Şimdi Ara

Anksiyete Bozukluğu ve Panik Atak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Günümüzün başlıca psikolojik sorunlarından olan anksiyete bozukluğu ve panik atak hakkında profesyonellerce hazırlanmış bilgiler bulabileceğiniz psikoloji bloğu anksiyetepanikatak.com yayındadır.

  Anksiyete (kaygı) bozukluğu, anksiyete bozukluğu belirtileri, anksiyete bozukluğu ilaçları, anksiyete bozukluğu tedavisi gibi konularda hiçbir yerde bulamayacağınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

  panik atak nedir, panik atak belirtileri, panik atak ilaçları, panik atak tedavisi konularında derin bir kaynak oluşturan blog, birçok hastanın kafasındaki tüm sorulara cevap vermektedir.

  bununla beraber agorafobi, sosyal fobi, bilişsel davranışçı terapi, bipolar bozukluk vb. bir çok psikolojik sorun ve terapiler hakkında bilgi edinebileceksiniz.
  http://pisipsikoloji.com/
  pisipsikoloji.com
  Loading...
  http://pisipsikoloji.com  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izzy_44 -- 15 Ocak 2018; 16:7:34 > • Arkadaşlar merhaba 2 senedir belli belirsiz ağrılarım oluyodu ozellikle sırt boyun kol bacak agrilarim oluyodu hatta bazen oyle sirt ve gogus agrim oluyoduki kalp krizi geciriyo sabip defalarca acile gittim agrilarim icin doktor doktor gezdm fizyolojik birsey saptanmadi en sonunda psikaytra gittim ve yaygın anksiyete bozuklugu obsesif kompülsif teshisi konuldi prozac diye bi surup verdi ama hix bi etkisini gormedim surekli bo yerlerim agrio mütemadiyen hergun cok sıkıldım bu durumdan benle ayni hastaliga sahip olup kullandigi ilactan memnun kalan birileri varsa yazabilirmi

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Mdgulten

  Arkadaşlar merhaba 2 senedir belli belirsiz ağrılarım oluyodu ozellikle sırt boyun kol bacak agrilarim oluyodu hatta bazen oyle sirt ve gogus agrim oluyoduki kalp krizi geciriyo sabip defalarca acile gittim agrilarim icin doktor doktor gezdm fizyolojik birsey saptanmadi en sonunda psikaytra gittim ve yaygın anksiyete bozuklugu obsesif kompülsif teshisi konuldi prozac diye bi surup verdi ama hix bi etkisini gormedim surekli bo yerlerim agrio mütemadiyen hergun cok sıkıldım bu durumdan benle ayni hastaliga sahip olup kullandigi ilactan memnun kalan birileri varsa yazabilirmi

  bu şekilde çözüm aramanız çok yanlış. Eğer kullandığınız ilaçtan memnun kalmadıysanız veya bir yan etkisini gördüyseniz doktorunuza gidip değiştirmesini veya dozunu artırmasını talep edin.

  forumdan aldığınız bilgi ile böyle bir hastalığı yenmeye çalışmak yapacağınız en büyük olur.

  Antidepresanlar kullanılmaya başlandığı ilk hafta iyileştirmek bir kenara dursun, panik ataklara dahi sebep olabilir. en az 15-20 gün kullandıktan sonra olumlu etkilerini görmeye başlarsınız.

  Lütfen tedavi sürecini doktorunuzla beraber yürütün ve tedaviyi yarıda bırakmayın. bu tedavi 1-1,5 yıl sürebilir. ama pes etmeden düzenli bir şekilde ilaçlarınızı kullanın, rutin muayenelerinize gidin.
 • Anksiyete Bozukluğu ve Panik atak günümüzün en sık karşılaşılan psikolojik hastalıklarındandır. Birçok insan hayatının belirli dönemlerinde kaygı bozuklukları ve panik atak krizleri yaşayabilir. Bu belirtiler sizin hasta olduğunuz anlamına gelmiyor. Fakat kalıcı belirtiler yaşıyorsanız destek almanızda fayda var.

  Anksiyete Bozukluğu Belirtileri kendini göstermeye başladığından itibaren hastaların günlük hayat kalitelerinde belirgin düşüşler başlar. Hasta terleme, hızlı nefes alıp verme, çarpıntı, baş ağrıları, uyuşmalar vb. belirtileri yaşamaya başladıktan sonra birçok doktora başvurur ama ne kardiyolojide, ne nörolojide, ne dahiliye de hastalığının teşhisi bulunamaz. hasta tüm bunların sonunda psikiyatriye başvurur ve yaygın anksiyete bozukluğu tanısı konur. Doktor anksiyete bozukluğu testi yaparak tanıyı koyar, olan antidepresanlar ile anksiyete bozukluğu tedavisi sürecini başlatır.

  Nitekim panik atak nöbetleri yaşayan insanlar da başka bir hastalığı olduğunu düşünerek hastane hastane dolaşırlar. son olarak psikiyatri bölümüne giderler, panik atak testi yapılır ve panik atak belirtileri taşıyorsa panik bozukluğu tanısı konur.
  pisipsikoloji.com
  Loading...
  http://pisipsikoloji.com/panik-atak
  ilaçları olarak antidepresanlar kullanmaya başlar ve panik atak tedavisi başlamış olur.

  "Anksiyete bozukluğu geçer mi?", "panik atak geçer mi?" gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Tedaviyi başlatırsanız ve sabırla devam ettirirseniz ilaç tedavisi ve psikoterapi (bilişsel davranışçı terapi) ile büyük ölçüde bu hastalıktan kurtulacaksınız.

  Sitemizde bu iki hastalık dışında; depresyon nedir, depresyon belirtileri nelerdir, depresyon tedavisi nasıl yapılır, bipolar bozukluk nedir, bipolar bozukluk belirtileri nelerdir, bipolar bozukluk tedavisi nasıl yapılır, obsesif kompülsif bozukluk nedir, obsesif kompülsif bozukluk belirtileri nelerdir, obsesif kompülsif bozukluk tedavisi nasıl yapılır, şizofreni nedir, şizofreni belirtileri nelerdir, şizofreni tedavisi nasıl yapılır, disleksi nedir, disleksi belirtileri nelerdir, disleksi tedavisi nasıl yapılır, sosyal fobi nedir, sosyal fobi belirtileri nelerdir, sosyal fobi tedavisi nasıl yapılır, agorafobi nedir, agorafobi belirtileri nelerdir, agorafobi tedavisi nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını da alabilirsiniz.

  insanın psikolojik sağlığının en az fiziksel sağlığı kadar önemli olduğunu unutmayın. Psikolojik rahatsızlıklar bedensel sağlığınızı da etkilemekle beraber yaşam kalitenizi bedensel bir hastalıktan çok daha fazla etkilemektedir. Özgüveninizin azalması, sosyal ilişkilerinizin zayıflaması, çevreyle ve insanlarla etkileşiminizin azalması, dışarı çıkamama gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
  http://pisipsikoloji.com/  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izzy_44 -- 15 Ocak 2018; 16:11:55 >
 • Panik atak neredeyse tüm insanlarda hayatlarının belli dönemlerinde birkaç defa görülebilecek olan, anksiyete bozukluğu hastalarında ise görülme sıklığı ve şiddeti çok daha fazla olabilen nöbetlerdir. anksiyete bozukluğu ise beynin bozulan alarm sisteminin sürekli tetikte olması ve yayılmış bir kaygı halidir.

  Konu ile alakalı bir video için:https://www.youtube.com/channel/UCx2lWYDtCvHpxuLY9hOUPIw/videos
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.