Şimdi Ara

Ankilozan spondilit ve Askerlik (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
4
Favori
50.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mikrobiyoloji lab.-sedimantasyon

sedim 60 dk. sonuç:10 birimi: mm/saaat normal değerler:0-20

immunoloji lab.-alerji

crp sonuç:0.131 birim: mg/dL normal:0.00-0.800

immunoloji lb.-immunoloji lab.

anti nükleer antikor (ana) sonuç: negatif birim veya normal değer yazmıyor.

immunoloji lab- immunoloji elize

anti ccp igg sonuç: <1 birim: RU/ml normal değerler <5-

bunu verdiler bugün dahiliye raporu gösterdim doktor bir boğazıma baktı (bu aralar biraz hastayım antibiyotik verdi) sonra tahlile bakıp dizlerinde bir şey yok dedi bir not sayfasına EKO yazıp 3 satır not yazdı, ne yazdığı okunmuyor. kardiyolojiye gönderdi, EKG yapıldı. çarşambada EKO yapılacakmış. diz ağrılarını nasıl kalbe bağladılar anlam veremedim. artı dizim ağrıyor sürekli adam dizinde bir şey yok kalbine baktır diyor delirtirler insanı hastanede mi tuhaflık var ben mi derdimi anlatamadım. yoksa değerlerim ille yüksek olup yerlerde mi sürünmem lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

tahlil;
    mikrobiyoloji lab.-sedimantasyon

sedim 60 dk. sonuç:10 birimi: mm/saaat normal değerler:0-20

immunoloji lab.-alerji

crp sonuç:0.131 birim: mg/dL normal:0.00-0.800

immunoloji lb.-immunoloji lab.

anti nükleer antikor (ana) sonuç: negatif birim veya normal değer yazmıyor.

immunoloji lab- immunoloji elize

anti ccp igg sonuç: <1 birim: RU/ml normal değerler <5-

bunu verdiler bugün dahiliye raporu gösterdim doktor bir boğazıma baktı (bu aralar biraz hastayım antibiyotik verdi) sonra tahlile bakıp dizlerinde bir şey yok dedi bir not sayfasına EKO yazıp 3 satır not yazdı, ne yazdığı okunmuyor. kardiyolojiye gönderdi, EKG yapıldı. çarşambada EKO yapılacakmış. diz ağrılarını nasıl kalbe bağladılar anlam veremedim. artı dizim ağrıyor sürekli adam dizinde bir şey yok kalbine baktır diyor delirtirler insanı hastanede mi tuhaflık var ben mi derdimi anlatamadım. yoksa değerlerim ille yüksek olup yerlerde mi sürünmem lazım.

sen fizik tedavi doktoruna gitmedin mi ?

• beyler biz burda çok yazdık buna rağmen fizik doktoruna gitmişsiniz onlar anlamaz bu işten romatolojiye yönlendirilmek istediğinizi beyan ediceksiniz onlar anlar bu işten
  • SenfoMy S kullanıcısına yanıt
    yollamıyorlar ki, hastana sadece dahiliye randevu veriyor. ona gittim direk kan testine gönderdi şimdi de kardiyoloji ama kalbimde bir sorunum yok ki

+ dahiliye dizim ağrıyor kalbimde sorun yok desem de dün ekg çekildi sorun çıkmadı, yarın eko yapılacak ama yine bir şey çıkmayacağına eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 25 Kasım 2014; 12:24:56 >
  • quote:

yollamıyorlar ki, hastana sadece dahiliye randevu veriyor. ona gittim direk kan testine gönderdi şimdi de kardiyoloji ama kalbimde bir sorunum yok ki

+ dahiliye dizim ağrıyor kalbimde sorun yok desem de dün ekg çekildi sorun çıkmadı, yarın eko yapılacak ama yine bir şey çıkmayacağına eminim.

ben bugun gittim, Gataya sevk ettiler, yarın orda olurum, aksam yola cıkıcam
    askerilik şubesine gitmedim, hala neyim olduğu belli değil =( bu gidişte ya acemilikte belli olacak ya da olmayacak, romatizmam yok dendi kalbe bakmaya başladılar da diz ağrısı derken kalpte sorun çıkarsa daha sakat geldi gözüme

+ hayırlı yolculuklar ankara soğuktur şimdi öğrenciliğim orada geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 25 Kasım 2014; 22:50:13 >
  • ucuß3 kullanıcısına yanıt
    dahiliye göndermeden hastanenin romatolojiye gidilmiyor. gerçi dahilye kan testine gönderiyor romatoloji farklı bir işlem yapıyor mu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SenfoMy

quote:

Merhaba geçen yıl toplam da 1 hafta gibi bir uğraşma ile erteleme almıştım müsait zamanda detayları yazacağım .

Geçmiş olsun.

• Askerlik Süreci
    Tarih:11.12.2013
    Bugün öğleden sonra 3 gibi Ankara Mamak Askerlik şubesine giderek biraz ısrar ile GATA’ya sevkimi sağladım. Şöyle ki bulunduğum askerlik şubesinden aile hekimine sevk daha sonra Konya Asker Hastanesine sevk ondan sonra Ankara da ki etimesgut asker hastanesine sevk en sonunda GATA'ya sevk olmak yerine ;
    Ankara'ya gittim orada da benim neden geldiğimi sorduklarında durumu anlattım ve GATA'ya sevkimi istedim aslında Etimesgut'a sevk edeceklerdi ama sadece GATA'da olduğunu bölümün ve hastalığı başka hastanede ki bir doktorun gidebilir şeklinde değerlendirmesinin sıkıntı olacağını belirttim biraz ısrarla da olsa sevkimi yaptırdım.

Tarih:12.12.2013
    Sabah saat 7 gibi GATA’daydım. İlgilenen doktor % 90 askerlik yapmayacağımı ve kan tahlillerim ile röntgen istedi. Sonuçlar ertesi gün 10.30’da çıkacak dediler.
    Tarih:13.12.2013
    İşim bugün kısa sürdü. Öğlende doğru tahlilleri gösterdim ve normal dedi kemik sintigrafisi istedi. Onun için de 18.12.13 tarihine saat 9’a randevu verdiler.
    Tarih:18.12.2013
    Sabah denilen saatte GATA’da idim. 10.30 gibi iğneyi yaptılar ve 12 gibi kamera ile görüntüleri aldılar. 3.30 gibi yarın için rapor alacağımı söylediler.
    Ayrıca röntgen filmlerinde A.S. bulguları bulunduğunu öğrendim.
    Tarih:19.12.2013
    Kemik sintigrafisi sonuçlarını aldım ancak imzalama ve onaylama süreci olduğu için heyete yetiştiremedim. O yüzden ertesi günkü heyete gireceğini belirttiler.
    Tarih:20.12.2013
    Sabah eksik kalan imzayı tamamladıktan sonra heyet için dosyayı teslim edip akşamüzeri heyete girdim. Daha sonra almış olduğum o belgeleri mesai bitmeden son işlem yaptığım askerlik şubesine ilettim. 1 yıl erteleme işlemi tamamlanmış oldu.
    Bu yıl da 12 Aralık’ta gideceğiz bakalım ne olacak. Hayırlısı ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhendis_48

quote:

Orijinalden alıntı: SenfoMy

quote:

Merhaba geçen yıl toplam da 1 hafta gibi bir uğraşma ile erteleme almıştım müsait zamanda detayları yazacağım .

Geçmiş olsun.

Mrb hocam, malesef ters bir doktora düştüm, bana biz önce AS varmı yokmu ona bakarız sonra varlığının aktif bi sekilde ilerlemiş durumuna bakarız gibi bişi dedi, yani diger doktorlar gibi degil, ben bilmem diyor, yani hastayım diyom ayakta duramıyorum bile diyorum, dedigim şekilde ilerlememişse askerliği herkes gibi yaparsın diyor, ben nöbette ayakta nasıl saatlerce beklicem peki diyorum, o da beklersin beklersin diyor, adam daha sonucları bile görmeden böyle konusuyor, kac kişinin yazısını okudum, doktor onlara senin askere gitmen uygun degil diyor, daha başta

• quote:

dahiliye göndermeden hastanenin romatolojiye gidilmiyor. gerçi dahilye kan testine gönderiyor romatoloji farklı bir işlem yapıyor mu bilmiyorum.

o kararı askeri şubedeki vezne görevlileri kafasına göre veriyor en azından bende öyleydi ki bana sordular buralarda romatoloji bölümü yok napalm ankaraya gidersen sevk edeyim diye soruyorlardı
  • Arkadaslar bende bu durumdan 2 senedir gatanın yollarını asındırıyorum asıl rahatsızlıgım crohn oncelıkle ondan muaf almaya calıstım sonuclarımın güzel cıkmasından dolayı ertesi yıla bırakma verdiler sonrasında crohn muaf alamayacagım için ankılozan spontilitten gastroloji bolumu beni dahiliye sevk etti kan tahlili nukler tıp rontgenler cekıldı orda rahatsızlıgım biraz olsun tespit edildikten sonra fizige sevk edildim orasıda emar verdi 40 gün sonraya emarda cıkınca sanırım ramatolojiye sevk olacagım ist de olmadıgı için ankaraya ins bir sonuc alırım en azındam spor yapamaz diye bir sonuc alabilirsem bu tür rahatsızlıgı olanları bu kadar ugrastırmamaları lazım bence 5 senedir ugrqsıyorum bu rahatsızlıklarla raporlarım var devlet hastanelerinden günde avucla ilac iciyorum 30 yasındayım neredeyse gata bir seyin yok diyip askere alıcak herşeyin hayırlısı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • As hastalığı olanlar ne yapıp edip ya askerlikten yırtsın ya da sağlam raporlarla nöbet vs tutmasın.
    Ben askerde öğrendim as olduğumu, o miğfer çelik yelen ve tüfek 3lüsüyle 2 büklümdüm yine de gözümün yaşına bakmadılar.
    Bursa Askeri Hastanesinde ilk doktor 10 gün istirahat verdi, sıhhı izine çevirene kadar canım çıktı yemediğim laf kalmadı.
    Geldim nöbete devam ardından tekrar gittim askeri hastaneye, çürük veremeyiz dedi diğer doktor, 1 ayım kaldı çürük verseniz de almam dedim.
    1 ay hava değişimi verelim dediler maalesef 15 güne düştüğün için hava değişimi(kısa dönem için) ve 10 gün yatak istirahtimde oradan düştüğü için hiçbir şey yapamadık. Neyseki doktor hastanede 16 gün yatırdı da ağrılarım bir miktar azaldı.
    selam, bende romatizma yok veya başlangıçta o yüzden net bir sonuç çıkmadı ama sizin durumunuzu merak ettim, son mesajınızın üstünden biraz zaman geçti ve karamsardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN291 -- 1 Aralık 2014; 20:19:48 >
  • quote:

selam, bende romatizma yok veya başlangıçta o yüzden net bir sonuç çıkmadı ama sizin durumunuzu merak ettim, son mesajınızın üstünden biraz zaman geçti ve karamsardı.

kan idrar ve röntgen cekildi, doktor birde mr sintigrafi filan bakalım dedi, o da bu hafta içinde cekilcem ve doktor ona göre karar verecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: conteee

Arkadaslar bende bu durumdan 2 senedir gatanın yollarını asındırıyorum asıl rahatsızlıgım crohn oncelıkle ondan muaf almaya calıstım sonuclarımın güzel cıkmasından dolayı ertesi yıla bırakma verdiler sonrasında crohn muaf alamayacagım için ankılozan spontilitten gastroloji bolumu beni dahiliye sevk etti kan tahlili nukler tıp rontgenler cekıldı orda rahatsızlıgım biraz olsun tespit edildikten sonra fizige sevk edildim orasıda emar verdi 40 gün sonraya emarda cıkınca sanırım ramatolojiye sevk olacagım ist de olmadıgı için ankaraya ins bir sonuc alırım en azındam spor yapamaz diye bir sonuc alabilirsem bu tür rahatsızlıgı olanları bu kadar ugrastırmamaları lazım bence 5 senedir ugrqsıyorum bu rahatsızlıklarla raporlarım var devlet hastanelerinden günde avucla ilac iciyorum 30 yasındayım neredeyse gata bir seyin yok diyip askere alıcak herşeyin hayırlısı...

contee sen naptın, suan ugrasıyormusun gata da,

• quote:

Orijinalden alıntı: muhendis_48

Askerlik Süreci
    Tarih:11.12.2013
    Bugün öğleden sonra 3 gibi Ankara Mamak Askerlik şubesine giderek biraz ısrar ile GATA’ya sevkimi sağladım. Şöyle ki bulunduğum askerlik şubesinden aile hekimine sevk daha sonra Konya Asker Hastanesine sevk ondan sonra Ankara da ki etimesgut asker hastanesine sevk en sonunda GATA'ya sevk olmak yerine ;
    Ankara'ya gittim orada da benim neden geldiğimi sorduklarında durumu anlattım ve GATA'ya sevkimi istedim aslında Etimesgut'a sevk edeceklerdi ama sadece GATA'da olduğunu bölümün ve hastalığı başka hastanede ki bir doktorun gidebilir şeklinde değerlendirmesinin sıkıntı olacağını belirttim biraz ısrarla da olsa sevkimi yaptırdım.

Tarih:12.12.2013
    Sabah saat 7 gibi GATA’daydım. İlgilenen doktor % 90 askerlik yapmayacağımı ve kan tahlillerim ile röntgen istedi. Sonuçlar ertesi gün 10.30’da çıkacak dediler.
    Tarih:13.12.2013
    İşim bugün kısa sürdü. Öğlende doğru tahlilleri gösterdim ve normal dedi kemik sintigrafisi istedi. Onun için de 18.12.13 tarihine saat 9’a randevu verdiler.
    Tarih:18.12.2013
    Sabah denilen saatte GATA’da idim. 10.30 gibi iğneyi yaptılar ve 12 gibi kamera ile görüntüleri aldılar. 3.30 gibi yarın için rapor alacağımı söylediler.
    Ayrıca röntgen filmlerinde A.S. bulguları bulunduğunu öğrendim.
    Tarih:19.12.2013
    Kemik sintigrafisi sonuçlarını aldım ancak imzalama ve onaylama süreci olduğu için heyete yetiştiremedim. O yüzden ertesi günkü heyete gireceğini belirttiler.
    Tarih:20.12.2013
    Sabah eksik kalan imzayı tamamladıktan sonra heyet için dosyayı teslim edip akşamüzeri heyete girdim. Daha sonra almış olduğum o belgeleri mesai bitmeden son işlem yaptığım askerlik şubesine ilettim. 1 yıl erteleme işlemi tamamlanmış oldu.
    Bu yıl da 12 Aralık’ta gideceğiz bakalım ne olacak. Hayırlısı ile.

Ben de direk aynı işlemleri yapmıştım
    Merak etme 1 sene erteleme aldıktan sonra takip eden senede o raporu veriyorlar, yani askere gitmiyorsun.
    Hayırlı olsun :)

• @SenfoMy 30 aralıkta emar var gata kadıkoyde ondan sonra gene ugrasacam yazıcam durumu buraya direk

• quote:

Orijinalden alıntı: conteee

@SenfoMy 30 aralıkta emar var gata kadıkoyde ondan sonra gene ugrasacam yazıcam durumu buraya direk

Allah kolaylık versin, ben alamadım rapor, askere gidiyorum
    Geçmiş olsun bende şuan bile devam eden diz agrisi ve üşüme sorunuyla bu hafta teslim olacagim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.