madem konuyu hatırladım tekrardan, bir güncelleme de yapayım:

Annesiz Yavru Köpek

Kısırlaştırma operasyonu sonrası Kont:

Annesiz Yavru Köpek

Annesiz Yavru Köpek
    Annesiz Yavru Köpek

• Masallah hocam, cok guzel ve şanslı bir kopek olmus :)

Teşekkür ederim kardeşim, darısı diğer köpeklerin başına :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.