Şimdi Ara

Anlamsız Lpg fiyatları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ozbayram

quote:

Orijinalden alıntı: MrGece55

Nekadar doğru bilmiyorum ama Şöyle birşey duymuştum lpg fiyatlarındaki farklıkla ilgili

Lpg istasyona geldiğinde lpg deposuna bi kimyasal sıkılırmış bu kimyasal pahalı bi maddeymiş o maddeyi koyma miktarına göre lpg fiyatı değişiyormuş çok koyanlar çok fiyat veriyor az koyanlar az fiyat veriyor bunun için arada çok fark oluyormuş bu koyulan madde ise yakıtın kalitesini arttırıyormuş tıpkı benzindeki oktan çeşitleri gibi bunun için ucuz yerlerden gaz alındığında lpg sistemi bozulabiliyor bende olduğu gibi :)) ama tabiki o maddeyi koymadan fiyatı arttıran kurnazlarda elbette var :) bunun için belirli markaların haricinde gaz almamak gerekiyor

Not: Bu bilgiyi benzinlikde yönetici olarak çalışmış birisi anlatmıştı doğruluğu hakkında bilgim yok.

O sıkılan dediğin şey sıkılan birşey değil. LPG içerisindeki propan oranı. Bayinin bunu yapması zor diye düşünüyorum.

Propan deposu ve gaz deposu ayrı olup araçlar gaz alımı yaparken pompa propan ve gaz karışımı sağlayarak dolduruluyor olabilir :) şöyle bir gerçek var lpg yerine hava basan birçok istasyon var :) ( Tamamen hava basımını kastetmiyorum %70gaz ise %30 Hava basan yerlerde var ) Veyaa gaz alındığında aracın lpg sistemi bozulanlarda var lpg kalite oranıyla oynanamıyorsa eğer nasıl hava basıyorlar veya nedne araçlar kötü lpg yüzünden bozuluyor Benim bahsettiğim konu yanlış olabilme ihtimali var ama istasyondan istasyona lpg kalitesini değiştiren bi durum var arada :) Küçük bir örnek vermek gerekirse samsundaki bp gazı ortalama fiyatta ve sorunsuz fakat sanayi şubesindeki bp den gaz aldığımda Aracın lpg sistemi bozuldu kalite farkını bayilerin belirlediğine inanıyorum..

• Ucuz ile pahalı arasında genelde bir fark olmuyor. Korkmayın alın mazot değil bu motora zarar vermez. Ben mesela aygaz mecbur kalmadıkça almam. Arıza ışığı yakıyor benim araçta. Onun dışında önceliğim shell dir. O yoksa en ucuz hangisi ise onu alıyorum. Hiç sıkıntı çıkmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Orijinalden alıntı: Midesizz

Bizim buradaki Shell'de 2.29 , Bp'de 1.99
    Aslında Bp'de iyi marka ama alışkanlık olmuş hep Shell'e gidiyoruz.

Dünyada shell ve bp rekabeti var daha doğrusu bp bu motor temizleyen yakıtların mucidi ve argesi en önde olan firma. Reklama da çok ihtiyaç duymuyor aslinda kullanınca hemen aracınızla farkı hissedilir derecede görüyorsunuz ultimate yakıtlarda. Shell ise yağ konusunda bir adım önde ki zaten doğalgazdan bile yag ürettiler. Ama yakıtta bp tercih edilmeli. Ben motosiklette benzin ve aracında dizelde farkını gordum. Ancak lpgli bi aracım daha vardi ve o konuda lpgde ise mutlaka opetin lpgsini tavsiye ederim. Bo ve shellin lpgleri birbirine yakın zaten fazla para vermeye gerek yok

Dedim ya alışkanlık işte, ayrıca su ve köpük otomatı var bizim buradaki Shell istasyonunda arabayı yıkıyorum güzel oluyor. Aracı alalı üç ay oldu daha başka markadan almadık. Aslında Bp'de denenebilir. Önceki mesajımda da dediğim gibi Bp de güzel marka yalan yok .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Daha öncede bununla ilgili konular açıldı fakat bu sıralar fiyatlar iyice saçmaladı. 10 km içerisinde 1.85 ede Lpg var 2.53 ede Lpg var. Nedir bu işin sırrı. Hepsini denedim pek bir fark göremedim. Zaten kaliteden o kadar farketmesi imkansız. İşin en ilginç yanı aynı marka (bilinmiş bir marka) çok az mesafe fark varken biri 1.99 biri 2.53 ucuz satan zararlı ediyor, pahalı satan %40 civarı karmı ediyor anlamış değilim.

Söylediklerinin aynısını hep arkadaşlara soruyorum.herkes bişey diyor.bence büyük üçkağıt dönüyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben memleketime komşu ilçede memurum. Bizim memlekette Lpg 1.99, görev yaptığım ilçede ise 2.48
    lpg de anlamsız bir uçurum var. Pompacılara soruyorum hepsi rafineriye olan mesafeden dem vuruyor. Ama bu farkı açıklamaya yetmiyor bence.
    mesele rafineri olsa neden benzin ve dizelde aynı fark olmasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kergit

Ben memleketime komşu ilçede memurum. Bizim memlekette Lpg 1.99, görev yaptığım ilçede ise 2.48
    lpg de anlamsız bir uçurum var. Pompacılara soruyorum hepsi rafineriye olan mesafeden dem vuruyor. Ama bu farkı açıklamaya yetmiyor bence.
    mesele rafineri olsa neden benzin ve dizelde aynı fark olmasın ?

Mesafe işi tamamen hikaye.

• LPG li arabalar arttiğı için Doğal olarakda LPG fiyatlari artiyo. Daha durun Mazotada yetişecek. O zaman görcem LPG cileri gene övebilcekler mi :))

• humerus06 kullanıcısına yanıt
    Daha önceki civic aracımda nerede en ucuz(şehiriçi-dışı farketmez) oradan alırdım.LPG kiti BRC idi ve bakıma götürdüğümde filtre falan tertemiz çıkınca servis gazı nereden alıyorsanız oradan almaya devam edin dedi.Bende nerede en ucuz oradan alıyorum deyince o zaman öyle yapmaya devam edin dedi.Ucuz gazla menzilimde hiç düşmedi.Yani gazda hile olayı olmuyor diye düşünüyorum.Bu arada araba gazlı olunca nerede ucuz gaz haberimiz olurdu ve ucuz gaz denk getirmek zevkli oluyordu.Dizele geçince o zevki de unuttuk:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

LPG li arabalar arttiğı için Doğal olarakda LPG fiyatlari artiyo. Daha durun Mazotada yetişecek. O zaman görcem LPG cileri gene övebilcekler mi :))

Lpgli araç sayısı sürekli artmasına rağmen Lpg fiyatlarında orantısal azalma var. 5 yıl önce Lpg benzinin yarısından pahalıydı. Şuan yarısından ucuz.
    Bu tezinizin dayanağı nedir?

• lord66 kullanıcısına yanıt
    Hocam 6 ay kadar önce bizde de FS6 Civic varken en ucuz olan yerdem alırdım ben de Ama onu satıp Astra'yı alınca ufak tefek titreme problemi falan da yaşayınca en ucuz olandan almadım hiç. Sadece Aygaz Shell PO bunların içinde en ucuz istasyon hangisiyse onlardan aldım ama yine en ucuz yere geçecek gibiyim

• Bu arada marka olarak devamlı güvenaldan alırım gazı.
    Müşteri memnuniyeti on numara adamlarda. Gazı da kaliteli
  • ben 5 yıl önce lpg yi bıraktığımda 2.30 felandı
    benzinde 3.50 gibiydi
    bu nasıl iş bi insan hepmi zarar eder

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kırıkkale yahşihanda tp de 1.87
    En ucuz 1.84 gördüm
    Yozgat Akdağmadeni'n de 1.99 2.03

• quote:

quote:

LPG li arabalar arttiğı için Doğal olarakda LPG fiyatlari artiyo. Daha durun Mazotada yetişecek. O zaman görcem LPG cileri gene övebilcekler mi :))

Lpgli araç sayısı sürekli artmasına rağmen Lpg fiyatlarında orantısal azalma var. 5 yıl önce Lpg benzinin yarısından pahalıydı. Şuan yarısından ucuz.

Dayanak mı? Ona ihtiyacım yokki.

Görünen köy klavuz istemez. Bu ülkede neye yoğunluk olsa o şey kıymetleniyo

Zam üstüne zam yapılıyo.

• quote:

quote:

quote:

Dayanak mı? Ona ihtiyacım yokki.

Görünen köy klavuz istemez. Bu ülkede neye yoğunluk olsa o şey kıymetleniyo

Zam üstüne zam yapılıyo.

Sana örneğini yazdım. İstersen araştırırsın istersen düz mantık devam edersin.

• dün manisada BP istasyonunda 2.71 fıyatını gordum.... öhhh dedim. menemene kadar dişimi sıktım, benzinle gttim. menemenden 1.89 a aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

dün manisada BP istasyonunda 2.71 fıyatını gordum.... öhhh dedim. menemene kadar dişimi sıktım, benzinle gttim. menemenden 1.89 a aldım

Yuh, biri diğerinden %43 daha pahalı.
    Bu işin sırrını çözmek zor.

• istanbulda başakşehirdeki opette 2.06 varken, güngören tarafında po da 2.65 gördüm. bu ne büyük uçurumdur
  • Kaş ve Kalkan'da 2.61, geri dönüş yolunda, Kalkan'dan sadece 60km sonra Seydikemer'de 2.15. Ankara'da 1.90...

Çok cins iş bu LPG işi. Depo büyük ve dolu olacak. Son 100km menzile girince ucuz bulduğundan alacaksın. Başka türlü kazık yemek olası.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.