Şimdi Ara

Anlamsız Lpg fiyatları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MrGece55

Nekadar doğru bilmiyorum ama Şöyle birşey duymuştum lpg fiyatlarındaki farklıkla ilgili

Lpg istasyona geldiğinde lpg deposuna bi kimyasal sıkılırmış bu kimyasal pahalı bi maddeymiş o maddeyi koyma miktarına göre lpg fiyatı değişiyormuş çok koyanlar çok fiyat veriyor az koyanlar az fiyat veriyor bunun için arada çok fark oluyormuş bu koyulan madde ise yakıtın kalitesini arttırıyormuş tıpkı benzindeki oktan çeşitleri gibi bunun için ucuz yerlerden gaz alındığında lpg sistemi bozulabiliyor bende olduğu gibi :)) ama tabiki o maddeyi koymadan fiyatı arttıran kurnazlarda elbette var :) bunun için belirli markaların haricinde gaz almamak gerekiyor

Not: Bu bilgiyi benzinlikde yönetici olarak çalışmış birisi anlatmıştı doğruluğu hakkında bilgim yok.

O sıkılan dediğin şey sıkılan birşey değil. LPG içerisindeki propan oranı. Bayinin bunu yapması zor diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 yılda 35bin km'nin üzerinde yol yaptım lpg ile -

hepsini de full depo / km / tl olarak hesapladım.

1,99dan aldığım gaz da kmde 18/21 kuruş yaktı

2,37den aldığım da .

bunun başka hiçbir açıklaması olmuyor maalesef. bu ülkede hilesiz ürün yok.. marketteki et-sütte bile var lpg ne ki
  • Lpgde kalite farkı pek olmaz Hile varsa vardır Kalite fark yaratamaz.. Aytemiz Lukoil gibi kaliteli firmalar çok çok ucuza gaz satıyor gönül rahatlığıyla alın şu sıralar 1,99 dan yukarına gaz alan enayidir.
  • eskiden shell den başka yerden lpg almazdım
    şu anda çevik kuvetin yanında lukoil yada turk petrolden alıyorum bir kaç kez ölçtüm sorun yok
    lpg fiyatı 1.90
    araçlar mercedese e 200 kompresor ve honda civic önce hondada denedim arıza lambası felan yanmayınca mercedesede alıyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

İst göztepe 1.89a alıyorum 6 aydır aynı fiyat

Class dan mı alıyorsunuz?
    Komşum araba aldı shell den 2.10 dan alıyor.class dan al 1.89 dedim onu denedim menzil çok düştü tekrar shell e döndüm dedi.siz hiç denediniz mi?
    Benim araç dizel.ben de hep class dan alırım menzil farkı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

İst göztepe 1.89a alıyorum 6 aydır aynı fiyat

Class dan mı alıyorsunuz?
    Komşum araba aldı shell den 2.10 dan alıyor.class dan al 1.89 dedim onu denedim menzil çok düştü tekrar shell e döndüm dedi.siz hiç denediniz mi?
    Benim araç dizel.ben de hep class dan alırım menzil farkı yok.

Classtan alıyorum, Çok önce 1-2 defa dizel almıştım ve menzil düşmüştü sonraki alışlarımda düzeldi
    1 senedir lpg alıyorum menzil hiç değişmiyor memnunum

• quote:

Nekadar doğru bilmiyorum ama Şöyle birşey duymuştum lpg fiyatlarındaki farklıkla ilgili

Lpg istasyona geldiğinde lpg deposuna bi kimyasal sıkılırmış bu kimyasal pahalı bi maddeymiş o maddeyi koyma miktarına göre lpg fiyatı değişiyormuş çok koyanlar çok fiyat veriyor az koyanlar az fiyat veriyor bunun için arada çok fark oluyormuş bu koyulan madde ise yakıtın kalitesini arttırıyormuş tıpkı benzindeki oktan çeşitleri gibi bunun için ucuz yerlerden gaz alındığında lpg sistemi bozulabiliyor bende olduğu gibi :)) ama tabiki o maddeyi koymadan fiyatı arttıran kurnazlarda elbette var :) bunun için belirli markaların haricinde gaz almamak gerekiyor

Not: Bu bilgiyi benzinlikde yönetici olarak çalışmış birisi anlatmıştı doğruluğu hakkında bilgim yok.

O zaman tüpraştan çıkan akaryakıt kalitesiz ama o sıkılan madde ile kaliteli hale geliyor.sizce bu mantıklı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

quote:

Ankara da evime yakın opet,shell,lukoil ve 2 tane bp var opet,shell ve lukoil 2.20 lerde satarken bp ler 2.02ye veriyodu en son.10 gündür yakıt almadım şuan fiyatlar ne durumda bilmiyorum ama bp ler en az 15 krş ucuzdur eminim

Hocam genelleme yapmayın. İkinci mesajda gördüğünüz gibi gazinodaki BP de 2.30 un üstünde. Şöyle örnek vereyim, Samsun yolunda shell var orda 1.99 A veriyolar ordan çıkıyosun iki kilometre ilerde Keçiören girişindeki shell de 2.15 e veriyolar.. Bu tamamen benzinlikten benzinliğe değişiyor firmadan firmaya değil

Yok genelleme değil ben bp ler derken mesajımsa belirttiğim 2 tane bp istasyonundan bahsettim.Onlarda karşılıklı istasyonlar ve aynı kişiye ait zaten.O yüzden ikisinin fiyatı çevremdeki diğer markalardan ucuz.Bu istasyona 500mt ilerde shell ve opet var onlarda karşılıklı istasyonlar ama pahalı veriyolar aralarında 1 2krş farkediyor sadece.Yoksa diğer bp ler kaça veriyo fikrim yok pahalı verenfe vardır illaki

Hocam kusura bakmayın ben yanlış anlamışım :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ankara da evime yakın opet,shell,lukoil ve 2 tane bp var opet,shell ve lukoil 2.20 lerde satarken bp ler 2.02ye veriyodu en son.10 gündür yakıt almadım şuan fiyatlar ne durumda bilmiyorum ama bp ler en az 15 krş ucuzdur eminim

Hocam genelleme yapmayın. İkinci mesajda gördüğünüz gibi gazinodaki BP de 2.30 un üstünde. Şöyle örnek vereyim, Samsun yolunda shell var orda 1.99 A veriyolar ordan çıkıyosun iki kilometre ilerde Keçiören girişindeki shell de 2.15 e veriyolar.. Bu tamamen benzinlikten benzinliğe değişiyor firmadan firmaya değil

Yok genelleme değil ben bp ler derken mesajımsa belirttiğim 2 tane bp istasyonundan bahsettim.Onlarda karşılıklı istasyonlar ve aynı kişiye ait zaten.O yüzden ikisinin fiyatı çevremdeki diğer markalardan ucuz.Bu istasyona 500mt ilerde shell ve opet var onlarda karşılıklı istasyonlar ama pahalı veriyolar aralarında 1 2krş farkediyor sadece.Yoksa diğer bp ler kaça veriyo fikrim yok pahalı verenfe vardır illaki

Hocam kusura bakmayın ben yanlış anlamışım :)

Estağfurullah ne kusuru,ufak tefek yanlış anlaşılmalar gayet doğal

• Malatya dayim.LPG fiyatları 2.19 ile 2.39 arası geziyor.Bayi çalışanı bile abi patronlar aralarında anlaşıyor diyor. Rekabet yok yani.Ali cengiz oyunları var. 50-60 km uzaktaki Elbistan da 1.84'den başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Ankara'da yaşıyorum. Keçiören Gazino BP'de 2.34 gibi bir şey olması lazım. Çevik Kuvvetin etrafındaki yerlerde (Lukoil, TP) 1.85 - 1.89 arası Samsun Yolu'ndaki Opet Shell gibi yerlerde 1.99 - 2.09 arası. Her seferinde şeytan en ucuz nerdeyse ordan al ne olacak en fazla biraz daha az gider diyor ama yinede güvenemiyorum gidiyorum 1.99'a Aygaz veya PO'dan alıyorum

1.99 aygaz al ama poya gidipte dandik milangaz alma. 1.99 a nerden alkiyosun aygazi

• shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Dün şu Basınevleri papaz deresi tarafında yeni yapılan köprünün oralarda (posta işleme çıkan yol) Opet var ordan aldım. Kazım Karabekir'de PO veya girişteki Opette'de 1.99 hatta Samsun Yolunda Güven Petrol vardı şimdi Aygaz oldu orda da 1.97 gibi bir şey sanırım
    Edit: Bir kesim lpg nasıl olsa temiz yakıt pisi falan olmaz en ucuz nereyse ordan al diyor ama yine de gidip kalegazdan falan alamıyorum güvenipte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 11 Temmuz 2016; 13:05:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Dün şu Basınevleri papaz deresi tarafında yeni yapılan köprünün oralarda (posta işleme çıkan yol) Opet var ordan aldım. Kazım Karabekir'de PO veya girişteki Opette'de 1.99 hatta Samsun Yolunda Güven Petrol vardı şimdi Aygaz oldu orda da 1.97 gibi bir şey sanırım
    Edit: Bir kesim lpg nasıl olsa temiz yakıt pisi falan olmaz en ucuz nereyse ordan al diyor ama yine de gidip kalegazdan falan alamıyorum güvenipte

kazım karabekırden bı kere almıstım fişe baktım hakkari vergi dairesi kayıtlı. Param pkkya fln mı giiti diye dusundum bidaha da ugramadım o istasyonlara. Ankaradakı istayonların zatren yarısı Kürt kökenli zenginlerin artık ne hikmetse nasıl buralarda en guzel yerlerı kaptılar zamanında anlayamadım. Sonrada Kürt gençlerini eze eze kışkırttılar diye dusunuyorum hep bu zengınlerın insan kullanma yontemı bunlar

• Bizim buradaki Shell'de 2.29 , Bp'de 1.99
    Aslında Bp'de iyi marka ama alışkanlık olmuş hep Shell'e gidiyoruz.

• Muğla'da Pamukkale gazdan alırım 1.85 fiyat Başka istasyonlarda 2.25-2.45 arası iki yıldır aynı yerden alırım şimdiye kadar bir sorun olmadı pahalı bilindik firmalarıda çok kez denedim hiç fark göremedim.Amaç ulaşımsa lpg candır.Bayramda (Muğla-Antalya)1.4 Opel corsa 1999 model aracımla 860km yol yaptım klima %80 açık,hızda ortalama 90-110 arası %20si şehiriçi yakıt maliyeti 123lira daha ne olsun.yolda nerede ucuz oradan aldım tabi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Daha önce hiç dikkat etmemiştim söylediğiniz iyi oldu Bugün bir de Plevne'deki Opette 1.99'a gördüm

• LPGnin fazla alinmadigi yerlerde pahali olur ama bana kalirsa heryerde düz 2 lira olmali.

• quote:

Orijinalden alıntı: Midesizz

Bizim buradaki Shell'de 2.29 , Bp'de 1.99
    Aslında Bp'de iyi marka ama alışkanlık olmuş hep Shell'e gidiyoruz.

Dünyada shell ve bp rekabeti var daha doğrusu bp bu motor temizleyen yakıtların mucidi ve argesi en önde olan firma. Reklama da çok ihtiyaç duymuyor aslinda kullanınca hemen aracınızla farkı hissedilir derecede görüyorsunuz ultimate yakıtlarda. Shell ise yağ konusunda bir adım önde ki zaten doğalgazdan bile yag ürettiler. Ama yakıtta bp tercih edilmeli. Ben motosiklette benzin ve aracında dizelde farkını gordum. Ancak lpgli bi aracım daha vardi ve o konuda lpgde ise mutlaka opetin lpgsini tavsiye ederim. Bo ve shellin lpgleri birbirine yakın zaten fazla para vermeye gerek yok

• Yıllardır güvenal gaz ve jetpet den vazgeçmem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

O zaman tüpraştan çıkan akaryakıt kalitesiz ama o sıkılan madde ile kaliteli hale geliyor.sizce bu mantıklı mı?

Böyle Düşünülürse çok mantıksız fakat Tankerle gelen gazı araçların tükete bileceği konuma gelmesi için o maddenin eklenmesi ve bu maddenin çok eklenmesi durumunda benzindeki oktan gibi kalite bölümlerine ayrılması gibi bir durumdan bahsediyorum kesinlikle böyle diye savunamam gözümle görmedim doğruluğundan emin değilim

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.