Şimdi Ara

anlaşılmayan bilgisayar sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam. her şey windows'u silip linux kurmamla başladı. iki ramim var, çıkartıp tek tek çalıştırdım, ikisinde de sorun devam etti. ssd'yi söküp hard disk taktım, sorun devam etti. fareyi, klavyeyi, ekran kartını, psu'yu değiştirdim, bios güncelledim, termal macununu yeniledim ama bilgisayarım hala anlayamadığım bir sebepten dolayı donuyor, donunca ya faremi hareket ettirebiliyorum, ya da tamamen donuyor. bir defasında mount and blade oynarken bilgisayarım inputlara cevap vermez oldu ama atım harita boyunca koşturmaya devam etti ama npc'lerin beni öldürmeye geldiğini göremedim. donmalar sırasında ses "loopa giriyor, loopa giriyior, loopa giriyor loopa giriyor". aynı böyle oluyor. adam konuşuyorsa aynı kelimeyi tekrarlamaya başlıyor mesela. acayip bir sorun.

windows'u geri yüklediğimde blue screen of death veriyor. her defasında farklı kod gösteriyor. birinde kernel hatası diyor, diğerinde memory hatası diyor, diğerinde başka bir şey diyor mesela. chkdsk, smartmontools, memtester86 çalıştırdım ama hiçbir sorun çıkmadı. anakartı, ramleri ve ssd'yi de değiştirirsem yeni bilgisayar almış kadar olacağım. sizce bu sorunu neden yaşıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necatiozfatura -- 27 Mart 2024; 2:39:25 >

• Psu'da kondansatör olduğunu bilmesem ups alacağım belki şebekeden kaynaklıdır diye. 100 tane distro değiştirdim, driverlarımda sorun olmadığına yemin edebilirim
  • anlaşılmayan bilgisayar sorunu
  • PSU aldım, sorun azaldı gibi, ama yine devam ediyor. Bir de UPS takıp deneyeceğim.

• Güncelleme: ups işe yaramadı. Geriye anakart kaldı.
  • XMP yada Expo ile mi çalıştırıyorsunuz ramleri? Eğer öyleyse stok hızlarında dener misiniz?

• berkbozkus kullanıcısına yanıt

xmp kapalı açık fark etmiyor. diğerini bios'ta hiç görmedim.

• windows olay görüntüleyicisinden donma zamanında ki kırmızı olayları atın hocam bi bakalım
  • Çevre birimleriyle alakalı bir sorun olabilir mi?

Bir de memtest 10 pro lazımsa yardımcı olabilirim öyle eski versiyonla uğraşmayın.

Memtest free versiyonlar ve eskiler sandığınız kadar iyi hata yakalamıyor ama ram sorunu olsaydı

mavi ekran alırdınız.

Cpu ısınız nedir, genelde cpu çok ısınınca stutter olur böyle.

• eski ssd'yi çıkarttım, windows yüklü başka bir ssd taktım bütün sorunlar kayboldu. driver kaynaklıdır diye format atıp yeni windows yüklemeye korkuyorum. bir süre böyle devam edeceğiz.

• güncelleme: sorunlar tekrar başladı. anakartı değiştirdim. değişmeyen sadece işlemci ve ram kaldı. anlaşılmayan bilgisayar sorunu 

• Halikarnas Şakşakçısı kullanıcısına yanıt

sistem beklenmedik şekilde kapandı yazıyor, başka bir şey bulamıyorum. her defasında farklı bsod hatası yazıyor ama.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.